Hore
Fórum » Pokec
 

Podraz na Facebooku

Stratený Stano
Stratený Stano ocenenie redakciou 2011-08-17 14:42:12+02
Dnes som sa dozvedel, že v mojom mene niekto poslal členovi ePhota prostredníctvom Facebooku sprostú správu. Urobil to niekto, kto si vytvoril účet s mojim menom.
Dovoľujem si touto cestou upozorniť prípadných ďalších užívateľov ePhota, ktorí podobnú správu dostali, že na Facebooku nemám účet a nikomu neposielam žiadne správy. Robí to niekto psychicky narušený...
Privítam, ak mi dáte vedieť, kto ešte takúto správu obdržal. Vďaka.
 
misodk
2011-08-17 17:54:51+02
príspevok od: NIKON D666
PÁNOVÉ SME NA SLOVENSKU JA SA TOMU ANI NECUDUJEM LEN SA USMEJEM NAD TAKYMITO VECAMI A IDEM DALEJ
suhlas... nie ze by sa to inde stat nemohlo, ale slovac, to je zvlastny narod...
 
NIKON D666
2011-08-17 18:06:29+02
VERU TAK
 
djpali
2011-08-17 20:22:32+02
co riesite, skupina anonymous ohlasila planovanu likvidaciu facebookovskych servrov na 5 novembra a zatial co ohlasili splnili, som zvedavy co budu robit deti a teenageri a podobny idioti ako pises ked facebook nepojde, ... mozno po par mesiacoch vyjdu von z domu a spalia sa im sietnice od vonkajsieho svetla... ak tam este dokazu vyjst
 
velecky
2011-08-17 20:43:52+02
príspevok od: Stratený Stano
Zaevidoval som sa teraz pred chvíľou so svojou platnou mailovou adresou, ale iného Stana Strateného neviem nájsť. Je možné konto utajiť tak, aby nebolo viditeľné...?
Ja na FB som a tiež neviem nájsť žiadneho Stana Strateného. Ani Teba. Predpokladám, že ten blbec si svoj profil zrušil po tom, ako rozoslal tie blbé správy. Nič si z toho nerob, okrem iného má podobný problém aj Milan Lasica (v jeho mene niekto rozposiela text, ktorý on nenapísal). Môj 12 ročný syn má ako priateľku na FB Paris Hilton (a píšu si po slovensky).
 
MX5_SVK
2011-08-17 20:46:35+02
ja som ten profil na FB nasiel...mail ma uvedeny ze stanostrateny@gmail.com

 
Marek Janicko
2011-08-17 20:53:37+02
Vitaj do klubu. Ja som podobny pripad riesil cez pravnikov a policiu.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-08-17 21:07:24+02
príspevok od: MX5_SVK
ja som ten profil na FB nasiel...mail ma uvedeny ze stanostrateny@gmail.com

To je ten môj účet, ktorý som si dnes vytvoril, aby som vedel, ako to tam funguje...
 
MX5_SVK
2011-08-17 21:13:39+02
Ok ok to je dobre vediet aby ta dakto nenahlasil

Snake a ako si to doriesil??
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-08-17 21:15:14+02
príspevok od: Marek Janicko
Vitaj do klubu. Ja som podobny pripad riesil cez pravnikov a policiu.
Dá sa vôbec v takomto prípade dopátrať k pôvodcovi zla...?
 
Marek Janicko
2011-08-17 21:15:40+02
príspevok od: MX5_SVK
Ok ok to je dobre vediet aby ta dakto nenahlasil

Snake a ako si to doriesil??
Na moju spokojnost.
 
chance
2011-08-17 21:16:07+02
príspevok od: Stratený Stano
To je ten môj účet, ktorý som si dnes vytvoril, aby som vedel, ako to tam funguje...
nevieš na aký mail bol registrovaný?
 
PeCh
2011-08-17 21:20:45+02
príspevok od: markus
To je fakt drzost a uz davno si myslim ze emaili a socialne konta na webe by nemali byt anonymne kazdy clovek mal by mat nejake id cislo na zaklade coho by si email ucty vytvaral. V pripade ak by taky clovek nieco urobil hned by sa podla ID zistilo odkial to prislo. Tak ako stare dobre listy tam je taktiez verejny odosielatel.
Ja by som to neriešil. Strata času. Vysvetlil to a my to chápeme. Ten *#$^# to konto už asi aj tak nepoužíva a vždy sú tu menovci, takže meno nič neznamená. Taký je internet. Pri anonymite sa ukáže IQ. Debil sa bude správať ako debil, inteligent anonymitu nezneužije.

