Hore
Fórum » Pokec
 

ide to dole vodou...

timton
2013-06-03 09:57:05+02
som sa pobavil..

http://www.macblog.sk/iphone/americke-noviny-vyhodili-fotografov-nahradia-ich-iphonmi-7012.html
 
Fatty
2013-06-03 10:25:07+02
sme veľmi radi že si sa pobavil a zdieľame tvoju radostnú náladičku
 
haplo602
2013-06-03 10:30:06+02
novinky z minuleho tyzdna ? rozprudila sa okolo toho celkom zaujimava debata. vacsina fotografickej obce co som cital caka ze tie noviny padnu na hubu ....
 
Leica
2013-06-03 10:42:25+02
a ja som zrovna investovala do zrkadlovky...asi dam inzerat ze vymenim za iPhone
To teda budu multifunkcni redaktori, ved tie noviny by mohli aj tlacit, snad aj na kancelarskej laserovke!?
 
Milstar
2013-06-03 10:50:19+02
Najvyšší čas opäť niečo geniálneho prevziať od nášho neomylného veľkého brata. Dúfam, že sa vrátia k foteniu s mydlovými krabičkami.
 
wayne
2013-06-03 11:17:57+02
Vsetci vieme co dokaze zrkadlovka... ALe kolko z nas vie, co dokaze iPhone a ako ho redaktori budu pouzivat? Ja som zvedavy, mozno to dopadne na h...o, mozno sa im to vyplati, to ukaze az cas..
 
photographer-jolly
2013-06-03 11:19:14+02
Myslím, že 90% foto-príloh do novín tie iPHONE zabezpečia. Všetci vieme, že v SR bulvárnych plátkoch a iných plátkoch je množstvo "vierohodných" fotografií robených chytrými telefónmi. A čím zpixelovanejší, tým vierohodnejší

Majte sa!
 
JohnNewton
2013-06-03 13:26:55+02
príspevok od: timton
som sa pobavil..

http://www.macblog.sk/iphone/americke-noviny-vyhodili-fotografov-nahradia-ich-iphonmi-7012.html
Ešte niekto číta noviny ? Ak áno toto je predzvesť ich konca
 
tomis.ales
2013-06-03 15:37:02+02
Dufam, ze sa taketo maniere neprenesu aj do inych sfer. Nechcel by som, aby ma operovala sestricka namiesto chirurga, alebo mi obed v restauracii varil casnik.
 
Marek Janicko
2013-06-03 16:14:53+02
Inac povedane PR clanok a priam genialny. Prvy bude, ze vymenili DSLR za iPhone (ziskany rank a financie za reklamu, sekundarny prijem na reklame) a po urcitej dobe druhy PR clanok o neuspechu pokusu a navrat fotografov s DSLR (ziskany rank a opat sekundarny prijem za reklamu).

A nech nezabudnem i upevnenie nazvu novin v hlavach ludi v oblastiach, ktore pokryvaju ich objedavatelia reklam a citatelia.

Ludia neznali problematiky sa stavaju obetou v podobe sirenia tejto spravy cim dopad celeho projektu sa znasobi.

Rad som si precital o tomto marketingovom tahu v oblasti medii.
 
beholder
2013-06-03 16:35:20+02
....a je potrebné mať nafotené novinárske fotky (aké vídavame aj u nás.....politika, kriminalita, "senzácie", "celebrity") zrkadlovkou?....
 
