Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

mobilna verzia ephoto

haffen
2013-01-29 19:20:31+01
Velmi by ma zaujimalo, ci sa nechystate urobit mobilnu verziu, alebo aspon nejak upravenu, ktora sa bude dat v pohode prezerat na smartphone. Co sa tyka clankov, tak vsetko v pohode. Az kym sa clovek nedostane k fotkam na hlavnej stranke. Listovanie medzi fotkami na kritiku, alebo novymi je takmer nemozne. Narazam hlavne na tie prtave male ikonky a sipky. Da sa to sice scrollnut posunom, ale posunie sa hned cela stranka a takmer stale prejdem z prvej ponuky 9 fotiek na poslednych 9. Dost casto si na mobile pozeram fotky na kritiku a toto ma irituje. Taktiez sa dost zle odpoveda na osobne spravy. Prihlasovanie je vo vyskakovacej rolete a nie na hlavnej stranke, takze stranku musim 2x nacitavat, lebo si to dost casto nechce pamatat prihlasenie po poslednej navsteve. Taktiez nove komentare su take nehake divoke skovane pod ikonkou, ze velakrat tapnem na nieco uplne ine.
 
Emilio
2013-01-29 19:36:11+01
To chceš foto hodnotiť podľa obrázku na smartphone? To môžeš lajkovať akurát na fejsbúúúku.
 
Seto
2013-01-29 19:40:56+01
a Emilio, tu nejde o lajkovanie fotiek, ale ked cestujem napr. v buse, a sa nudim,
tak si pozriem na mobile nejake fotecky, clanky, forum atd...
 
haffen
2013-01-29 19:48:06+01
príspevok od: Emilio
To chceš foto hodnotiť podľa obrázku na smartphone? To môžeš lajkovať akurát na fejsbúúúku.
Na to, aby som vedel či je fotka dobrá, či má dobrú kompo a pod., nepotrebujem ju mať vycapenú na celom monitore. Navyše niekedy dosť často pômožu komentáre pod fotkou, že si človek všimne nové veci a podobne.
A po druhé, mám dosť veľký smartphone (SGS2), takže tam toho je vidieť až až. Ale skrátka mi vadí, keď potrebujem nabehnúť na nové upozornenia, alebo listovať medzi fotkami, tak to musím priblížiť na maximum.
Seto - njn, tú tému som si nevšimol.
 
haffen
2013-01-29 19:50:31+01
príspevok od: Emilio
To chceš foto hodnotiť podľa obrázku na smartphone? To môžeš lajkovať akurát na fejsbúúúku.
A ešte som zabudol, nakoľko sa nedá editovať príspevok, tak aspoň ja osobne sa nezameriavam na to, aby som fotky hodnotil, zameriaval sa na dobre že nie pixely a farebné vyváženie. Ale skrátka si rád pozerám fotky, ktoré sú na kritiku a je pod nimi živá diskusia. Toť vsio.
 
Dano Leitman
2013-01-29 20:18:05+01
príspevok od: Emilio
To chceš foto hodnotiť podľa obrázku na smartphone? To môžeš lajkovať akurát na fejsbúúúku.
mna osobne interesuju fotky so zaujimavym obsahom a tie nemusia byt ani 100% technicky dokonale a to ci ma zaujala viem posudit aj zo smartfonu / tabletu atp nuz niekoho ine a ten si to kukne doma ...

a k teme ... je mozne spravit mobile verziu m.ephoto.sk ale ako vsetko aj toto stoji prachy. podla mna urcite nieco take uz v navrhu pri zasadani mali ale predpokladam ze 99% navstevnikov bolo z klasickych PC a potom to nedava moc dvovod investovat do toho ...
 
haffen
2013-01-29 20:30:04+01
príspevok od: Dano Leitman
mna osobne interesuju fotky so zaujimavym obsahom a tie nemusia byt ani 100% technicky dokonale a to ci ma zaujala viem posudit aj zo smartfonu / tabletu atp nuz niekoho ine a ten si to kukne doma ...

a k teme ... je mozne spravit mobile verziu m.ephoto.sk ale ako vsetko aj toto stoji prachy. podla mna urcite nieco take uz v navrhu pri zasadani mali ale predpokladam ze 99% navstevnikov bolo z klasickych PC a potom to nedava moc dvovod investovat do toho ...
Ono v podstate by možno stačilo to, že by to nejak rozpoznalo, že ide o smartphone a automaticky by stránku osekalo do nejakého default režimu.
 
