Hore
Fórum » Pokec
 

Spoločné fotenie v zahraničí.

maxop
2023-01-17 14:31:49+01
Hľadám skupinu fotografov, ktorí cestujú, fotia street-travel, rád by som sa pridal. Alebo, kto by mal mal záujem cestovať a fotiť, hlavne zahraničie.
 
Alfafoto
2023-01-18 10:38:42+01
príspevok od: maxop
Hľadám skupinu fotografov, ktorí cestujú, fotia street-travel, rád by som sa pridal. Alebo, kto by mal mal záujem cestovať a fotiť, hlavne zahraničie.
Tiez by som rad niekoho takeho spoznal. Zaujem je, len zatial nie je s kym.
 
maxop
2023-01-18 11:48:18+01
.......no, a už sme 2. Ale chcelo by to niekoho kto pravidelne cestuje a fotí.
 
Alfafoto
2023-01-18 12:27:13+01
Ved snad sa este niekto prida 😁
 
K1000
2023-01-20 09:56:41+01
Ešte posledných niekoľko mesiacov (predpokladám tak do polovice apríla) budem v Barcelone. Ak sem niekto vycestuje a chce fotiť, ozvite sa. Žil som tu 20 rokov, poznám dobré miesta aj mimo vyšlapaných turistických chodníkov. Akurát som si zadovážil novú D780-ku, rád sa pridám, treba ju preskúšať čo to dokáže.
 
Marcel Rebro
2023-01-20 16:14:37+01
Definuj "zahranicie". Nieco ine je vyrazit so skupinkou kamaratov na vikend do Prahy / Budapesti / Viedne a nieco ine zorganizovat (dvoj) tyzdnovy trip niekde v Azii.
Ja som sa terz vratil z Bangladesa.Boli sme piati. Garik a Oli z Ceska, Venla z Finska, Viktor z Ruska a ja. Pozname sa davnejsie, co to sme spolu uz presli. Oli bola so mnou na jesen v Tadzikistane. Na mieste sa ku nam pridal este Akiro z Japonska. A stretol som v Dhake na stanici Tongi aj Josseeho tutok z ePhota.
 
maxop
2023-01-21 08:33:12+01
Marcel, pod pojmom zahraničie myslím to, čo znie pre európana dosť exoticky: napr. juhovýchodná Ázia. Ale ak by som si mohol vybrať, tak začal by som s niektorou z bývalých republik ZSSR, napr. Uzbekistan. Ten Tadžekistan, to znie tiež veľmi dobre. Bangladéš, India to je TOP.
 
seifi
2023-01-21 09:30:01+01
Pre pohyb v spomenutých destinaciach by bolo mať aké také vlastné skúsenosti, alebo to absolvovať s niekým kto také skúsenosti má, ale mať nejaký odporúčaný kontakt na miestneho, ktorý to zastreší. Dôležitá je aká taká znalosť reči, pretože AJ všade nefunguje.
 
gytheio
2023-01-21 18:13:18+01
príspevok od: seifi
Pre pohyb v spomenutých destinaciach by bolo mať aké také vlastné skúsenosti, alebo to absolvovať s niekým kto také skúsenosti má, ale mať nejaký odporúčaný kontakt na miestneho, ktorý to zastreší. Dôležitá je aká taká znalosť reči, pretože AJ všade nefunguje.
Anglictina funguje univerzalne skoro vsade, v Indii je to druhy uradny jazyk, v Bangladezi neviem nepamatam bol som tam v 2008 ale dohovoril som sa tam, v Uzbekistane anglicky skoro vobec skor Rusky ale aj to velmi malo, oni nenavidia Rusov a vsetko co je s tym spojene ale na cestovanie je to u mna viac ako India, tam by som vrelo odporucal aspon na mesiac, obrovska fotogenicka krajina a velmi lacna, aspon v 2012 bola.
Vsetko zalezi od toho co chcete fotit, ak vam staci Taj Mahal alebo Millennium Bridge v Londyne to vam staci aj vychodnarcina, takych fotografii su v internete miliardy.
Ked chcete precestovat krajinu ako pisal seifi je dobre tam mat zazemie znameho, ja mam uplne vsade kde som bol kamaratov ktorym zavolam a idem, to je na nezaplatenie.
 
