Fórum » Tlač

Canon pixma PRO-1

Som z toho debil
2015-01-16 09:16:47+01
Chalani cau. Tato tlaciaren je model z roku 2011, a preto by som sa Vas chcel opytat, kto mate tuto tlaciaren dlhsie, ako 2 roky? Pytam sa len preto, ci sa aj pri tejto tlaciarni objavila "slavna" chyba B200.
Prva tlaciaren 4600 mi odisla po dvoch rokoch a dvoch mesiacoch, kvoli chybe B200. Druha tlaciaren 4950 mi odisla po roku a pol, tiez chyba B200. Teraz mam 7250 uz pol roka, a zatial ide .
Na tu PRO-1 sa pytam preto, lebo vacsinou robim CB fotky (to je aj odpoved pre tych, ktorych by zaujimalo, ze naco je amaterovi profi tlaciaren), a tato tlaciaren, je podla vsetkych recenzii najlepsia na CB tlac. A vzhladom k cene, mam trosku obavy kvoli tej slavnej chybe B200, kedze fotografovanim sa nezivim, predsa len pre amatera, je to trosku drahy spas.
Este, len tak okrajovo, k papierom. Mne sa najlepsie osvedcili fotopapiere Lomond, a po mnohych skuskach, ine uz ani nepouzivam. Pre mna su to TOP fotopapiere.
Diky za Vase skusenosti a odpovede.

PeterMarek
2015-01-16 10:16:36+01
Máme tieto tlačiarne v práci, celkom tri kusy a počas 3 rokov s nimi nebol žiadny problém. Využívame ich veľmi intenzívne.

Na ČB fotky je naozaj veľmi dobrá.

Používame papiere Tecco, Hahnemuhle a Canon - všetko v pohode pracuje ako má

Dobre tlačí aj na Pictorico fólie ak treba vyrobiť z digitálnych dát negatív pre nejakú starú techniku. Krytie je vyhovujúce.

Domino
2015-01-16 12:01:52+01
príspevok od: Som z toho debil
Chalani cau. Tato tlaciaren je model z roku 2011, a preto by som sa Vas chcel opytat, kto mate tuto tlaciaren dlhsie, ako 2 roky? Pytam sa len preto, ci sa aj pri tejto tlaciarni objavila "slavna" chyba B200.
Prva tlaciaren 4600 mi odisla po dvoch rokoch a dvoch mesiacoch, kvoli chybe B200. Druha tlaciaren 4950 mi odisla po roku a pol, tiez chyba B200. Teraz mam 7250 uz pol roka, a zatial ide .
Na tu PRO-1 sa pytam preto, lebo vacsinou robim CB fotky (to je aj odpoved pre tych, ktorych by zaujimalo, ze naco je amaterovi profi tlaciaren), a tato tlaciaren, je podla vsetkych recenzii najlepsia na CB tlac. A vzhladom k cene, mam trosku obavy kvoli tej slavnej chybe B200, kedze fotografovanim sa nezivim, predsa len pre amatera, je to trosku drahy spas.
Este, len tak okrajovo, k papierom. Mne sa najlepsie osvedcili fotopapiere Lomond, a po mnohych skuskach, ine uz ani nepouzivam. Pre mna su to TOP fotopapiere.
Diky za Vase skusenosti a odpovede.
Tak neviem.Mám 4600 už štvrtý rok,tlačím na nej veľa ale zatiaľ som nemal najmenší problém dokonca ani s neoriginálnymi atramentami, ktoré som občas v núdzi použil.Napriek pomerne často spomínanej chybe B200 si nemyslím,že je to pravidlo

Som z toho debil
2015-01-16 12:27:09+01
príspevok od: Domino
Tak neviem.Mám 4600 už štvrtý rok,tlačím na nej veľa ale zatiaľ som nemal najmenší problém dokonca ani s neoriginálnymi atramentami, ktoré som občas v núdzi použil.Napriek pomerne často spomínanej chybe B200 si nemyslím,že je to pravidlo

Ja pouzivam vzdy iba original atramenty. A zauiimave je, pre mna sice nepochopitelne, ze obidve tlaciarne slak trafil presne vtedy, ked som kupil nove atramenty . Ako keby tusili, ze uz ich cakaju nove atramenty .
Pisal som aj do Canon-u, kvoli tej chybe B200, ale vobec nereagovali, neodpisali ani slovicko, ale na internete su miliony odkazov na tu slavnu chybu B200. Dokonca uz ma aj svoj fanclub .

PeterMarek
2015-01-16 13:13:48+01
4600 mám doma viac ako 5 rokov. Stále funguje. Nemal som s ňou problém.

