Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Aký ateliér?

bombay_himself
bombay_himself 2010-12-09 19:50:21+01
Rozmýšľam nad ateliérom, ale neviem ako sú najideálnejšie parametre parametre čo sa týka dispozičného riešenia? Počet okien, výška stropu, počet miestností, rozloha,...? Chcel by som na začiatok fotiť hlavne portrétovú, umeleckú, produktovú fotografiu. Vie niekto poradiť? Ďakujem.
 
Marcel Rebro
2013-09-16 14:55:33+02
príspevok od: transporti686
skôr by som to zvažoval na začiatok, lebo tú miestnosť môžem mať za bagateľ a možno by stačilo na nejaké fotky od pása hore, možno aj celá postava by sa dala nejak, s nejakou 50 a 90 na aps-c by snáď niečo slo nafotiť a naučiť sa
nie je (ekonomicky) vyhodnejsie si atelier podla potreby prenajat?
 
transporti686
2013-09-16 15:00:22+02
príspevok od: Marcel Rebro
nie je (ekonomicky) vyhodnejsie si atelier podla potreby prenajat?
z hľadiska vybavenia určite, ale zvažujem toto kvôli tomu, že túto miestnosť môžem mať za nejakých 50eur mesačne cez známeho a nejaký oklieštený ateliér na pobavenie a možno naučenie, keď tam môžem byť hocikedy kedy chcem, by nebol na zahodenie
 
Marcel Rebro
2013-09-16 15:06:01+02
príspevok od: transporti686
z hľadiska vybavenia určite, ale zvažujem toto kvôli tomu, že túto miestnosť môžem mať za nejakých 50eur mesačne cez známeho a nejaký oklieštený ateliér na pobavenie a možno naučenie, keď tam môžem byť hocikedy kedy chcem, by nebol na zahodenie
No dobra cena. Ale za 600 EUR rocne mozes ist na tyzden aj s frajerkou do Thaiska. A este mozes zobrat aj mna, ze som dobre poradil

http://www.zlavadna.sk/zlava_46217_koh-samui-luxusny-pobyt
 
transporti686
2013-09-16 15:27:25+02
príspevok od: Marcel Rebro
No dobra cena. Ale za 600 EUR rocne mozes ist na tyzden aj s frajerkou do Thaiska. A este mozes zobrat aj mna, ze som dobre poradil

http://www.zlavadna.sk/zlava_46217_koh-samui-luxusny-pobyt
Thaisko neláka, to skôr ten ateliér
 
transporti686
2013-09-18 08:56:02+02
Ahojte, chcem sa niekoho opýtať či by nemal záujem so mnou ísť participovať na nejaikej forme malého ateliéru. Mám možnosť cez známeho vcelku výhodne pranajať miestnosť cca 3,5 x 5 x2,3-2,5 m, ktorá by mohla slúžiť ako taký malý ateliér na nejaké tie foto "zábavky". Celkové náklady na prenájom tejto miesnosti by boli 50e + nejaké energie. Priestor samozrejme nie je žiadny luxus, je to v baráku dole v piestoroch ako sú napr. kočíkarne a tak, miestnosť je samostatne zamykateľná. Je tam nejak riešené wc a aj sprcha vo vedľajšej miestnosti, kde by bol prístup.

Ak by náhodou niekto, kto povedzme uvažuje nad niečím takýmto a nemá financie na rozhadzovanie mal záujem, tak nech mi napíše do pošty. Celé je to zatiaľ len taká predstava, ale priestor je základ, bez neho sa nedá nič.
 
transporti686
2013-09-18 08:57:57+02
Ešte miesto, priestor je v BA v ružinove.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-09-18 09:45:25+02
50€ sa nezda vela. Ale poznam vela fotografov, ktory si zriadili atelier, prve dva tri mesiace ho intenzivne pouzivali a potom pocet foteni klesal aklesal a klesal.... A zrazu zistili, ze davaju 50€ za nieco, co vobec nepouzivaju.
V BA je kopec nevyuzitych atelierov. Prakticky kazdy majitel zhana niekoho, komu by atelier prenajal.
 
transporti686
2013-09-18 10:24:51+02
príspevok od: Karol Srnec
50€ sa nezda vela. Ale poznam vela fotografov, ktory si zriadili atelier, prve dva tri mesiace ho intenzivne pouzivali a potom pocet foteni klesal aklesal a klesal.... A zrazu zistili, ze davaju 50€ za nieco, co vobec nepouzivaju.
V BA je kopec nevyuzitych atelierov. Prakticky kazdy majitel zhana niekoho, komu by atelier prenajal.
áno, to mi jasné, preto rozmýšľam nad niekým kto by toho chcel ísť, pri dvoch ľuďoch to už je bagateľ, nevravím, že tu musí niekomu vyhovovať, ale tak možno pre niekoho nie je veľa dať 30e alebo tak nejak a mať miesto, kde sa môže pohrať hocikedy chce, prípadne možno aj s nejakými bleskami.

Samozrejme je to na zváženie každého, či si prenajme technicky veľmi dobre vybavený ateliér na dve hodiny alebo by išiel do niečoho iného.
 
upir13
- moderator
2013-09-18 15:15:02+02
zo skusenosti ti mozem povedat, ze to nema zmysel. Atelier som si spravil pred 3rokmi. Nastastie v rodicovskom, takze neplatim najom a je to dostatocne velke 5x5m.
Do vybavenia (pozadia, svetla, modifikatory) som vrazil asi 2.5 tisica e a to som nekupoval top profi veci.
Mozem ti povedat s odstupom casu, ze to boli vyhodene peniaze. Fotil som tam kolko 50krat? z toho 20 krat s frajerkou? To mas 50e/ fotenie. To iste zaplatis za prenajom studia, ktore je plne vybavene profi vecami, nemusis upratovat, starat sa o to ani nic. Jedine co mi z toho ostalo su svetla zabalene v taske, ktore vyuzijem raz za mesiac ked nieco fotim u klienta.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()