Hore
Fórum » Pokec
 

Nákup fototechniky na VAŠU firmu

FotoAmaterBB
FotoAmaterBB 2013-01-27 13:08:13+01
Plánujem kúpiť telo Canon 5D Mark II je to pre mňa dosť veľká investícia. Mám kamaráta ktorý kúpil zrkadlovku na ''známeho'' z internetu podobným spôsobom. Na jeho firmu dal mu faktúru+bloček a on mu dal nejaké tie € ved viete ako sa to robí Tak či sa nenájde aj tu niekto podobný keď že je tu veľa fotografov....
 
rk.
2013-01-27 20:53:57+01
príspevok od: juve16
listocky v krabicke pomozu tak hofno, pridu len dalsi este nenazrati a bude to o tom istom
politici boli/su/budu vzdy len odrazom svojich volicov
 
juve16
2013-01-27 21:12:56+01
príspevok od: rk.
politici boli/su/budu vzdy len odrazom svojich volicov
prave preto volby pravidelne ignorujem
 
Neschopko
2013-01-27 21:28:37+01
príspevok od: wlad
a to si sa kde prosim ta docital ?
Predaj HIM za zostatkovu cenu je absolutne vporiadku - problem moze byt len ked ho predavas za nizsiu cenu ako je zostatkova. Ci to predas zamestnancovi alebo svojej manzelke je uplne irelevantne.
ak sa bavíme o odpredaji majetku s.r.o-čky, alebo FO ... No napr. pri a.s. je to iné ... tam to nemôžeš predávať osobe blízkej pod trhovú cenu ...
 
juve16
2013-01-27 21:33:14+01
príspevok od: Neschopko
ak sa bavíme o odpredaji majetku s.r.o-čky, alebo FO ... No napr. pri a.s. je to iné ... tam to nemôžeš predávať osobe blízkej pod trhovú cenu ...
tak predas osobe dalekej
 
juve16
2013-01-27 21:34:05+01
príspevok od: Neschopko
ak sa bavíme o odpredaji majetku s.r.o-čky, alebo FO ... No napr. pri a.s. je to iné ... tam to nemôžeš predávať osobe blízkej pod trhovú cenu ...
ak si z BA, tak aspon aby bol od Presova
 
Neschopko
2013-01-27 21:35:12+01
príspevok od: juve16
otazka skor znie, kto si moze dat fotak do nakladov....
idealne reklamna agentura resp firma ktora robi marketing
vsetci ostatní si to musia obhajovat, ze ho naozaj potrebuju nutne k svojej cinnosti
druha vec, ci potrebuju mat fotak za 2 tis a nestacilo by za stovec
foťák do nákladov si dá ktokoľvek, kto niečo predáva ... napr. fotí si tovar a zákazníkom prezentuje svoj tovar ...
daňový úrad nezaujíma, či k fungovaniu firmy máš fotky z foťáka za 100€ alebo za 30 000€ ...
mňa skôr trápi, prečo niekto píše, že chce ojebať štát a nechce platiť dane. Štát nie je Fico a cigáni, práve naopak, štát sme my, čo platíme dane a ak mi niekto napíše, že chce osrať štát a teda aj mňa a či mu pri tom nepomôžem cez moju firmu, tak si myslím, že to je už trošku drzé ....
 
juve16
2013-01-27 21:47:14+01
príspevok od: Neschopko
foťák do nákladov si dá ktokoľvek, kto niečo predáva ... napr. fotí si tovar a zákazníkom prezentuje svoj tovar ...
daňový úrad nezaujíma, či k fungovaniu firmy máš fotky z foťáka za 100€ alebo za 30 000€ ...
mňa skôr trápi, prečo niekto píše, že chce ojebať štát a nechce platiť dane. Štát nie je Fico a cigáni, práve naopak, štát sme my, čo platíme dane a ak mi niekto napíše, že chce osrať štát a teda aj mňa a či mu pri tom nepomôžem cez moju firmu, tak si myslím, že to je už trošku drzé ....
on nechce osrat stat a teda ani teba, on chce pomoc sebe cez odpocet dph
tak to dnes funguje, pomoz si sam, lebo nik ti nepomoze, a stat uz vobec nie...
tym ho neobhajujem, len konstatujem stav aky je
 
