Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

montaz/kolaz

klempic
2011-09-12 13:20:17+02
ahojte,

zaujimalo by ma, ako sa robi montaz/kolaz. hladal som na fotoskole, ale nic tu neni a ani v clankoch nic.

dikes
v.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-09-12 13:59:22+02
príspevok od: klempic
ahojte,

zaujimalo by ma, ako sa robi montaz/kolaz. hladal som na fotoskole, ale nic tu neni a ani v clankoch nic.

dikes
v.
skús dať nejakú vzorovú fotku, ale obávam sa, že to je príliš obsiahla téma na fórum.
 
Bindo
2011-09-12 14:17:29+02
príspevok od: klempic
ahojte,

zaujimalo by ma, ako sa robi montaz/kolaz. hladal som na fotoskole, ale nic tu neni a ani v clankoch nic.

dikes
v.
to je ako keby si sa opytal ako sa robi fotka... musis mat na to nastroje (PS, LR a pod-) a veidet co chces dosiahnut. a podla toho volis postupy a pod...
 
klempic
2011-09-12 14:31:47+02
príspevok od: branislavbuzek
skús dať nejakú vzorovú fotku, ale obávam sa, že to je príliš obsiahla téma na fórum.
no v fotoskole su rozne videjka a rozne tutorialy...tak som si myslel, ze by mohol nejaky vzdniknut aj na tuto temu..su tam rozne videjka na 10min, tak nejake zakladne info, pripadne nejake flash forwardy...vzorove fotky som videl v sekcii fotografii montaz/kolaz, dokonca tu bola aj nejaka sutaz..
 
klempic
2011-09-12 14:31:54+02
príspevok od: Bindo
to je ako keby si sa opytal ako sa robi fotka... musis mat na to nastroje (PS, LR a pod-) a veidet co chces dosiahnut. a podla toho volis postupy a pod...
no v fotoskole su rozne videjka a rozne tutorialy...tak som si myslel, ze by mohol nejaky vzdniknut aj na tuto temu..su tam rozne videjka na 10min, tak nejake zakladne info, pripadne nejake flash forwardy...vzorove fotky som videl v sekcii fotografii montaz/kolaz, dokonca tu bola aj nejaka sutaz..
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-09-12 14:50:55+02
príspevok od: klempic
no v fotoskole su rozne videjka a rozne tutorialy...tak som si myslel, ze by mohol nejaky vzdniknut aj na tuto temu..su tam rozne videjka na 10min, tak nejake zakladne info, pripadne nejake flash forwardy...vzorove fotky som videl v sekcii fotografii montaz/kolaz, dokonca tu bola aj nejaka sutaz..
Ako pise Branislav, je to velmi obsiahla tema. Forum je skor FOTO ako montaz/kolazove...
Ak chces nejake tutorialy pozri si na youtube tam ich najdes kolko chces. Osobne poradim, skusaj a uc sa na vlastnych chybach. Ak sa chces tomu venovat trosku vaznejsie, potrebujes photoshop. Je dost drahy, alebez neho to nejde.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-09-12 14:53:49+02
príspevok od: klempic
no v fotoskole su rozne videjka a rozne tutorialy...tak som si myslel, ze by mohol nejaky vzdniknut aj na tuto temu..su tam rozne videjka na 10min, tak nejake zakladne info, pripadne nejake flash forwardy...vzorove fotky som videl v sekcii fotografii montaz/kolaz, dokonca tu bola aj nejaka sutaz..
sú tam aj videá na túto tému, len sa netýkajú priamo témy montáž/koláž...viď napr video o práci s maskami alebo textúrami. Ak pochopíš základnú prácu s vrstvami (PS, Gimp...), tak si vyhral. Ďalej to už je len na tvojej fantázii a šikovnosti.
 
beholder
2011-09-12 15:34:32+02
...tak ako obraz nenamaľuje ktokoľvek....farby na plátno dokáže nacápať každý....tak ako fotografiu nedokáže nafotiť každý....urobiť cvak dokáže ktokoľvek.....podobne to je aj s fotomontážou/kolážou......pokiaľ ti chýba predstavivosť a čo i len zamak výtvarného cítenia.......fotky síce pospájaš.....nikdy to však vyzerať dobre nebude.....a žiadny tutoriál Ti nepomôže...
 
