Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Oživenie

Filip Minárik
Filip Minárik 2017-07-08 11:46:18+02
Nazdar, nezvažujete nejakú súťaž? Alebo hocičo čo by to trocha oživilo? To tu je už dlhšiu dobu tak mŕtvejšie ako môj pes, ktorého som 5 rokov dozadu zakopal... by sa to troška oživilo. dík
 
Filip Minárik
2017-07-14 08:02:29+02
príspevok od: kwido
Noo , ved skus , das nejaky koment , svoj nazor a okamzite utok na teba . a hlavne ak sem nedavas fotky. V tom pripade nemas pravo vyjadrit svoj nazor (podla viacerych uzivatelov) .
chodim sem precitat nejake clanky a to je asi vsetko . Diskutovat chodim na ine zahranicne forum kde je to uplne o niecom inom a osobne utoky sa netoleruju ...
No ono je podla mňa ešte oveľa väčší problém písať negatívne, keď foto dávaš... takých je tu už veľmi málo, max na jednej ruke sa dajú spočítať.. jeden s tých čo dáva nejaké zväčša konštruktívne komentáre je "rebro" a možno už jediný, ostatní znechutení a nevidia na to ani dôvod a tak to upadá aaatd..
 
Filip Minárik
2017-07-14 12:54:15+02
Keď už nejaké tie súťaže tu asi nebudú, tak minimálne by to chcelo celé skvalitniť tým, že zbytočne nadhodnotením foto sa nebudeme venovať,
konštruktívna kritika a hlavne treba ľudí povzbudiť k tomu - máš to celé na piču, znova, máš to dobré, pokračuj (tu máš ľudí, ktorí sa téme venujú, pomôžuti ďalej.. .. (objasniť dôvod, a hlavne pokec) a nie, že sa tu bude pár starých onanovať nad lajkami...
 
Marcel Rebro
2017-07-14 13:34:19+02
príspevok od: Filip Minárik
Keď už nejaké tie súťaže tu asi nebudú, tak minimálne by to chcelo celé skvalitniť tým, že zbytočne nadhodnotením foto sa nebudeme venovať,
konštruktívna kritika a hlavne treba ľudí povzbudiť k tomu - máš to celé na piču, znova, máš to dobré, pokračuj (tu máš ľudí, ktorí sa téme venujú, pomôžuti ďalej.. .. (objasniť dôvod, a hlavne pokec) a nie, že sa tu bude pár starých onanovať nad lajkami...
Tie kamarátske lajky v ľuďoch úplne potláčajú otvorenosť ku kritike. Veď predsa mám tucet lajkov, som v TOPke (s hocičím čo pridám) tak čo mi tu nejaký pako vypisuje, že sa mu niečo nepáči. Lajkovači majú pravdu, kritik si rieši komplexy. Ich je veľa on je jeden.

Druhý problém je, že (hlavne začínajúci) autor sa nedokáže od fotky odosobniť. Má s ňou spojené najaké zážitky, emócie. O ich k tej fotke fakt cíti. A nedokáže (alebo nechce) pochopiť, že divák tam s nim nebol. Jediný spôsob ako ich môže sprostredkovať je fotka. A keď sa mu to nedarí, nechápe.

Tretí problém si spomenul vyššie. Ľudia majú obavy kritizovať, keď aj oni sami dávajú fotky na kritiku. Pripravujú sa tým o potenciálne lajky. Od toho sa dosť ťažko oslobodzuje.

Poznám to všetko sám cez seba.
 
helmiczka
2017-07-14 15:44:41+02
Ohľadne kritiky, Ja napríklad v tejto chvíli vidím na úvodnej strane vedľa seba 5 (päť) fotiek motýľov/hmyzu sediacich na rastline. Na každej je síce iný živočích a iná rastlina, ale inak si sú podobné ako vajce vajcu. A teraz ako sa k tomu vyjadriť?
Ony totiž všetky sú celkom pekné, ale zároveň nie moc originálne... mohol by som ku každej z nich napísať, že to nie je príliš originálne... ale komu by som tým prospel, keď viem, že niektorí autori sa presne na toto špecializujú a už majú svoj štýl a držia sa ho?
A tak nakoniec nenapíšem nič a prispievam k umŕtvovaniu...
 
helmiczka
2017-07-14 15:52:50+02
Dodatok:
Prečítal som si to po sebe a pointou asi malo byť, že človek je náchylný komentovať len to, čo ho fakt zaujme. Blbé je, že keď ho už niečo zaujme, tak napíše len "super! Výborné! Páči!" a podobne... človeku chýba motivácia sa vyjadrovať k veciam, ktoré by tú kritiku potrebovali viac.
 
