Hore
Fórum » Tlač
 

Epson L805 - tmavé výtlačky, nastavenie farieb

Brandy
Brandy 2016-11-22 21:57:33+01
Zdravim priatelia,
mam nasledovny problem pri tlaci na tlaciarni Epson L805. Tlaciaren som si pred nedavnom zakupil no doposial sa mi nepodarilo nastavit spravne farby - lepsie povedane vytlacene fotografie su maximalne podexponovane . Na zaciatok uvediem, ze pouzivam Windows 8.1 a monitor Dell U2412M. Monitor nieje kalibrovany sondou, pouzivam profil od vyrobcu, hodnota jasu je na urovni 30 co by malo cinit 90cd/m, kontrast na urovni 75 a v mode Standard co by malo cinit 6500K. Tlaciaren mam mam "pripojenu" k pc bezdrotovo, pouzivam originalne naplne od Epsonu (boli pribalene k tlaciarni), tlacim na originalny papier 10*15 znacky Epson konkretne "Papier Photo GLOSSY". Na fotografie sa divam cez den na okne po zotmeni len pod svetlom v miestnosti (2x18W ziarivkove trubice, miestnost 5*2,5m) Fotky som sa snazil tlacit ako cez soft tlaciarne tak aj prostrednictvom LR6 vysledky su rovnake. Z pociatku som tlacil vlastne fotky no po case som presiel na originalne testovacie obrazky vid. foto aj napriek tomu, ze som tlacil fotografie ktore som predtym vytlacil v labe a boli uplne v poriadku ako po farebnej stranke tak aj po expozicnej. Co som videl doma na monitore to som dostal do ruk, proste minimalne rozdiely. Spravu farieb vo vlastnotiach tlaciarne som navolil "bez uprav" a v LR6 som nastavil v Printe na profil mojho konkretneho papiera od Epsonu. Vysledky su prakticky vzdy tmave nech nastavim hocico, jedina moznost nastavenia je ak mam nastaveny profil papiera v LR6 a k tomu je Brightness na +60 a Contrast na +75. S tymito hodnotami sa priblizujem zhruba k tomu co vidim na monitore, pravdaze mam na mysli porovnanie s Proofom nadhladu mojho profilu Photo Paper GLOSSY v LR6. Aj tak to nevyzera tak, akoby to malo vyzerat a su tam znacne odchylky z mojho pohladu uz aj v teplote farieb aj prechodu bielej do ciernej co moze byt podmienene vyraznou upravou kontrastu a jasu kedze ten testovaci obrazok je jpg. Netusim kde by mohol byt problem, skusal som rozne variacie, googlil som vselico no bezuspesne. V tlaciarni mam najnovsi firmware, taktiez som skusal vytlacit testovaci obrazok prostrenictvom mobilu a tiez to nebolo v poriadku i ked lepsie nez to, co tlacim z PC (bez uprav kontrastu a jasu). V pripade ked mi z tlaciarni vyjde ako taka fotka tak v nadhlade je to farebne uplne niekde inde, vsak posudte sami z obrazkov. Nepodoba sa mi to aj ked si na monitore nastavim hodnotu jasu na nulu, stale je to presvetlene a aj farebne posunute no fotka z tlacairne vyjde uplne ina, pozeratelna ale s velkymi rezervami. Na prvom obrazku je porovnanie s pridanim a bez pridania jasu a kontrastu, na druhom je screen nadhladu tlace po uprave kontrastu na +75 a jasu na +60. Sorry za vycerpavajuce info, ale chcel som co najlepsie opisat stav toho co sa mi deje.
 
psykora2
2020-10-30 08:29:31+01
príspevok od: Klau_diee
Ahoj Prosim,

vedel by si mi pomoct s podobnym problemom, co tu bol popisovany? Nedari sa mi nastavit tlaciaren tak aby vysledne farby boli zachovane. Bud su moc tmave alebo do zelena. moj email klaudia.harbutova@gmail.com

dakujem vopred za odpoved
ahoj, odporucam sa obratit na sluzbu fomei, v ich databaze najdes vytvorene ICC profily s návodom na pouzitie aj na tlaciaren L805, vyskusaj napr. profil pre papier FomeiJet PRO Gloss 265, je dost mozne ze ti bude pasovat aj na Epson papiere, ak nebude skus si objednat vzorku papierov FomeiJet PRO Gloss 265, odkaz na stiahnutie ICC: https://www.fomei.com/na-stiahnutie/fototlaciarne-a-icc-profily
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()