Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Hodnotenie - body 1 az 4

titinius
titinius 2011-04-02 13:29:48+02
naco tam tieto body su vlastne ? vsak ich nikto nevyuziva, a ked je fotka zla, tak radsej napise ze ani radsej nehodnoti, mozno sa boji "pomsty" alebo len nechce deprimovat autora, resp protirecit vacsine, neviem,,,

v kazdom pripade by ste to mali nejako prepracovat, to hodnotenie, lebo takto je to uplne neobjektivne podla mna,, :/ :/ :/
bud su tu fotky co maju hodnotenie medzi 5,5 a 7 alebo potom su tu tie uplne bez hodnotenia, to rovno mozete urobit stupnicu 1 az 3

moj postreh
 
kralik_j
2011-04-02 17:30:20+02
Stano ty len nespekuluj s rebrickami. Sam rozdavas vysoke hodnotenia a velakrat tam postradam racionalny dovod. Sam si vztahovacny a to ti nedavam len body, len si dovolim koment ktory sa velmi "nehodi" k tym ostatnym nebeskym chvalam. Davam ti i pozitvne komenty, i negativne, takze nebud vztahovacny. A v konecnom dosledku na margo tejto temy nebud pokrytec

Sedmickarov je tu ako davu na ulici, ani sami nevedia preco davaju take hodnotenia.

Presne ako pise karol, ludia si musia uvedomit ze je tu kategoria troch skupin hodnotenia a a skala 7 bodov. Ak nezmenia svoj rebricek tak tu mozme spekulovat do nekonecna o inej stupnici. Je to o uvedomeni si toho a osvete, vyvoji jednotlivych hodnotielov.

Ludia tu davaju vysoke body a to:
- nevedomosti ako by mali hodnotit jednotlive kategorie
- z masovej pohnutky, ten da 3x7 dam i ja
- niektora kategoria prevazi na ostatnymi a preto priradia vsetkym maximalny pocet bodov
- uz len ked vidia ramik a font autora vo fotke


Ludkovia, viete kedy by sa davali nizke znamky? Kedy by sa zabranilo oplacaniu?
Ved si nalejme cisteho vina.
Ked autor nebude znamy pocas hodnotenia a nebude vidno priebeh inych hodnoteni, mozno len komenty by boli zverejne, i ked slovne sa to da tiez ovplyvnit.
Alebo vypustit bodove hodnotenie a podmienit hodnotenie len slovnymi komentom
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 17:54:34+02
príspevok od: kralik_j
Stano ty len nespekuluj s rebrickami. Sam rozdavas vysoke hodnotenia a velakrat tam postradam racionalny dovod. Sam si vztahovacny a to ti nedavam len body, len si dovolim koment ktory sa velmi "nehodi" k tym ostatnym nebeskym chvalam. Davam ti i pozitvne komenty, i negativne, takze nebud vztahovacny. A v konecnom dosledku na margo tejto temy nebud pokrytec

Sedmickarov je tu ako davu na ulici, ani sami nevedia preco davaju take hodnotenia.

Presne ako pise karol, ludia si musia uvedomit ze je tu kategoria troch skupin hodnotenia a a skala 7 bodov. Ak nezmenia svoj rebricek tak tu mozme spekulovat do nekonecna o inej stupnici. Je to o uvedomeni si toho a osvete, vyvoji jednotlivych hodnotielov.

Ludia tu davaju vysoke body a to:
- nevedomosti ako by mali hodnotit jednotlive kategorie
- z masovej pohnutky, ten da 3x7 dam i ja
- niektora kategoria prevazi na ostatnymi a preto priradia vsetkym maximalny pocet bodov
- uz len ked vidia ramik a font autora vo fotke


Ludkovia, viete kedy by sa davali nizke znamky? Kedy by sa zabranilo oplacaniu?
Ved si nalejme cisteho vina.
Ked autor nebude znamy pocas hodnotenia a nebude vidno priebeh inych hodnoteni, mozno len komenty by boli zverejne, i ked slovne sa to da tiez ovplyvnit.
Alebo vypustit bodove hodnotenie a podmienit hodnotenie len slovnymi komentom
Prečo zasa a zasa si berieš na mušku moju osobu...? Debatujem tu k téme, debatuj aj ty... Človek sa raz pustí do tvojej fotky kriticky a už si zavesený ako kliešť... Všímaj si moje fotky, nie moju osobu...
Áno, dávam aj vysoké hodnotenia, ale k sedmičkometačom rozhodne nepatrím, stačí si pozrieť moje komentáre... A dosť veľa ľudí mi to už vytklo, že nevraciam, čo som dostal...
Takže prvý odstavec si si mohol kľudne odpustiť... Začína mi byť ľúto, že som sa kedy pod tvojou foto zastavil...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 18:09:13+02
príspevok od: kralik_j
Stano ty len nespekuluj s rebrickami. Sam rozdavas vysoke hodnotenia a velakrat tam postradam racionalny dovod. Sam si vztahovacny a to ti nedavam len body, len si dovolim koment ktory sa velmi "nehodi" k tym ostatnym nebeskym chvalam. Davam ti i pozitvne komenty, i negativne, takze nebud vztahovacny. A v konecnom dosledku na margo tejto temy nebud pokrytec

Sedmickarov je tu ako davu na ulici, ani sami nevedia preco davaju take hodnotenia.