K1000
2023-01-21 19:35:26+01
Na internetových fórach motorkárov je úplne bežné že ľudia, ktorí sa vôbec nepoznajú sa dajú dokopy za účelom spoločného cestovania. Aj ja som sa raz takto prihlásil na motorkársky výlet do Rumunska so skupinou, v ktorej som nepoznal nikoho. Vzniklo z toho priateľstvo trvajúce už desaťročie, s niekoľkými následnými moto-cestami po Európe a množstvom rodinných návštev na Slovensku.

Prajem vám, aby sa vám podarilo zorganizovať dobrú skupinu na foto-cestovanie do exotických krajín.

Ako asi každý z nás, aj ja mám sny o cestovaní mimo Európy. Ak by som mal zostaviť rebríček, bolo by na ňom:

1. Národný park Torres de Paine v Čile.
2. Kirgizsko.
3. Úpätie pohoria Atlas v Maroku, vrátane miest ako Aït Ben Haddou.

Číslo 3 je pre mňa asi najľahšie zrealizovateľné, keďže v Maroku som bol už dvakrát a nie je to zase až taká exotika.
 
Marcel Rebro
2023-01-22 11:03:56+01
Zopar krajin som uz v nejakych skupinkach aj solo presiel, tak snad len postrehov :
- nechodte velka skupina. Je to logisticky aj fotograficky narocne.
- najlepsie sa mi foti vo dvojici. Hlavne ak sme zohrani. Jeden sa bavi s clovekom / ludmi, druhy foti. Da sa aj v trojici ak tam nie je pako co sa pcha do zaberu
- viac ako traja ludia na jednom mieste je uz pretlak. Pre domacich je to rusive. Aj pozvanie na caj / obed je zlozitejsie. Napaskovat sa k niekomu 5-6 ludi je uplne zle
- ekonomicky je najvyhodnejsie ist tak aby sa obsadilo cele auto. Cize 3 plus sofer. Alebo styria ak sme v krajine, kde sa da prenajat auto bez vodica
- nauc sa aspon par (desiatok) slov v jazyku krajiny kam ides. Aspon sa pozdravit, predstavit a povedat co ste zac. Je to uplne ine ked ides v ich jazyku. Anglictina nie je zachrana. V postsovietskcyh republikach funguje rustina. Ako tak. Aj ked Rusov nemusia mat radi, dohodnut sa dohodnes. Len nezabudni hned na uvod povedat odkial si. Aby neboli pochybnosti ze nie si Rus.
- usmievaj sa. Maj v dump bagu vzdy nejake sladkosti pre deti. Za fotenie nikdy neplat. Ak sa chces nejako zavdacit, kup hygienicke potreby a daj zenam. Ziakas si ich.
- v moslimskych krajinach sa mi super osvedcilo fotenie so zenskycm partakom. Lahsie sa dostanes k ich zenam
Nieco malo o majich ceatch najdes na mojom blogu (s oneskornenim)

https://www.rebro.sk/blog/

alebo na fb profile ("online")

https://www.facebook.com/marcel.rebro/

...a drzim palce. Poznavat ine kultury, ludi a ich pribehy je skvela vec!
 
Alfafoto
2023-01-22 13:22:55+01
Dakujem za cenne rady. Snad sa nam podari nieco zorganizovat 🙂
 
maxop
2023-01-22 17:00:50+01
Marcel, kráásne zábery, fantázia. Vidím, že OZAJ treba ísť s niekým kto má aspoň pár fotení už za sebou. Marcel, Gythelo nechystáte niečo v budúcnosti? Alebo Vaši kamaráti? Chlapi, ak máte niekto záujem o spoločné fotenie v niektorej z bývalých sovietských republík /nie je podmienkou/ napíšte mi správu. Tiež si myslím, že je dôležité sa pred cestou pár krát stretnúť a zistiť, či si "sadneme". Páni, čo už máte niečo za sebou, poprosím, ešte ak sa dá, tak napísať hlavne sa čo nesmie fotiť, alebo robiť. Napr. v Istanbule sa mi stalo 2x, pri street foto, že chlapík prišiel "nasrdený", že čo ho fotím a trval na tom, aby som záber vymazal.
 
