Hore
Fórum » Pokec
 

Plánujem si zriadenie vlastnej domény a potrebujem poradiť!

Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-08 14:18:10+02
Tento krok som dlho odkladal a doteraz som používal ako sprostredkovateľa www. wix.com, avšak pre mňa je to dnes už nepostačujúce a rád by som mal vlastnú web. stránku pod mojim vlastným menom. Nemám s tým však žiadne skúsenosti a viem, že sa na tomto portáli nachádza veľa užívateľov, ktorý s tým majú skúsenosti. Chcem to urobiť čo najlepšie a budem vďační za každí návrh. Zároveň aj poradiť ohľadom spoločnosti alebo jednotlivca, ktorý sa zaoberá tvorbou web. stránok. Chcem niečo kvalitné. Nechcem to najlacnejšie, ale ani nie to najdrahšie. Venujem sa Svadobnej a portrétnej fotografií. Zdenko
 
marianr
2023-04-08 15:31:44+02
Platím si dve domény, doména na 1 rok + webhosting ma stoja asi 49,- Eur. Samozrejme viac diskovej kapacity je drahší webhosting.

Podľa mňa je zbytočné platiť webdizajnéra, aj tak väčšina použije nejaký univerzálny publikačný systém alebo univerzálnu galériu.

Či je doména voľná zistíš na domény.sk alebo u každého providera.

Takže len smelo do toho.

Edit. Provider väčšinou umožňuje niekoľko subdomén v cene.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-08 15:57:55+02
príspevok od: marianr
Platím si dve domény, doména na 1 rok + webhosting ma stoja asi 49,- Eur. Samozrejme viac diskovej kapacity je drahší webhosting.

Podľa mňa je zbytočné platiť webdizajnéra, aj tak väčšina použije nejaký univerzálny publikačný systém alebo univerzálnu galériu.

Či je doména voľná zistíš na domény.sk alebo u každého providera.

Takže len smelo do toho.

Edit. Provider väčšinou umožňuje niekoľko subdomén v cene.
Moja doména pod menom a priezviskom je voľná. Neviem ale, či je vhodné ešte nejako doplňujúce informácie v názve domény vzhľadom k tomu na čo sa vo fotografii zameriavam? Myslím zároveň aj spôsob vyhľadávania na webových prehliadačoch.
 
marianr
2023-04-08 16:10:04+02
Názov domény by mal byť krátky. Mne pripadá vlastné meno v názve dosť divné. Ale záleží asi od vkusu každého súdruha...

Description a keywords sú parametre META tagu v html jazyku, znamená to že existuje štandardizovaný spôsob ako to dať svetu na vedomie, stačí povoliť čítanie robotom.
 
marianr
2023-04-08 16:14:28+02
Zabudol som, ešte býva súčasťou webhostingu aj doménový mail.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-08 16:52:50+02
príspevok od: marianr
Názov domény by mal byť krátky. Mne pripadá vlastné meno v názve dosť divné. Ale záleží asi od vkusu každého súdruha...

Description a keywords sú parametre META tagu v html jazyku, znamená to že existuje štandardizovaný spôsob ako to dať svetu na vedomie, stačí povoliť čítanie robotom.
Doména pod menom a priezviskom preto, lebo takto ma väčšina fotografov a z toho som vychádzal. Neviem, máte nejaký lepši nápad? Stačí povoliť čítanie robotom som celkom nepochopil. Máte na mysli nastavenia v samotnom editore?
 
marianr
2023-04-08 17:37:23+02
Na to sú v HTML jazyku meta tagy. Špeciálne príkazy ktoré nesúvisia so zobrazovaním. V nejakom vyššom systéme to bude niekde option.

Nejaké úvodné zapísanie do vyhľadávačov by mala byť štandardná služba, netreba z to platiť indickým robotníkom.

Naozaj odporúčam komunikovať malom (písomne, nie telefonicky) s nejakým providerom a odpovede si odložiť.

Niektoré stránky zobrazujú kto je online a skoro vždy je medni nimi BOT, ide o program vyhľadávačov ktorý neustále prechádza IP adresy a indexuje obsah.
 
internetiko
2023-04-08 21:39:48+02
ja platim 14,90€ za sk domenu ročne a za 72€ mám 100GB priestoru na serveri plus 100 e-mailovych adries na ktore mam dalsich 100GB priestoru mimo webstranky a dalsich desat domén mozem hosťovať.
 
internetiko
2023-04-09 08:24:17+02
príspevok od: internetiko
ja platim 14,90€ za sk domenu ročne a za 72€ mám 100GB priestoru na serveri plus 100 e-mailovych adries na ktore mam dalsich 100GB priestoru mimo webstranky a dalsich desat domén mozem hosťovať.
https://www.webglobe.sk/domeny
https://www.webglobe.sk/webhosting#varianty
 
internetiko
2023-04-09 08:46:09+02
Tvorba webovych fotoalbumov, bud na vlastnej domene alebo na domene poskytovatela, staci stiahnut program Jalbum, ktory je urceny na tvorbu wbovych fotoalbumov, je v roznych jazykoch vratane Slovenciny. Dp programu sa daju stiahnut zasuvne sablony ktore robia vzhlad a funkcie albumov, sablony su od externych dodavatelov a spolupracovnikov z aplikaciou Jalbum.
https://jalbum.net/cs/
 
marianr
2023-04-09 09:47:54+02
No, tých programov je viac, ja mám na jedenej subdoméne Gallery.

