Hore
Fórum » Tlač
 

FotoPapier - poradte

szabo.martin
szabo.martin 2011-11-10 12:32:52+01
Ahoj,

kupil som si tlaciaren CANOM Pixma MG-5250
planujem ju pouzivat na bezne domace tlacenie plus tlacenie fotiek, ukazok, nahladov, fotografii z dovoleniek, A4 fotiek do ramov a podobne. Prestudoval som mnoho o refiloch a nahrad za original naplne a rozhodol som sa pre InkTec (ak mate a viete o niecom lepsom, nepohrdnem radou) avsak moja otazka je ohladom FotoPapira.

Aky pouzivate ? je mi jasne, ze CANON zariadenie bude dosahovat najlepsie vysledky na CANON papier (za predpokladu original naplni) ale odhliadnuc od tohto faktu, ale ine moznosti su ? ake ine znacky papierov mi odporucate pouzit ? Hlavne format 10x15 a A4. Je potrebne robit aj nejaky color management v pripade pouzitia ineho papieru ?

dakujem za rady a pripomienky.
 
WildSammy
2011-11-14 01:59:45+01
existuje aj taka srandicka.. tank na farby, resp. zasobnik.. je to vedla tlaciarne a napojene nejak na hlavu.. kamos to ma na Canon ip4300. Potom do tych zasobnikov leje Lomond atrament a tlaci aj na ich papiere. Vytlaci cez 250+ plnofarebnych A4riek a tie vytlacky nie su nejak farebne chybne. Nikto to nebude skumat lupou, pod specialnym osvetlenim a s neviem akym zariadenim na hodnotenie vernosti farieb. Pokial su pletovky OK, tak si myslim, ze je to OK. Ak to vsak niekto chce skumat lupou a robit sa nad dokonalostou farieb, tak si kupi aj patricnu tlaciaren, nie domacu hrajku, kvalitne papiere a kvalitny atrament. Tak ci tak vytlacit priblizne to, co vidite na monitore da dost namahy a aj tak to nikdy nie je 100%. Cize riesit to, ze ci ma neoriginalny atrament alebo papier nejake odchylky, tak je podla mna nepodstatne. Tie odchylky nie su nikdy az take velke, ze by to tej fotke nejak drasticky vadilo a ak su, potom ste mali daco rozhasene. Ja osobne do mojej Canon ip4300 supem Tesco naplne pre nu urcene za 5-6eur jedna, ci tak nejak stoja a tlacim na A4 leskly papier z Kauflandu. Na vytlackoch nebadam ziadne problemy, foto mam v sRGB, tlaciarni navolim tiez sRGB a vytlacim Potom si to zavesim na nastenku v izbe alebo hocikam. Fotky su tam niektore aj rok, striedavo na ne svieti slnko a farebne su stale rovnake. Pre moje domace potesenie to staci a serioznu vec davam robit v labe. Cize to s tymi originalnymi a neoriginalnymi papierami a atramentami sa mi zda byt skor mytus Kto na to ma, nech si take kupuje a pozera lupou farby, komu je to sumafuk, tak vytlaci podobne dobre aj s Tesco atramentom a Kaufland papierom, ked vie ako na to Ked chcete mat dokonalu foto, musite dokonale odfotit a mat zvladnuty dokonale colormanagment od fotaku, cez monitor az po tlaciaren a to asi malo kto ma.. cize riesit tu nejake atramenty a papiere nema podla mna vobec zmysel.
 