gytheio
2023-01-22 17:51:36+01
príspevok od: maxop
Marcel, kráásne zábery, fantázia. Vidím, že OZAJ treba ísť s niekým kto má aspoň pár fotení už za sebou. Marcel, Gythelo nechystáte niečo v budúcnosti? Alebo Vaši kamaráti? Chlapi, ak máte niekto záujem o spoločné fotenie v niektorej z bývalých sovietských republík /nie je podmienkou/ napíšte mi správu. Tiež si myslím, že je dôležité sa pred cestou pár krát stretnúť a zistiť, či si "sadneme". Páni, čo už máte niečo za sebou, poprosím, ešte ak sa dá, tak napísať hlavne sa čo nesmie fotiť, alebo robiť. Napr. v Istanbule sa mi stalo 2x, pri street foto, že chlapík prišiel "nasrdený", že čo ho fotím a trval na tom, aby som záber vymazal.
Na Turka pozor, agresivny majster sveta. Zato v Indii sa nemusis pytat nikoho, tam iba treba davat pozor kde fotis, nie preto, ze by bolo zakazane ale preto, ze sa mozes lahko stratit a uz ta nikto nikdy nenajde. Ja som bol v Jalandhare co je pri Pakistanskej hranici, mesto velke ako Praha a moji znami mi hovorili, ze tam turisti vobec nechodia preto ma strazili, bez niekoho z rodiny som nemohol ani na krok. Ten u koho som byval je tam nacelnik kasarni vyssia stredna trieda, ked som si objednal taxi rozpraval sa zo soferom, ze nesmie zo mna spustit oci. Skratka ked pojdes niekam mimo turistickej destinacie s fotakom, zaplat si niekoho kto bude cely cas s tebou, vela domacich si bude chciet s tebou robit selficka a pozvat ta domov, ze ti spravia nieco pod zub, je to lakave ale nebezpecne.
Vrelo odporucam Amritsar Golden Temple, Taj Mahal je oproti tomu nic. Je tam najvacsia restauracia na svete do ktorej denne pride 100 000 ludi a je komplet zadarmo. Nikdy detom zobrakom nedavaj na ulici peniaze, za minutu ich pribehne 50 a nezbavis sa ich oberu ta o vsetko, kup mu polievku a bude pokoj.
Na zaver jedno carovne slovicko ktore plati uplne na vsetky zeny ci budes v Nemecku Rusku Turecku... Oslovuj zeny Madam, budes sa divit co to slovo dokaze spravit s niektorymi zenami, plati na vsetky ale niektorym vypadne aj slzicka, ze ich niekto nazve madam.
 
gytheio
2023-01-23 07:58:30+01
A asi to najhlavnejsie pred cestou do Azie sa treba dat zaockovat minimalne proti hepatitis A+B, bez toho urcite stravite v miestnej nemocnici minimalne 2 tyzdne, a dajte sa poistit do celeho sveta. Gastronomia v Indi je naozaj neodolatelna ale hygiena na urovni stredoveku, v Jalandhare malo tecucu vodu iba 10 percent mesta.
 
gytheio
2023-01-28 07:39:20+01
Reagujem tu na Rebrov komentar ktory uverejnil pod svojou fotografiou, zablokoval ma preto to pisem sem.
/Ver mi že by som odporúčal každému rodičovi tam dieťa na pár dní / týždňov poslať. Moji so mnou pocestovali kus sveta a myslím, že ich to istým spôsobom sformovalo./ - dieta na fotografii je dieta zobrak, v tom vaku na hlave ma plastove flase ktore deti ktore ziju na ulici zbieraju a predavaju, nezbieraju ich preto, ze im ide o ekologiu ale preto aby neumreli aby si aspon tu polievku kupili. Je to najnizsie kasta v Bangladezi, nemaju v tamojsej spolocnosti ziadnu cenu. Kam by si odporucal poslat deti na par tyzdnov? Na ulicu v Bangladezi? Za tych par tyzdnov by vsetky na tej ulici umreli na choroby... Alebo ked nie na ulicu keby si tam mal niekoho koho dobre poznas a poslal by si tam dieta, chces aby si tam tvoje dieta osvojilo kastovnictvo? Su tam silno zakorenene kasty, je to to iste ako boli u nas panstvo a chudoba, sice tam nikto na ulici nikoho nebicuje ale kazdy vie kam patri a podla toho tam vsetko funguje. Bangladez jedna z najchudobnejsich a najspinavsich krajin sveta, India je na tom ovela lepsie ale ani tam by som svoje deti neposlal.
Nic ma nenapada aj keby tam boli moje deti roky comu by sa tam naucili, Singh ktoreho svadbu som fotil v Jalandhare ma vysoku skolu ale jedine v com sa vyzna alebo co ovlada su financie, Zidia a Indovia su najziadanejsi uctovnici vo svete. On moze rozpravat cele hodiny ako mozes usetrit ked si stiahnes kurenie na polovicu, sice on ma doma 16 stupnov ale usetri, alebo ako najlepsie na hypoteku na byt. Tam to s nim konci, absolutne ziadny sport hobby, jeho zena Sandeep moze byt iba v kuchyni, do obyvacky moze iba ked mu nesie jest... popri tom vsetkom aky su obmedzeni oni nami opovrhuju, my sme pre nich spinavi preto lebo jeme kravske maso.
Pakistan India Bangladez iba na cestovanie.
 
