Hore
Fórum » Právna poradňa
 

fotka bez súhlasu osoby

slime
slime 2011-03-07 17:43:40+01
Chcel by som sa spýtať, potrebuje autor fotografie súhlas osoby, ktorá bola odfotená na zverejnenie fotografie, napríklad na internete ? Prípadne kde by som si mohol niečo o tom prečítat, nejaké znenie zákona ? Našiel som sa totiž na propagačných materialoch jednej firmy
 
kecal
2011-03-07 21:18:41+01
príspevok od: attila.farkas
sak dobehni ty sem ma pofotit a dam trestne oznamenie na gendarmerie domov pojdes s eskortou
nemôžem ťa fotiť u teba doma .. ale na verejnom priestranstve ( budem fotiť život na námestí ) , či na nejakej športovej, kultúrnej, či politickej - verejnej akcií kľudne .. Až na to že nemám záujem tam ísť.. Ty chceš dokazovať tak dobehni na ten futbal trebárz ...
 
attila.farkas
2011-03-07 21:25:16+01
príspevok od: kecal
Ja fotím dokument. A ako dokumentarista mám právo fotiť realitu miesta a činu, to je garantované aj ( medzinárodnými ) zákonmi, dokonca mi ani policajti nesmú brániť pri výkone - a už to pár krát skúšali. Vždy som ich poprosil o vydanie zákazu do diktafónu ( mobilu ) s tým že si ušlý honorár prídem vybrať od ich šéfa ..
Bežne fotím aj takéto veci, a ver že často do mňa chce "superman za volantom" skočiť .. Vždy ho poplicajti ukludnia s tým že to môžem fotiť ( filmovať ) .. Jediné čo nemôžem je uverejniť ŠPZ ( identifikátor ) - môže byť ŠPZ na policajnom, či inom aute ( sanitka, požiarnici....)

atď, fotenie vernisáží, sprievodov ( teším sa na pochod GAY v BA .. prídi, zatancuješ , zavrtíš zadkom a môžeš ma žalovať - neodmietaj prachy !!!!! )
pokial si zurnalista a mas akreditaciu "press" mas iste vynimky (tie vynimky su tiez definovane v zakone) avsak aj v tom pripade, ak fotografovana osoba na mieste vyjadri nesuhlas, nemas pravo ju dalej fotit, ani fotografie uverejnovat ...

mimochodom, tymto poslednym komentarom naplnas skutkovu podstatu trestneho cinu osocovania ...

ja si s tebou dalej ruky spinit nebudem (a preto si u mna na ignore liste) ale uprimne ti prajem, aby ti jedneho krasne dna (cim skor tym lepsie) nejaky superman natlkol tvoj hladacik do dutiny lebecnej ... schvalne nepisem do hmoty mozgovej, lebo evidentne nieje pritomna ...



hasta siempre
 
kecal
2011-03-07 21:29:38+01
príspevok od: attila.farkas
pokial si zurnalista a mas akreditaciu "press" mas iste vynimky (tie vynimky su tiez definovane v zakone) avsak aj v tom pripade, ak fotografovana osoba na mieste vyjadri nesuhlas, nemas pravo ju dalej fotit, ani fotografie uverejnovat ...

mimochodom, tymto poslednym komentarom naplnas skutkovu podstatu trestneho cinu osocovania ...

ja si s tebou dalej ruky spinit nebudem (a preto si u mna na ignore liste) ale uprimne ti prajem, aby ti jedneho krasne dna (cim skor tym lepsie) nejaky superman natlkol tvoj hladacik do dutiny lebecnej ... schvalne nepisem do hmoty mozgovej, lebo evidentne nieje pritomna ...



hasta siempre
vidíš nedostatok argumentov podporíš osobným útokom .... ti nie si ten Mongol na poníku čo vtrhol do Európy ( podľa mena ) - ty si fylozof pôvodom z Grécka - Cocotakus

Naplňil som skutkovú prostatu tvojho chápania?
 
