Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Problem s isticmi v atelieri

stmirec
stmirec 2013-06-11 14:02:32+02
Ahojte, chcel by som sa poradit s problemom s isticmi. Zriadil som si maly atelier a pre svetla tam mam samostatnu vetvu elektriky na 16A istici typu C. Mam dve svetla fomei basic 400 a ked fotim rychlo za sebou cca. 20 fotiek (hned po nabiti) vyhodi mi to istic. Vyhodi mi ho aj, ak po dlhsom foteni spravim par fotiek rychlejsie za sebou. Je potrebne do okruhu pred zasuvky nieco vradit ? Alebo je to bezne a treba len davat bacha na to ako casto sa foti ?.. lebo potom co ked kupim dalsie 2 svetla .. za postrehy a napady vopred dik. (zatial to riesim tak ze druhe svetlo zapinam na inu vetvu..). StM.
 
total empty
2013-06-13 00:31:33+02
príspevok od: stmirec
viem ze som na tych zasuvkach nedavno mal zapnuty ohrievac .. mal tusim cez 2000W.. a nic sa nevyplo. Ale je tu este jedna vec .. dnes som to skusal a neviem ci sa to nevypne prave pri situacii ked stlacim spust skor ako sa nabiju svetla - pipnu (po X normalnych zopnutiach).
Treba skontrolovať všetko,vyšrubuj dekeľ zo zásuvky a dotiahni šrubky,dúfaj,že v stene nieje hliník. Používaj čo najmenej predlžovačiek zapojených do seba,žiadné rozvodky.Skontroluj či máš všade správne prepojený nulak z uzemnením a správne umiestnený -nulak v pravo-modrý,fáza hnedá a uzemnenie žltozelený-kolík. Najlepšie by bola jedna predlžovačka z desiatimy zásuvkamy. Skrat a vypnutie ističa trvá milisekundy. Ber do úvahy aj narazové napätie a prúd ktoré je väčšie ako ako je uvádzaný príkon vo Wattoch alebo amperoch,niekedy aj o polovicu.Ak už nič,tak potom musiš niktoré veci zapínať na druhú fázu.
 
stmirec
2013-06-13 00:47:41+02
príspevok od: total empty
Treba skontrolovať všetko,vyšrubuj dekeľ zo zásuvky a dotiahni šrubky,dúfaj,že v stene nieje hliník. Používaj čo najmenej predlžovačiek zapojených do seba,žiadné rozvodky.Skontroluj či máš všade správne prepojený nulak z uzemnením a správne umiestnený -nulak v pravo-modrý,fáza hnedá a uzemnenie žltozelený-kolík. Najlepšie by bola jedna predlžovačka z desiatimy zásuvkamy. Skrat a vypnutie ističa trvá milisekundy. Ber do úvahy aj narazové napätie a prúd ktoré je väčšie ako ako je uvádzaný príkon vo Wattoch alebo amperoch,niekedy aj o polovicu.Ak už nič,tak potom musiš niktoré veci zapínať na druhú fázu.
j. mam to vsetko napriamo, je to nove, iba pre svetla. .
 
total empty
2013-06-13 10:30:44+02
príspevok od: stmirec
j. mam to vsetko napriamo, je to nove, iba pre svetla. .
Keď je elek.rozvod v poriadku,tak namiesto problémoveho svetla daj niečo z veľkým odberom a zapínaj a vypínaj.Ak istič drží tak potom problémove svetlo daj reklamovať. Eto vsjo.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-06-13 12:11:32+02
príspevok od: stmirec
zasuvky v miestnosti s platnom a svetlami (atelieri) su na samostatnom istici. Je to vsetko nanovo potahane (2 zasuvky na kazdej strane platna). Kanvica, PC a pod. sú v druhej miestnosti na inej vetve. Tam zapinam to druhe svetlo zatial. Ono mne nepride ze problem je v kapacite. Istic vyhodi az po cca. 20tich zableskoch .. a 25A istic mi pride uz fakt dost. Aby to nevyhorelo vsteko pri nejakom inom nahodnom skrate. Mate na svetlach aj niekto iny taketo silne istice ?
to je cudné nám to v ateliéri nerobí 25A je už zváračka preboha
 
vlado8881
2013-06-13 12:27:28+02
Dám ti číslo na elektrikára ak chceš napíš Dominikovi že chceš moje číslo
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()