Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

Fotoslovakia 2011

Northwestern
2011-10-13 14:50:15+02
chcel by som sa spytat ci sa tam daju vyskusat (zapozicat) fotaky na fotenie v tom otvorenom atelieri (hanbim sa tam doniest svoj ultrazoom), ak ano ci je mozne pouzit vlastnu pam.kartu?
pytam sa lebo sa prvykrat chcem zucastnit takehoto eventu

(dufam ze teraz ked ma otazka uz vlastny thread je mozne dat na nu nejaku relevantu odpoved)
dakujem
 
inkubbus
2011-10-13 15:01:37+02
príspevok od: Northwestern
chcel by som sa spytat ci sa tam daju vyskusat (zapozicat) fotaky na fotenie v tom otvorenom atelieri (hanbim sa tam doniest svoj ultrazoom), ak ano ci je mozne pouzit vlastnu pam.kartu?
pytam sa lebo sa prvykrat chcem zucastnit takehoto eventu

(dufam ze teraz ked ma otazka uz vlastny thread je mozne dat na nu nejaku relevantu odpoved)
dakujem
uprimne... vykasli sa na ten otvoreny atelier. budes sa tam tlacit s kopu zapotenych fotografov a nic poriadne nenafotis, lebo bud ti niekto "ukradne" svetlo alebo budes v takom uhle, ze kontakt s modelkou sa ti nepodari nadviazat.

radsej si vyhladaj nejaky atelier kde sa ti bude niekto venovat a vysvetli ti zaklady prace so svetlami a podobne veci. vezmi so sebou kamosku a mozes skusat. ...ale to uz nebude za cenu vstupenky
 
Northwestern
2011-10-13 15:11:08+02
mne nejde uplne o ten atelier ale chcem si vyskusat nejake lepsie fotoaparaty (najma take na ake v zivote nebudem mat) a urcite je to lepsie moznost ako v nejakom elektrodome
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-13 15:18:10+02
Redakcia nedisponuje ziadnymi fotakmi na zapozicanie a obavam sa, ze ani ziaden z vystavovatelov.
 
Northwestern
2011-10-13 15:34:50+02
príspevok od: Karol Srnec
Redakcia nedisponuje ziadnymi fotakmi na zapozicanie a obavam sa, ze ani ziaden z vystavovatelov.
velmi pekne dakujem za odpoved, je to troska skoda ale co sa da robit
 
SK_8er
2011-10-13 16:35:48+02
príspevok od: Northwestern
velmi pekne dakujem za odpoved, je to troska skoda ale co sa da robit
zrkadlovka sa da kupit aj za cenu ultrazoomu, sice z druhej ruky ale da a urcite sa nehanbi prist s ultrazoomom, budes si fotit len tak pre seba ako kazdy iny clovek co tam bude, ak tam budu nejake fotoaparaty vystavene, co zrejme budu, tak si ich mozes vyskusat urcite aspon pri stole a aj od toho stola sa da urcite nieco nafotit ak poprosis kompetentnu osobu urcite dovoli aj vlozit vlastnu kartu aj objektiv ti zmenia podla poziadavky (ak bude volny)
 
Marcel Rebro
2011-10-13 16:50:31+02
príspevok od: Northwestern
chcel by som sa spytat ci sa tam daju vyskusat (zapozicat) fotaky na fotenie v tom otvorenom atelieri (hanbim sa tam doniest svoj ultrazoom), ak ano ci je mozne pouzit vlastnu pam.kartu?
pytam sa lebo sa prvykrat chcem zucastnit takehoto eventu

(dufam ze teraz ked ma otazka uz vlastny thread je mozne dat na nu nejaku relevantu odpoved)
dakujem
ja tam budem fotit mobilom
 
Northwestern
2011-10-13 19:02:13+02
SK_8er ja si zrkadlovku budem kupovat na vianoce ale pochybujem ci tam svoj model vobec najdem vystaveny (pentax),
ale ako som povedal nikdy som na niecom takomto nebol tak som sa tam nechcel citit "menejcenne", a rad by som sa dozvedel nejake postrehy minulorocnych navstevnikov
a vsetkym dakujem za ich cas a odpovede
 
SK_8er
2011-10-13 19:18:54+02
príspevok od: Northwestern
SK_8er ja si zrkadlovku budem kupovat na vianoce ale pochybujem ci tam svoj model vobec najdem vystaveny (pentax),
ale ako som povedal nikdy som na niecom takomto nebol tak som sa tam nechcel citit "menejcenne", a rad by som sa dozvedel nejake postrehy minulorocnych navstevnikov
a vsetkym dakujem za ich cas a odpovede
menejcenne sa nemas preco citit... menejcenne by sa mali citit ludia co maju d700 a pytaju sa na fore aky objektiv si maju kupit na portret....