wlad
2013-01-27 21:51:01+01
príspevok od: Neschopko
foťák do nákladov si dá ktokoľvek, kto niečo predáva ... napr. fotí si tovar a zákazníkom prezentuje svoj tovar ...
daňový úrad nezaujíma, či k fungovaniu firmy máš fotky z foťáka za 100€ alebo za 30 000€ ...
mňa skôr trápi, prečo niekto píše, že chce ojebať štát a nechce platiť dane. Štát nie je Fico a cigáni, práve naopak, štát sme my, čo platíme dane a ak mi niekto napíše, že chce osrať štát a teda aj mňa a či mu pri tom nepomôžem cez moju firmu, tak si myslím, že to je už trošku drzé ....
pokial za dane a odvody dostavam od statu take sluzby, ako dostavaju prevadzkovatelia krciem od vypalnikov, tak je jasne ze pri kazdej prilezitosti sa budem legalne vyhybat plateniu toho vypalneho.
 
Neschopko
2013-01-27 21:52:09+01
príspevok od: juve16
on nechce osrat stat a teda ani teba, on chce pomoc sebe cez odpocet dph
tak to dnes funguje, pomoz si sam, lebo nik ti nepomoze, a stat uz vobec nie...
tym ho neobhajujem, len konstatujem stav aky je
Ja som to pochopil, no keďže nikto nechce platiť dane a Fica s cigánmi niekto živiť musí, tak je to len na nás. A teda aj ten odpočet DPH ide na úkor "blbého", čo tú daň platí ...
 
Neschopko
2013-01-27 21:59:28+01
príspevok od: wlad
pokial za dane a odvody dostavam od statu take sluzby, ako dostavaju prevadzkovatelia krciem od vypalnikov, tak je jasne ze pri kazdej prilezitosti sa budem legalne vyhybat plateniu toho vypalneho.
súhlasím s tebou, no ak sa k tomu postavíme tak, ako Lunícka menšina, z čoho budú peniaze v zdravotníctve, školstve, z čoho sa postavia cesty? ... viem, že táto Ficovláda a aj vlády pred Ficom sa k daniam stavajú len ako k prostriedkom ich príjmov a možnosti, čo kde nakradnúť, no obávam sa, že toto je cesta len smerom ku Grécku ... no toto tu radšej neriešme, to nie je téma o fotení ... ak by spravodlivosť existovala, polovica poslancov sedí na doživotie a druhá dostane trest smrti za vlastizradu ... to isté platí aj o Luníckej menšine.
 
Pali66
2013-01-29 20:56:28+01
príspevok od: wlad
tak tesne pred konkurzom si fotak odkupis za zostatkovu cenu v uctovnictve, big f*cking deal
Sorry, ale správca konkurznej podstaty je povinný napadnúť akékoľvek prevody majetku 3 roky pred konkurzom, má právo zabaviť takýto majetok a uplatňuj si škodu na firme, no peniaze už neuvidíš...
Mimochodom, celý tento nápad je pomýlený od začiatku.
 
Y535
2013-01-29 22:26:40+01
príspevok od: Cassul
Listocky do krabicky je zbytocne hadzat... treba byt apoliticky.. je jedno, kto je vo vlade ked ma clovek moznost nahrabat pre seba, tak to spravi...spravil by som to ja, ty a aj vsetci co tam boli, su a budu...normalna vlastnost pre kazdeho a nikto nech sa tu neopeknuje, ze on by sa neobohatil na ukor ludi, keby moze a nic mu nehrozi preto je zbytocne volit a cakat, ze pre vas vlada nieco spravi...
maš tam chybu , je to normalna vlastnost pre kazdeho Slováka (šetka česť vinimkam)
 
wlad
2013-01-29 22:30:00+01
príspevok od: Pali66
Sorry, ale správca konkurznej podstaty je povinný napadnúť akékoľvek prevody majetku 3 roky pred konkurzom, má právo zabaviť takýto majetok a uplatňuj si škodu na firme, no peniaze už neuvidíš...
Mimochodom, celý tento nápad je pomýlený od začiatku.
Sorry, ale toto je nezmysel. Nemoze napadnut AKEKOLVEK prevody, ale len odporovatelne prevody pri ktorych dokaze ze doslo k zmenseniu majetku firmy.
A predajom majetku za zostatkovu cenu k nicomu takemu nedochadza, takze spravca konkurznej podstaty sa moze aj rozkrajat a nic s tym nespravi.
 