Som z toho debil
2015-01-16 13:16:38+01
príspevok od: PeterMarek
4600 mám doma viac ako 5 rokov. Stále funguje. Nemal som s ňou problém.
Zeby som mal len ja taku smolu? .

j.a.r.o.
2015-01-16 14:37:13+01
Ja mám Pixmu 4500 niekoľko rokov a zatiaľ všetko OK. Dokonca na nej niekedy netlačím aj 2 mesiace a atrament v tryskách nezaschol (používam iba ofiko Cannon atrament).

pepo27
2015-01-16 20:19:08+01
Pixma 4700 odvtedy ked bola dostupna a ziadny problem som zatial nemal, pouzivam len originalne naplne

Dzambor
2016-01-04 18:02:35+01
Ahojte. Mám PRO-1 z druhej ruky, moc na nej tlačené nebolo, boli len využité štartovacie cartridge. Objednal som do toho neorig. cartridge, chcel som vyskusat zatial len vystupnu kvalitu tlace, moznosti nastaveni a pod. Prvý obrázok vytlačila krásne na obyč. papier úplne bez problémov. Vypol som tlačiareň a za chvíľu som ju zapol a aha tlačiareň nejde. Preblikáva oranžová a biela 26x po sebe. Nejdú otvoriť ani dvierka s cartridgami, tlačiareň na nič nereaguje. Neviete niekto čo je to za kód? Zatiaľ som nič nevypátral. Ďakujem.

mirec01
2016-01-04 19:27:38+01
Ahoj Dzambor. Problem s neorginalnymi naplnami riesili napr. tu:
http://www.printerknowledge.com/threads/canon-pixma-pro-1-ink-and-refill-options.9954/page-2

Tu je dokument priamo od Canonu:
http://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/Manual/M/PRO-1%20v1-1%20series/EN/UG/UG_Trouble0300.html

Snad nieco pomoze. Potom daj vediet, ako si dopadol.
Nech sa Ti dari!

Dzambor
2016-01-04 19:44:56+01
Ahoj. Dakujem za linky, no tie som uz pozeral a zatial som nenasiel riesenie. Ked som pripojil tlaciaren k Notebooku a dal tlacit tak vypisalo chybu Error 6010 co by mal byt cudzi predmet v tlaciarni. Preliezol som celu tlaciaren a nic tam nebolo. Pripajal som ju aj cez service tool, tlaciaren pripojilo ale vobec sa nedlao nic robit. Vyhadzoval to chybu Error 009. Som z toho zufaly...pretoze zase lacna nebola a servis by stal pekne prachy pocitam.

mirec01
2016-01-04 20:52:34+01
Ahoj. Skusil si ju vypnut komplet aj z napajania a pockat par minut? Mne davnejsie tiez zacala hadzat kadejake odveci hlasky a takyto restart jej pomohol.
V Tvojom pripade to vidim na problem s neorginalnymi naplnami. Tusim som to cital na horeuvedenej stranke. Ak uz nie je z zaruke, skusil by som otvorit kryt naplni podla navodu na stranke vyssie a vymenit ich za stare tj. povodne naplne.

Dzambor
2016-01-04 21:00:00+01
Ahoj. Mal som tam neorig. cartridge. Ale vytlačil som na nich testovaciu stránku a jednu foto na A4. Podľa vyššieho návodu som aj cartridge vymenil za orig. ale stále preblikáva oranžová a biela. Ale dopracoval som sa ku kódu Error 6901. A zostal som visieť. Skúšal som aj na pár minút odpájať napájací kábel, no nepomohlo mi to. Nechám to dlhšie. zatiaľ je to bezvýsledne.

Dzambor
2016-01-04 21:17:08+01
Tak som sa zasa dopracoval ďalej. Už to preblikáva len 8x čo som sa dopátral je plný absorbovač atramentu. Netuším čo s tým ďalej resp. ako to riešiť.

EDIT: pardon to sa týka iného problému, to musí blikať len oranžová a mne to preblikáva aj s bielou.

mirec01
2016-01-05 19:45:27+01
Podarilo sa to vyriesit?

Dzambor
2016-01-06 12:57:44+01
Vobec. Zasa som sa dostal k tomu 26x preblikávaniu. Uvažujem že kúpim orig. cartridge a ak to s nimi ani nepôjde tak asi len servis... :/

Nepomáha ani odpojenie napájacieho kábla. Tlačiareň vôbec nereaguje. Prikláňam sa teórii, že to spôsobili tie neoriginálne cartridge.

Dzambor
2016-01-31 13:54:10+01
Tak v piatok došli orig. atramenty do tej PRO-1. Atramenty nahodené. Bracho šikovný mi našiel servisný manuál k PRO-1 takže to 26x preblikávanie bola vadná batéria ktorá zálohuje čas. Po vyresetovaní tejto chyby cez Service tool v 3400 tlačiareň sa spustila no zase začala blikať chyba 17x, čo znamená, že treba nakalibrovať LF/EJ. A to sa mi nedarí cez ten SW, vždy mi zamrzne. Skúšané na W10 (64bit), W7 (32 aj 64 bit) aj W XP (32bit). Má niekto nejaký nápad? ďakujem.

Strana 1 z 1

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()