Hore
Fórum » Právna poradňa
 

watemark

mirčeli
2011-09-01 13:48:24+02
Chcem sa opýtať môže niekto prekryť môj watemark iným watemarkom bez môjho vedomia, aký je za to postih. Ďakujem
 
pathy
2011-09-01 14:03:16+02
mna by to tiez urcite nastvalo, napisal by som do tej konkretnej spolocnosti, ci si to vobec vsimli a ziadal by som odstranenie. Sme ludia vieme sa predsa dohodnut. A ak by ignorovali...nuz sudit sa pre autorske prava pre fotky tohoto stylu...viem si aj inak predstavit vyuzit ten cas.
 
mirčeli
2011-09-01 14:10:32+02
príspevok od: pathy
mna by to tiez urcite nastvalo, napisal by som do tej konkretnej spolocnosti, ci si to vobec vsimli a ziadal by som odstranenie. Sme ludia vieme sa predsa dohodnut. A ak by ignorovali...nuz sudit sa pre autorske prava pre fotky tohoto stylu...viem si aj inak predstavit vyuzit ten cas.
ja som im už písal , niektoré fotky odstránili ale sa zase objavili iné, už sa mi ospravedlnili a zase to zopakovali ...
 
pathy
2011-09-01 14:12:38+02
príspevok od: mirčeli
ja som im už písal , niektoré fotky odstránili ale sa zase objavili iné, už sa mi ospravedlnili a zase to zopakovali ...
nuz pekna firma...a odkupit ich od teba asi nemaju zaujem vsak?
 
mirčeli
2011-09-01 14:17:54+02
príspevok od: pathy
nuz pekna firma...a odkupit ich od teba asi nemaju zaujem vsak?
nie ...
 
TTL
2011-09-01 16:47:28+02
Watermark je z pravneho hladiska len par pixelov, sucast fotky, nic specificke, takze prekryt ho mozu. Mal by sa respektovat copyright, tzn. nadpis typu "© meno priezvisko rok - rok", ale to zavisi iba od poskytnutej licencie - ak nie je vyslovene zakazane ho odstranit, staci ho uviest pod fotkami a podobne.

A myslim ze to nespravili ani naschval, zrejme maju proste Photoshop script ktory hodi ich logo do laveho a praveho rohu a nevedia to zmenit, preto to spravili zas a nevedia to spravit inak Aspon tak to byva vcsinou. Tak mozes im poslat nove verzie fotiek s watermarkom navrchu, nech si tie svoje daju naspodok.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()