djpali
2013-01-29 22:54:03+01
príspevok od: Neschopko
súhlasím s tebou, no ak sa k tomu postavíme tak, ako Lunícka menšina, z čoho budú peniaze v zdravotníctve, školstve, z čoho sa postavia cesty? ... viem, že táto Ficovláda a aj vlády pred Ficom sa k daniam stavajú len ako k prostriedkom ich príjmov a možnosti, čo kde nakradnúť, no obávam sa, že toto je cesta len smerom ku Grécku ... no toto tu radšej neriešme, to nie je téma o fotení ... ak by spravodlivosť existovala, polovica poslancov sedí na doživotie a druhá dostane trest smrti za vlastizradu ... to isté platí aj o Luníckej menšine.
Hlavny problem neni v ludoch ktory riesia taketo veci. Problem je v systeme, koho trapi dan z par euroveho fotaku. Problem su ti, ktori sa zidu piati, spravia 5 srociek a kazdy dalsiemu znich dokola fakturuje imaginarne sluzby a tak si navysuju zaklad dane a stat im potom vyplati dan pritom oni nic nemali / nerobili. Toto sa robi na Slovensku kvoli chybnej legislative a zakonom stale dokola vo velkych firmach alebo holohlavi to robia, a potom si ziadaju na daniach spat miliony eur. Stat im vrati dan za nic a oni si to rozdelia. Teraz mi povedz, kedze tato vec sa robi stale dokola uz roky, a davno sa o tom vie, preco to stale neni osetrene ? Lebo to vyuzivaju aj politici a ich pochybne firmy ? Urcite nie cigani z luniku...

Alebo, sranda ze platca dane - srocka si moze kupit fotak bez dane, a uzivat ho. Naopak zivnostnik - Firma predavajuca fotak kupi fotak, zaplati dan. Neplatca zivnostnik pri kupe zaplati dan, a potom ked by ho chcel predavat dalej tiez zaplati dan, teda 3 x zaplatena dan z toho isteho fotaku. Neni to drbnute ? Ked si k tomu pripojit fakt ze kazdy trh a ekonomika stoji hlavne na malych a strednych podnikateloch a nie velkych, a fico malych likviduje ani sa mi nechce menovat cim vsetkym nasa ekonomika bude stat na KII a VW ? super, odide automobilke a vratme sa do stredoveku...

Dosledok je uz roky stale rovnaky, bohati su bohati, stredny neni nikto, a chudobny robia co mozu aby usetrili, jeden z prikladov je aj FotoamaterBB. A ver ze pri sucasnych odpocitatelnych polozkach ma ten fotak mozno uz kupeny...
 
samo
2013-01-29 23:41:35+01
príspevok od: djpali
Hlavny problem neni v ludoch ktory riesia taketo veci. Problem je v systeme, koho trapi dan z par euroveho fotaku. Problem su ti, ktori sa zidu piati, spravia 5 srociek a kazdy dalsiemu znich dokola fakturuje imaginarne sluzby a tak si navysuju zaklad dane a stat im potom vyplati dan pritom oni nic nemali / nerobili. Toto sa robi na Slovensku kvoli chybnej legislative a zakonom stale dokola vo velkych firmach alebo holohlavi to robia, a potom si ziadaju na daniach spat miliony eur. Stat im vrati dan za nic a oni si to rozdelia. Teraz mi povedz, kedze tato vec sa robi stale dokola uz roky, a davno sa o tom vie, preco to stale neni osetrene ? Lebo to vyuzivaju aj politici a ich pochybne firmy ? Urcite nie cigani z luniku...

Alebo, sranda ze platca dane - srocka si moze kupit fotak bez dane, a uzivat ho. Naopak zivnostnik - Firma predavajuca fotak kupi fotak, zaplati dan. Neplatca zivnostnik pri kupe zaplati dan, a potom ked by ho chcel predavat dalej tiez zaplati dan, teda 3 x zaplatena dan z toho isteho fotaku. Neni to drbnute ? Ked si k tomu pripojit fakt ze kazdy trh a ekonomika stoji hlavne na malych a strednych podnikateloch a nie velkych, a fico malych likviduje ani sa mi nechce menovat cim vsetkym nasa ekonomika bude stat na KII a VW ? super, odide automobilke a vratme sa do stredoveku...