duroslav
2011-09-12 15:47:07+02
príspevok od: Cako
Ako pise Branislav, je to velmi obsiahla tema. Forum je skor FOTO ako montaz/kolazove...
Ak chces nejake tutorialy pozri si na youtube tam ich najdes kolko chces. Osobne poradim, skusaj a uc sa na vlastnych chybach. Ak sa chces tomu venovat trosku vaznejsie, potrebujes photoshop. Je dost drahy, alebez neho to nejde.
Pri dnes uverejnených článkoch je asi úplne mimo misu riešiť či sa nachádzame na fotofóre alebo kolážfóre
 
inkubbus
2011-09-12 16:42:04+02
praca s vrstvami, selekciami, maskami... vediet zladit farebne rozne zdroje, vytvorit v kolazi priestor, svetlo... to je zaklad pre technicke zvladnutie kolaze/montaze

potom treba mat predstavivost ako to tu uz bolo napisane a vela, vela casu a trpezlivosti pri praci.

tu prvu technicku cast si mozes nacvicit a osvojit celkom rychlo ak si sikovny v editore ale tu druhu ta nikto nenauci.
 
klempic
2011-09-12 17:32:48+02
no tu v spanielsku je hrozne velky sviatok Velka Noc...niektori ludia su tu obleceny ako nam znami "KKX" a nosia krize..no a na sobotnajsom vylete som nasiel dalsiu sochu jedneho z krizom, tak ma napadlo to nejako vytiahnut a vlozit to do nejake prostredia..ci uz nejaky cintorin a zahaleny hmlou..samozrejme napadov je viac, preto som chcel vediet nejaku formu, jak na to..PS5 mam, s vrstvenim viem nejake zaklady..ide mi hlavne o prechody, o celitstvost/kompaktnost obrazu...
 
Filip Bucher
2011-09-12 17:37:37+02
príspevok od: duroslav
Pri dnes uverejnených článkoch je asi úplne mimo misu riešiť či sa nachádzame na fotofóre alebo kolážfóre
a ty si dnes ryptnes v kazdej teme kde ide... ale podporujem ta
 
Filip Bucher
2011-09-12 17:44:23+02
príspevok od: klempic
no tu v spanielsku je hrozne velky sviatok Velka Noc...niektori ludia su tu obleceny ako nam znami "KKX" a nosia krize..no a na sobotnajsom vylete som nasiel dalsiu sochu jedneho z krizom, tak ma napadlo to nejako vytiahnut a vlozit to do nejake prostredia..ci uz nejaky cintorin a zahaleny hmlou..samozrejme napadov je viac, preto som chcel vediet nejaku formu, jak na to..PS5 mam, s vrstvenim viem nejake zaklady..ide mi hlavne o prechody, o celitstvost/kompaktnost obrazu...
ono aj tu na ephoto je plno clankov ktore sa da vyuzit pri montazi kolazi...
montaz/kolaz je len obycajna uprava fotky s vyrezmy a vrstvamy takze hladaj...
zacal by som videotutormy "Editacia foto/ selekcie" tu na ephoto.
dalej si pozri "Editacia foto/ masky" vsetko su jedny s poslednych clankov...

potom uz len upravujes farby a efekty bud pre jednotlivu vrstvu alebo pre vsetky vrstvy...
On kolaz/motaz je uz povedal by som pre pokrocilych ak neovladas niaky graficky program tak najprv sa nauc zaklady ak ovladas aspon zaklady tak to nebude problem po prezreti tutorov na selekciu hlavne s youtubu...
 
duroslav
2011-09-12 18:14:45+02
príspevok od: Filip Bucher
a ty si dnes ryptnes v kazdej teme kde ide... ale podporujem ta
Vieš čo, mne je to v podstate ukradnuté. Chodím sem čím ďalej zriedkavejšie, do fóra prispievam v porovnaní s minulosťou minimálne a keď som dnes videl to, čo som videl, nedalo mi to a po dlhej dobe som niečo napísal. A hlavne som nechcel rýpať, iba vyjadriť svoj názor, bez ohľadu na to, či tým niekomu k niečomu pomôžem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()