Presne ako pise karol, ludia si musia uvedomit ze je tu kategoria troch skupin hodnotenia a a skala 7 bodov. Ak nezmenia svoj rebricek tak tu mozme spekulovat do nekonecna o inej stupnici. Je to o uvedomeni si toho a osvete, vyvoji jednotlivych hodnotielov.

Ludia tu davaju vysoke body a to:
- nevedomosti ako by mali hodnotit jednotlive kategorie
- z masovej pohnutky, ten da 3x7 dam i ja
- niektora kategoria prevazi na ostatnymi a preto priradia vsetkym maximalny pocet bodov
- uz len ked vidia ramik a font autora vo fotke


Ludkovia, viete kedy by sa davali nizke znamky? Kedy by sa zabranilo oplacaniu?
Ved si nalejme cisteho vina.
Ked autor nebude znamy pocas hodnotenia a nebude vidno priebeh inych hodnoteni, mozno len komenty by boli zverejne, i ked slovne sa to da tiez ovplyvnit.
Alebo vypustit bodove hodnotenie a podmienit hodnotenie len slovnymi komentom
Prešiel som si svoje komentáre za marec - napísal som cca 350 komentárov (nie jednoslovných) a dal som 15x plný počet 21 bodov. Dal som viac 5-iek ako sedmičiek...
Nabudúce, ak budeš chcieť niekoho označiť za pokrytca, tak pracuj s faktami a nie so svojou zaujatou hlavou... Nemám takých ľudí rád, pokladám ich za tárajov...
 
Marcel Rebro
2011-04-02 18:11:41+02
príspevok od: Stratený Stano
Prešiel som si svoje komentáre za marec - napísal som cca 350 komentárov (nie jednoslovných) a dal som 15x plný počet 21 bodov. Dal som viac 5-iek ako sedmičiek...
Nabudúce, ak budeš chcieť niekoho označiť za pokrytca, tak pracuj s faktami a nie so svojou zaujatou hlavou... Nemám takých ľudí rád, pokladám ich za tárajov...
hmmm ... cca 350 bodiek ... nemas este dodierkovany stol?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 18:20:18+02
príspevok od: Marcel Rebro
hmmm ... cca 350 bodiek ... nemas este dodierkovany stol?
Mám, ale to ťa nemusí trápiť, nový mi aj tak nekúpiš...
Nedebatujeme tu o mne, ale o bodoch 1 až 4, ak môžem pripomenúť...
 
Cyril
2011-04-02 18:26:58+02
Ja by som z ku kopmu, tk a pocitu este priradil sedem bodovu stupnicu za ramik a za nazov

Stano? Neriesim, dost casto mu nerozumiem.

Tema? Ked sefredaktor napise, ze je to ok, tak co este riesite? I tak mu neverim ze si to mysli, i ked to napisal
 
Marcel Rebro
2011-04-02 18:28:55+02
príspevok od: Stratený Stano
Mám, ale to ťa nemusí trápiť, nový mi aj tak nekúpiš...
Nedebatujeme tu o mne, ale o bodoch 1 až 4, ak môžem pripomenúť...
... no dobre ... kolko z tych cca 350 hodnoteni za marec boli 1 az 4? Tipnem si : 4 ...

... na analyzu mojich hodnoteni sa vykasli. Mensie znamky ako 5 nedavam. A nemam s tym problem. Ale ani netrepem o "sedmickometacoch". Ani o "polnocnomafianoch" ... mam ine problemy a priority ...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 18:54:52+02
príspevok od: Marcel Rebro
... no dobre ... kolko z tych cca 350 hodnoteni za marec boli 1 az 4? Tipnem si : 4 ...

... na analyzu mojich hodnoteni sa vykasli. Mensie znamky ako 5 nedavam. A nemam s tym problem. Ale ani netrepem o "sedmickometacoch". Ani o "polnocnomafianoch" ... mam ine problemy a priority ...
Ešte raz sa pýtam - riešim tu ja niekde tvoju osobu...? Nie, nemám potrebu... Potešilo by ma preto, keby si sa venoval tým tvojim iným problémom a prioritám... Ďakujem za porozumenie...
 