Dosledok je uz roky stale rovnaky, bohati su bohati, stredny neni nikto, a chudobny robia co mozu aby usetrili, jeden z prikladov je aj FotoamaterBB. A ver ze pri sucasnych odpocitatelnych polozkach ma ten fotak mozno uz kupeny...
Ked ide len o to, platcom DPH mozes byt aj dobrovolne. Pochopitelne aj so vsetkymi nevyhodami, ktore s tym suvisia. Ale ked kazdy by najradsej len tie ceresnicky vyberal…

A druha vec – zivnostnik neplatca DPH ked kupi fotak za 1000 a preda za 1100 tak plati dan len zo 100; tak neviem, o akom trojitom zdaneni hovoris.
 
djpali
2013-01-30 01:20:31+01
príspevok od: samo
Ked ide len o to, platcom DPH mozes byt aj dobrovolne. Pochopitelne aj so vsetkymi nevyhodami, ktore s tym suvisia. Ale ked kazdy by najradsej len tie ceresnicky vyberal…

A druha vec – zivnostnik neplatca DPH ked kupi fotak za 1000 a preda za 1100 tak plati dan len zo 100; tak neviem, o akom trojitom zdaneni hovoris.
Vsak o tom som pisal, mozes zvolit jednu moznost plnu nevyhod, alebo druhu plnu nevyhod a tie "vyhody" to neprebiju. Druha vec, ked kupujes fotak za 1000 zaplatis ako neplatca cenu s danou, ked ho predavas, zdanujes zas rozdiel, nezabudni na to ze ten co ho kupoval aby ti ho predal tiez platil dan... tak som to myslel
 
djpali
2013-01-30 01:23:21+01
príspevok od: djpali
Vsak o tom som pisal, mozes zvolit jednu moznost plnu nevyhod, alebo druhu plnu nevyhod a tie "vyhody" to neprebiju. Druha vec, ked kupujes fotak za 1000 zaplatis ako neplatca cenu s danou, ked ho predavas, zdanujes zas rozdiel, nezabudni na to ze ten co ho kupoval aby ti ho predal tiez platil dan... tak som to myslel
a este ma aj napadlo, zivnostnik sa mi zda cez 1000 eur musi danu vec odpisovat 4 roky, a to platilo aj ked si kupil na jeden blocek telo za 900, a na druhy o mesiac neskor objektiv za 400, dokopy 1300 ale jedno bez druheho nema vyznam, teda sa to zratava. srocka neviem ako to ma
 
FotoAmaterBB1
2013-01-30 20:07:52+01
NEDALO MI TO NEREAGOVAŤ TAK SOM SA REGISTROVAL ZNOVA
Tak žiadny podvod sa nekonal!!! Poradili mi jeden zaujímavý nápad ako ušetriť pekné peniaze pri nákupe Fototechniky a pri to je to košér. A to nákupom fototechniky cez Ebay napr. z Anglicka alebo priamo Hong Kongu. No včera som zistil že Fotolab ma dobrú akciu a nakoniec som kúpil 7D za (podla mňa) výbornú cenu 1099EUR a som spokojný
 
rjamrich
2013-01-30 20:20:16+01
príspevok od: FotoAmaterBB1
NEDALO MI TO NEREAGOVAŤ TAK SOM SA REGISTROVAL ZNOVA
Tak žiadny podvod sa nekonal!!! Poradili mi jeden zaujímavý nápad ako ušetriť pekné peniaze pri nákupe Fototechniky a pri to je to košér. A to nákupom fototechniky cez Ebay napr. z Anglicka alebo priamo Hong Kongu. No včera som zistil že Fotolab ma dobrú akciu a nakoniec som kúpil 7D za (podla mňa) výbornú cenu 1099EUR a som spokojný
to si kúpil veľmi dobre. Prajem dobré svetlo a veľa slvelých záberov.
 
alkaline
2013-01-30 21:31:05+01
príspevok od: FotoAmaterBB1
NEDALO MI TO NEREAGOVAŤ TAK SOM SA REGISTROVAL ZNOVA
Tak žiadny podvod sa nekonal!!! Poradili mi jeden zaujímavý nápad ako ušetriť pekné peniaze pri nákupe Fototechniky a pri to je to košér. A to nákupom fototechniky cez Ebay napr. z Anglicka alebo priamo Hong Kongu. No včera som zistil že Fotolab ma dobrú akciu a nakoniec som kúpil 7D za (podla mňa) výbornú cenu 1099EUR a som spokojný
...tak to ti gratulujem...
...a týmto happyendom by som to vlákno zarezal...


 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()