Hore
Fórum » Pokec
 

Co treba kupit ?

Kurty
Kurty 2011-03-22 18:10:10+01
Zdravim

pozeral som po nete nejake fotky a nieco podobne by som chcel robit.

http://www.youtube.com/watch?v=MmgEJev3bcg alebo tuna
http://www.jacobthephotographer.com/2008/05/new-pictures-from-my-photoshoot-of-jaycelle/

na druhej stranke aj pise co pouzival ale je to len v USA.

A chcem sa opytat co potrebujem kupit ak by som chcel fotit takto.
Mam len Canon 550D a zakl. objektiv. Tak napiste aky objektiv by trebalo a ake svetla a vsetko co ktomu by som potreboval na zaciatok .

Dik
 
LuckaW
2011-10-04 19:44:07+02
príspevok od: transporti686
medzikruzky su fajn, no znizuju svetelnost objektívu a dosť značne sa zníži hĺbka ostrosti, toto sa nikdy nevyrovna pohodlnosti fotiť origo makro objektívom, ale fotiť sa takto dá a veľa ľudí tak fotí, použitý makro objektív zoženieš jedine v bazároch alebo na aukčných serveroch www.ebay.co.uk, www.aukro.cz. Ak ti môžem poradiť radšej si kúp rovno makro objektív, nebudeš to ľutovať, je to ale otázka financií, k tvojej otázke prečo ľudia predávajú objektívy a či môže byť vadný, čo je použité je raz použité, preto ak niečo kupujem, tak hlavne na aukčných serveroch, kde predávajúci majú hodnotenia, ak tam je napr. predajca čo ročne predá dosť predmetov a je tam xrokov a ma veľmi dobré hodnotenie tak málokedy predá nejaký šunt alebo ťa oklame, úplne vylúčiť sa to však nedá. nie je jednoduché kúpiť lacný a zároveň dobrý makroobjektív, celkom slušne sa dá kúpiť napr. sigma 90mm f2,8, ktorá bola pre film, ak kúpiš s bajonetom na nikon dá sa s ňou fotiť aj na nikon d90, no ak je to verzia pre film, nebudeš vedieť ostriť automaticky, čiže iba ručne, niekde som čítal, že bola aj verzia pre digitál, ale potvrdiť to neviem, sigma robí makro objektívy pre digi aj teraz, sú cenovo prijateľné. Povedzme niečo takéto http://www.ebay.co.uk/itm/Sigma-90mm-F2-8-1-1-AF-Lens-Nikon-D7000-D300s-/230681840436?pt=Camera_Lenses&hash=item35b5b58b34 toto je ale z ameriky, je možné že by si musela platiť aj clo. Ale dopredu ti poviem, že je málo možností ako nájsť niečo lacnejšie. Potom naozaj už len pevný 50mm objektív f1,4 alebo 1,8 a medzikružky.
No, takze asi ten makro objektiv Otazka, kolko chcem investovat je narocna, lebo neviem, kolko co stoji... Pozerala som na nete nove tela a aj objektivy, takze ja pocitam za to telo asi 500-600,- Eur, no a tie objektivy, teda ten 50mm a ten makro, ked hovorite, ze makro stoji tych 300-400,- Eur, tak lacnejsie asi nic nezozeniem... jedine asi z len USA... a ten 50mm som pozerala tusim za 150,- Eur... Na zaciatok mi staci ten zaklad, ktory potrebujem a mozno potom casom si dokupim nejake doplnky, alebo lepsie objektivy a tak...A este som sa chcela spytat, musim mat aj ten 50mm aj ten 18-55mm, ci postaci jeden? Resp. aky je medzi nimi rozdiel?
 
LuckaW
2011-10-04 19:47:25+02
príspevok od: Fatty
v prvom rade potrebuješ knižku: Mistrovství práce s DSLR (Roman Pihan)
stojí okolo 25 euro, ale ver mi, bude to rovnako dobrá investícia ako do foťáku
a pomôže ti aj v rozhodovaní čo potrebuješ a čo ani moc nie
a potom sem budeš písať už oveľa konkrétnejšie požiadavky a lepšie ti tu ľudia poradia
Perfektneee Dakujem
 
