Hore
Fórum » Pokec
 

na čo zálohovať

marianr
marianr 2021-06-25 12:31:52+02
https://www.bleepingcomputer.com/news/security/wd-my-book-nas-devices-are-being-remotely-wiped-clean-worldwide/

a občas máte upratané
 
gytheio
2021-06-29 06:30:06+02
Mal som 1TB disk kupeny asi v 2009 roku s ktorym som mal naozaj problemy, neviem preco ale fungoval iba ked sa mu chcelo. Postupne s velkym trapenim som z neho vsetko stiahol na iny a vyhodil som ho. Inac som nemal nikdy problem ani s externym diskom ani s cd ani s dvd. Mam cd od 2003 roku s fotkami a funguju do teraz.
V Pc nemam ziadne dolezite fotografie alebo fotografie mojich zakaznikov ktore by sa nemali dostat na internet. Vsetko je na externych diskoch ktore su trvale odpojene od Pc a zapnem ich iba ked treba. Nepouzival som nikdy ziadlu Lr knihovnu ani nejaku inu a nikdy som nemal problem najst fotografiu. A to mam neviem ale mozno milion fotografii.
 
z80
2021-06-29 08:09:28+02
príspevok od: marianr
RAID takisto nie je bezproblémové riešenie, odporúča sa kúpiť disky z rôznych výrobných sérií a to býva problém. Keď príde z číny kontajner, všetci majú rovnaké disky.

V práci odišli 2 disky z jednej série v priebehu 2 týždňov, ešte to nebolo po prvom doriešené a fakt bol problém.
To sa po čase "vyrieši" samo, Keď sa disky vymieňajú tak, ako postupne "odchádzajú", tak je tam vysoká pravdepodobnosť, že budú z rozličných sérií. A dokonca aj ak by dva disky odišli v priebehu dvoch týždňov, tak dáta prežijú, po výmene disku môj NAS vie urobiť "resilvering" za cca. 6 hodín.
 
krispin.pucinko
2021-06-29 23:41:03+02
Myslim, ze v tomto vlakne sa trosku nestastne zamienaju pojmy zalohovanie a archivacia. Kazde sluzi trosku inemu ucelu a je na to vhodna trosku ina technologia.
 
z80
2021-06-30 07:58:16+02
príspevok od: krispin.pucinko
Myslim, ze v tomto vlakne sa trosku nestastne zamienaju pojmy zalohovanie a archivacia. Kazde sluzi trosku inemu ucelu a je na to vhodna trosku ina technologia.
Áno, striktne povedané je v tom rozdiel ale z bežného pohľadu je archivácia len dlhodobé zálohovanie. Na offline/offsite zálohu a archív sa aj v profesionálnej sfére používajú rovnaké technológie (pásky) a rozdiel je len v tom, že pásky ktoré sa používajú na zálohy sa znovu používajú rýchlejšie ako tie pre archívy.
 
krispin.pucinko
2021-06-30 08:41:34+02
príspevok od: z80
Áno, striktne povedané je v tom rozdiel ale z bežného pohľadu je archivácia len dlhodobé zálohovanie. Na offline/offsite zálohu a archív sa aj v profesionálnej sfére používajú rovnaké technológie (pásky) a rozdiel je len v tom, že pásky ktoré sa používajú na zálohy sa znovu používajú rýchlejšie ako tie pre archívy.
skor som narazal na ludi, ktory vsetky svoje archivy za poslednych 10 rokov drzia na jendom SSD, ktory kazdy tyzden zapoja aby dokopirovali nove fotky. takyto ludia riskuju, ze pridu o vsetko, nie len zlyhanim techniky ale aj napr tym ze sa im ten dsik smykne z ruky, poleju ho kavou, sused na hornom poschodi vytopi policku, kde je ten disk ulozeny, atd.
Dlhodobe "skladovanie" dat v domacich podmienkach je proste vzdy loteria, bez ohladu na to pre aku technologiu sa clovek rozhodne. ak clovek ma nejake naozaj dolezite data tak minimalne 2 kopie a jedna z nich by mala byt mimo domova/kancelarie.
 
gytheio
2021-06-30 18:34:33+02
príspevok od: krispin.pucinko
skor som narazal na ludi, ktory vsetky svoje archivy za poslednych 10 rokov drzia na jendom SSD, ktory kazdy tyzden zapoja aby dokopirovali nove fotky. takyto ludia riskuju, ze pridu o vsetko, nie len zlyhanim techniky ale aj napr tym ze sa im ten dsik smykne z ruky, poleju ho kavou, sused na hornom poschodi vytopi policku, kde je ten disk ulozeny, atd.
Dlhodobe "skladovanie" dat v domacich podmienkach je proste vzdy loteria, bez ohladu na to pre aku technologiu sa clovek rozhodne. ak clovek ma nejake naozaj dolezite data tak minimalne 2 kopie a jedna z nich by mala byt mimo domova/kancelarie.
sused na hornom poschodi vytopi policku, kde je ten disk ulozeny... To sa ako moze stat?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()