Robson65
2017-07-14 19:51:39+02
príspevok od: Marcel Rebro
Tie kamarátske lajky v ľuďoch úplne potláčajú otvorenosť ku kritike. Veď predsa mám tucet lajkov, som v TOPke (s hocičím čo pridám) tak čo mi tu nejaký pako vypisuje, že sa mu niečo nepáči. Lajkovači majú pravdu, kritik si rieši komplexy. Ich je veľa on je jeden.

Druhý problém je, že (hlavne začínajúci) autor sa nedokáže od fotky odosobniť. Má s ňou spojené najaké zážitky, emócie. O ich k tej fotke fakt cíti. A nedokáže (alebo nechce) pochopiť, že divák tam s nim nebol. Jediný spôsob ako ich môže sprostredkovať je fotka. A keď sa mu to nedarí, nechápe.

Tretí problém si spomenul vyššie. Ľudia majú obavy kritizovať, keď aj oni sami dávajú fotky na kritiku. Pripravujú sa tým o potenciálne lajky. Od toho sa dosť ťažko oslobodzuje.

Poznám to všetko sám cez seba.
Kamarátske lajky mi až tak nevadia, aj keď by bolo super, keby sa aj to eliminovalo, myslím, že tu zas až tak vela kamarátstiev (myslím tých fyzických, nie virtuálnych ephoťáckych) nie je ale skôr mi vadí to oplácanie a potlapkávanie (seifi by mi naložil, keby toto čítal , myslím, že každý fotograf sa aj v tomto smere vyvíja a postupom času upúšťa od oplácania a potlapkávania a dokáže skôr napísať aj nejakú kritiku opretú o svoj pohlad, myslím si to na základe svojho pozorovania

dosť mi tu vadí aj to, že trebárs skúsení krajinkári si hodnotia fotky len medzi sebou a k začiatočníkov a neskúsenejších si ani nevšimnú, a práve tí by si potrebovali prečítať občas koment od skúsených, ak sú samozrejme kritike otvorení, ak nie, je to ich problém...

u teba si cením, že napíšeš kritiku často a k akémukolvek žánru, aj keď niekedy podľa mňa dosť ostro, ale to beriem ako tvoj štýl...škoda, že seifi nepíše svoje postrehy častejšie, tiež sú zaujimavé aj keď niekedy hladá úplnú dokonalosť a tá neexistuje

myslím, že ephoto chce zmenu myslenia ludí a nie nejakú zmenu systému hodnotenia...
 
bonifacko
2017-07-15 07:21:14+02
Ja by som chcel oživenie formou umeleho dýchania nejakej peknej mladej fotografke. Ozve sa?
 
jerzi45
2017-07-15 09:38:06+02
príspevok od: Robson65
Kamarátske lajky mi až tak nevadia, aj keď by bolo super, keby sa aj to eliminovalo, myslím, že tu zas až tak vela kamarátstiev (myslím tých fyzických, nie virtuálnych ephoťáckych) nie je ale skôr mi vadí to oplácanie a potlapkávanie (seifi by mi naložil, keby toto čítal , myslím, že každý fotograf sa aj v tomto smere vyvíja a postupom času upúšťa od oplácania a potlapkávania a dokáže skôr napísať aj nejakú kritiku opretú o svoj pohlad, myslím si to na základe svojho pozorovania

dosť mi tu vadí aj to, že trebárs skúsení krajinkári si hodnotia fotky len medzi sebou a k začiatočníkov a neskúsenejších si ani nevšimnú, a práve tí by si potrebovali prečítať občas koment od skúsených, ak sú samozrejme kritike otvorení, ak nie, je to ich problém...