Fatty
2011-10-04 19:53:23+02
príspevok od: transporti686
Alebo ak chceš ušetriť 25EUR tak www.fotoroman.cz
hmm...áno, je tam to isté čo v knihe, ale s knihou sa lepšie sústredíš než na webe
proste túto knižku sa oplatí mať doma aj keby to mala byť jediná o fotografovaní
 
markato1
2011-10-04 19:54:50+02
príspevok od: LuckaW
A co je este iso, prosim ta? Dakujem
aha..no..skusim polopatisticky...na fotaku mas iso povedzme od 100 do 3200..cim mensie iso zvolis ..npr 100tak budes mat na fotografii mensi sum,ale budes potrebovat dlhsi cas na predpokladany vysledok.vyssie iso..npr 1000,alebo 3200 budes mat viacej sumu na fotografii,ale na dosiahnutie urciteho,zelaneho vysledku budes potrebovat kratsi cas...Priklad..pri letiacej kacke s nizkym iso..mozno budes mat sice peknu cistu fotku,ale rozmazanu..pri vyssom ise..trosku viac ,alebo velmi zasumenu,ale ostru..skratka treba zvolit..rozumne optimum..v tomto pripade..aby letiaca kacka uz bola ostra,ale sum na prijatelnej urovni alebo kvalita fotografie este dostacujuca...Neviem ci som to nakonice zrozumitelne napisal..,tak snad ..ale nejaku vhodnu knihu,alebo nieco na googli si precitat tiez pomoze,ale radsej ist n iekoho pootravovatz okolia,kto ti ukaze aspon zaklady..skor pochopis
 
transporti686
2011-10-04 19:56:56+02
príspevok od: Fatty
hmm...áno, je tam to isté čo v knihe, ale s knihou sa lepšie sústredíš než na webe
proste túto knižku sa oplatí mať doma aj keby to mala byť jediná o fotografovaní
súhlasím, kniha je asi pre väčšinu ľudí lepšia, ja som zvyknutý ale čítať dosť na nete, na tej stránke najde toho mnoho, to už je na nej.
 
LuckaW
2011-10-04 19:59:45+02
príspevok od: markato1
aha..no..skusim polopatisticky...na fotaku mas iso povedzme od 100 do 3200..cim mensie iso zvolis ..npr 100tak budes mat na fotografii mensi sum,ale budes potrebovat dlhsi cas na predpokladany vysledok.vyssie iso..npr 1000,alebo 3200 budes mat viacej sumu na fotografii,ale na dosiahnutie urciteho,zelaneho vysledku budes potrebovat kratsi cas...Priklad..pri letiacej kacke s nizkym iso..mozno budes mat sice peknu cistu fotku,ale rozmazanu..pri vyssom ise..trosku viac ,alebo velmi zasumenu,ale ostru..skratka treba zvolit..rozumne optimum..v tomto pripade..aby letiaca kacka uz bola ostra,ale sum na prijatelnej urovni alebo kvalita fotografie este dostacujuca...Neviem ci som to nakonice zrozumitelne napisal..,tak snad ..ale nejaku vhodnu knihu,alebo nieco na googli si precitat tiez pomoze,ale radsej ist n iekoho pootravovatz okolia,kto ti ukaze aspon zaklady..skor pochopis
Jasneee, vdaka, pochopila Takze letiace veci zo zaciatku asi skusat nebudem
 
LuckaW
2011-10-04 20:00:28+02
príspevok od: Fatty
hmm...áno, je tam to isté čo v knihe, ale s knihou sa lepšie sústredíš než na webe
proste túto knižku sa oplatí mať doma aj keby to mala byť jediná o fotografovaní
Knizku si urcite zaobstaram Dik
 
LuckaW
2011-10-04 20:03:56+02
príspevok od: transporti686
súhlasím, kniha je asi pre väčšinu ľudí lepšia, ja som zvyknutý ale čítať dosť na nete, na tej stránke najde toho mnoho, to už je na nej.
Na citanie sice nemam prilis casu, ci uz na nete alebo formou knizky, ale snad sa najde Idealne pre mna je, ked mi to niekto zjednodusi a povie a ukaze sam, ale to sa nie vzdy da
 
transporti686
2011-10-04 20:16:20+02
príspevok od: LuckaW
Na citanie sice nemam prilis casu, ci uz na nete alebo formou knizky, ale snad sa najde Idealne pre mna je, ked mi to niekto zjednodusi a povie a ukaze sam, ale to sa nie vzdy da
to je tá najľahšia forma, že ? Tak investuj niekoľko 100 euro do fotografického kurzu alebo nájdi niekoho kto ti to poukazuje trebars za cafe, možno sa niekto nájde
 
LuckaW
2011-10-04 21:00:16+02
príspevok od: transporti686
to je tá najľahšia forma, že ? Tak investuj niekoľko 100 euro do fotografického kurzu alebo nájdi niekoho kto ti to poukazuje trebars za cafe, možno sa niekto nájde
Je, nooo Rozmyslala som aj nad kurzom, ale asi si kupim radsej tu knihu Coffee? No "jasnacka"
 
transporti686
2011-10-04 21:27:44+02
príspevok od: LuckaW
Je, nooo Rozmyslala som aj nad kurzom, ale asi si kupim radsej tu knihu Coffee? No "jasnacka"
treba využiť ženské zbrane........smiech
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()