Hore
Fórum » Pokec
 

Má mať fotografia názov?

Amen
2011-11-13 04:12:06+01
Je neskoro ráno/večer?, a mňa napadla otázka, či má mať fotografia (skoro)povinne názov.
Nemyslíte, že názov je zavádzajúci? Podla mňa môže byť niekedy zbytočný, alebo aj na škodu. Nebolo by dobré niekedy nechať ľudí nech si v nej nájdu a myslia si len to, čo ich samých napadne? Ja osobne niekedy nerád zadávam názvy lebo neviem, jednoducho, čo tam dať. Pre mňa je najhoršie, keď niekto napíše "feelings", "memories", "emócia", a pod..
O inom sú ale napr názvy v bielom ráme pána Strateného, pre ktorého je to už nejak typické
 
Cyril
2011-11-13 05:15:08+01
Tiez si myslim, ze nazov je zvacsa zavadzajuci, autor ma smeruje dost casto tam, kde nechcem byt.

K Stanovym nazvom? Pri tych infaltilnych niekedy ani nemusi dat foto, stacil by len nazov, ostatne si aj domyslim DD
 
b0baz
2011-11-13 07:41:08+01
Nikto nikoho nenúti dávať fotke názov, nikde nie je pravidlo, že fotka má mať názov. Kto chce, názov dá, kto nechce nedá. Nechápem zmysel tohoto vlákna.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-11-13 08:40:32+01
príspevok od: Cyril
Tiez si myslim, ze nazov je zvacsa zavadzajuci, autor ma smeruje dost casto tam, kde nechcem byt.

K Stanovym nazvom? Pri tych infaltilnych niekedy ani nemusi dat foto, stacil by len nazov, ostatne si aj domyslim DD
Autor vtipného príspevku mal zrejme na mysli termín "infantilnosť" - je dobré si pri neuváženom použiití a neznalosti správneho vyslovovania cudzích slov naštudovať si o nich niečo v slovníku, alebo potom vyhľadať v Googli...
Vďačná téma pre teba Cyril, však... ? Ale je to milé, že sa na svojej sprostosti (použil som tento výraz, aby som sa náhodou nestrápnil...) aj sám zabávaš...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-11-13 08:45:33+01
Doporučujem autorovi témy, pokiaľ si nie je istý, či je ráno a či večer, sa už radšej nad ničím nezamýšľať - vhodnejšie by bolo si vybehnúť do prírody (pokiaľ je ráno), alebo si ľahnúť do postele (pokiaľ je večer)...
 
seifi
2011-11-13 08:45:51+01
Myslím si, že autor BY nás mal názvom dostať bližšie tam, kam chcel fotkou. Ja ako autor nechcem aby si sa fotkou dostali do emocii, túžob hocijakých, ale konkrétnych, takých, čo som prežil ja, keď som fotil a to videl. Dať fotku len tak, tu to máte a myslíte si čo chcete ? Názov beriem ako pomocný nástroj. Zavádzajúci môže byť v tom prípade, ak autor dal názov taký, že obsah vyzval u neho emocie tak opačné, že emocie 95% ostatných sú úplne iné. Beriem, že je to pomocná barlička ťa dostať tam, kde som sa ocitol a čo som precítil ja. (fotograf)
Je to podľa mňa čisto osobná vec či tam niekto názov dá alebo nie.
Druhé kafe sú pre mňa na slovenskom portáli anglické názvy fotiek. Súhlasím, najmä ak je názov súčasťou fotografie, že to nikto nebude zase prekladať tam, len by som potom autora poprosil pre anglicky nehovoriacich urobiť v poznámke preklad do slovenčiny. Dajme tomu aj zo slušnosti. Príde mi čudne aby členovia kmeňa medzi sebou doma na svojom území hovorili rečou iných, oboznamovali tým ľudí, o ktorých nevedia či danou rečou hovoria, chcú to dokonca predať, mať úspech a pritom im 50% oslovených nerozumie. Samozrejme, ak nejde o cieľ sa vyčleniť, ukázať čo viem, utvoriť akési sprisahanecké spoločenstvo hovoriace inou rečou.
 
