Hore
Fórum » Pokec
 

Stránka na konštruktívnu kritiku fotiek od ľudí čo majú nafotené

GP
GP 2011-09-18 22:27:15+02
Zdravím.
Vie mi niekto z vás poradiť, ktorá stránka je dobrá na upload fotografií na kvalitnú konštruktívnu kritiku?
Nemám problém prijať aj trvrdšie slová na svoju tvorbu, ale zaráža ma že naozaj kvalitný fotograf sa zastaví raz za uhorský rok a "fotograf" čo má nafotených 2 a pol fotky píše svoje "múdrosti" pod každú druhú fotku.
Jasné, všetci sa učíme a nikto z nás nie je dokonalý. Ale ak viete o stránke kde je vyššia úroveň prispievateľov môžete mi poradiť.
Sám viem, že som ešte len na začiatku cesty a moje samotné portfolio nie je top ale chcem sa zlepšovať.
Ďakujem.
 
GP
2011-09-18 23:43:45+02
príspevok od: total empty
Všade je to rovnako, len inde pred zverejnením foto prechádza rukami administratorov ktorý rozhodnú či zverejnia alebo zamietnú tvoje foto-napíšu ti aj dôvod zamietnutia do mejlu.
Ak je tvoja fotka super, tak ju vystavia na titulke na týždeň alebo urobia inú reklamu tvojej práci.

Neni problém zverejniť fotku na 1x ak splňa kvalitatívne a umelecké hodnoty.
Problém je v tom,že si nútený komentami ohodnotiť pár fotiek a až tak ti zverejnia tvoje-schválené adminom.Takže musíš komunikovať.
Najvätší problém je, že ONLY anglicky. A tam google prekladač nestačí, ak nechceš písať hovadiny a chceš rozumieť čo ti iný píšu.
Vyskúšaj aj http//:hebus.com tam najdeš fotky a grafiky vo veľkom rozlíšení 2450 pix až do váhy 2,5Mega. Ale nebuď zúfalý ak ti prvých 20 fotiek zamietňu-príde ti zdvorilostný mejl, že prečo aj z vysvetlením. Komunikuj tam zásadne francúzsky.
Takže tak nejak to chodí vo svete, zvlastných skúsenosti.
Communication in english is no problem for me, so I'm not worrying so much . I'll gladly post some comments of other pictures for the oportunity to receive constructive criticism of my work.
French isn't exactly my second language so I will stick just with english for now .
Glad you respond. Really appreciate it.
 
jan.zitniak
2011-09-19 07:06:59+02
príspevok od: DEVOTEE
no ak sa dostaneš na 1x.com tam je kritika rozsiahlejšia, ale aj tie foto zato stoja
Musím s Tebou súhlasiť, čo sa týka www.1x.com/photos - fotky v ich galérke sú lepšie ako tu vo fotografiách dňa ...
 
haplo602
2011-09-19 08:27:03+02
príspevok od: GP
Zdravím.
Vie mi niekto z vás poradiť, ktorá stránka je dobrá na upload fotografií na kvalitnú konštruktívnu kritiku?
Nemám problém prijať aj trvrdšie slová na svoju tvorbu, ale zaráža ma že naozaj kvalitný fotograf sa zastaví raz za uhorský rok a "fotograf" čo má nafotených 2 a pol fotky píše svoje "múdrosti" pod každú druhú fotku.
Jasné, všetci sa učíme a nikto z nás nie je dokonalý. Ale ak viete o stránke kde je vyššia úroveň prispievateľov môžete mi poradiť.
Sám viem, že som ešte len na začiatku cesty a moje samotné portfolio nie je top ale chcem sa zlepšovať.
Ďakujem.
dalsi z kategorie co hodnoti hodnotitela ... zaujimave ...

pozri sa na to takto. ak spravis vystavu pre verejnost, budu tam ludia co nemaju o technickej stranke ani paru, ale aj tak ti budu hovorit ze fotky su zle alebo dobre.

ty hladas niekoho kto ti povie aj ako to vylepsit. bohuzial to je pomerne neproduktivne. druhy fotograf ti poradi s technikou (kompozicne pravidla, nedostatky retuse, expozicia atd.) ale neporadi ti co a preco fotit. svoj styl si musis bohuzial najst sam.

skus chvilu hodnotit 'tvrdo' tuto na ephoto a uvidis ako sa ti to vrati. doteraz som stretol asi len 5-6 ludi na ephoto co maju rozumne hodnotenia. niektori maju zverejnenu peknu galeriu, niektori skoro nic ... podla galerie hodnotitela sa nemozes orientovat.
 
Marcel Rebro
2011-09-19 08:28:55+02
príspevok od: total empty
Všade je to rovnako, len inde pred zverejnením foto prechádza rukami administratorov ktorý rozhodnú či zverejnia alebo zamietnú tvoje foto-napíšu ti aj dôvod zamietnutia do mejlu.
Ak je tvoja fotka super, tak ju vystavia na titulke na týždeň alebo urobia inú reklamu tvojej práci.

