Hore
Fórum » Pokec
 

Nákup fototechniky na VAŠU firmu

FotoAmaterBB
FotoAmaterBB 2013-01-27 13:08:13+01
Plánujem kúpiť telo Canon 5D Mark II je to pre mňa dosť veľká investícia. Mám kamaráta ktorý kúpil zrkadlovku na ''známeho'' z internetu podobným spôsobom. Na jeho firmu dal mu faktúru+bloček a on mu dal nejaké tie € ved viete ako sa to robí Tak či sa nenájde aj tu niekto podobný keď že je tu veľa fotografov....
 
blahoslav J B Art
2013-01-27 16:23:10+01
príspevok od: FotoAmaterBB
Plánujem kúpiť telo Canon 5D Mark II je to pre mňa dosť veľká investícia. Mám kamaráta ktorý kúpil zrkadlovku na ''známeho'' z internetu podobným spôsobom. Na jeho firmu dal mu faktúru+bloček a on mu dal nejaké tie € ved viete ako sa to robí Tak či sa nenájde aj tu niekto podobný keď že je tu veľa fotografov....
opytaj sa jedneho nemenovaneho cloveka, ako by si mohol zarobit tie 2 tisicky navyse vlastnou hlavou a potom si kludne kup ten fotak na seba aj s blockom, toto je jednoznacne pravne ciste riesenie
 
tankista95
2013-01-27 16:31:07+01
príspevok od: Martin Piňák
kup bazarovku s par cvakmi a zarukou. novu by som neriešil su predražene v porovnani so 6D napr.
ja predavam 5dm2 za 1350 euro ma nacvakanych 35000 a rok 13 mesiacov zaruku, kupovane v megafote
 
Martin Piňák
2013-01-27 16:32:45+01
príspevok od: tankista95
ja predavam 5dm2 za 1350 euro ma nacvakanych 35000 a rok 13 mesiacov zaruku, kupovane v megafote
ja som kupil s 13000 snimkami za 1200 mne to nepiš
 
velecky
2013-01-27 17:11:28+01
príspevok od: wlad
tak tesne pred konkurzom si fotak odkupis za zostatkovu cenu v uctovnictve, big f*cking deal
tesne pred konkurzom nepomôže, správcovia konkurznej podstaty preverujú aj spätne podozrivé prevody majetku pred vyhlásením konkurzu, nevie, či rok, či dokonca až tri roky? lepšia je krádež, napr. za auta na parkovisku, samozrejme len nahlásenie krádeže. Alebo totálka zničenie - škodová komisia, zápisnica.
 
wlad
2013-01-27 17:26:17+01
príspevok od: velecky
tesne pred konkurzom nepomôže, správcovia konkurznej podstaty preverujú aj spätne podozrivé prevody majetku pred vyhlásením konkurzu, nevie, či rok, či dokonca až tri roky? lepšia je krádež, napr. za auta na parkovisku, samozrejme len nahlásenie krádeže. Alebo totálka zničenie - škodová komisia, zápisnica.
a co je prosim ta podozrive (akoze nelegalne?) na odpredaji majetku firmy za zostatkovu uctovnu hodnotu ??
 
Edison11
2013-01-27 17:54:01+01
príspevok od: wlad
a co je prosim ta podozrive (akoze nelegalne?) na odpredaji majetku firmy za zostatkovu uctovnu hodnotu ??
Je to prinajmensom podozriva spekulativna operacia.. Okrem ineho majitel firmy, ani zamestnanci a dokonca ani spriaznene osoby nemozu odkupit majetok za zostatkovu cenu, ale iba za realnu trznu cenu, o ktorej by sa uctovalo v pripade obstarania takeho majetku (avsak toto nie je az taky problem..)
 
wlad
2013-01-27 18:13:23+01
príspevok od: Edison11
Je to prinajmensom podozriva spekulativna operacia.. Okrem ineho majitel firmy, ani zamestnanci a dokonca ani spriaznene osoby nemozu odkupit majetok za zostatkovu cenu, ale iba za realnu trznu cenu, o ktorej by sa uctovalo v pripade obstarania takeho majetku (avsak toto nie je az taky problem..)
a to si sa kde prosim ta docital ?
Predaj HIM za zostatkovu cenu je absolutne vporiadku - problem moze byt len ked ho predavas za nizsiu cenu ako je zostatkova. Ci to predas zamestnancovi alebo svojej manzelke je uplne irelevantne.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-27 19:09:10+01
príspevok od: juve16
ale neber to tak vážne
1. museli by na to prist, co je miziva sanca
2. toto su smiesne sumy, inde unikaju ine melony
ale štát sa zameriava práve na tie smiešne sumy, nie na melony
 