S tvojím názorom proti anonymite nesúhlasím. Zaváňa to totalitou. Pozri sa na Čínu, chudáci.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-08-17 21:24:42+02
príspevok od: chance
nevieš na aký mail bol registrovaný?
Nie, neviem. Dozvedel som sa to od člena, ktorý si ma pridal medzi priateľov a ktorému prišla na FB akože odomňa správa, že namiesto mňa si môže medzi svojich priateľov pridať maximálne môjho psa... Znechutený ma zablokoval a zrušil účet na FB. Dnes sme si to vyjasnili. Jeho meno zatiaľ nie je potrebné uvádzať, ale je to reálny a aktívny člen ePhota. Predpokladám, že nezostalo len pri jednej správe a že sa ten mail a vlastne i nick dozviem...
 
chance
2011-08-17 21:33:14+02
aha, keď zrušil FB konto, tak sa už cez neho nedozvieme, či ešte to konto žije alebo ho zrušil
inak ja neviem o možnosti ako nastaviť profil FB neviditeľné pre ostatných (napísal JOK3R), ale nevylučujem, že to existuje
možno sa ešte nájde niekto, komu to poslal a ten konto FB nezrušil.....
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-08-17 21:37:15+02
príspevok od: chance
aha, keď zrušil FB konto, tak sa už cez neho nedozvieme, či ešte to konto žije alebo ho zrušil
inak ja neviem o možnosti ako nastaviť profil FB neviditeľné pre ostatných (napísal JOK3R), ale nevylučujem, že to existuje
možno sa ešte nájde niekto, komu to poslal a ten konto FB nezrušil.....
Prišiel som už tiež na to, že sa to dá docieliť (tá neviditeľnosť). Jednoducho môj účet nastavím tak, aby bol viditeľný len pre priateľov a pokiaľ žiadnych nemám, tak ho nevidí nikto...
 
chance
2011-08-17 21:49:08+02
príspevok od: Stratený Stano
Prišiel som už tiež na to, že sa to dá docieliť (tá neviditeľnosť). Jednoducho môj účet nastavím tak, aby bol viditeľný len pre priateľov a pokiaľ žiadnych nemám, tak ho nevidí nikto...
áno už som to aj ja našiel, už som to nastavoval dávno...
však uvidíme možno sa ešte niekto ozve, prípadne napíš SS pre tých, čo si si ich na ephoto pridával nedávno medzi priateľov asi mená hľadal v Tvojom zozname priateľov alebo to nechaj tak...škoda míňať čas na toho debila...
 
xmartankox
2011-08-17 22:36:32+02
príspevok od: markus
To je fakt drzost a uz davno si myslim ze emaili a socialne konta na webe by nemali byt anonymne kazdy clovek mal by mat nejake id cislo na zaklade coho by si email ucty vytvaral. V pripade ak by taky clovek nieco urobil hned by sa podla ID zistilo odkial to prislo. Tak ako stare dobre listy tam je taktiez verejny odosielatel.
Stare dobre listy sa posielali anonymne, bez odtlackov prstov
Kupim obalku, kupim znamku, napisem list. zalepim, nalepim, hodim na poste do schranky
Odosielatela neuvediem, a posta list doruci... Ked nikde okolo nieje kamera (co vacsinou nieje) tak anonymita zarucena...

ad 2.
Co ti pomoze nejake ID, ked sa prihlasim cez anonymne proxy, vytvorim si mail, vytvorim si nan fb konto, a budem spamovat kolko chcem, koho chcem...

Moznost druha - nastavim celu komunikaciu kompu aby isiel cez anonymous proxy, minimalne 2-3. postavim si mail server doma, a posielam 1500mailov/sec

Internet nieje vinny, je to o ludoch - rovnako ako 7mickove hodnotenia na ephoto...
 
veronikaS
2011-08-17 23:41:35+02
príspevok od: Stratený Stano
Dá sa vôbec v takomto prípade dopátrať k pôvodcovi zla...?
Áno dá sa, raz sa riešil jeden prípad tak, že nejaký človek dal na súd a prešetrenie, nejaké urážanie/nadávky a nevhodné správanie ... Tí ked to zistovali, poslali papier zo súdu do firmy ktorá spravovala stránku alebo servery a programátor vyhľadal konkrétnu vec a zistil IP adresu s ktorej to bolo odoslané a všetky údaje ktoré by k tomu mohli byť potrebné.. Technicky sa to dá zistiť. Veľa štastia
 
Filip Bucher
2011-08-17 23:53:46+02
príspevok od: djpali
co riesite, skupina anonymous ohlasila planovanu likvidaciu facebookovskych servrov na 5 novembra a zatial co ohlasili splnili, som zvedavy co budu robit deti a teenageri a podobny idioti ako pises ked facebook nepojde, ... mozno po par mesiacoch vyjdu von z domu a spalia sa im sietnice od vonkajsieho svetla... ak tam este dokazu vyjst
ano ano az nato ze to je fake a anonymous nic take neohlasila.
 
Nico 1
2011-08-18 01:14:21+02
príspevok od: djpali
co riesite, skupina anonymous ohlasila planovanu likvidaciu facebookovskych servrov na 5 novembra a zatial co ohlasili splnili, som zvedavy co budu robit deti a teenageri a podobny idioti ako pises ked facebook nepojde, ... mozno po par mesiacoch vyjdu von z domu a spalia sa im sietnice od vonkajsieho svetla... ak tam este dokazu vyjst
To si trafil presne
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()