Hore
Fórum » Pokec
 

Ako urcit rozpocet

PHiLiPZ
PHiLiPZ 2022-11-11 16:03:27+01
Zdravim vas. Uz dlhsiu dobu sa zamyslam, ako si urcit rozpocet pre neziskovy konicek, akym je pre mna fotografovanie. Niektori povedia, ze sikovny fotograf nafoti aj s fotakom za par stovak. Co my ostatni, ktorych technika pokulhava a svoje nedostatky si chcu vykompenzovat fotovybavou?

Jedna z moznosti je urcit si na zaklade svojich ocakavani - chcem entry-level full frame mirrorless a tym mam nejake hranice dane.

Ina je na zaklade prijmu, pripadne kolko mozem mesacne odlozit. Odkladat mesiac, tri, sest ci aj cely rok?

Co dalsie objektivy, stativ s hlavou, pc s monitorom a kalibracnou sondou a sw?

A hlavne - je to velmi zle proste si urobit radost?
 
gytheio
2022-12-20 21:54:39+01
príspevok od: PHiLiPZ
Takze som sa zase nic nedozvedel, podla ocakavania.
Maximalne ze pre teba je 4500€ za fotoaparat uz vela a preto by to tak malo byt pre vsetkych v Europe.
pre mna je 4500 skor minimalne lebo mam v tom ovela viac, ale pre niekoho kto sa pyta, cize nevie o tom moc je aj 1000 vela.
 
PHiLiPZ
2022-12-21 10:54:35+01
Kedze si napisal "Pokial ta fotenie nezivI je uplne jedno ci mas drahy alebo lacny fotak." predpokladam, ze si uspesny profesionalny fotograf.

Mozes mi prosim napisat, ktory fotoaparat za viac ako 4500€ si si kupil? Ked uz je to pre teba minimum za fotoaparat.
 
gytheio
2022-12-21 11:19:10+01
príspevok od: PHiLiPZ
Kedze si napisal "Pokial ta fotenie nezivI je uplne jedno ci mas drahy alebo lacny fotak." predpokladam, ze si uspesny profesionalny fotograf.

Mozes mi prosim napisat, ktory fotoaparat za viac ako 4500€ si si kupil? Ked uz je to pre teba minimum za fotoaparat.
Mam fotoaparat za 4500 ale so vsetkym ostatnym je to mnohonasobne viac.
 
PHiLiPZ
2022-12-21 11:20:36+01
Ja som to nespochybnoval, len ma zaujimalo, ktory si si vybral. To ze mas fotovybavu za mnohonasobne viac pisat nemusis, nerobi to na mna ziadny dojem.
 
gytheio
2022-12-21 11:25:33+01
príspevok od: PHiLiPZ
Ja som to nespochybnoval, len ma zaujimalo, ktory si si vybral. To ze mas fotovybavu za mnohonasobne viac pisat nemusis, nerobi to na mna ziadny dojem.
Iba som vysvetlil co som tym myslel, to uz som musel robit dojem?
Canon R5
 
PHiLiPZ
2022-12-21 11:46:05+01
ale Canon R5 ani pri uvedeni tvoje minimum 4500€ nedosiahol, oficialne bol o 1€ lacnejsi
https://www.canon.sk/press-centre/press-releases/2020/07/canon-eos-r5-r6-unrivalled-performance-endless-creativity/

ale je to zaujimavy fotoaparat
 
gytheio
2022-12-21 11:48:20+01
príspevok od: PHiLiPZ
ale Canon R5 ani pri uvedeni tvoje minimum 4500€ nedosiahol, oficialne bol o 1€ lacnejsi
https://www.canon.sk/press-centre/press-releases/2020/07/canon-eos-r5-r6-unrivalled-performance-endless-creativity/

ale je to zaujimavy fotoaparat
uz mi je jasne preco ta divna debata
 
Porubo
2022-12-21 13:04:40+01
príspevok od: gytheio
uz mi je jasne preco ta divna debata
Bodaj by nebola, ved uz len uvodny prispevok zacina tym, ze autor si chce kompenzovat nedostatky fotovybavou...
Pre mna su zaujimavejsi ludia, co maju opacny pristup, miesto kompenzacie zuslachtuju seba. Aj napriek bohatstvu (napr. Marcus Aurelius).
 