Emilio
2013-01-29 20:43:10+01
príspevok od: haffen
A ešte som zabudol, nakoľko sa nedá editovať príspevok, tak aspoň ja osobne sa nezameriavam na to, aby som fotky hodnotil, zameriaval sa na dobre že nie pixely a farebné vyváženie. Ale skrátka si rád pozerám fotky, ktoré sú na kritiku a je pod nimi živá diskusia. Toť vsio.
Nuž aj ja si pozerám fotky na trojcólovom displeji fotoaparátu a doma ešte polovicu vyhodím, keď to vidím na počítači. Nehovorím o tlači napríklad 60x40cm, tam sa dá nájsť ešte viac chýb. Vyjadril som sa hlavne k tomu, že sa fotka nedá HODNOTIŤ podľa takej malej predlohy. Fejsbúkáči sa ozvali - ale s tým som mohol počítať. Eto vsjo ot menja.
 
haffen
2013-01-29 20:58:06+01
príspevok od: Emilio
Nuž aj ja si pozerám fotky na trojcólovom displeji fotoaparátu a doma ešte polovicu vyhodím, keď to vidím na počítači. Nehovorím o tlači napríklad 60x40cm, tam sa dá nájsť ešte viac chýb. Vyjadril som sa hlavne k tomu, že sa fotka nedá HODNOTIŤ podľa takej malej predlohy. Fejsbúkáči sa ozvali - ale s tým som mohol počítať. Eto vsjo ot menja.
A kto povedal že je fejsbukač a klikač na lajky?? Aspoň že sa automaticky neškatuľkuje, všakže...
 
Jerry C.
2013-01-29 21:00:11+01
príspevok od: Dano Leitman
mna osobne interesuju fotky so zaujimavym obsahom a tie nemusia byt ani 100% technicky dokonale a to ci ma zaujala viem posudit aj zo smartfonu / tabletu atp nuz niekoho ine a ten si to kukne doma ...

a k teme ... je mozne spravit mobile verziu m.ephoto.sk ale ako vsetko aj toto stoji prachy. podla mna urcite nieco take uz v navrhu pri zasadani mali ale predpokladam ze 99% navstevnikov bolo z klasickych PC a potom to nedava moc dvovod investovat do toho ...
mne napríklad nejako blbne ephoťacká stránka keď si ju prezerám na tablete ...
pozerám nejakú fotku - napíšem k nej koment a keď ho dám odoslať,tak sa mi namiesto odoslania prepne na anglickú verziu ...preto už z tabletu komenty nepíšem
 
Yamaha600ZA
2013-01-29 21:16:24+01
príspevok od: haffen
Velmi by ma zaujimalo, ci sa nechystate urobit mobilnu verziu, alebo aspon nejak upravenu, ktora sa bude dat v pohode prezerat na smartphone. Co sa tyka clankov, tak vsetko v pohode. Az kym sa clovek nedostane k fotkam na hlavnej stranke. Listovanie medzi fotkami na kritiku, alebo novymi je takmer nemozne. Narazam hlavne na tie prtave male ikonky a sipky. Da sa to sice scrollnut posunom, ale posunie sa hned cela stranka a takmer stale prejdem z prvej ponuky 9 fotiek na poslednych 9. Dost casto si na mobile pozeram fotky na kritiku a toto ma irituje. Taktiez sa dost zle odpoveda na osobne spravy. Prihlasovanie je vo vyskakovacej rolete a nie na hlavnej stranke, takze stranku musim 2x nacitavat, lebo si to dost casto nechce pamatat prihlasenie po poslednej navsteve. Taktiez nove komentare su take nehake divoke skovane pod ikonkou, ze velakrat tapnem na nieco uplne ine.
Akurat som skusal pozriet stranku na smartphone a nevidim vtom ziadny problem. To iste ako na PC.Pouzivam prehliadac Opera a spokojnost vsetko ide ako ma-prezeranie foto,prihlasovanie normalka. Samozrejme chce to dobry net
 