Najlepšie by bolo pozrieť stránky fotografov, v päte hlavnej stránky by malo byť čím je to robené.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-09 10:25:28+02
príspevok od: marianr
No, tých programov je viac, ja mám na jedenej subdoméne Gallery.

Najlepšie by bolo pozrieť stránky fotografov, v päte hlavnej stránky by malo byť čím je to robené.
Pozriem si web. stránky ostatných fotografov s podobnou tématikou.
 
Marcel Rebro
2023-04-09 19:12:55+02
príspevok od: marianr
Platím si dve domény, doména na 1 rok + webhosting ma stoja asi 49,- Eur. Samozrejme viac diskovej kapacity je drahší webhosting.

Podľa mňa je zbytočné platiť webdizajnéra, aj tak väčšina použije nejaký univerzálny publikačný systém alebo univerzálnu galériu.

Či je doména voľná zistíš na domény.sk alebo u každého providera.

Takže len smelo do toho.

Edit. Provider väčšinou umožňuje niekoľko subdomén v cene.
Ja len k tomu "je zbytočné platiť webdizajnéra". To je tvrdenie rovnakej kategórie ako "je zbytočné si platiť fotografa ..."
 
marianr
2023-04-09 20:01:03+02
Ja som zažil že zobral 20 k a odovzdal mierne upravený publikačný systém.

A nemyslím si že napríklad tento server je nejaký soper design.

A áno, fotografa si neplatím.
 
miso74
2023-04-09 21:59:09+02
Z mojej skusenosti mozem odporucit postavit web nad Wordpressom s mnozstvom aj bezplatnych sablon, podpora, aktualizacie a je to free. A vybrat si webhosting, ktory umozni one-click instalaciu Wordpressu, napr. wedos.sk kde si vies zakupit aj zvolenu domenu. Pri zoznamovani sa s Wordpressom mi pomohla stranka jurosko.sk. Toto je ta jednoduchsia vec - postavit si novy web, to sa da zvladnut aj svojpomocne. Zlozitejsie je potom nastavit GoogleTAG, search console a dalsie nalezitosti, aby bola stranka aj viditelna, zobrazovana googlom a aby si mal aj nejaku statistiku, nestaci len povolit botom vyhladavanie. Da sa aj to self-made, ale musis si toho dost nastudovat, lebo Google je zlozity system, ktory aj casto meni podmienky. Vela zdaru zelam.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-04-10 10:45:51+02
príspevok od: miso74
Z mojej skusenosti mozem odporucit postavit web nad Wordpressom s mnozstvom aj bezplatnych sablon, podpora, aktualizacie a je to free. A vybrat si webhosting, ktory umozni one-click instalaciu Wordpressu, napr. wedos.sk kde si vies zakupit aj zvolenu domenu. Pri zoznamovani sa s Wordpressom mi pomohla stranka jurosko.sk. Toto je ta jednoduchsia vec - postavit si novy web, to sa da zvladnut aj svojpomocne. Zlozitejsie je potom nastavit GoogleTAG, search console a dalsie nalezitosti, aby bola stranka aj viditelna, zobrazovana googlom a aby si mal aj nejaku statistiku, nestaci len povolit botom vyhladavanie. Da sa aj to self-made, ale musis si toho dost nastudovat, lebo Google je zlozity system, ktory aj casto meni podmienky. Vela zdaru zelam.
Práve kvôli tomuto všetkému skôr hľadám niekoho, kto sa tým zapodieva a vie toto všetko zabezpečiť. Spravovať si stránku už potom budem sám a prípadne nedostatky riešiť s firmou, ktorá sa na tvorbe web. stránky podieľala. Vytvoriť si stránku podľa šablóny a zaplatiť si doménu je len základný krok. S tvorbou web. stránok nemám žiadnu skúsenosť a nie som ani dizajnér a preto toto asi nebudem riešiť sám.
 
JanM
2023-04-12 23:01:22+02
Mrkni na https://www.squarespace.com/ . Vlasnu skusenost nemam, ale vacsina fotografov co sledujem na YouTube ich vrele odporuca a ponuka aj 10% zlavove kody. Kazdny z nich tvrdi, ze nikdy nemal nijake programatorske skusenonsti a 'hravo' si svoju stranku vytvoril na templates ktore maju. Maju styri rozne plany a platit sa da bud mesacne alebo rocne. Tiez maju a e commerce, mozes cez nich aj predavat po celom svete.
 
RoboK
2023-04-13 13:15:24+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Práve kvôli tomuto všetkému skôr hľadám niekoho, kto sa tým zapodieva a vie toto všetko zabezpečiť. Spravovať si stránku už potom budem sám a prípadne nedostatky riešiť s firmou, ktorá sa na tvorbe web. stránky podieľala. Vytvoriť si stránku podľa šablóny a zaplatiť si doménu je len základný krok. S tvorbou web. stránok nemám žiadnu skúsenosť a nie som ani dizajnér a preto toto asi nebudem riešiť sám.
Mám dobre skúsenosti s https://www.janoduriga.sk
 
Hakuna Matata
2023-04-16 11:06:37+02
príspevok od: marianr
Ja som zažil že zobral 20 k a odovzdal mierne upravený publikačný systém.

A nemyslím si že napríklad tento server je nejaký soper design.

A áno, fotografa si neplatím.
Pracuješ v štátnej správe?
 
marianr
2023-04-16 11:44:39+02
Nie, som dôchodca.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()