Neni problém zverejniť fotku na 1x ak splňa kvalitatívne a umelecké hodnoty.
Problém je v tom,že si nútený komentami ohodnotiť pár fotiek a až tak ti zverejnia tvoje-schválené adminom.Takže musíš komunikovať.
Najvätší problém je, že ONLY anglicky. A tam google prekladač nestačí, ak nechceš písať hovadiny a chceš rozumieť čo ti iný píšu.
Vyskúšaj aj http//:hebus.com tam najdeš fotky a grafiky vo veľkom rozlíšení 2450 pix až do váhy 2,5Mega. Ale nebuď zúfalý ak ti prvých 20 fotiek zamietňu-príde ti zdvorilostný mejl, že prečo aj z vysvetlením. Komunikuj tam zásadne francúzsky.
Takže tak nejak to chodí vo svete, zvlastných skúsenosti.
vidim ze mas osobnu skusenost ako 1x funguje ... pridas fotku "co splna kvaliutativne a umelecke hodnoty" potom par komentov in ingliš a potom ti zverejnia fotku.

dakujem ze si ma uviedol do reality, ja som si naivne myslel ze to je inak ...
 
Marcel Rebro
2011-09-19 08:29:40+02
btw :

http://1x.com/photo/44445/all/latest-additions/speeeeeed
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-09-19 08:36:49+02
Neviem ci to tu bolo pisane ale na 1x ti uz zverejnia 10 fotiek a potom si musis kupit premium ucet inak si dosiel... Skoda, ze je to uz zas len o peniazoch... a je to len fotoportal...Sikovny ludia co maju menej penazi uz nemaju sancu sa tam prezentovat...
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-09-19 08:37:40+02
príspevok od: Marcel Rebro
btw :

http://1x.com/photo/44445/all/latest-additions/speeeeeed
nahodou je to dobra fotka, Ralfa poznam, sice montaze ako take spravene nema najlepsie, ale on ich ma zas tak svojim stylom technicky dobre spravene, neviem ako to napisat... je to proste nieco vynimocne... aj ked na prvy pohlad je to prd
 
lu_boss
2011-09-19 08:47:32+02
príspevok od: Cako
nahodou je to dobra fotka, Ralfa poznam, sice montaze ako take spravene nema najlepsie, ale on ich ma zas tak svojim stylom technicky dobre spravene, neviem ako to napisat... je to proste nieco vynimocne... aj ked na prvy pohlad je to prd
...u mna je to prd aj na druhy pohlad...
Ale ja tomu az tak nerozumiem.
 
jan.zitniak
2011-09-19 08:48:36+02
príspevok od: lu_boss
...u mna je to prd aj na druhy pohlad...
Ale ja tomu az tak nerozumiem.
 
dusant
2011-09-19 08:54:56+02
príspevok od: Karol Srnec
Na toto su vhodnejsie Portfolio review, vacsinou platene. Das si svoje fotky ohodnotit skupinou znalcov (fotografi, kratori a pod.). PR sa konaju napriklad aj na Foto Slovakia (oktober), alebo ich robia aj v SEDF, ci pri inych prilezitostiach.
Alebo aj tu, a to už najbližší piatok 23.9.:
http://www.akf.sk/Fotoinfo/Konzultacie-portfolii/Konzultacie-portfolii
 
Marcel Rebro
2011-09-19 09:00:08+02
príspevok od: lu_boss
...u mna je to prd aj na druhy pohlad...
Ale ja tomu az tak nerozumiem.
... skus treti ... to budu vetry ...
 
panpriatel
2011-09-19 09:17:10+02
príspevok od: lu_boss
...u mna je to prd aj na druhy pohlad...
Ale ja tomu az tak nerozumiem.
 
panpriatel
2011-09-19 09:18:46+02
No aspon je vidno ze ani na 1x sa clovek konstruktivnej kritiky nedocka... Ani jeden koment ktory by taktne naznacil ze je to presoftene a neda sa na to pozerat, len same chvaly.
 
brki
2011-09-19 09:45:42+02
Dobrú tému si otvoril. Myslím, že podobný problém majú aj amatérski fotografi, ktorí síce nemajú ambíciu sa fotografovaním živiť, je a bude to stále koníček, ale chcú sa zlepšovať a komentáre typu "waw" alebo "fotka je o ničom" im nestačia (patrím medzi nich). Ephoto je síce výborný a hlavne komplexný fotoportál, kde galéria je len jedným z produktov, preto ho uprednostňujem, aj tu však amatérski fotografi rôznych levelov nedostanú odpoveď, kam sa s fotením dostali. A podobné je to aj u ďalších fotoportálov. 1x.com je už o inom leveli. Kategória amatérskych fotografov, ktorí už o fotografovaní niečo vedia, ale na úroveň 1x.com ešte nesiahajú často blúdia medzi fotoportálmi a zisťujú, že nevedia, ako na tom sú. Niekoľko fotografií v TOP dňa o nemusí ešte o ničom nevypovedať. Osobne by som prijal možnosť (aj plateného) portálu, alebo platenej služby na fotoportáli, kde by sa k fotkám aspoň stručne vyjadril profík a naznačil kade cesta nevedie a kade možno áno ....a prijal by som aj filter pre uverejňovanie fotiek. Určite že hodnotenie fotiek je subjektívna vec, ale určitý stupeň objektivity sa predsa len dá dosiahnuť.
 