total empty
2011-11-13 08:50:05+01
príspevok od: Amen
Je neskoro ráno/večer?, a mňa napadla otázka, či má mať fotografia (skoro)povinne názov.
Nemyslíte, že názov je zavádzajúci? Podla mňa môže byť niekedy zbytočný, alebo aj na škodu. Nebolo by dobré niekedy nechať ľudí nech si v nej nájdu a myslia si len to, čo ich samých napadne? Ja osobne niekedy nerád zadávam názvy lebo neviem, jednoducho, čo tam dať. Pre mňa je najhoršie, keď niekto napíše "feelings", "memories", "emócia", a pod..
O inom sú ale napr názvy v bielom ráme pána Strateného, pre ktorého je to už nejak typické
Riešiš tu debiliny a debilnosti. Asi nuda,nie ?
 
Cyril
2011-11-13 09:05:57+01
príspevok od: Stratený Stano
Autor vtipného príspevku mal zrejme na mysli termín "infantilnosť" - je dobré si pri neuváženom použiití a neznalosti správneho vyslovovania cudzích slov naštudovať si o nich niečo v slovníku, alebo potom vyhľadať v Googli...
Vďačná téma pre teba Cyril, však... ? Ale je to milé, že sa na svojej sprostosti (použil som tento výraz, aby som sa náhodou nestrápnil...) aj sám zabávaš...
Hlavne ma napadol Tvoj Hary. Preto ta reakcia. Ale je tam aj okrem neho par klenotov
No, je to moj nazor, ked to citis inak v pohodicke Ved ma poznas
 
Cyril
2011-11-13 09:07:24+01
príspevok od: Stratený Stano
Doporučujem autorovi témy, pokiaľ si nie je istý, či je ráno a či večer, sa už radšej nad ničím nezamýšľať - vhodnejšie by bolo si vybehnúť do prírody (pokiaľ je ráno), alebo si ľahnúť do postele (pokiaľ je večer)...
Nahodou je to dobra tema.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-11-13 09:16:19+01
príspevok od: Cyril
Nahodou je to dobra tema.
Áno, áno, Cyril, pre teba je to dokonca veľmi dobrá téma... spomína sa v nej "pán Stratený", tak si okamžite ako prvý nabehol... Ale divil by som sa, keby nie...
Vieš čo? Dohodnime sa - ja sa budem venovať svoju Herymu, ty sa venuj svojej koze, dnes, zajtra i v ďalších dňoch, ty si odventiluješ z hlavy búrky pocitov a ja budem mať svätý pokoj...
 
Cyril
2011-11-13 09:27:39+01
príspevok od: Stratený Stano
Áno, áno, Cyril, pre teba je to dokonca veľmi dobrá téma... spomína sa v nej "pán Stratený", tak si okamžite ako prvý nabehol... Ale divil by som sa, keby nie...
Vieš čo? Dohodnime sa - ja sa budem venovať svoju Herymu, ty sa venuj svojej koze, dnes, zajtra i v ďalších dňoch, ty si odventiluješ z hlavy búrky pocitov a ja budem mať svätý pokoj...
Pri kamione som ich mal, nehanbim sa za ne
Idem Stano do prace, drzte sa tu
Nebud na seba taky citlivy
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-11-13 09:37:56+01
príspevok od: Cyril
Pri kamione som ich mal, nehanbim sa za ne
Idem Stano do prace, drzte sa tu
Nebud na seba taky citlivy
Už som nielen tebe a nie raz kedysi napísal - som na FOTOportáli a nepotrebujem a neprosím si, aby niekto riešil moju osobu a moju infantilnosť a citlivosť a vzťahovačnosť a čo ja viem čo ešte... Ak budem mať takúto potrebu, navštívim psychiatra... Ale ak tak veľmi potrebuješ riešiť moje vlastnosti, prosím - je tu pošta, súkromné správy, tam to aspoň môžem zmazať bez toho, aby som si to prečítal...
 
