Hore
Fórum » Pokec
 

Uhradenie faktury PRED alebo PO odovzdani fotiek?

Soki
2013-02-21 16:27:27+01
Caute,

nemozem to najst medzi starymi temami, tak zakladam novu...


Vy, poctivi fotografi pracujuci na zivnost a vystavujuci faktury za fotenie
najprv odovzdate fotky a az potom cakate, ze vam ludia/firmy preplatia fakturu, alebo si najrv vyziadate zaplatenie faktury a az ked su peniaze na ucte, posielate vsetky fotky?

Moj konkretny pripad: nafotil som nieco pre jednu firmu, oni by chceli fotky cim skor, ze nech im vystavim fakturu a preplatia mi ju.
S tou firmou nemam podpisanu ziadnu zmluvu, bude to len cisto vymena fotiek za preplatenie faktury

Mam v plane poslat im najprv zmensene fotky s velkym vodoznakom cez celu plochu fotky, aby videli, co mozu cakat a po pripisani penazi na moj ucet im poslem fotky v plnom rozliseni bez vodoznaku.

Riesili by ste to inak?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-02-21 17:14:08+01
príspevok od: Soki
Caute,

nemozem to najst medzi starymi temami, tak zakladam novu...


Vy, poctivi fotografi pracujuci na zivnost a vystavujuci faktury za fotenie
najprv odovzdate fotky a az potom cakate, ze vam ludia/firmy preplatia fakturu, alebo si najrv vyziadate zaplatenie faktury a az ked su peniaze na ucte, posielate vsetky fotky?

Moj konkretny pripad: nafotil som nieco pre jednu firmu, oni by chceli fotky cim skor, ze nech im vystavim fakturu a preplatia mi ju.
S tou firmou nemam podpisanu ziadnu zmluvu, bude to len cisto vymena fotiek za preplatenie faktury

Mam v plane poslat im najprv zmensene fotky s velkym vodoznakom cez celu plochu fotky, aby videli, co mozu cakat a po pripisani penazi na moj ucet im poslem fotky v plnom rozliseni bez vodoznaku.

Riesili by ste to inak?
ja by som mal urcite zmluvu alebo je klient moj kamarat a nemusim sa bat
 
meetU
2013-02-21 17:16:35+01
Riesis to celkom dobre Idealne je mat pisomnu objednavku sluzieb a fakturovat podla nej. Zmluva sa do buducnosti tiez zide. Hlavne co sa tyka vyuzivania fotografii pre vlastne potreby atd.. Uz som si par podobnych situacii zazil, ked si zadavatel nezelal publikovanie fotografii na internete, pripadne inu prezintaciu tiez vylucil.
 
quintes
2013-02-21 17:20:15+01
najlepsie aj pred aj po
 
JohnNewton
2013-02-21 17:55:29+01
príspevok od: Soki
Caute,

nemozem to najst medzi starymi temami, tak zakladam novu...


Vy, poctivi fotografi pracujuci na zivnost a vystavujuci faktury za fotenie
najprv odovzdate fotky a az potom cakate, ze vam ludia/firmy preplatia fakturu, alebo si najrv vyziadate zaplatenie faktury a az ked su peniaze na ucte, posielate vsetky fotky?

Moj konkretny pripad: nafotil som nieco pre jednu firmu, oni by chceli fotky cim skor, ze nech im vystavim fakturu a preplatia mi ju.
S tou firmou nemam podpisanu ziadnu zmluvu, bude to len cisto vymena fotiek za preplatenie faktury

Mam v plane poslat im najprv zmensene fotky s velkym vodoznakom cez celu plochu fotky, aby videli, co mozu cakat a po pripisani penazi na moj ucet im poslem fotky v plnom rozliseni bez vodoznaku.

Riesili by ste to inak?
Faktúrovať smieš podľa zákona až po dodávke tovaru. Ak chceš platbu predom, musíš vystaviť predfaktúru a po uhradení a dodávke tovaru faktúru s nulovou čiastkou.
 
juve16
2013-02-21 18:01:46+01
zmluva je vzdy dobra vec, pravne vymahatelna.
co sa faktury tyka, presne je pravda, fa ma datum zdanitelneho plnenia, ak chces penaze vopred, urob zalohovu fakturu
skusme pohlad z inej strany, das si urobit plastove okna, keby ti vystavili fakturu a az po jej zaplateni by ti prisli okna urobit, bral by si to?
 
keko
2013-02-21 19:37:07+01
OK. Myslim, ze kolegu vobec nezaujima forma, akou dostat od zakaznika peniaze, ci faktura, ci predfaktura. Zrejme mu ide o to, ci (akoukolvek spravnou formou) dostat peniaze dopredu, ci potom.
Ak im ponahla mat fotografie, urcite zvladnu predfakturu
Ale ak mas dost penazi, mozes to risknut. Predstav si ten adrenalin. A tie prebdete noci
A zacina to vzdy otazkou: "Hadam si len nemyslite, ze my - taka velka firma/statna institucia ..."
Okna, ked ti nezaplatia, tak si ich prides vymontovat. Ale ked ti niekto vrati CD, ze zial nevieme zaplatit, je temer iste, ze vsetci si ho uz stihli nakopirovat a o tyzden vidis bildboard s podozrivo znamym motivom....
Nedaj sa. Radsej dostojne umriet od hladu, ako chodit a poznizovat sa
 
seifi
2013-02-21 19:58:05+01
príspevok od: JohnNewton
Faktúrovať smieš podľa zákona až po dodávke tovaru. Ak chceš platbu predom, musíš vystaviť predfaktúru a po uhradení a dodávke tovaru faktúru s nulovou čiastkou.
nie som ani ekonom ani nefaktúrujem, ale faktúru s 0 čiastkou vystavovať asi nebudeš
 
