Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Americky olympisjky team 2012

Pospo
2012-07-02 10:36:36+02
http://www.telegraph.co.uk/sport/olympics/picturegalleries/9270482/London-2012-Olympics-portraits-of-Team-USA-athletes.html

Tak okolo tychto fotiek, je posledne hodiny celkom rusno. Podla mna celkom logicky sa do nich pustili kdejake fotoservery (napr. http://fstoppers.com/these-photos-of-the-2012-united-states-olympic-team-have-hit-a-nerve-with-the-public), kde sa vedie nekonecna polemika ci to je hoax, blby vtip, alebo len sprasena robota. Pod mnohymi pritom svieti velmi preflaknute meno (hlavne z czech press foto) a to Joe Klamar.

Co vy na to?
 
klempic
2012-07-02 11:37:04+02
príspevok od: Pospo
http://www.telegraph.co.uk/sport/olympics/picturegalleries/9270482/London-2012-Olympics-portraits-of-Team-USA-athletes.html

Tak okolo tychto fotiek, je posledne hodiny celkom rusno. Podla mna celkom logicky sa do nich pustili kdejake fotoservery (napr. http://fstoppers.com/these-photos-of-the-2012-united-states-olympic-team-have-hit-a-nerve-with-the-public), kde sa vedie nekonecna polemika ci to je hoax, blby vtip, alebo len sprasena robota. Pod mnohymi pritom svieti velmi preflaknute meno (hlavne z czech press foto) a to Joe Klamar.

Co vy na to?
...tak toto je riadny pruser...
 
PeCh
2012-07-02 13:22:01+02
príspevok od: klempic
...tak toto je riadny pruser...
Prečo prúser? Mne sa väčšina fotiek páči. Sú originálne, žiadne fotky na pas.

Áno, zopár je takých, že sa ni nepáči nasvietenie, alebo v kompozícia sa nezmestila tam kam mala. Ale predpokladám, že majú verziu, kde to je lepšie, ale autorovi sa toto páčilo viac.
 
slavmiro
2012-07-02 13:23:53+02
huh, vyzera to tak ze Jozinko Klamar sa asi dostal prvy raz do atelieru, alebo fici na nejakej chemii. Jeho exterierovy sport sa dal akceptovat, technicka/kompozicna a ina nedokonalost bola pripisovana artovemu citeniu a vytvarnemu ponatiu. Teraz som vsak trochu zneistel aj ohladom jeho znameho dvojportretu Barack Obama a Svaty Vaclav na Karlovom moste v Prahe. Vznikaju tie fotografie vdaka nahode alebo su vysledkom kreativneho procesu v mysli fotografa?

Zaujimal by ma v tomto nazor Martina Kozaka...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-02 13:55:49+02
Osobne sa mi tato seria vobec nepaci. V konkurencii tisicov dobrych fotografov, ktorych prace mozeme sledovat na internete, je toto podpriemer. Autor sa moze rozhodnut pre urcitu nedokonalost, ktora je v atelierovej fotografii nestandardna a naschval urobit viditelne chyby. Musi byt ale zrejme, ze islo o ucel. Nevadilo by mi, ze vidno casti atelieru, alebo ze nie ej pouzita standardna portretna optika. S tymito vecami sa da pekne vyhrat. Aj seriozne fotky pre Olympiadu mozu mat vtip, ba az urcitu drzost. Tato seria portretov ale bohuzial vyzera ako cvicenie z workshopu.
Olympiada je svetova udalost a team USA urcite jeden z najsledovanejsich. Tomu by mali zodpovedat fotky.
 
slavmiro
2012-07-02 14:17:49+02
príspevok od: Karol Srnec
Osobne sa mi tato seria vobec nepaci. V konkurencii tisicov dobrych fotografov, ktorych prace mozeme sledovat na internete, je toto podpriemer. Autor sa moze rozhodnut pre urcitu nedokonalost, ktora je v atelierovej fotografii nestandardna a naschval urobit viditelne chyby. Musi byt ale zrejme, ze islo o ucel. Nevadilo by mi, ze vidno casti atelieru, alebo ze nie ej pouzita standardna portretna optika. S tymito vecami sa da pekne vyhrat. Aj seriozne fotky pre Olympiadu mozu mat vtip, ba az urcitu drzost. Tato seria portretov ale bohuzial vyzera ako cvicenie z workshopu.
Olympiada je svetova udalost a team USA urcite jeden z najsledovanejsich. Tomu by mali zodpovedat fotky.
yes, suhlas. Neviem ci ste videli kalendar Dukla - CZ Olympionikov od majstra Saudeka z atelieru. Malo to vtip, smrnc, potrebne kulisy a kazdy portretovany mal zachovanu dostojnost! Navyse inscenovane podla jednotlivych disciplin, no super. Nafotene flexaretkou (alebo Rolleiflex). Jozin zo slovenskych bazin to nezvladol.
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-07-02 14:18:25+02
..iba sa mi potvrdilo, ze len na Slovensku je velky kopec lepsich fotografov, ako napr. vychyteny Jozinko, len maju tu smolu, ze nemaju prilezitost fotit pre svetovu agenturu ci uz reportaz, sport, alebo portrety... taketo zle fotky som uz davno nevidel a hanbil by som sa ich odovzdat aj keby som fotil zadarmo dedinsky stolnotenisovy team, je mi z nich do smiechu a zaroven do placu
 