brki
2011-11-13 09:45:13+01
dosť často sa pri názvoch trápim. Pri tých turisticko pohľadnicových fotkách nemajú autori problém dať do názvu názov odfoptenej lokality. Pri mnohých iných, emocionálnych, impaktových z rôznych žánrov (napr. street, sociálna fotografia) sa názov natíska a je vodítkom k myšlienke, inokedy je lepšie názov nedať, každý názov by fotku pokazil, prípadne pri niektorých mám pocit, že ma autor podceňuje a "polopatistickým" názvom fotku úplne pokazí...niekedy fotka rozpráva sama a nechcem názov. Takže ja som za voľnosť, je to vec autora.
 
rbr69
2011-11-13 10:25:46+01
borci, fotografia nas spaja a ci rozdeluje? ... aj ked so Stanom nemusim suhlasit, dnes mu prajem vsetko najlepsie k meninam ...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-11-13 10:29:34+01
príspevok od: rbr69
borci, fotografia nas spaja a ci rozdeluje? ... aj ked so Stanom nemusim suhlasit, dnes mu prajem vsetko najlepsie k meninam ...
A pánečku - dnes prvý gratulant (samozrejme okrem Heryho)... Ďakujem pekne...
 
rbr69
2011-11-13 10:31:37+01
trapenie nad nazvom fotky je umerne vyjadrovacej schopnosti autora alebo zameru, preco / co chce autor vyjadrit danou fotografiou ... pri niektorych dostatocne "silnych" emotivnych fotografiach, ci krajinka, ci momentka, portret, ... ... je nepodstatny, lebo fotka sama o sebe uchvati ... na druhej strane pri vaecsine fotografii je voditkom a napovedou, pretoze tak ako moze mat autor problem s nazvom, tak moze mat pozorovatel problem s pochopenim
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-13 10:32:16+01
Fotografii je uplne fuk, ci jej das alebo nedas nazov. Rovnako ako nasej planete, ze sme si ju rozdelili na staty a pozemky
 
Amen
2011-11-13 11:40:37+01
príspevok od: b0baz
Nikto nikoho nenúti dávať fotke názov, nikde nie je pravidlo, že fotka má mať názov. Kto chce, názov dá, kto nechce nedá. Nechápem zmysel tohoto vlákna.
Ja viem, že nenúti, ale napr. tu na ephoto názov zadať musíš(alebo tam ide dať iba medzeru, neviem, neskúšal som)
Zmysel tohto vlákna je ten, že ma zaujíma čo si ostatní ľudia myslia, a prečo. Len ma to napadlo, tak som sa spýtal.
Mne sa stáva, že neviem, ako by som nazval fotku a veľa iných fotiek má úplne triviálny názov, ako keby autor tam napísal len tak niečo, čo ho rýchlo napadne..napadlo ma, že to môže nechcene pokaziť dojem
 
b0baz
2011-11-13 11:47:53+01
príspevok od: Amen
Ja viem, že nenúti, ale napr. tu na ephoto názov zadať musíš(alebo tam ide dať iba medzeru, neviem, neskúšal som)
Zmysel tohto vlákna je ten, že ma zaujíma čo si ostatní ľudia myslia, a prečo. Len ma to napadlo, tak som sa spýtal.
Mne sa stáva, že neviem, ako by som nazval fotku a veľa iných fotiek má úplne triviálny názov, ako keby autor tam napísal len tak niečo, čo ho rýchlo napadne..napadlo ma, že to môže nechcene pokaziť dojem
Pozri, veď keď človek cíti, že ten alebo onaký názov k tomu pasuje tak ho tam dáš. Ak si si nie istý, alebo nevieš, tak radšej nedaj názov, daj tam napríklad tri bodky a bude to bez názvu. Každého človeka daná fotka osloví inak. Možno názvom sa mu ešte viac znechutí, alebo ináč, zapáči. Každému sa páči niečo iné. Obvykle keď je názov zvolený vhodne, vtipne, trefne to tam pasuje, niekedy proste nie. Howk pekný deň prajem.
 
Fatty
2011-11-13 12:20:39+01
určite názov zadávať, nezabúdať naň !!!
veď keď nezaujme fotka, pobaví aspoň názov
veľmi vítané sú celé rozvité vety
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()