u teba si cením, že napíšeš kritiku často a k akémukolvek žánru, aj keď niekedy podľa mňa dosť ostro, ale to beriem ako tvoj štýl...škoda, že seifi nepíše svoje postrehy častejšie, tiež sú zaujimavé aj keď niekedy hladá úplnú dokonalosť a tá neexistuje

myslím, že ephoto chce zmenu myslenia ludí a nie nejakú zmenu systému hodnotenia...
myslím, že ambíciou tohto portálu nie je dobyť svet fotografie a kritiky...keby to chceli, robili by to inak...možností je veľa... hoci aj tie svetové sú niekedy na pousmiatie...a kedže motivácia byť najlepší chýba, potom je to už len na nás, autoroch a konzumentoch...a tým pádom sme došli stará mama... ľudia sú akí sú a iní nebudú, keby si rebro aj hlasivky vykričal...vždy budú oplácači, lajkovači, krikľúni, pacifisti, alibisti, altruisti, motivátori a tak...každý má pre ten svoj postoj svoje dôvody a svoje možnosti... takže meniť svet je úctihodné a rozhodne držím palce...ale počitať s tým, že budú všetci tlieskať a spolupracovať je ilúzia...pre mňa je ephoto relax, nič viac a nič menej...
 
Jerry C.
2017-07-15 14:14:12+02
príspevok od: Fuser
Je tu este jedna vec: mazanie prispevkov. Ja som raz s niekym nesuhlasil na temu paragraf vs drony a prispevok bol fuc. Nepouzil som ziadne nadavky, urazky, reklamu - skratka napisal som to tak ako keby som mu to realne povedal.
Prispevky by sa mali mazat, tak aby tam ostala stopa s odkazom ze uzivatel nieco porusil a prišla by mu aj sprava.
Naco tu budem prispievat ked to niekto zmaze. Uz som ozivoval forum a uspesne ale je to dost roboty......
tiež mám takú skúsenosť ... zmazali mi príspevok ku článku o testovaní fototechniky v Nice ...nebol som dosť politicky korektný,lebo som spomenul ten atentát,čo sa tam stal ...bol som tam na dovolenke a našťastie som odišiel deň predtým .... už sa do diskusií radšej nezapájam

p.s. dúfam,že aj toto zmažú ...
 
suletylu
2017-07-15 14:31:30+02
97% ludi na tomto fore mozes zaradit k amaterom. cize nejaka debata o hnoji a profesionalite je trosku mimo ... Chodis si sem honkat ego nad poctom likov alebo sa sem chodis inspirovat alebo si jednoducho uzit fotky? Momentalne sa cele dianie toci 20 fotiek na uvodnej strane ktore boli pridane na kritiku. nic viac a nic menej. to je cele co sa tu hodnoti.
 
Robson65
2017-07-16 08:58:00+02
príspevok od: jerzi45
myslím, že ambíciou tohto portálu nie je dobyť svet fotografie a kritiky...keby to chceli, robili by to inak...možností je veľa... hoci aj tie svetové sú niekedy na pousmiatie...a kedže motivácia byť najlepší chýba, potom je to už len na nás, autoroch a konzumentoch...a tým pádom sme došli stará mama... ľudia sú akí sú a iní nebudú, keby si rebro aj hlasivky vykričal...vždy budú oplácači, lajkovači, krikľúni, pacifisti, alibisti, altruisti, motivátori a tak...každý má pre ten svoj postoj svoje dôvody a svoje možnosti... takže meniť svet je úctihodné a rozhodne držím palce...ale počitať s tým, že budú všetci tlieskať a spolupracovať je ilúzia...pre mňa je ephoto relax, nič viac a nič menej...
pre mňa je relax aj samotné fotenie a keby som myslel, že pár ludí zmení svet a myslenie iných, tak by som už asi mal odležaných pár infarktov každý človek má možnosť určiť si cestu, kráčať po nej a rany, ktoré pri páde utŕži by si mal sám aj pofúkať...takže takí ako je Rebro môžu v tej ceste len pomôcť, tomu kto o to má záujem...takže s tebou súhlasím a svetu mier a relaxu zdar
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()