seifi
2012-07-02 14:28:23+02
príspevok od: slavmiro
huh, vyzera to tak ze Jozinko Klamar sa asi dostal prvy raz do atelieru, alebo fici na nejakej chemii. Jeho exterierovy sport sa dal akceptovat, technicka/kompozicna a ina nedokonalost bola pripisovana artovemu citeniu a vytvarnemu ponatiu. Teraz som vsak trochu zneistel aj ohladom jeho znameho dvojportretu Barack Obama a Svaty Vaclav na Karlovom moste v Prahe. Vznikaju tie fotografie vdaka nahode alebo su vysledkom kreativneho procesu v mysli fotografa?

Zaujimal by ma v tomto nazor Martina Kozaka...
Určite toho druhého. Aj čo sa týka Obamu.
Je zaujímavé, že keď hovoríme o fotografii, hovoríme o individuálnom prístupe a videní, atd atd. . Som prekvapený, že z jedného nášho fotografa, ktorý uspel vo svete je zrazu Jožin z bažin, ktorý to nezvládol.
 
slavmiro
2012-07-02 14:56:51+02
príspevok od: seifi
Určite toho druhého. Aj čo sa týka Obamu.
Je zaujímavé, že keď hovoríme o fotografii, hovoríme o individuálnom prístupe a videní, atd atd. . Som prekvapený, že z jedného nášho fotografa, ktorý uspel vo svete je zrazu Jožin z bažin, ktorý to nezvládol.
Joe je povodom SK, civilnym menom Jozef Klamar a volali a volaju ho Jozino na rodnej hrude, pokial mam spravne info. Dufam, ze nejde teraz o to ako sa vola a ze som si dovolil odlahcit parafrazou na znamu piesen.
Je to tak ako pekne popisal Karol, da sa aj v atelieri fotit netradicne, sirokym sklom, autorskym pristupom kreativne. Ale na tieto fotky plati ze VSETKO ZLE. Sportovcov mi je luto a o autorovi si myslim ze je kompot. Toto nie je artovy fotopunk, Jozina predchadza od puberty povest nonkonformneho cloveka a toto jelen mozno dalsi ulet, ale podla chyba mu nadhlad, lahkost spracovania temy, ked uz chcel nahodou zlahcovat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-02 15:01:59+02
Tu je vidno, ake je dolezite, aby profesional neustale dodrziaval vysoku uroven prace. Cim je slavnejsi a uznavanejsi, tym viac je kritizovany, ked v niecom neuspeje. Potom sa rychlo zabuda na vsetko co dosiahol. To je ale typicke pre dnesny uponahlany svet preplneny informaciami. Ale oboch fotografov lutovat nemienim, dobrovolne nesu kozu na trh. Nie je kazdy den vitazny. Netreba to ale vsetko brat tak prisne. Niekedy sa zadari a niekedy nie. To je zivot.

Kritika ano, ale konstruktivna a s respektom.
 
Crazy41
2012-07-02 16:49:15+02
sak jako mohlo by to byt aj horsie,ale neni to zadny nadpriemer, a tie fotky kde je vino pozadie su otras =D mali si radsej zaplatit Joe McNallyho
 
bear
- moderator
2012-07-02 19:18:12+02
Photographers were invited to the United States Olympic Committee's media summit in Dallas, Texas, to shoot portraits of Team USA athletes. Above: Swimmer Michael Phelps stretches while posing for his portrait.

vidim to tak ze na tlacovku pozvali sportovcov a novinarov a po tlacovke mali fotografi v improvizovanom studiu spravit s tym co bolo k dispozicii fotky (bez makeupu a o osvetlovaciu techniku sa museli pobit s dalsimi fotografmi podobne ako to byva na workshopoch)
 
bear
- moderator
2012-07-02 21:10:16+02
najprv som cez telefon pozrel len tu linku na telegraph, tie fotky co su na fstoppers su fakt dost zle. Myslim, ze kazdy pri foteni spravi vela nepodarkov a testovacich zaberov - toto vyzera skor ako nahodny vyber surovych fotiek ako spracovana selekcia."hviezdy" im mozno neboli bez zaplatenia ochotne venovat viac casu ako na 1-2 zabery a fotografi si povedali, ze s postprocessinu a vyberu fotiek budu venovat rovnake mnozstvo casu.
 