Emilio
2013-01-29 21:23:07+01
príspevok od: haffen
A kto povedal že je fejsbukač a klikač na lajky?? Aspoň že sa automaticky neškatuľkuje, všakže...
Trafená hus zagágala? iba sa pýtam...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2013-01-29 21:27:12+01
príspevok od: Jerry C.
mne napríklad nejako blbne ephoťacká stránka keď si ju prezerám na tablete ...
pozerám nejakú fotku - napíšem k nej koment a keď ho dám odoslať,tak sa mi namiesto odoslania prepne na anglickú verziu ...preto už z tabletu komenty nepíšem
na tablety by mala byt verzia upravena v najblizsej dobe aj s moznostou uploadu fotiek
(+ autoresize). To co popisujete bude nejaka chyba. skusiem pozriet.
 
haffen
2013-01-29 21:33:14+01
príspevok od: Emilio
Trafená hus zagágala? iba sa pýtam...
Ja som ako trafená hus? A kde konkrétne sa dá vyčítať, že som fejzbukač a klikač (pre informáciu, doteraz som na ephoto lajkol asi 10-15 fotiek ktoré sa mi skutočne páčili)? Stále sa na to pýtam a nedostávam dostatočnú odpoveď na moju otázku. Ak nie je, tak by som poprosil o zdržanie sa ďalších komentárov na moju adresu.
Táto diskusia to nie je o dojmoch a pocitoch, ale o stránke ephoto, jej zmene a nie o nenávisti k určitej skupine ľudí. Každopádne na arogantné a urážlivé príspevky už nejdem odpovedať. Čas viem tráviť aj efektívnejšie. Takže toto je môj posledný komentár k tejto veci.
 
Jerry C.
2013-01-29 23:00:53+01
príspevok od: admin
na tablety by mala byt verzia upravena v najblizsej dobe aj s moznostou uploadu fotiek
(+ autoresize). To co popisujete bude nejaka chyba. skusiem pozriet.
Ďakujem - jedná sa o tablet Samsung Galaxy Tab.2 - 7.0 - s Androidom 4.0.
Prehliadač to malo nejaký Googlacký vlastný .
Toto divné správanie začalo až po príchode "darčekovej " verzie ephoťackej stránky.
Predtým mi to nerobilo,pri starej verzii.
Pred chvíľou som skúsil Operu mini,tam to ide oveľa pomalšie ,texty sa mi voľajako divne prekrývajú s obrázkami ... ale tu sa mi už dajú písať a odosielať komenty ..hurá !
 
Goriot
2013-01-29 23:43:32+01
Tak ma to zaujalo ze skusam z normalneho mobilu ... a funguje to. Mobil LG 910, Android4,prehlidac vstavany-napisane ze"internet". No chybicka na koniec, neda sa dat smile, vyber je zakrity oknom kde pisem.
 
Goriot
2013-01-29 23:47:02+01
zakryty...sorry
 
Jerry C.
2013-01-29 23:48:02+01
príspevok od: Goriot
Tak ma to zaujalo ze skusam z normalneho mobilu ... a funguje to. Mobil LG 910, Android4,prehlidac vstavany-napisane ze"internet". No chybicka na koniec, neda sa dat smile, vyber je zakrity oknom kde pisem.
a to prepínanie na english version ti nerobí ? neviem možno je to tou nadstavbou ,čo má samsung
 
Goriot
2013-01-29 23:57:13+01
Mam tam aj chrome, teraz pisem z neho a vpohode tu sa da dat dokonca aj ten smilek
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()