Krtko fotografom
2011-11-14 08:22:52+01
Ja mam tlaciaren Canon ip4600 a naplne pouzivam original. Zatial som nemal odvahu vyskusat nieco ine. Ale pokukujem po naplnach Lomond.
Papiere pouzivam Lomond, tie su u mna TOP. Dalej mam vyskusane papiere Stygian. Nie su zle, ale pri nich doporucujem pouzivat najdrahsi a najkvalitnejsi papier, ktory je aj napriek tomu (kde, ako) aj o polovicu lacnejsi, ako Canon. Jedine, co mi pri tych papieroch vadi, je nie prilis kvalitna povrchova uprava (nie je rovnoroda a hladka, ked sa clovek pozrie na papier pod uhlom), ale ak fotka pojde do albumu, tak to vobec nevadi. Farby su trosicku teplejsie, ako Lomond. Pre krajinkarov ideal.
A nakoniec (teraz ma vsetci zozeriete), ale velmi dobre sa mi osvedcil na tlac CB fotiek Tesco papier, ale 260g. Pouzival som aj 10x15 cm, a aj A4, ale tento papier ma nikdy (opakujem nikdy) nesklamal, t.j. ziadny farebny posun, fotka vzdy bola pekna CB, co o inych papieroch nemozem povedat, pri mojom type tlaciarne. Jedine, z coho mam hlavu v smutku je to, ze tento papier uz asi pol roka nevidim nikde v Tescu . Skusal som aj Tesco 190g, ale uz to nie je ono .
 
landov
2011-11-14 08:59:13+01
Mam tlacieren Epson P50, pouzivam original papiere aj atrament...aj ked som dlhsiu dobu (1-2 mesiace) nic netlacil, tak atrament v tryskach nezaschol. Tlacim A4 a 13x18. Neoriginaly asi nebudem skusat, nakolko tlacim len fotky, ktore mi najviac vysli. Ostatne davam do labu, takze sada naplni v tlaciarni mi staci na dlho.
 
psykora2
2011-11-14 09:41:57+01
príspevok od: Krtko fotografom
Ja mam tlaciaren Canon ip4600 a naplne pouzivam original. Zatial som nemal odvahu vyskusat nieco ine. Ale pokukujem po naplnach Lomond.
Papiere pouzivam Lomond, tie su u mna TOP. Dalej mam vyskusane papiere Stygian. Nie su zle, ale pri nich doporucujem pouzivat najdrahsi a najkvalitnejsi papier, ktory je aj napriek tomu (kde, ako) aj o polovicu lacnejsi, ako Canon. Jedine, co mi pri tych papieroch vadi, je nie prilis kvalitna povrchova uprava (nie je rovnoroda a hladka, ked sa clovek pozrie na papier pod uhlom), ale ak fotka pojde do albumu, tak to vobec nevadi. Farby su trosicku teplejsie, ako Lomond. Pre krajinkarov ideal.
A nakoniec (teraz ma vsetci zozeriete), ale velmi dobre sa mi osvedcil na tlac CB fotiek Tesco papier, ale 260g. Pouzival som aj 10x15 cm, a aj A4, ale tento papier ma nikdy (opakujem nikdy) nesklamal, t.j. ziadny farebny posun, fotka vzdy bola pekna CB, co o inych papieroch nemozem povedat, pri mojom type tlaciarne. Jedine, z coho mam hlavu v smutku je to, ze tento papier uz asi pol roka nevidim nikde v Tescu . Skusal som aj Tesco 190g, ale uz to nie je ono .
s tym tesco papierom 260g mas pravdu, raz som ho kupil len tak zo srandy vo vypredaji za 2,5 Eur za 25 listov a kvalita vytlackov bola velmi dobra za tu cenu neni o com, akurat ze ho uz stiahli z obehu co je skoda
 
szabo.martin
2011-11-14 09:58:29+01
príspevok od: psykora2
s tym tesco papierom 260g mas pravdu, raz som ho kupil len tak zo srandy vo vypredaji za 2,5 Eur za 25 listov a kvalita vytlackov bola velmi dobra za tu cenu neni o com, akurat ze ho uz stiahli z obehu co je skoda
... a ak je za neho adekvatna nahrada povedzme v danej cenovej relacii ?
pripadne aky papier pouzit do tlaciarne CANON iny nez original ? na leskle, pololeskle a matne foto ? ? ?

vdaka
 
psykora2
2011-11-14 10:18:09+01
príspevok od: szabo.martin
... a ak je za neho adekvatna nahrada povedzme v danej cenovej relacii ?
pripadne aky papier pouzit do tlaciarne CANON iny nez original ? na leskle, pololeskle a matne foto ? ? ?

