Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Ako upravit fotografiu

Aamante
2011-02-16 20:55:40+01
do pozadovanej maximalnej velkosti suboru 500kB???
Zrejme dost hlupa otazka ale som tu nova a doteraz som to nikdy neriesila.
Zatial som to narychlo vyriesila zmensenim rozmerov fotografie, ale nemyslim, ze to bude to najlepsie riesenie.

Dakujem za pomoc
 
Marcel Rebro
2011-02-16 21:02:27+01
príspevok od: Aamante
do pozadovanej maximalnej velkosti suboru 500kB???
Zrejme dost hlupa otazka ale som tu nova a doteraz som to nikdy neriesila.
Zatial som to narychlo vyriesila zmensenim rozmerov fotografie, ale nemyslim, ze to bude to najlepsie riesenie.

Dakujem za pomoc
aky SW pouzivas na upravu / zmensovanie fotiek?
 
Fatty
2011-02-16 21:42:17+01
príspevok od: Marcel Rebro
aky SW pouzivas na upravu / zmensovanie fotiek?
neviem či to nieje aj celkom jedno že aký SW - prakticky v každom máš možnosť Save as/Uložiť jako a tam už nastavíš kompresiu podľa potreby...
 
Marcel Rebro
2011-02-16 21:49:15+01
príspevok od: Fatty
neviem či to nieje aj celkom jedno že aký SW - prakticky v každom máš možnosť Save as/Uložiť jako a tam už nastavíš kompresiu podľa potreby...
jj ale v niektorom rovno vidis vyslednu velkost, v inom ides metodou pokus / omyl ... aj v PS ked das \"Save as\" len hadas ale ked das \"Save for web and devices\" tak mas velkost pod kontrolou
 
mato.draho
2011-02-16 22:04:33+01
Vo fotošope máš veľkosť pod kontrolou jednak pri voľbe -Save as-, ako aj pri -Save for web-.
Inak ale ak už mám upravenú fotku, ktorá sa nezmestí do nejakého limitu, celkom sa mi osvedčil primitívny program Fast Stone Image Viewer, ktorý dovolí už hotovú fotku pri zachovaní rozmerov uložiť v kvalite 1-100%. Jednoduchý, malý a rýchly program. Na náročnejšiu editáciu určite nie, ale na dodatočné učesanie do potrebnej veľkosti veľmi fajn...
 
Marcel Rebro
2011-02-16 22:07:04+01
príspevok od: mato.draho
Vo fotošope máš veľkosť pod kontrolou jednak pri voľbe -Save as-, ako aj pri -Save for web-.
Inak ale ak už mám upravenú fotku, ktorá sa nezmestí do nejakého limitu, celkom sa mi osvedčil primitívny program Fast Stone Image Viewer, ktorý dovolí už hotovú fotku pri zachovaní rozmerov uložiť v kvalite 1-100%. Jednoduchý, malý a rýchly program. Na náročnejšiu editáciu určite nie, ale na dodatočné učesanie do potrebnej veľkosti veľmi fajn...
mas pravdu ... s tym PS ... nevsimol som si asi preto ze Save as ... JPEG nejak casto nepouzivam ...
 
rbr69
2011-02-16 22:14:00+01
príspevok od: mato.draho
Vo fotošope máš veľkosť pod kontrolou jednak pri voľbe -Save as-, ako aj pri -Save for web-.
Inak ale ak už mám upravenú fotku, ktorá sa nezmestí do nejakého limitu, celkom sa mi osvedčil primitívny program Fast Stone Image Viewer, ktorý dovolí už hotovú fotku pri zachovaní rozmerov uložiť v kvalite 1-100%. Jednoduchý, malý a rýchly program. Na náročnejšiu editáciu určite nie, ale na dodatočné učesanie do potrebnej veľkosti veľmi fajn...
dodam, ze na davkove spracovanie viacerych foto je aj FastStone Photo Resizer http://www.faststone.org/index.htm obidva freeware
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()