Marcel Rebro
2011-04-02 19:08:28+02
príspevok od: Stratený Stano
Ešte raz sa pýtam - riešim tu ja niekde tvoju osobu...? Nie, nemám potrebu... Potešilo by ma preto, keby si sa venoval tým tvojim iným problémom a prioritám... Ďakujem za porozumenie...
Ak sa niekto zapoji do hnutia proti chovatelom biglov je otazka ci sam bigla nechova (podla mna) na mieste.

Ak sa niekto zapoji do hnutia za bodovanie v rozsahu 1 az 4 je otazka ci sam takto boduje (podla mna) na mieste.
 
Marcel Rebro
2011-04-02 19:11:33+02
Ospravedlnujem sa, az teraz som si precital prispevok od Strateny :

Ja som donedávna bodoval známkami 5 až 7 a tie slabšie foto som sem-tam len slovne okomentoval s poznámkou, že body by boli slabé. To dokázali dotyční ešte celkom prijať...

Vstupujem si však do svedomia a priberám do bodovania aj známku 4. Keď mi niekto vynadá, zvalím to na autora tejto témy a tých piatich, čo som spomínal...

 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-04-02 19:24:46+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ak sa niekto zapoji do hnutia proti chovatelom biglov je otazka ci sam bigla nechova (podla mna) na mieste.

Ak sa niekto zapoji do hnutia za bodovanie v rozsahu 1 az 4 je otazka ci sam takto boduje (podla mna) na mieste.
Marcel, trochu sa uvedom, o čom píšeš - tvoja otázka neznela, či bodujem známkami 1 až 4, ale či nemám ešte dodierkovaný stôl... Otázka mimo témy, otázka provokačná... Jednoducho - aha, Stratený tu čosi píše, tak ho kopnem... Ale keď ti to urobilo radosť, tak kľudne môžeš ešte, ja celkom dosť znesiem...
 
Neil
2011-04-02 21:07:12+02
príspevok od: beholder
...očakával som podobnú tému......a očakával som aj to, že z tých na koho sa apeluje, sa v tomto vlákne naukáže ani jeden...

...pokiaľ sa už rozhodnente byť objektívnejším hodnotiteľom a pristúpiť aj na tvrdšie hodnotenia, počítajte s reakcoiu ktorú vyvoláte........mnohokrát s úbohým oplácačstvom, a v podstate časom aj odignorovaním Vašej tvorby................väčšina tu o krititu vážne nestojí......na sladké sedmičky sa zvyká veľmi rýchlo........notorický sedmičkometači (nicky tu uvádzať nebudem, len mám hrôzu z toho, že sa medzi nimy vyskytujú aj Tí čo fotiť vedia) tu totižto vytvorili veľmi príjemnú priateľskú klímu a darí sa im strhávať na dráhu nadhodnocovania vždy nové kádre.....Ty mne-ja Tebe....a funguje to dokonale.............

..3x7.....milosrdná lož, či nevedomosť?.....ohodnotenie dokonalej/výnimočnej fotografie po všetkých stránkach odpadá...tu sa také nevyskytujú...a keď , tak len sporadicky a vo výnimočných prípadoch....
servus..prave naposledy som dal pod jeden portret 3x7, tak sa hlasim pripustam nevedomost pri TK, kompozicia a impakt niekedy asi predstavuju dost subjektivnu zalezitost, nie? vlastne suhlas skoro so vsetkym co si napisal, s tym, ze ked dostanem 2,3,4 s kludom to prezijem, nebudem nic vracat.. uz som to tu davnejsie povedal

vystihol si to tou priatelskou klimou, clovek, ktory tu nie je dlho alebo sa s inymi nepozna, si rozklikne foto dna a vidi same priatelske pozdravy a 7cky..a prostredie ovplyvnuje..(mna tiez samozrejme) cize mozno by pomohlo keby Vas, tych pokrocilych a skusenejsich bolo viac kritickych, castejsie by bolo vidiet kritiku a to by mohlo vplyvat aj na dalsich ludi..
 
Neil
2011-04-02 21:09:56+02
príspevok od: Marcel Rebro
... no dobre ... kolko z tych cca 350 hodnoteni za marec boli 1 az 4? Tipnem si : 4 ...

... na analyzu mojich hodnoteni sa vykasli. Mensie znamky ako 5 nedavam. A nemam s tym problem. Ale ani netrepem o "sedmickometacoch". Ani o "polnocnomafianoch" ... mam ine problemy a priority ...
uplne zdielam tento postoj: "A nemam s tym problem.. ... mam ine problemy a priority"
 
Daor32
2011-04-02 21:11:06+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ospravedlnujem sa, az teraz som si precital prispevok od Strateny :

Ja som donedávna bodoval známkami 5 až 7 a tie slabšie foto som sem-tam len slovne okomentoval s poznámkou, že body by boli slabé. To dokázali dotyční ešte celkom prijať...