Marcel Rebro
2011-03-07 21:52:07+01
príspevok od: attila.farkas
sak dobehni ty sem ma pofotit a dam trestne oznamenie na gendarmerie domov pojdes s eskortou
pozdravuj gandarmerie aj tu "tvoju" Europu ...
 
seifi
2011-03-07 22:22:06+01
typická slovenská debata; ešte že nenalievajú ; pomerte sa pred spaním, lepšie človek usne
 
kecal
2011-03-07 22:28:21+01
príspevok od: Marcel Rebro
pozdravuj gandarmerie aj tu "tvoju" Europu ...
jo, je to Fantomas, či skôr Funés?
 
kecal
2011-03-07 22:29:00+01
príspevok od: seifi
typická slovenská debata; ešte že nenalievajú ; pomerte sa pred spaním, lepšie človek usne
tiež by si iba chlastal ...
 
javelin
2011-03-07 22:31:37+01
príspevok od: kecal
vidíš nedostatok argumentov podporíš osobným útokom .... ti nie si ten Mongol na poníku čo vtrhol do Európy ( podľa mena ) - ty si fylozof pôvodom z Grécka - Cocotakus

Naplňil som skutkovú prostatu tvojho chápania?
Si vedel že terajší Maďari nemajú s Atilom v popdstate nič spoločné......Atila bol ako všetci vieme Hun , a bol tu trocha skôr ako Slovania.....dnes však osídluje Podunajskú nížinu národ Ugrofínov , mimochodom žiadna súvislosť s Hunmi.....Priznám sa ,tiež som to nevedel a to sa držím latinskéhio "Historia est magistra vitae"....
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-03-07 23:00:37+01
naprosty suhlas s Kecalom..kazdy kto ide na uicu ,musi pocitat s urcitou stratou sukromia..
 
JOK3R
2011-03-07 23:07:50+01
Už viem odkiaľ majú celebrity toľko peňazí, súdia sa s každým kto ich odfotí...
 
Marcel Rebro
2011-03-07 23:08:57+01
príspevok od: istvic
naprosty suhlas s Kecalom..kazdy kto ide na uicu ,musi pocitat s urcitou stratou sukromia..
niečo pre žandárov ....

www.ephoto.sk/fotogaleria/hladaj-fotografiu/vsetky/?camera_producer_id_1=&lens_producer_id_1=&theme=37&period=0

a totok ...

www.streetphoto.sk

... sodoma a gomora ...
 
PeCh
2011-03-07 23:09:37+01
príspevok od: attila.farkas
pokial si zurnalista a mas akreditaciu "press" mas iste vynimky (tie vynimky su tiez definovane v zakone) avsak aj v tom pripade, ak fotografovana osoba na mieste vyjadri nesuhlas, nemas pravo ju dalej fotit, ani fotografie uverejnovat ...

mimochodom, tymto poslednym komentarom naplnas skutkovu podstatu trestneho cinu osocovania ...

ja si s tebou dalej ruky spinit nebudem (a preto si u mna na ignore liste) ale uprimne ti prajem, aby ti jedneho krasne dna (cim skor tym lepsie) nejaky superman natlkol tvoj hladacik do dutiny lebecnej ... schvalne nepisem do hmoty mozgovej, lebo evidentne nieje pritomna ...



hasta siempre
Ahoj, nechcem zbytočne podporovať túto hádku. No keď už spomínaš zákon, tak možno by bolo dobré napísať číslo zákona a paragrafu, na základe ktorého je to zakázané (platí totiž, že každý môže robiť všetko, čo nie je zákonom zakázané). Vyvrátiš tým všetky ostatné dohady.

Zatiaľ mi totiž táto diskusia pripadá ako dohady na jednej i druhej strane a bez znalosti zákona sa nedá povedať, kto má pravdu. Aj ja si niečo myslím, ale či je to pravda... je druhá vec.
 
