Hore
Fórum » Pokec
 

Praca

Emily Pupalová
Emily Pupalová 2016-01-06 18:26:26+01
Dobrý večer

Neviete niekto o dobrej práci, zameranie fotograf ??

Ďakujem
 
bonifacko
2016-01-11 18:39:55+01
príspevok od: Emily Pupalová
Dobrý večer

Neviete niekto o dobrej práci, zameranie fotograf ??

Ďakujem
Vieš ako sa začína? Fotí sa zadara. Napr. detske portrety a podobne. Potom sa dostaneš (možno) aj ku svadobnej fotografii. Vždy je to o referenciach. Všade je pretlak, ponuka prevyšuje dopyt.
 
dušan_b
2016-01-11 19:30:50+01
príspevok od: Habatka
Nemám chuť sa už k tomu vyjadrovať,nakoľko Emily zmenila fotky v galérii.
Prečo sa nebráni sama??? ale čaká na takých ako si Ty!
Keď chceš kritizovať komentáre či sú tie fotky dobré alebo zlé tak zaves svoje fotky a potom komentuj!!!
Pochybujem, že čaká. Len také múdrosti človeka odradia. Zmenila, jasné však sa vyvíja. Nechaj na mňa kedy budem čo vešať. Ale až zavesím, budem vedieť, že každá moja kritika môže vypáliť aj kritikou proti mne. Možno ešte nie som dostatočný expert na upratovanie, ale myslím, že by som sa úplne nestratil. Namočím mop a zvážim kedy niečo uploadnem, aby sa mi odomkli komentáre.

Z komentárov, ktoré Ty znesieš v pohode (pretože vieš, že fotografom sa dá stať za 3 hodiny, ale denne), môže začiatočník, ktorý spravil svoje životné fotky na zrkadlovke, zanevrieť na fotografiu, pritom môže byť veľký skrytý talent, len to nikdy nikto nezistí.
 
dušan_b
2016-01-11 19:34:16+01
príspevok od: bonifacko
To je všade, napr.
na www.porada.sk sa ludia pytaju, že v čom maju podnikať, alebo čo na to treba napr. http://www.porada.sk/t274298-zalozenie-obchodu-s-odevom.html
alebo ešte bližšie, na ephoto, mám si vybrať 35mm f/2.8 alebo 40mm f/2.8, či opačný extrém 1/6" CSC vs APS-C DSLR (témy vymyslené, ilustračné)
 
dušan_b
2016-01-11 19:40:21+01
príspevok od: Habatka
Nemám chuť sa už k tomu vyjadrovať,nakoľko Emily zmenila fotky v galérii.
Prečo sa nebráni sama??? ale čaká na takých ako si Ty!
Keď chceš kritizovať komentáre či sú tie fotky dobré alebo zlé tak zaves svoje fotky a potom komentuj!!!
Inak to je krásna rada, ktorú si teraz (nepriamo) dal: Ak chce získať klienta, zverejniť iba to, čo stojí za to. Pokiaľ si tým nechcem zarábať, zverejním hocičo, môže mi to byť jedno. Takže vyberať, mať rozhodnú a pevnú ruku pri triedení čo áno a čo nie-to je základ, pretože nikto nefotí permanentne unikáty.
 
Jožo
2016-01-12 06:04:07+01
príspevok od: dušan_b
Jedna vec je zľahčovať svoje konanie, druhá vec detinsky klamať. Reagoval si niekoľko hodín predtým, než som jej poradil, aby foto vo svojej galérii otočila.
Pôvodne (6.1.) som si hryzol do "jazyka" (prstov), ale z dôvodov vyššie uvedených mi to nedá: Fotíš pointless rubbish, na čo by som vytiahol maximálne mobil - to len tak mimochodom, napriek tomu viem, že NIE ty si položil otázku vedenú predstavou "mám zrkadlovku, tak som profík", ale aj takých ľudí sa dá usmerniť (aspoň trochu) konštruktívnym spôsobom.
Detto kolega s "odporúčaním" pre Magnum Photos, čo po vzore ním obdivovanej tvorivej skupinky trpí predstavou, že nudná kompozícia+čiernobiele spektrum sa zákonite rovná instantnému umeniu.
Moja kritika k jej fotkám nebola nejak extrémne užitočná či rozsiahla, ale aspoň konštruktívna sa snažila byť.
Schválne, pozri si jej galériu teraz (prekonala zrejme lenivosť fotenia 5 scén otáčaním sa na jednom mieste) a zistíš, že nie len skladové dvere a závesné pisoáre sú umenie. Nikdy nevieš, či o rok-dva práve ona nebude najväčší guru celého portálu.
Ostávam s pozdravom
Skladové dvere = kategória humor !!! To jest, žiadne umenie.
 