ty mozes s tym ultrazoomom spravit lepsie fotky jak hocikto, kto tam ma neviem aku masinu a nevie s nou ani narabat ....

len pekne dojdi a nemas sa preco hanbit ze mas ultrazoom.... pentax tam asi nebude skus, ked tak zalozit temu ci sa niekto chysta na fotoslovakiu a vlastni model pentaxu o ktory mas zaujem, ci by bol ochotny sa tam s tebou stretnut a na chvilku pozical do ruk a povedat nieco o nom, mozno sa niekto najde
 
Shooter
2011-10-13 19:20:38+02
Ja som si minule požičal pár objektívov na vyskúšanie cca. 10-15 min. Ako zálohu som nechal občiansky. Nebol s tým vôbec problém, aj keď pochybujem, že niektorý vystavovateľ ti požičia telo s objektívom na pol hodinu a pripraví sa tak o možnosť ho predviesť ďalším potencionálnym zákazníkom.
 
Sused
2011-10-14 23:14:13+02
Budem tam burza alebo možnosť predať foto techniku ?

Dakujem
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-10-23 16:48:30+02
Foto Slovakiu 2011 máme teda úspešne za sebou. Mohli by sme sa možno na chvíľu vrátiť k tejto téme a ak máte nejaké zážitky, pocity, pripomienky, návrhy, tak šup sem s nimi

Ja napríklad musím povedať, že ma veľmi potešilo viacero profesionálov z oblasti módnej a reklamnej fotografie, od ktorých sa človek mohol dozvedieť zaujímavé a hodnotné veci. Na rozdiel od vyslovene technických prednášok dokážu človeku predložiť skôr podstatu vecí, to čo je dôležité, čo vedia zo svojich skúseností.
 
JOK3R
2011-10-23 17:25:25+02
Bol som iba sobotu, subjektívne sa mi zdalo že bolo menej ľudí ako minulý rok. Na prednáške strobist s karolom a Izzinom som čakal nejaký praktický workshop v štýle strobist, žiaľ išlo len o tony teórie, ale nebolo to zlé, len som mal iné očakávanie. Battle fotografov - no neviem, bol som sklamaný z toho že nerozbehali auto import v lightroome a nebolo hneď vidno fotografie súťažiacich. Tak isto projekcia sa mi zdala strašne malá, plátno malo mať 2x takú uhlopriečku. Pre mňa najužitočnejšie prednášky boli o nasvecovaní portrétov ktoré boli v otvorenom ateliéri, ale boli príšerne ozvučené (strašne potichu). Som rád že som tam bol, ale žiaľ celkovo musím zhodnotiť že úroveň bola nižšia ako na minulom ročníku. A myslím že to potvrdzuje aj nulová diskusia o fotoslovakii a žiadne fotografie z otvorného ateliéra, minulý rok to tu vypadalo inak a bolo celkom rušno... Škoda. Inak som rozmýšľal nad kúpou iMAC, ale po tom ako som videl Karola na LR na iMACe upravovať fotky na prednáške tak definitívne nie. Neviem čo to mal presne za typ, ale neskutočne pomalé reakcie a to len pridával gradient filtre.
 
Northwestern
2011-10-23 17:43:22+02
ake sa zdalo mne amaterovi bez zrkadlovky, vystava fotografii super ale zdalo sa mi ich malo, s vystavenych produktov som sa najviac zastavil u Nikonu a Sony (chybali mi dalsi vyrobcovia), bohuzial na ziadnej prednaske som nebol (asi by som jej moc nepochopil a ani nevyuzil, casom mozno ale teraz nie)
 
