Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

vyhľadávanie na ephoto

PT2412
2011-11-12 14:35:53+01
Dobrý deň, mám dotaz na správcov ephoto: nešlo by vyhľadávanie vo fórach vylepšiť?

Všimol som si, že mnohokrát sa stáva, že niekto založí tému, ktorá sa už vo fóre nachádza, a to aj niekoľkokrát. Určite to je aj tým, že si dotyčná osoba dôkladne neprejde cele fórum ale môže to byť aj tým, že použije vyhľadávanie vo fórach a nič nenájde...

a sem smeruje môj dotaz. Napíšem príklad:

Chcem si vyhľadať na fóre všetky možné témy na blesk Nikon Speedlight SB 700, zadám do vyhľadávania "sb 700" a nič nenájde, zadám "SB 700" a nájde mi až 2 témy. Ale kedže som si fórum prezrel dôkladnejšie, tam viem, že je tých výsledkov ďaleko viacej. Záleží teda aby človek pri vyhľadávaní presne zadal dotaz ako je uvedený vo fóre, či veľké a malé písmena, odrážky, pomlčky, diakritika...

nešlo by to teda vylepšiť aby pri zadaní napr. "sb 700" vyhľadalo všetky možne výsledky, kde sa ten pojem vyskytuje?

Keď zadám do google pojem "sb 700 ephoto" tak vyhľadá všetky témy na ephoto ,kde sa o tom diskutuje. Myslím, že kedy to fungovalo aj tu, tak by sa zamedzilo duplikovaniu tém vo fóre a bolo by to pohodlnejšie.

Vďaka za odpovede
 
Palso
2011-11-12 14:53:53+01
Asi tak ako hovoris v poslednom odstavci - na hladanie na ePhote je najlepsie pouzit google Tiez to tak robim - ked tu potrebujem nieco vyhladat, tak to zadam do Google s parametrom site a href="http://ephoto.sk" class="link">ephoto.sk a je po probleme.
 
Palso
2011-11-12 14:54:44+01
site: ephoto . sk ...
 
seifi
2011-11-12 14:55:55+01
písalo sa, aj o takom prípade, ako je nepochopiteľné rozlišovanie veľkých a malých písmenok, vraj sa na tom pracujú IT (JP); myslím si, že nás ephoto prekvapí vianočnou verziu alfa
 
wlad
2011-11-12 14:57:07+01
príspevok od: PT2412
Dobrý deň, mám dotaz na správcov ephoto: nešlo by vyhľadávanie vo fórach vylepšiť?

Všimol som si, že mnohokrát sa stáva, že niekto založí tému, ktorá sa už vo fóre nachádza, a to aj niekoľkokrát. Určite to je aj tým, že si dotyčná osoba dôkladne neprejde cele fórum ale môže to byť aj tým, že použije vyhľadávanie vo fórach a nič nenájde...

a sem smeruje môj dotaz. Napíšem príklad:

Chcem si vyhľadať na fóre všetky možné témy na blesk Nikon Speedlight SB 700, zadám do vyhľadávania "sb 700" a nič nenájde, zadám "SB 700" a nájde mi až 2 témy. Ale kedže som si fórum prezrel dôkladnejšie, tam viem, že je tých výsledkov ďaleko viacej. Záleží teda aby človek pri vyhľadávaní presne zadal dotaz ako je uvedený vo fóre, či veľké a malé písmena, odrážky, pomlčky, diakritika...

nešlo by to teda vylepšiť aby pri zadaní napr. "sb 700" vyhľadalo všetky možne výsledky, kde sa ten pojem vyskytuje?

Keď zadám do google pojem "sb 700 ephoto" tak vyhľadá všetky témy na ephoto ,kde sa o tom diskutuje. Myslím, že kedy to fungovalo aj tu, tak by sa zamedzilo duplikovaniu tém vo fóre a bolo by to pohodlnejšie.

Vďaka za odpovede
sb 700 ani nehladaj, sb 700 si rovno kup
 
PT2412
2011-11-12 15:45:59+01
príspevok od: wlad
sb 700 ani nehladaj, sb 700 si rovno kup
ano ano , ale ako vacsina ludi, tak aj moje vsetky priania a konicky su na druhej strane limitovane rozpoctom a pokukujem aj po Matz 50 AF-1
 
webmaster
2011-11-12 16:21:44+01
Dakujeme za upozornenie, funkcionalitu sme upravili tak aby zohladnovala vstupy bez rozdielu na velkost pismien, kazdopadne vyhladavanie, v ramci ephoto, ktore sa nachadza v hornom rohu vyuziva GOOGLE na zobrazovanie vysledkov vyhladavanie, preto nie je vobec potrebne vyhladavat cez google - filtrovanim pomocou site: ephoto.sk, kedze ten isty vysledok dostanete aj priamo na stranke.
 
wlad
2011-11-12 17:12:40+01
príspevok od: PT2412
ano ano , ale ako vacsina ludi, tak aj moje vsetky priania a konicky su na druhej strane limitovane rozpoctom a pokukujem aj po Matz 50 AF-1
nj, tak napis Jeziskovi alebo Dedovi Mrazovi
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()