Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Zábleskové svetlá - kúpa

RMK1
RMK1 2011-04-26 20:11:35+02
Ahojte chcel by som sa opytat na zableskove svietidla. ja stym moc vela skusenosti nemam a preto by som sa chcel poradit s niekym kto stym skusenosti ma. Hlavne sa jedna o kupu.

http://cgi.ebay.co.uk/3X250W-STUDIO-Flash-Lighting-SET-LIGHT-KIT-SOFTBOX-750W_W0QQitemZ320664149873QQcategoryZ3860QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D6%26pmod%3D180631510757%26ps%3D63%26clkid%3D7739665929727797802

vedeli by ste mi prosím poradiť?potrebujem to na fotenie vecí do jedného e shopu, de o topánky, kabelky...ak toto, ktoré som vybral nie je dostatočné, tak by se mi vedeli poradiť nejaké iné v podobnej cenovej relácii?veľmi pekne vopred ďakujem za všetky rady.
 
rumrunner
2011-07-24 13:19:34+02
pekny den. Pouzivate niekto set elinchrom D-Lite 4/4? Ide o to ze by som chcel mat doma atelier, len nemam skusenost so zableskami. malo by to sluzit na fotenie portretov aj celych postav v interiery. ake su moznosti pouzivania tohto setu v exteriery? generator, predlzovak ??

tu je link s podrobnim popisom
http://www.darian.sk/studiove-blesky/400-ws/elinchrom/3939-elinchrom-zostava-d-lite-it-4-4-to-go
 
tinmark
2011-07-24 14:26:29+02
Zdravim, tie Elinchromy d-lite nemusia byt zle, ale su asi viacmenej urcene pre amaterov alebo zaciatocnikov. Oficialne asi elinchrom generator neposkytuje, ale taky vagabond od PCB by mohol fungovat, len treba kupovat na 220v cez europsky eshop alebo ebay. BTW za tie peniaze by si mozno mal stare novatrony aj s generatorom a viacerimi hlavami. Treba kuknut ebay napr. a rozhodnut sa, co presne potrebujes, ale ja by som asi nove zaciatocnicke stroby bez generatora nekupoval - ak tak, asi iba Alien Bees tiez od PCB, ktore su osvedcena kvalita za nizku cenu.
 
rumrunner
2011-07-24 14:39:20+02
príspevok od: tinmark
Zdravim, tie Elinchromy d-lite nemusia byt zle, ale su asi viacmenej urcene pre amaterov alebo zaciatocnikov. Oficialne asi elinchrom generator neposkytuje, ale taky vagabond od PCB by mohol fungovat, len treba kupovat na 220v cez europsky eshop alebo ebay. BTW za tie peniaze by si mozno mal stare novatrony aj s generatorom a viacerimi hlavami. Treba kuknut ebay napr. a rozhodnut sa, co presne potrebujes, ale ja by som asi nove zaciatocnicke stroby bez generatora nekupoval - ak tak, asi iba Alien Bees tiez od PCB, ktore su osvedcena kvalita za nizku cenu.
dik za radu. Musim kupovat nove a zo Slovenska, musim to totiz vydokladovat. Viem ze niesu profi, ale mam dany rozpocet a zostatkova suma po odratani nakladov na fotak plus objektivy plus zakladne prislusenstvo je cca do 800 Eur. Uvazoval som aj nad bleskami s dialkovym odpalovanim
 
rumpeak
2011-09-15 21:54:42+02
príspevok od: Gerry
ahoj ja pouzivam Bowens gemini 500w a uplne v pohode. Minule som s nimi fotil asi 5 hodin a boli uplne v pohode. Aj ked som nefotil na plny vykon ale nemyslim ze by sa ich podarilo prehriat. Ja som s nimi uplne spokojny - oplatia sa. Ak by si chcel nieco konkretnejsie kludne napis...
Mám ty samé a prověřil jsem je focením svatby při 32°C ve stínu. Sice se nefotilo na plný výkon, ani ne tempem 60 snímků za minutu, ale nic co by nasvědčovalo tomu, že by se mohli přehřát. fotilo se asi hodinu a půl.
 
martin9113
2012-08-05 17:29:09+02
Quantuum PT-200 záblesk 200Ws ma niekto skusenosti? popripade nieco ine
 
elnorberto
2012-11-21 20:11:48+01
Ahojte
potreboval by som poradiť s jedným problémom a ide o to, že mi včera prišli zábleskové svetlá a nedarí sa mi preposlať signál z tela fotoaparátu do zábleskového svetla, aby ho odpálilo. Mám aj synchronizačnú kocku k tomu aj synchrokábel a kocku dám na sánky a zapojím synchrokábel aj do záblesku aj do kocky a nič. Čo mi tam treba ešte nastaviť, aby som vedel preposlať signál do záblesku? Mám nikon d90 . Díky moc za pomoc a prajem príjemný zvyšok dňa.
 
Juraj-BN
2012-11-21 20:23:51+01
príspevok od: elnorberto
Ahojte
potreboval by som poradiť s jedným problémom a ide o to, že mi včera prišli zábleskové svetlá a nedarí sa mi preposlať signál z tela fotoaparátu do zábleskového svetla, aby ho odpálilo. Mám aj synchronizačnú kocku k tomu aj synchrokábel a kocku dám na sánky a zapojím synchrokábel aj do záblesku aj do kocky a nič. Čo mi tam treba ešte nastaviť, aby som vedel preposlať signál do záblesku? Mám nikon d90 . Díky moc za pomoc a prajem príjemný zvyšok dňa.
kábel pripoj priamo do tela fotoaparátu, nie do kocky
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()