gytheio
2022-12-21 13:21:01+01
príspevok od: Porubo
Bodaj by nebola, ved uz len uvodny prispevok zacina tym, ze autor si chce kompenzovat nedostatky fotovybavou...
Pre mna su zaujimavejsi ludia, co maju opacny pristup, miesto kompenzacie zuslachtuju seba. Aj napriek bohatstvu (napr. Marcus Aurelius).
Presne tak, este som tu nezazil nieco ako, chcem zacat s fotografiou vie mi tu niekto poradit nejaky dobry kurz workshop...
O fotografii technike fotografovania sa tu debatuje skoro vobec, neuveritelne ake zbytocnosti o fototechnike sa tu omielaju odkedy existuje tento web.
Pardon pamatam si jedneho co miesto rady aky fotak si ma kupit chcel poradit aku knihu si ma kupit, ale to je jeden z tisica.
 
PHiLiPZ
2022-12-21 14:07:40+01
Kde presne som pisal, ze s fotografovanim zacinam? V jednom prispevku som napisal:

“Od 2004 som fotil s Nikonom. Vtedy Nikon D70, neskor D300, D810 (aj s gripom) a teraz mala (oproti D810 s gripom) Z9.“

A to ten Nikon nebol moj prvy (digitalny) fotoaparat.
 
PHiLiPZ
2022-12-21 14:18:47+01
A tu knihu co som spominal citam tiez len z dlhej chvile, nie aby som sa nieco nove dozvedel…
 
blahoslav J B Art
2022-12-21 22:15:28+01
príspevok od: gytheio
Presne tak, este som tu nezazil nieco ako, chcem zacat s fotografiou vie mi tu niekto poradit nejaky dobry kurz workshop...
O fotografii technike fotografovania sa tu debatuje skoro vobec, neuveritelne ake zbytocnosti o fototechnike sa tu omielaju odkedy existuje tento web.
Pardon pamatam si jedneho co miesto rady aky fotak si ma kupit chcel poradit aku knihu si ma kupit, ale to je jeden z tisica.
... a ked som ja tu v minulosti odporucal namiesto kupy novej fototechniky radsej kupit dobry workshop, ci knihu o foteni, bol som tu za to hejtovany ...
 
gytheio
2022-12-22 07:21:24+01
príspevok od: blahoslav J B Art
... a ked som ja tu v minulosti odporucal namiesto kupy novej fototechniky radsej kupit dobry workshop, ci knihu o foteni, bol som tu za to hejtovany ...
Pisal som o tom istom.
 
Porubo
2022-12-22 11:18:22+01
príspevok od: blahoslav J B Art
... a ked som ja tu v minulosti odporucal namiesto kupy novej fototechniky radsej kupit dobry workshop, ci knihu o foteni, bol som tu za to hejtovany ...
Pretoze, tym by si znizil objem toku penazi v ekonomike, a tym zhorsoval ekonomicke makroukazovate.
 
blahoslav J B Art
2022-12-22 15:54:48+01
príspevok od: Porubo
Pretoze, tym by si znizil objem toku penazi v ekonomike, a tym zhorsoval ekonomicke makroukazovate.
na Slovensku davame prednost hardveru (montovniam aut / novej fototechnike) ... pred softverom (znalostnou ekonomikou / zlepsovaniu fotozrucnosti)
 
Porubo
2022-12-23 17:11:10+01
príspevok od: blahoslav J B Art
na Slovensku davame prednost hardveru (montovniam aut / novej fototechnike) ... pred softverom (znalostnou ekonomikou / zlepsovaniu fotozrucnosti)
Ono je to vseobecnejsie, vrelo odporucam pozriet si "George Carlin - Stuff".
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()