seifi
2012-07-02 21:16:10+02
príspevok od: slavmiro
Joe je povodom SK, civilnym menom Jozef Klamar a volali a volaju ho Jozino na rodnej hrude, pokial mam spravne info. Dufam, ze nejde teraz o to ako sa vola a ze som si dovolil odlahcit parafrazou na znamu piesen.
Je to tak ako pekne popisal Karol, da sa aj v atelieri fotit netradicne, sirokym sklom, autorskym pristupom kreativne. Ale na tieto fotky plati ze VSETKO ZLE. Sportovcov mi je luto a o autorovi si myslim ze je kompot. Toto nie je artovy fotopunk, Jozina predchadza od puberty povest nonkonformneho cloveka a toto jelen mozno dalsi ulet, ale podla chyba mu nadhlad, lahkost spracovania temy, ked uz chcel nahodou zlahcovat.
Práve že Jozefa poznám, mal som to šťastie, že som s ním absolvoval 2 workshopy, ak sa to dá tak nazvať. Tak otvoreného chlapa, ktorý odovzdal toho bez rozpakov čo len šlo, som medzi fotografmi nestretol. Tie stretnutia s ním boli o niečom inom, čo som zažil pred aj po. Preto by som ho predtým, ako by som sa o tvorbe diela a zámere, čo sa výslednou fotografiou sledovalo, ako flintu do žita nehádzal.
 
wlad
2012-07-02 21:23:36+02
mozno to su len akoze autenticke "behind the scene" zabery bez akehokolvek postprocessu, aby potom co to vsetci skritizuju, zverejnil vyhladene plasticke "pro level" fotky ako z modnych casopisov. Dnes je kritika nadmerneho postprocessu a umelych modeliek celkom popularna.
 
Pospo
2012-07-02 21:29:30+02
príspevok od: seifi
Práve že Jozefa poznám, mal som to šťastie, že som s ním absolvoval 2 workshopy, ak sa to dá tak nazvať. Tak otvoreného chlapa, ktorý odovzdal toho bez rozpakov čo len šlo, som medzi fotografmi nestretol. Tie stretnutia s ním boli o niečom inom, čo som zažil pred aj po. Preto by som ho predtým, ako by som sa o tvorbe diela a zámere, čo sa výslednou fotografiou sledovalo, ako flintu do žita nehádzal.
Ja mam Klamara za vyborneho fotografa (aj bez toho bradateho pana z Czech press foto, ktory o nom hovori ako o polobohovi), lubil sa mi Obama (cela seria) aj thaiboxeri. A teraz toto? Bol jednoducho na situaciu nepripraveny (podmienky nech uz boli akekolvek), ine vysvetlenie ma nenapada. Atelier je veda sama o sebe.
 
yanny
2012-07-10 13:18:40+02
tu su linky , kde su vyjadrenia J. Klamara , preco to nafotil ,tak ako to nafotil

http://blogs.afp.com/correspondent/?post/2012/07/05/Pixels-and-piety%3A-Photographing-Olympic-icons


http://www.dpreview.com/news/2012/07/06/joe-klamar-explains-controversial-olympic-portraits
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-10 13:39:30+02
príspevok od: yanny
tu su linky , kde su vyjadrenia J. Klamara , preco to nafotil ,tak ako to nafotil

http://blogs.afp.com/correspondent/?post/2012/07/05/Pixels-and-piety%3A-Photographing-Olympic-icons


http://www.dpreview.com/news/2012/07/06/joe-klamar-explains-controversial-olympic-portraits
Moze byt x-dovodov, preco to bolo tak nafotene. Nic to nemeni na tom, ze sa to vacsine amterskych aj profesionalnych fotografov nepaci. A ich nazor nezmenia ziadne vysvetlovacky zamerov, ci nepriaznivych pomerov pri fotografovani. Nazor, ze to tak chceli neobstoji. Kazdy dobry fotograf ma v hlave urcite svoje riesenie situacie. Kombinacia zlych podmienok so snahou prezentovat sportovcov surovejsie, bez prikraslovania nevysla. I mistr tesar se utne. Joe nas uz o par tyzdnov moze presvedcit, ze fotografovat vie.

Aj v atelieri sa da fotit netradicne, tak ze je vidiet vybavenie a netreba pri tom nic specialneho a staci na to doslova par minut. www.ephoto.sk/galeria/obrazok/8881/
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-07-10 14:37:45+02
Joeove fotografie ma oslovili,je to netradicne a neotrele..konecne nieco ine
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-07-10 14:42:04+02
príspevok od: slavmiro
yes, suhlas. Neviem ci ste videli kalendar Dukla - CZ Olympionikov od majstra Saudeka z atelieru. Malo to vtip, smrnc, potrebne kulisy a kazdy portretovany mal zachovanu dostojnost! Navyse inscenovane podla jednotlivych disciplin, no super. Nafotene flexaretkou (alebo Rolleiflex). Jozin zo slovenskych bazin to nezvladol.
Nezostal si nic dlzny svojej povesti Slavmiro..dosiahni na poli fotografie len zlomok toho co Joe,potom bude tvoj nazor relevantny,zvlast ked pises takouto formou o niekom o kom si si precital pred troma dnami prvy krat
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()