8martin5
2011-10-23 17:44:49+02
príspevok od: JOK3R
Bol som iba sobotu, subjektívne sa mi zdalo že bolo menej ľudí ako minulý rok. Na prednáške strobist s karolom a Izzinom som čakal nejaký praktický workshop v štýle strobist, žiaľ išlo len o tony teórie, ale nebolo to zlé, len som mal iné očakávanie. Battle fotografov - no neviem, bol som sklamaný z toho že nerozbehali auto import v lightroome a nebolo hneď vidno fotografie súťažiacich. Tak isto projekcia sa mi zdala strašne malá, plátno malo mať 2x takú uhlopriečku. Pre mňa najužitočnejšie prednášky boli o nasvecovaní portrétov ktoré boli v otvorenom ateliéri, ale boli príšerne ozvučené (strašne potichu). Som rád že som tam bol, ale žiaľ celkovo musím zhodnotiť že úroveň bola nižšia ako na minulom ročníku. A myslím že to potvrdzuje aj nulová diskusia o fotoslovakii a žiadne fotografie z otvorného ateliéra, minulý rok to tu vypadalo inak a bolo celkom rušno... Škoda. Inak som rozmýšľal nad kúpou iMAC, ale po tom ako som videl Karola na LR na iMACe upravovať fotky na prednáške tak definitívne nie. Neviem čo to mal presne za typ, ale neskutočne pomalé reakcie a to len pridával gradient filtre.
27″ iMac, Core2Duo 3GHz, 4GB RAM, 1TB HDD. Nemal by byt pomaly...
 
JOK3R
2011-10-23 17:59:20+02
príspevok od: 8martin5
27″ iMac, Core2Duo 3GHz, 4GB RAM, 1TB HDD. Nemal by byt pomaly...
Bol neskutočne pomalý, môj PC i5 3,6Ghz, 4GB RAM, win7 64bit ide neporovnateľne rýchlejšie. Upravujem 16mpix 14bit RAWy z D7000.
 
ordek
2011-10-23 18:11:36+02
Ja si akciu neviem vynachvalit.. nemozem to porovnat s minulym rokom (vtedy som hadam ani fotak este nemal)... mimoriadne pozitivne a obsahovo velmi prinosne povazujem prednasky Alesa Fremuta (okrem ineho vyborny recnik a zabavac) a Stanislava Peteru (respektive jeho workshop v otvorenom atelieri)... Martin Vrabko ma svojim pristupom tiez potesil...myslim, ze pocas celych dvoch dni vystavy nebol priestor pre nudu.... mozno priestory neboli najvhodnejsie... niekedy prednaskove saly nestacili kapacitne a niekedy kapacitne nestacilo podium, kde bol situovany atelier... ja osobne sa uz teraz tesim na FS 2012
 
ordek
2011-10-23 18:15:37+02
A este som zabudol vyzdvihnut chalaniska z eventu amater vs profesional, kde sa mu na druhy pokus podarilo urobit zaujimavy zaber publika z podia, ktory by som mimochodom velmi rad uvidel
 
8martin5
2011-10-23 18:16:16+02
príspevok od: JOK3R
Bol neskutočne pomalý, môj PC i5 3,6Ghz, 4GB RAM, win7 64bit ide neporovnateľne rýchlejšie. Upravujem 16mpix 14bit RAWy z D7000.
Nemam ziaden rychlik: DualCore 2.5Gh, 3GB RAM, XPcka 64bit, starsiu nvidiu 512ku. LR3 mi ide prijatelne..., mozno samotny export si dava nacas... Pri iMacu, Apple vseobecne, by som cakal expresny graficky vykon. Ale som ovplyvneny kolegom, pre ktoreho su Jablcka nedotknutelnou modlou.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-23 19:09:59+02
príspevok od: JOK3R
Bol som iba sobotu, subjektívne sa mi zdalo že bolo menej ľudí ako minulý rok. Na prednáške strobist s karolom a Izzinom som čakal nejaký praktický workshop v štýle strobist, žiaľ išlo len o tony teórie, ale nebolo to zlé, len som mal iné očakávanie. Battle fotografov - no neviem, bol som sklamaný z toho že nerozbehali auto import v lightroome a nebolo hneď vidno fotografie súťažiacich. Tak isto projekcia sa mi zdala strašne malá, plátno malo mať 2x takú uhlopriečku. Pre mňa najužitočnejšie prednášky boli o nasvecovaní portrétov ktoré boli v otvorenom ateliéri, ale boli príšerne ozvučené (strašne potichu). Som rád že som tam bol, ale žiaľ celkovo musím zhodnotiť že úroveň bola nižšia ako na minulom ročníku. A myslím že to potvrdzuje aj nulová diskusia o fotoslovakii a žiadne fotografie z otvorného ateliéra, minulý rok to tu vypadalo inak a bolo celkom rušno... Škoda. Inak som rozmýšľal nad kúpou iMAC, ale po tom ako som videl Karola na LR na iMACe upravovať fotky na prednáške tak definitívne nie. Neviem čo to mal presne za typ, ale neskutočne pomalé reakcie a to len pridával gradient filtre.
chudacik mal po dvoch dnoch zapinania a prepinania roznycho programov dost. Kedze je program napasovany na minuty, nemohol som riesit problemy za chodu. Technika ma nechala v stychu.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()