vdaka
v danej cenovej relacii nie je momentalne nic, ale naposledy som kupoval v metre Sigma Super Premium za 13 Eur za 50 listov A4, kvalita vynikajuca, tlacil som nan modelingove fotky z atelieru a vyzera to super a este mozem doporucit tiez z metra epson premium glossy 100ks za 15 Eur to je uz ale raz taka cena, ale myslim ze mali tuto sigmu aj 10x15, cize to by sa viac oplatilo (maju 2 druhy Sigmy, ten druhy je este lacnejsi ale kvalita bude zrejme nizsia)
 
szabo.martin
2011-11-15 08:03:51+01
... nuz, vcera som kupil v AGEMe papiere LOMOND. Maju celkom slusny vyber, ale dost toho aj na objednavku. Spravil som testovacie vytlacky a porovnaval CANON GLOSSY II a ten LOMOND, v oboch pripadoch A4. 10x15 som este netestoval. vysledok je viac nez uspokojivy. akurat na C su farby o cosi zivsie, svetlejsie. Ale to je jeden ukon pri funkcii print z Lightroomu (zosvetlit mierne fotku)
testoval som gramaz 220 aj 230 LESK a 230 mat a kvalita je paradna. pre mna nadmieru postacujuca. a co sa ceny tyka, tak je to 1/3 ceny z CANONu.

uz iba pockam na refilly a hor sa na tlacenie
 
Kabou
2012-03-26 11:09:28+02
Zdravim, ja mam canon MG5150 a kedze sa mi nechce vysoliť za original cartridge skoro toľko ako za celu tlaciaren hladam alternativu. Tlacim len pre seba resp. rodinne foto atd.
Ze vraj lomond je dobrý ale ten asi na moju tlaciaren nevyraba. Ma niekto skusenost so značkou stygian? Nerad by som kupil nejaku uplnu somarinu.
 
WildSammy
2012-04-01 02:03:09+02
Kupil som si nedavno novu atramentovu tlaciaren zn. Epson a chcem sa spytat, ci mi vie niekto odporucit kvalitny, ale nie prilis drahy 13x18cm matny fotopapier? Epson ma v ponuke matny len A4, aspon co som ja videl. Dakujem.
 
Posterusak
2012-05-19 14:44:23+02
no tu tlaciarnicku 5250 by som zobral a ja ale lomond farby na to niesu ?
 
keko
2012-05-19 16:29:26+02
Primalex
 
total empty
2012-05-19 19:29:20+02
príspevok od: keko
Primalex
Ty si píchaš solvinu , alebo si distribútor primalexu ?
 
total empty
2012-05-19 19:31:50+02
príspevok od: WildSammy
Kupil som si nedavno novu atramentovu tlaciaren zn. Epson a chcem sa spytat, ci mi vie niekto odporucit kvalitny, ale nie prilis drahy 13x18cm matny fotopapier? Epson ma v ponuke matny len A4, aspon co som ja videl. Dakujem.
Tlač na A4 a strihaj, alebo si ho nastrihaj a tak tlač, bežne sa kupujú veľké formáty do lejzroviek,ktoré sa potom narežú na A3 napr.
PS:original je original
 
keko
2012-05-19 21:33:50+02
Lejzrovka je uz taka povedzme tlaciarenska technika. Tam sa proste s vacsim rozmerom robi. A hlavne sa tak veci aj vyraduju, aby sa po tlaci rezali na sthovych rezackach. Takze Stack-And-Cut je bezny pojem.
PS je original, ale GIMP je tiez dobry.
P.S.: SLOVENSKOOOOOOOooooooo.......
 
keko
2012-05-19 21:35:18+02
PRIMALEEEEEEeeeeeeeeeexxxxxxxx.........
 