Vstupujem si však do svedomia a priberám do bodovania aj známku 4. Keď mi niekto vynadá, zvalím to na autora tejto témy a tých piatich, čo som spomínal...

ja sa hlasim do hnutia proti chovatelom biglov ! vadi, ze bigla nemam?
 
Marcel Rebro
2011-04-02 21:13:49+02
príspevok od: Daor32
ja sa hlasim do hnutia proti chovatelom biglov ! vadi, ze bigla nemam?
ak nevadi ze ja nesuhlasim proti vsetkemu co nebolo napisane nemusis posielat prihlasku ...
 
javelin
2011-04-02 21:26:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
ak nevadi ze ja nesuhlasim proti vsetkemu co nebolo napisane nemusis posielat prihlasku ...
Vypisuješ tu , aktivista aktívny.....a Ja čakám od večera fčera do rána, že čo je to ten prepínač prazdny štvorček a štvorček s plusom....
 
xmartankox
2011-04-02 21:28:21+02
príspevok od: Stratený Stano
A čo členovia, ktorí denne ohodnotia dajme tomu 20 foto...? Čo ak v pondelok bude zhodou okolností v galérii 5 dobrých foto a tak si vysoké známky vyčerpajú už v prvý deň...? To potom budú do konca týždňa dávať len slabé známky alebo žiadne...? Nevidím to ako riešenie... Podstatne to obmedzí aktivitu na portáli a to celkom iste nebude vyhovovať vedeniu...
1, Gausova krivka zohladnuje pocet - cize ked napr. ohodnotis 50 fotiek, tych 7mickovych budes mat k dispozii viac.

2, Donuti ta hodnotit aj slabsie fotky - Uznaj sam, ze tu tie 7micky lietaju ako spinave pradlo. Hodnotenie 7 znamena "VYNIMOCNA FOTKA", "UNIKAT". Osobne som den ked ich tu bolo viac ako dve, nezazil. uz 6 je nadpriemerne hodnotenie. priemerna fotka je za 4. a tych je tu ako maku.
To, ze si to vycerpas v prvy den - riziko podnikania. Je to TVOJE rozhodnutie, ako ako milion inych, musis ho spravit sam

3. AKtivitu na portali to moze obmedzit, alebo nastartovat. Aj pre "vedenie" je kazde rozhodnutie HOP alebo TROP. neexistuju 100% zarucene rozhodnutia
 
Marcel Rebro
2011-04-02 21:30:35+02
príspevok od: javelin
Vypisuješ tu , aktivista aktívny.....a Ja čakám od večera fčera do rána, že čo je to ten prepínač prazdny štvorček a štvorček s plusom....
uz sa aj kolieckokreslujem kuknut co tie stvorceky znamenaju ... dnes sme boli cely den v ZA na dajakej Grand Prix sa bitkarovat tak som sa nestihal ....

PS : a ty s kym bankujes? a bigla mas?
 
seifi
2011-04-02 21:33:10+02
O bodovaní sme popísali toho dosť, nepohneme s tým, kým sa nezmení ... klíma na Slovensku. Všímate si ako reagujú ľudia na Slovensku na akékoľvek podnety, či v práci, v bydlisku, apod. ? Zaujíma sa ohromne vzťahovačný a obranný postoj majúc na pamäti - hodí sa mi ten človek do budúcna alebo nehodí, môže mi ublížiť alebo nemôže, apod. Zriedka sa stretávam s tým, že je človek otvorený debate, nieto ešte kritike. Musíme sa naučiť niečo aj dávať nielen brať. Toto naše bodovanie by som prirovnal k jazdeniu na slovenských cestách.
Čo sa týka štatistík, celkom zaujímavé by bolo, koľko fotiek dotyčný ohodnotil a koľko akých známok dal. To tiež hovorí o niečom.
Čo sa týka mňa, je pre mňa jednoduchšie foto na bodovanie nedávať. Na bodovanie mám foto na PP.
 
javelin
2011-04-02 21:38:09+02
príspevok od: Marcel Rebro
uz sa aj kolieckokreslujem kuknut co tie stvorceky znamenaju ... dnes sme boli cely den v ZA na dajakej Grand Prix sa bitkarovat tak som sa nestihal ....

PS : a ty s kym bankujes? a bigla mas?
žena Norika, mala pred dvoma rokama nahovado plán , že prekvapí svojho Ocíca a Mamu a kúpila im bez vážnejšieho rozhodovania pod stromček psíka....podla xsichta som si ho našiel na googlovi, aj cez googla a zistil som že kupova´t prvomajitelom Bííígla nem bohovský nápad....na svatého Piťuku , sme ho už mali doma....a keď po ňom tri krát po sebe vydrhla parket , darovala ho uplne neznámej osobe ,skrze svoju známu, do mesta Seredze.....Mali sme My mój pekný Bííígla ...veruže mali....
 
Strana 2 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()