stano48
2016-02-16 23:24:50+01
príspevok od: JohnNewton
Zabudol vôl, že aj on teľaťom bol......
máš moje sympatie toto príslovie som už dávno sem chcel napísať keď to čítam je mi do smiechu neverím že kto koľvek tu vedel hneď fotiť mladej držím palce
 
mongi
2016-04-08 13:04:36+02
Koľkí z vás čakali hneď prácu a peniaze po dvoch týždňoch od kedy ste si kúpili prvý fotoaparát? Treba sa pozrieť na svoje fotky a zhodnotiť či práve vy by ste nemali robiť upratovačov. Urážať niekoho, kto to zjavne nerobí dlho, má veľké oči a trochu naivity je nie len detinské, ale v prvom rade poriadne hlúpe. Najmä keď ste boli úplne rovnakí. Vaše fotky niesú výnimočné. Väčšina sú povedal by som taký slabší priemer...bez urážky, je to tak...Tí čo ste k sebe kritickí, viete že to tak je a snažíte sa to zlepšiť, tak ako ja.
 
vd
2016-04-08 21:12:17+02
je to jednoduché, stačí isť na živnostenský úrad, otvoriť si živnosť, dať si reklamu a ide sa tak ako to spravili stovky ludi pred tebou. fotiš to, na čo si trúfneš. Mne to funguje.
 
francesco
2016-04-09 10:47:21+02
príspevok od: vd
je to jednoduché, stačí isť na živnostenský úrad, otvoriť si živnosť, dať si reklamu a ide sa tak ako to spravili stovky ludi pred tebou. fotiš to, na čo si trúfneš. Mne to funguje.
velmi jednoducho a vystizne napisane "fotiš to, na čo si trúfneš"
 
hrdzza
2016-04-10 08:47:07+02
V mojom zamestnaní potrebujem oveľa viac prácu UPRATOVAČIEK ako FOTOGRAFOV - verím, že táto spoločnosť čoskoro dospeje a bude si vážiť AKÚKOĽVEK prácu.
/ Mimochodom krátky čas som si privyrábal upratovaním a fotkou som sa zúčastnil aj na celoštátnom AMFO /
 
bonifacko
2016-04-10 12:48:22+02
príspevok od: hrdzza
V mojom zamestnaní potrebujem oveľa viac prácu UPRATOVAČIEK ako FOTOGRAFOV - verím, že táto spoločnosť čoskoro dospeje a bude si vážiť AKÚKOĽVEK prácu.
/ Mimochodom krátky čas som si privyrábal upratovaním a fotkou som sa zúčastnil aj na celoštátnom AMFO /
čoskoro?
Ja som tomu veril pred vyše 2 desaťročiami a stale nič.
 
blahoslav J B Art
2016-04-10 17:24:21+02
príspevok od: hrdzza
V mojom zamestnaní potrebujem oveľa viac prácu UPRATOVAČIEK ako FOTOGRAFOV - verím, že táto spoločnosť čoskoro dospeje a bude si vážiť AKÚKOĽVEK prácu.
/ Mimochodom krátky čas som si privyrábal upratovaním a fotkou som sa zúčastnil aj na celoštátnom AMFO /
ja ovela radsej fotim ludi pri praci, ako by som sam mal pracovat
 
Roman Point
2016-04-10 22:14:00+02
príspevok od: mongi
Koľkí z vás čakali hneď prácu a peniaze po dvoch týždňoch od kedy ste si kúpili prvý fotoaparát? Treba sa pozrieť na svoje fotky a zhodnotiť či práve vy by ste nemali robiť upratovačov. Urážať niekoho, kto to zjavne nerobí dlho, má veľké oči a trochu naivity je nie len detinské, ale v prvom rade poriadne hlúpe. Najmä keď ste boli úplne rovnakí. Vaše fotky niesú výnimočné. Väčšina sú povedal by som taký slabší priemer...bez urážky, je to tak...Tí čo ste k sebe kritickí, viete že to tak je a snažíte sa to zlepšiť, tak ako ja.
Aj keď som sem tam počul z nejakej strany že je vidieť posun v kvalite fotografií a podobné veci tak ma nikdy nenapadlo sa niekoho pýtať na to či nemá pre mňa prácu fotografa. A to cvakam zopár štvrtkov.
Moje foto sú podpriemer ale stále o desať levelov vyššie než jej. Takže ako na niečo také normálne reagovať ako tým aby sa naučila fotiť? Ja som to spravil tak že som nereagoval. Len teraz píšem lebo tvoj komentár nie je až tak pravdivý.
Chlapi sú raz takí. Dobre cecky a vták vzlieta k nebu. Len poniektorí s manželkou a dvoma deťmi sú na tom lepšie a triezvejsie premýšľajú
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()