K1000
2023-01-28 16:44:00+01
100% by som odporúčal vziať deti na cestu do menej rozvinutej krajiny. Nie do takého extrému ako opisuješ - do Maroka. Spomínam Maroko preto, lebo to je jediné, čo poznám. Je to bezpečná a na Afriku pomerne rozvinutá krajina, ale napriek tomu kontrast je to obrovský.

Vzal by som tam deti aby videli ako žijú inde na svete ľudia. Aby si cenili to, čo majú doma. Myslím, že na také 8-12-ročné dieťa by to hlboko zapôsobilo.

Vidieť niekoho, ako predáva trebárs nejaký starý kus železa z nejakej zhrdzavenej brány ako keby mal ktovieakú cennosť, pričom u nás by o to nikto ani nezakopol, prípadne by to odniesol do zberu aby to nezavadzalo...
Vidieť, ako žijú ľudia v berberských dedinách v horách, aké majú "kúpelne" a "kuchyne"...

Myslím, že by tola veľká škola. Sám som si po návrate odrazu začal viac vážiť našu životnú úroveň.

Francúzi to robia, mimochodom - cestujú do Maroka s deťmi. Postretával som tam množstvo francúzskych rodín.
 
gytheio
2023-01-28 18:02:19+01
príspevok od: K1000
100% by som odporúčal vziať deti na cestu do menej rozvinutej krajiny. Nie do takého extrému ako opisuješ - do Maroka. Spomínam Maroko preto, lebo to je jediné, čo poznám. Je to bezpečná a na Afriku pomerne rozvinutá krajina, ale napriek tomu kontrast je to obrovský.

Vzal by som tam deti aby videli ako žijú inde na svete ľudia. Aby si cenili to, čo majú doma. Myslím, že na také 8-12-ročné dieťa by to hlboko zapôsobilo.

Vidieť niekoho, ako predáva trebárs nejaký starý kus železa z nejakej zhrdzavenej brány ako keby mal ktovieakú cennosť, pričom u nás by o to nikto ani nezakopol, prípadne by to odniesol do zberu aby to nezavadzalo...
Vidieť, ako žijú ľudia v berberských dedinách v horách, aké majú "kúpelne" a "kuchyne"...

Myslím, že by tola veľká škola. Sám som si po návrate odrazu začal viac vážiť našu životnú úroveň.

Francúzi to robia, mimochodom - cestujú do Maroka s deťmi. Postretával som tam množstvo francúzskych rodín.
Ano Maroko, vela krat som si povedal id do Maroka, neviem preco som tam este nebol a viem, ze je to nadherna krajina. Ani nejde o to ci je rozvinuta alebo nie ale o to, ze India Bangladez a Pakistan su preludnene, tam kam sa pohnes tam vidis ludi a v mestach je to ako v konzerve. Pytal som sa tam kolko ludi zije iba v Indii na ulici, povedali, ze to ani vlada nevie ale medzi 10-30 percentami co znamena od 130 do 400 000 000 ludi zije na ulici a deti siroty... to su desiatky milionov. Naozaj som mal myslienky osvojit si nejake, tie deti nie su nikde registrovane ziadne doklady, ked zoberies nejake z ulice vobec nikto to nezisti.
 
Marcel Rebro
2023-01-30 20:26:23+01
Dnes som trochu rozpraval v Telerane na Markize o svojej poslednej ceste do Bangladesu. Ak to niekoho zaujima - 1 hod 19 min :
https://videoarchiv.markiza.sk/video/telerano/epizoda/114154-30-1-2023
 
vilkoo
2023-01-31 11:13:04+01
Zaujimavre to pocuvat neplanujes o tom napisat knihu?-fotky do toho ?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()