Hore
Fórum » Novinky, rumors a zaujímavé odkazy
 

Fotografia Academica 2014

ummagama
2014-01-15 00:13:15+01
Ďalšie bienále súťaže Fotografia Academica.
http://fotografiaacademica.zenfolio.com/akosaprihlasit
 
total empty
2014-01-15 10:13:02+01
Prečítaj si pravidlá-status.
http://www.youtube.com/watch?v=f0gpL0xj9Os&feature=share&list=UUPSSn4fnxlgLegvqDUIw93g

A poviem ti, že to nie je pre mňa za takých podmienok.
 
total empty
2014-01-15 10:14:39+01
http://fotografia.chtf.stuba.sk/statut.pdf
kurnik som tam hodil blbí link.
Ospravedlňujem sa, toto je správny.
 
Marcel Rebro
2014-01-15 12:10:06+01
príspevok od: total empty
Prečítaj si pravidlá-status.
http://www.youtube.com/watch?v=f0gpL0xj9Os&feature=share&list=UUPSSn4fnxlgLegvqDUIw93g

A poviem ti, že to nie je pre mňa za takých podmienok.
Nemas 15-26 rokov?
 
ummagama
2014-01-15 16:17:35+01
Co je na tych podmienkach zle
 
Marcel Rebro
2014-01-15 16:31:45+01
príspevok od: ummagama
Co je na tych podmienkach zle
No ... berúc do úvahy ostatné (verejnosti známe) aktivity našich veľavážených europoslancov Záborskej a Šťastného, je tam minimálne diskriminácia na základe veku ...
 
ummagama
2014-01-15 16:35:23+01
No potom by tam bola aj diskriminacia na zaklade statusu a podobne nejake pravidla byt musia. Rovnako je potom diskriminacia ked musis platit zdravotne ako student ktory ma nad 26 rokov a pod.
 
total empty
2014-01-15 16:53:07+01
príspevok od: Marcel Rebro
Nemas 15-26 rokov?
máM 15+26
 
total empty
2014-01-15 16:53:52+01
príspevok od: ummagama
Co je na tych podmienkach zle
Vzdávaš sa autorských práv svojích fotiek a nároku na odmenu.
 
Marcel Rebro
2014-01-15 16:56:20+01
príspevok od: total empty
máM 15+26
Počty nikdy neboli moja silná stránka, ale na základe veľmi orientačnej analýzy usudzujem, že budeš starý hňup.
 
ummagama
2014-01-15 17:06:55+01
príspevok od: total empty
Vzdávaš sa autorských práv svojích fotiek a nároku na odmenu.
Nikto sa ziadnych autorskych prav nevzdava, imho to ani v ramci zakona nie je mozne.

Organizátor vlastní autorské práva k príspevkom zaslaným do tejto súťaže v rozsahu, ktorý mu umožňuje tieto príspevky vystavovať a uverejňovať za účelom propagácie súťaže s tým, že mu náleží predovšetkým právo uverejňovať tieto príspevky v časopisoch, na webovej stránke súťaže a ďalej v rámci mediálnej propagácie súťaže.

Toto je si myslim uplne v poriadku a normalne.
 
Marcel Rebro
2014-01-15 17:13:53+01
príspevok od: total empty
Vzdávaš sa autorských práv svojích fotiek a nároku na odmenu.
Autorských práv sa ako takých nie je možné vzdať ...
 
total empty
2014-01-15 17:27:41+01
príspevok od: Marcel Rebro
Počty nikdy neboli moja silná stránka, ale na základe veľmi orientačnej analýzy usudzujem, že budeš starý hňup.
Ale mladší ako ty
 
total empty
2014-01-15 17:31:11+01
príspevok od: ummagama
Nikto sa ziadnych autorskych prav nevzdava, imho to ani v ramci zakona nie je mozne.