myn
2011-09-19 09:46:21+02
príspevok od: panpriatel
No aspon je vidno ze ani na 1x sa clovek konstruktivnej kritiky nedocka... Ani jeden koment ktory by taktne naznacil ze je to presoftene a neda sa na to pozerat, len same chvaly.
Kritika na 1x je inde:

http://1x.com/critique

A tam sú iné pravidlá...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-09-19 10:41:01+02
príspevok od: jan.zitniak
Musím s Tebou súhlasiť, čo sa týka www.1x.com/photos - fotky v ich galérke sú lepšie ako tu vo fotografiách dňa ...
nechodievam na 1x.com casto, ak mam chvilku a idem sa inšpirovať. Je tam ina uroven to tu už spomenuli viaceri aj inu politiku , velmi by som to s ephoto neporovnaval kedze tu su aj recencie a kadeco ide co tu enchcem rozpisovat... spomenul som 1x.xom iba preto lebo viem ze sa tam fotky kritizuju inač ako inde a ma to snad kriticku uroven aka ma byt, ale nechcem byt mudry. Budem mudrejši ak tam sam aspon jednu fotku raz ne/budem mat hehehehe.
 
wayne
2011-09-19 14:41:57+02
Ja len dodam, ze; "Imitation is not an inspiration. True inspiration is acting on a feeling, not an idea."
 
seifi
2011-09-19 15:07:16+02
príspevok od: jan.zitniak
Musím s Tebou súhlasiť, čo sa týka www.1x.com/photos - fotky v ich galérke sú lepšie ako tu vo fotografiách dňa ...
to je zaujímavé, ako potom môžme hodnotiť od 6 do 7 ? akoby už nič lepšie nebolo; potom sa tu chodí s vypnutou hruďou, ale len po najbližšie mesto; na dedine za 7 a prídeš kus ďalej, už je za to 4; sme presvedčení že ak dáme 7 je to maximum, čo sa mohlo za danej situácie získať ? potom zháňame iných lepších hodnotiteľov, myslím si, že tu ale dobrí sú a foto vedia zhodnotiť, nemyslím ospievať, len už sme tu všetci (skoro) s akousi posunutou úrovňou;
 
jan.zitniak
2011-09-19 15:16:37+02
Ja som dal asi raz na ephoto.sk bodovanie, lebo samotné bodovanie od 1 do 7 pre 3 veličiny mi nič nehovorí. Ja by som navrhoval hodnotenie od 1 do 5 ako známky v škole, viem si predstaviť, aká práca by mohla byť za 1, 2, 3, atď.

Raz tu niekto na fóre napísal, že či by nemohlo byť pod hodnotenou fotkou, tlačidlo Páči sa mi a tlačidlo Nepáči sa mi ako je to napr. na www.youtube.com To sa mi zdá byť úplne spravodlivé. Percentuálny pomer medzi páči sa mi a nepáči sa mi by vyjadroval poradie fotky v TOPke dňa a je to viac anonymné ...
 
NemesiS
2011-09-19 15:31:36+02
príspevok od: jan.zitniak
Ja som dal asi raz na ephoto.sk bodovanie, lebo samotné bodovanie od 1 do 7 pre 3 veličiny mi nič nehovorí. Ja by som navrhoval hodnotenie od 1 do 5 ako známky v škole, viem si predstaviť, aká práca by mohla byť za 1, 2, 3, atď.

Raz tu niekto na fóre napísal, že či by nemohlo byť pod hodnotenou fotkou, tlačidlo Páči sa mi a tlačidlo Nepáči sa mi ako je to napr. na www.youtube.com To sa mi zdá byť úplne spravodlivé. Percentuálny pomer medzi páči sa mi a nepáči sa mi by vyjadroval poradie fotky v TOPke dňa a je to viac anonymné ...
súhlasím, lebo myslím že na fotku sa treba pozerať ako na celok, a keď sa mi raz páči tak kašlem na TK a pod....a samozrejme, hodnotiť nepodarky amatéra ktorý má D3x 7 za TK a 1 kompo 1 impakt je viac než zbytočné a maximálne nezmyselné. systémom hodnotenia, aký je na ephoto sa stráca podstata fotky ako kompletného diela lebo ju zbytočne rozoberáme.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()