total empty
2012-05-19 21:53:53+02
príspevok od: keko
Lejzrovka je uz taka povedzme tlaciarenska technika. Tam sa proste s vacsim rozmerom robi. A hlavne sa tak veci aj vyraduju, aby sa po tlaci rezali na sthovych rezackach. Takze Stack-And-Cut je bezny pojem.
PS je original, ale GIMP je tiez dobry.
P.S.: SLOVENSKOOOOOOOooooooo.......
Veď su aj malé lejzrovky do domu-kancelárie na tlač bežných prkotín (napr .samsung CLP315) nie fotiek.
Aj GIMP môže byť aj iné
 
om7aqa
2012-05-20 08:21:13+02
príspevok od: Krtko fotografom
Ja mam tlaciaren Canon ip4600 a naplne pouzivam original. Zatial som nemal odvahu vyskusat nieco ine. Ale pokukujem po naplnach Lomond.
Papiere pouzivam Lomond, tie su u mna TOP. Dalej mam vyskusane papiere Stygian. Nie su zle, ale pri nich doporucujem pouzivat najdrahsi a najkvalitnejsi papier, ktory je aj napriek tomu (kde, ako) aj o polovicu lacnejsi, ako Canon. Jedine, co mi pri tych papieroch vadi, je nie prilis kvalitna povrchova uprava (nie je rovnoroda a hladka, ked sa clovek pozrie na papier pod uhlom), ale ak fotka pojde do albumu, tak to vobec nevadi. Farby su trosicku teplejsie, ako Lomond. Pre krajinkarov ideal.
A nakoniec (teraz ma vsetci zozeriete), ale velmi dobre sa mi osvedcil na tlac CB fotiek Tesco papier, ale 260g. Pouzival som aj 10x15 cm, a aj A4, ale tento papier ma nikdy (opakujem nikdy) nesklamal, t.j. ziadny farebny posun, fotka vzdy bola pekna CB, co o inych papieroch nemozem povedat, pri mojom type tlaciarne. Jedine, z coho mam hlavu v smutku je to, ze tento papier uz asi pol roka nevidim nikde v Tescu . Skusal som aj Tesco 190g, ale uz to nie je ono .
Potvrdzujem kvalitu TESCO papierov - červené balenie, vysokolesklý vodeodolný (pod týmto názvom ho nájdete). Mám Canon IP 3600, farby som vyskúšal asi všetky čo sú na trhu a nakoniec som aj tak skončil pri origináloch. Papier na bežnú tlač - TESCO, na kvalitnú tlač CANON alebo Lomond. Raz bol v Lidli v akcii fotopapier - 50kusov A4 280g za nejakých 6€ tak som skúsil. ĽUTUJEM že som nevzal viac balení! Za tú cenu neskutočne prekvapil. Farebné podanie je trochu teplejšie. ČB tlač je v pohode. Vodeodolnosť tiež - stačí nechať vyschnúť
 
keko
2012-05-20 11:54:23+02
príspevok od: total empty
Veď su aj malé lejzrovky do domu-kancelárie na tlač bežných prkotín (napr .samsung CLP315) nie fotiek.
Aj GIMP môže byť aj iné
ALe ano, ale ti si nemal na mysli. Ci? Lebo by si nespominal CMYK.
Obrazky v CMYK-u su tou najhorsou volbou pre odovzdanie na spracovanie.
To je axioma, teda to netreba dokazovat.
 
agnes.kon
2015-01-24 14:21:38+01
ja najčastejšie fotopapier objednávam cez net! zatiaľ mám super skúsenosť s Kikoshopom. Podľa mňa si tam vyberie každý s ohľadom na svoje potreby/tlačiareň: http://www.kikoshop.sk/produkty/papier-bloky-obalky-etikety/fotopapiere/99 inak do svojho canonu už nepoužívam originál papier, no výsledky sú aj tak super! stačí len skúšať a nájsť to čo danej tlačiarni/náplni vyhovuje!
 
zomzom
2015-01-24 16:35:23+01
ja pouzivam papiere ILFORD tak baritovane ako aj RC. Tak fixnou gradaciou ako multigrade. Ano, mozete to natriet primalexom. Vyvojku pouzivajte podla chuti. Na tlaciarni tlacne basne
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()