Marcel Rebro
2013-02-21 20:10:07+01
príspevok od: seifi
nie som ani ekonom ani nefaktúrujem, ale faktúru s 0 čiastkou vystavovať asi nebudeš
nie si ekonom
 
seifi
2013-02-21 20:11:39+01
príspevok od: Marcel Rebro
nie si ekonom
sure ?
 
seifi
2013-02-21 20:13:51+01
príspevok od: Marcel Rebro
nie si ekonom
predfaktúra je nič, predfaktúra je aj telefonát, pošli mi na účet; čo je to potom za daňový doklad - fa - s 0 čiastkou ? zajtra sa popýtam
 
Marcel Rebro
2013-02-21 20:14:03+01
príspevok od: seifi
sure ?
oprava : mozes byt ekonom. nic to nema spolocne s tym ci je alebo nie je tvoje tvrdenie pravdive. nechal som sa "uniest carom obrazku"
 
Marcel Rebro
2013-02-21 20:15:52+01
príspevok od: seifi
predfaktúra je nič, predfaktúra je aj telefonát, pošli mi na účet; čo je to potom za daňový doklad - fa - s 0 čiastkou ? zajtra sa popýtam
popytaj. ak by si mal problem, dam par tipov kde. ale za fakturu (nenulovu) za konuzultaciu
 
juve16
2013-02-21 20:19:56+01
ideálny stav, z rúčky do rúčky
 
juve16
2013-02-21 20:20:38+01
príspevok od: keko
OK. Myslim, ze kolegu vobec nezaujima forma, akou dostat od zakaznika peniaze, ci faktura, ci predfaktura. Zrejme mu ide o to, ci (akoukolvek spravnou formou) dostat peniaze dopredu, ci potom.
Ak im ponahla mat fotografie, urcite zvladnu predfakturu
Ale ak mas dost penazi, mozes to risknut. Predstav si ten adrenalin. A tie prebdete noci
A zacina to vzdy otazkou: "Hadam si len nemyslite, ze my - taka velka firma/statna institucia ..."
Okna, ked ti nezaplatia, tak si ich prides vymontovat. Ale ked ti niekto vrati CD, ze zial nevieme zaplatit, je temer iste, ze vsetci si ho uz stihli nakopirovat a o tyzden vidis bildboard s podozrivo znamym motivom....
Nedaj sa. Radsej dostojne umriet od hladu, ako chodit a poznizovat sa
ke si prides vymontovat okna robene na mieru, tak si ich mozes akurat tak s...cit
 
JohnNewton
2013-02-21 20:28:01+01
príspevok od: seifi
nie som ani ekonom ani nefaktúrujem, ale faktúru s 0 čiastkou vystavovať asi nebudeš
Ked nevieš, tak nehovor, alebo doštuduj
 
JohnNewton
2013-02-21 20:34:43+01
príspevok od: keko
OK. Myslim, ze kolegu vobec nezaujima forma, akou dostat od zakaznika peniaze, ci faktura, ci predfaktura. Zrejme mu ide o to, ci (akoukolvek spravnou formou) dostat peniaze dopredu, ci potom.
Ak im ponahla mat fotografie, urcite zvladnu predfakturu
Ale ak mas dost penazi, mozes to risknut. Predstav si ten adrenalin. A tie prebdete noci
A zacina to vzdy otazkou: "Hadam si len nemyslite, ze my - taka velka firma/statna institucia ..."
Okna, ked ti nezaplatia, tak si ich prides vymontovat. Ale ked ti niekto vrati CD, ze zial nevieme zaplatit, je temer iste, ze vsetci si ho uz stihli nakopirovat a o tyzden vidis bildboard s podozrivo znamym motivom....
Nedaj sa. Radsej dostojne umriet od hladu, ako chodit a poznizovat sa
A v tom mu ako asi máme poradiť, to je na ňom aký postup použije -hotovosť, predfaktúra, faktúra Bude trvať na predfaktúre možno neurobí kšeft, dá faktúru, možno nebude mať zaplatené.....aj kedˇ mne sa to za 9 rokov ešte nestalo.
 
seifi
2013-02-21 20:44:51+01
príspevok od: JohnNewton
Ked nevieš, tak nehovor, alebo doštuduj
hneď zajtra ; môžeš tak vystaviť na xy a pod mínus xy , že je na účte, ale 0 to nie je; DPH odvedieš 0,- ?
 
Marcel Rebro
2013-02-21 20:47:32+01
príspevok od: seifi
hneď zajtra ; môžeš tak vystaviť na xy a pod mínus xy , že je na účte, ale 0 to nie je; DPH odvedieš 0,- ?
dostuduj / popytaj sa
 
JohnNewton
2013-02-21 20:52:05+01
príspevok od: seifi
hneď zajtra ; môžeš tak vystaviť na xy a pod mínus xy , že je na účte, ale 0 to nie je; DPH odvedieš 0,- ?
Na tej faktúre je rekapitulácia, koľko si mal zaplatiť, koľko si zaplatil(predfaktúrou) a v kolonke " k úhrade" je tým pádom "0" a DPH sa týka len plátcu DPH a už neotravuj......
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()