atariak
2013-01-27 19:09:15+01
príspevok od: wlad
a to si sa kde prosim ta docital ?
Predaj HIM za zostatkovu cenu je absolutne vporiadku - problem moze byt len ked ho predavas za nizsiu cenu ako je zostatkova. Ci to predas zamestnancovi alebo svojej manzelke je uplne irelevantne.
no, ma pravdu, malo by sa predavat za trhovu hodnotu. ze sa to tak v praxi nerobi je druha vec. ja sice nepodnikam, ale da sa to vyguglit. najma sa nechcem hadat, iba davam do pozornosti, aby neboli ludia zbytocne ukolisani optimistickymi nazormi na forach
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-27 19:11:32+01
príspevok od: velecky
tesne pred konkurzom nepomôže, správcovia konkurznej podstaty preverujú aj spätne podozrivé prevody majetku pred vyhlásením konkurzu, nevie, či rok, či dokonca až tri roky? lepšia je krádež, napr. za auta na parkovisku, samozrejme len nahlásenie krádeže. Alebo totálka zničenie - škodová komisia, zápisnica.
to je v poriadku, ale ak to predáš za zostatkovú cenu nemá to byť prečo podozrivé.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-27 19:14:22+01
príspevok od: atariak
no, ma pravdu, malo by sa predavat za trhovu hodnotu. ze sa to tak v praxi nerobi je druha vec. ja sice nepodnikam, ale da sa to vyguglit. najma sa nechcem hadat, iba davam do pozornosti, aby neboli ludia zbytocne ukolisani optimistickymi nazormi na forach
je ťažké vyčísliť reálne trhovú hodnotu (aspoň pre daňového kontrolóra, samozrejme záleží prípad od prípadu). vezmime foťák, stačí uviesť že v čase predaja mal prekročenú životnosť uzávierky a trhová hodnota môže byť nižšia ako zostatková. veľmi ťažko potom kontrolór dokáže že to tak nie je.
 
juve16
2013-01-27 19:22:29+01
príspevok od: Martin Brojo
ale štát sa zameriava práve na tie smiešne sumy, nie na melony
ved to je ta tragedia, frajeri su len na drobnych, ktori pustia do gati este len ma prist kontrola.
 
juve16
2013-01-27 19:26:17+01
otazka skor znie, kto si moze dat fotak do nakladov....
idealne reklamna agentura resp firma ktora robi marketing
vsetci ostatní si to musia obhajovat, ze ho naozaj potrebuju nutne k svojej cinnosti
druha vec, ci potrebuju mat fotak za 2 tis a nestacilo by za stovec
 
lu_boss
2013-01-27 19:27:01+01
príspevok od: wlad
tak tesne pred konkurzom si fotak odkupis za zostatkovu cenu v uctovnictve, big f*cking deal
len aby si to stihol
 
wlad
2013-01-27 19:29:22+01
príspevok od: lu_boss
len aby si to stihol
ked je to tvoja firma, tak snad vies kedy je ten spravny cas
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2013-01-27 19:34:39+01
príspevok od: juve16
otazka skor znie, kto si moze dat fotak do nakladov....
idealne reklamna agentura resp firma ktora robi marketing
vsetci ostatní si to musia obhajovat, ze ho naozaj potrebuju nutne k svojej cinnosti
druha vec, ci potrebuju mat fotak za 2 tis a nestacilo by za stovec
to nie je starosť kontrolóra. samozrejme obhájiť to musíš, ale dá sa to. napr. potrebuješ si fotiť vlastnú reklamu, čo ťa stojí menej ako platiť reklamke. ale potrebuješ to zdokladovať (reklamné plagáty a pod.). určite je to naťahovanie sa s kontrolórom, ale je to v rámci zákona.
 
lu_boss
2013-01-27 19:35:07+01
príspevok od: slavmiro
Lubos, ved nebud makky a prehnane opatrny, makas za 3 (uradnikov v st.sprave), musis nejako odskodnit aj svoju rodinu. Teoreticky mas samozrejme pravdu, staci byt trochu kreativny.
mas recht, kupim fotak aj zene
 
lu_boss
2013-01-27 19:36:12+01
príspevok od: wlad
ked je to tvoja firma, tak snad vies kedy je ten spravny cas
ale to je prave ten rozdiel, majitel to vie (teda mal by), ale ten, kto tam ma papierovo strceny fotak, ten to vediet nemusi
 
Edison11
2013-01-27 19:52:32+01
príspevok od: lu_boss
ale to je prave ten rozdiel, majitel to vie (teda mal by), ale ten, kto tam ma papierovo strceny fotak, ten to vediet nemusi
Toho to uz zaujimat nemusi, ten ma svoje a majitel podniku bude pred spravcom konkurzu obhajovat defraudaciu majetku
 
seifi
2013-01-27 20:06:34+01
keď som si to prečítal, tak si myslím, že viacerí, tak ako predceda, revolúciu nepotrehli, a ak, tak sa s ňou stotožnili len v časti, má dať (teda niekto / hocikto - mne) ; ešte 2-3 takéto debaty a nie je dôvod sa zamýšlať, prečo má predceda 40%
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()