Organizátor vlastní autorské práva k príspevkom zaslaným do tejto súťaže v rozsahu, ktorý mu umožňuje tieto príspevky vystavovať a uverejňovať za účelom propagácie súťaže s tým, že mu náleží predovšetkým právo uverejňovať tieto príspevky v časopisoch, na webovej stránke súťaže a ďalej v rámci mediálnej propagácie súťaže.

Toto je si myslim uplne v poriadku a normalne.
Využijú tvoje fotky na propagáciu svojej firmy bez nároku na honorár , ani tvoje meno neuvedú ako autora, jednoducho im dáš fotku zadarmo, a možno niečo vyhráš.
 
ummagama
2014-01-15 18:11:26+01
Vazeny djgorgo: neviem preco mate problem osocovat vec, ktora sa snazi ponuknut mladym fotografom nieco co tu chyba. Nikde nie je napisane, ze sa niekto propaguje na ukor niekoho a nie to este firma. Myslim si, ze je formulacia spravna nakolko sa pozaduju od sponzorov konecne spravy a podobne kde vacsinou byvaju uverejnene vyherne fotografie. A vzdy su uvedeni aj autori fotografii.

Vase reakcie su typicky slovenske a neprajnicke, je to vsak obraz celeho tohto fora za posledne dva roky tak sa nicomu necudujem.

Prosim vytvorte sutaz pre vasu cielovu skupinu kde bude vsetko podla vas (predpokladam taka ko to ma byt spravne) a potom skuste kritizovat veci (myslim si, ze nepravom resp. po zlom pochopeni vykladu pravidiel).
 
ummagama
2014-01-15 18:12:16+01
oprava nie problem osocovat ale potrebu osocovat
 
Marcel Rebro
2014-01-15 18:20:53+01
príspevok od: ummagama
No potom by tam bola aj diskriminacia na zaklade statusu a podobne nejake pravidla byt musia. Rovnako je potom diskriminacia ked musis platit zdravotne ako student ktory ma nad 26 rokov a pod.
asi som zabudol dat smajlika, ze?
 
total empty
2014-01-15 18:22:33+01
príspevok od: ummagama
Vazeny djgorgo: neviem preco mate problem osocovat vec, ktora sa snazi ponuknut mladym fotografom nieco co tu chyba. Nikde nie je napisane, ze sa niekto propaguje na ukor niekoho a nie to este firma. Myslim si, ze je formulacia spravna nakolko sa pozaduju od sponzorov konecne spravy a podobne kde vacsinou byvaju uverejnene vyherne fotografie. A vzdy su uvedeni aj autori fotografii.

Vase reakcie su typicky slovenske a neprajnicke, je to vsak obraz celeho tohto fora za posledne dva roky tak sa nicomu necudujem.

Prosim vytvorte sutaz pre vasu cielovu skupinu kde bude vsetko podla vas (predpokladam taka ko to ma byt spravne) a potom skuste kritizovat veci (myslim si, ze nepravom resp. po zlom pochopeni vykladu pravidiel).
takých akcií je veľa, stačí googliť.
Ja za tým vidím len snahu firiem prísť lacno k fotkám, ktoré použijú pre svoju propagáciu.
Marketingový ťah, víjde ich to lacnejšie a budú mať viac rôznorodých fotiek, ako keby mali platiť fotografa alebo fotky z fotobanky.
Jednoducho som po určitých skúsenostiach zanevrel na také súťaže.
 
ummagama
2014-01-15 18:24:36+01
A aka firma organizuje toto len tak pre zaujimavost. A aj fotografia na plagate nie je od ziadneho sutaziaceho takze si vyprosim taketo osocovanie.
 
ummagama
2014-01-15 18:42:32+01
Rad by som sa naozaj dozvedel o nejakej podobnej akcii prosim mozte mi poslat link nejak neviem nic najst.

A este mi nedalo ak si myslite, ze by som cele to mortirium podstupoval len kvoli tomu aby som ziskal nejake fotografie tak sa nedajte vysmiat. Mimochodom je tam napisane, ze fotografie mozu byt pouzite na propagaciu sutaze a nie firiem alebo niecoho ineho. Len aby sme mali jasno o co v tej vete ide.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()