velecky
2013-06-03 16:56:33+02
príspevok od: tomis.ales
Dufam, ze sa taketo maniere neprenesu aj do inych sfer. Nechcel by som, aby ma operovala sestricka namiesto chirurga, alebo mi obed v restauracii varil casnik.
to ide naprieč celou spoločnosťou. Sestričky síce neoperujú (aj keď aj tie už robia zákroky namiesto lekárov, anpr. injekcie do žíl a podobne), ale v nemocniciach najviac robia lekári bez potrebnej atestácie (tí, čo ju už majú, si otvárajú súkromnú prax alebo berú iba extra platené prípady - to sa dá aj legálne, zaplatiť si konkrétneho lekára, kapacitu). A v reštauráciách je už bežné, že nevaria kuchári, veď aj tak sa robí z polotovarov alebo dokonca mrazené jedlá sa ohrievajú
 
keko
2013-06-03 17:01:19+02
Fotograf nebude predsa chodit do laboratoria, lebo je drahe a robia tam sami obmedzenci.
Je blahove, ked je fotograf presvedceny, ze si ostatni nemyslia o nom to iste.
Este, ze ti s iFonami chodia do laboratorii.
 
velecky
2013-06-03 17:03:06+02
príspevok od: Milstar
Najvyšší čas opäť niečo geniálneho prevziať od nášho neomylného veľkého brata. Dúfam, že sa vrátia k foteniu s mydlovými krabičkami.
ak to bude lacnejšia, tak budú fotiť bárs čím. Noviny sú v kríze, klesá počet čiateľov (odchádzajú na web, kde je to okamžite a zadarmo), inzerenti rušia inzerciu v printoch ale minimálne ju presúvajú na web (redakcie majú stále viac peňazí z inzerciu v printoch, ako z webu, aj keď čiatelia už odišli na web, je to paradox). Ak ste toho veľkého brata mysleli ironicky na USA, tak vás ubezpečujem, že existenčné problémy má aj iný veľký brat - Rusko, Ukrajina. Nehovoriac o Západnej Európe. A aspoň v regionánej tlači sme to už zaviedli dávno - fotografov porušili ako prvých, možno aj pred 15 - 20 rokmi. Už zrušili aj grafikov - zalamujú si sami redaktori. A vlasten mnohí zrušili aj redaktorov a nechávajú sí písať články od bárskoho, len aby písal veľa a lacno
 
zdq
2013-06-03 17:30:28+02
aj u nas je tento trend ... martin bandzak vyhrava czech press photo s fotkami nafotenymi iphonom ... a uprevenymi cez iphone aplikacie ... neni to o technike ... ajked podla mna na fotaku je najdolezitejsia 1) velkost 2) ergonomia a v ergonomii iphone fotak moc nevynika ale dobre fotky sa s nim robit urcite daju.
 
Akelan
2013-06-03 20:08:18+02
príspevok od: tomis.ales
Dufam, ze sa taketo maniere neprenesu aj do inych sfer. Nechcel by som, aby ma operovala sestricka namiesto chirurga, alebo mi obed v restauracii varil casnik.
Tak to sa do budúcnosti obávaš zbytočne, už sa to totižto deje veľa rokov.
 
wayne
2013-06-04 06:53:04+02
príspevok od: tomis.ales
Dufam, ze sa taketo maniere neprenesu aj do inych sfer. Nechcel by som, aby ma operovala sestricka namiesto chirurga, alebo mi obed v restauracii varil casnik.
Nazov odboru, ktory studuju kuchari, sa nazyva kuchar/casnik, co je "self-explanatory"
 
tomis.ales
2013-06-04 08:38:52+02
príspevok od: wayne
Nazov odboru, ktory studuju kuchari, sa nazyva kuchar/casnik, co je "self-explanatory"
Cakal som, ze sa na to niekto ozve Ale uz sa to nedalo zmazat
 
Filip Bucher
2013-06-04 08:52:37+02
ako čítať na závyslom portály ze ich produkty budú používané v novinách... velmi velmi malo dôverihodne... hlavne keď originál článok hovorí len o tom že prepustili svojich fotografov a nahradia ich freelancermi...
 
wayne
2013-06-04 10:56:05+02
príspevok od: tomis.ales
Cakal som, ze sa na to niekto ozve Ale uz sa to nedalo zmazat
No hej, take drobnosti obcas "pichaju" do oci
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()