Marcel Rebro
2011-03-07 23:10:07+01
oprava, bo engine neenginuje ...

www.ephoto.sk/fotogaleria/hladaj-fotografiu/vsetky/?&theme=37&period=0

... ale keby ho v europe naprogramovali bol by isto lepsi
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-03-07 23:13:32+01
príspevok od: PeCh
Ahoj, nechcem zbytočne podporovať túto hádku. No keď už spomínaš zákon, tak možno by bolo dobré napísať číslo zákona a paragrafu, na základe ktorého je to zakázané (platí totiž, že každý môže robiť všetko, čo nie je zákonom zakázané). Vyvrátiš tým všetky ostatné dohady.

Zatiaľ mi totiž táto diskusia pripadá ako dohady na jednej i druhej strane a bez znalosti zákona sa nedá povedať, kto má pravdu. Aj ja si niečo myslím, ale či je to pravda... je druhá vec.
no keby to pravda nebola ,mozeme zabalit 80 percent fotografii do krabic a poslat na kurenie do Laponska a cely zivot stravit na sudoch,,
http://www.sevensevennine.com/?p=429
myslim ,ze tento triangel jasne poukazuje ,co vladne svetu fotografie.nastastie nie su zakony ani nahodou stavane tak by chcel Attila..
 
Marcel Rebro
2011-03-07 23:19:45+01
príspevok od: attila.farkas
sak dobehni ty sem ma pofotit a dam trestne oznamenie na gendarmerie domov pojdes s eskortou
 
panpriatel
2011-03-07 23:54:45+01
Presne totok ma napadlo asi pred 20 minutami jak citam diskusiu. Kukam na fotky pana atilu a rozmyslam. Preco preboha rozputal takyto flejm a pritom sa trestne cini ze az (prepacte pan atila ak to beriete ako urazku ale nevedel som ako to inak napisat, nerad by som sa s vami vlacil po sudoch) keby som bol na inom serveri tak uz reagujem a trollhunterujem, nalady by na to bolo (napriklad som chcel napisat: "Bresson stravil pol zivota v sudnej sieni ze?" a tak :0)) ale tunak sa nejako este necitim doma a vobec nerozumiem co znamena ono gandermerie... ???
b) nehovori sa tomu model release ci tak dako?
Konecne som ako tak prekonal streetfotograficke prvotne zabrany a teraz musim rozmyslat nad tymto?
Kdekto sa boji dakeho sialeneho mafiana ktory ked si ho na ulici odfotite vas odbachne.... Ja sa zasa bojim sialenych fotogenickych dedkov ktory predstieraju ze na mna volaju policiu a snazia sa ma sledovat domov. Nuz od teraz by sme sa asi mali my milovnici streetphoto bat hlavne toho ze nahodou odfotime dakeho drsneho fotografa ktory ma drsnych pravnikov a drsne pise na drsne forum. hm...
 
kecal
2011-03-08 00:00:56+01
príspevok od: javelin
Si vedel že terajší Maďari nemajú s Atilom v popdstate nič spoločné......Atila bol ako všetci vieme Hun , a bol tu trocha skôr ako Slovania.....dnes však osídluje Podunajskú nížinu národ Ugrofínov , mimochodom žiadna súvislosť s Hunmi.....Priznám sa ,tiež som to nevedel a to sa držím latinskéhio "Historia est magistra vitae"....
Vedel, ale aj tak je Attila. podľa mňa Mongol
 
javelin
2011-03-08 00:05:24+01
Tak tomu sa hovorí "nasrať si do vlastného hniezda" xí , xí , xí, smejem sa po Fejsbukácky....
 
conan7
2011-03-08 00:08:38+01
dobre ste mu dali európanovi jednému ))))))))))
 
kecal
2011-03-08 00:17:18+01
príspevok od: conan7
dobre ste mu dali európanovi jednému ))))))))))
ja som mu nedal nemám rád anál ...
 
Strana 2 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()