Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Vybavenie z Číny - blesky

quintes
2012-01-02 19:58:08+01
Nebudem tu hladat duplicitnu temu, ak je tak sorry... Chcel som pre priatelku nejake drobne studiove vybavenie, po dva blesky, dazdnik, softbox, plus nejake pozadia... a kedze mi je luto dat nenazrancom za sadu 400 eur, tak pozeram hore dole, a co som nenasiel www.foto-eshop.cz
pisal som tomu chlapikovi, vraj byva v cine priamo, tam kupuje veci, posiela do ciech a na sk, a ako je vidiet, sada 2*250w blesky aj so stojanmi cca 200 eur.... Co vy na to, odbornici??
 
filip.p3k
2012-01-02 20:15:14+01
http://foto-eshop.cz/1701-2x-Miniblesk-sada-250W-zableskova-lampa-sada.html myslíš toto? vyzerá to zaujímavo, tiež by som chcel vedieť nejaké názory.
 
inkubbus
2012-01-02 20:15:55+01
nedocital som sa ci je tam nejake chadenie ale skor nie "POZOR!!: Nepoužívejte po dlouhou dobu pilotní žárovku. Po 5 minutách používání ji nechte 1 minutu vychladnout."

dalej ked uz, tak by bolo dobre vediet ci to ma aj nejaky bajonetovy system na uchytavanie dalsieho prislusenstva a s akou znackou je kompatibilny.

 
quintes
2012-01-02 20:29:07+01
Ano, myslim tu sadu, a neviem ako je to s chladenim, ak ho treba vypnut, tak asi jedine ze ide na plny vykon, netusim.. pisal mi mail:

dobry den,,
vyrobce je Godox, jedna z nejvetsich tovaren na blesky zde v
Cine takze i na svete,, mimochodem nakupuje od nich i Walimex

a cena? ziji v cine a sam si vse zde nakupuji takze neplatim zadne
prostredniky proto cena je takova jaka je na vsem nasem zbozi

muzeme poslat i na Slovensko primo z CR ale to bude drazsi postovne a nebo
ejstli jste ochoten pockat 5-10 dni tak to posleme kolegyni ktera pro nas
prodava na Slovensku a ta vam to posle prez Sl postu
cena bude prepoctem EURO/kc plus 10 EURO postovne

pokud chcete take radiove odpalovace tak je u nas muzete take koupit AT a RT

Kind regards/S pozdravem
 
filip.p3k
2012-01-02 20:41:14+01
čo ja viem, na také amatérske domáce použitie to nemusí byť zlé, na začiatok, kým sa človek naučí poriadnej práci so svetlom
 
Daniel.U
2012-01-02 20:56:47+01
vyzera to lakavo, ale bude to zrejme len dalsie haraburdie do zbierky. Bez chladenia, bez poriadnej zaruky, maly regulovany rozsah, ktovie kolko sa budu dobijat, aka tam bude farebna stalost, opakovatelnost sily zablesku a tak dalej
 
quintes
2012-01-02 21:19:34+01
No, pokial to bude bliskat, a vydrzi to, tak si myslim, ze mne by to stacilo... Co sa tyka farebnej stalosti, pisu ze plus minus 100K.. Za dalsie, kto nepouziva v PS vyvazenie bielej... dobijanie tiez pisu max 2s... Pre mna na to, aby som s tym zacal, bohate staci, teda, pokial to neodide po par zableskoch. Neviem, je mi luto vyhodit 400 eur za 200w sadu len preto ze to bude fomei...
 
quintes
2012-01-02 21:23:50+01
***blyskat***
 
Daniel.U
2012-01-02 21:36:24+01
príspevok od: quintes
No, pokial to bude bliskat, a vydrzi to, tak si myslim, ze mne by to stacilo... Co sa tyka farebnej stalosti, pisu ze plus minus 100K.. Za dalsie, kto nepouziva v PS vyvazenie bielej... dobijanie tiez pisu max 2s... Pre mna na to, aby som s tym zacal, bohate staci, teda, pokial to neodide po par zableskoch. Neviem, je mi luto vyhodit 400 eur za 200w sadu len preto ze to bude fomei...
spoliehat sa na technicke parametre u cinskych vyrobkoch som sa davno oducil. A neviem preco nazyvas Fomei vyhodene peniaze a nenazranci. Ked kupujes nieco lepsie, tak je jasne, ze to bude drahsie. A nikedy je to priamo umerne drahsie. Uz len kvoli absencii chladenia sa to neoplati kupit podla mna.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-01-02 21:41:49+01
Erik, za tú cenu si radšej kúp jedno značkové svetlo + odrazku. Ak tie číny raz budeš chcieť predať, budeš musieť ísť riadne pod cenu a aj tak to predáš len pri veľkom šťastí. Kvalitné veci majú dôvod byť aj drahé...nie sme predsa tak bohatí, že by sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci.
 
lochnes
2012-01-02 21:59:48+01
Podľa mňa... ak máš fotenie ako koníček... a chceš raz za čas vyskúšať ateliérové foto... hru so svetlom a tak... tak určite by som do toho išiel... je to lákavé... ja som si doma zriadil malý ateliér mám tam 2 lacné blesky z ruska prerobené na záblesk a 220V vypalované do dážnikov bez možnosti regulovania intenzity a vieme sa s tým s chalanmi perfektne vyhrať... tiež plánujem takéto niečo... ale je to na úkor podporenia slovenských shopov
 
quintes
2012-01-02 22:10:34+01
Brano, skor ako si to napisal, tak som si urobil mensi rozpocet.. Nasiel som toto:

http://www.studiove-blesky.sk/193-studiove-blesky---set-300-ws-+-reflex-dazdnik

od toho cinaka objednam uz len softbox, pozadia, jeden stojan a drziak na systemak.... Vyjde ma to sice o cca 40 eur drahsie, ale s tym, ze vyuzijem svoj systemovy blesk, softbox hodim na velky blesk, dazdnik na systemak, a mam zaruku 2 roky a dobry blesk (si myslim) s vykonom 300w...

btw, toto ma zaujima, aky je material:

http://foto-eshop.cz/1510-Fotograficke-pozadi-PP-2-7x5m-navinute-na-tubusu-BILE.html

gramaz 150 g/m2, cierna "len" 120 g/m2
 
Filip Bucher
2012-01-02 22:12:00+01
príspevok od: lochnes
Podľa mňa... ak máš fotenie ako koníček... a chceš raz za čas vyskúšať ateliérové foto... hru so svetlom a tak... tak určite by som do toho išiel... je to lákavé... ja som si doma zriadil malý ateliér mám tam 2 lacné blesky z ruska prerobené na záblesk a 220V vypalované do dážnikov bez možnosti regulovania intenzity a vieme sa s tým s chalanmi perfektne vyhrať... tiež plánujem takéto niečo... ale je to na úkor podporenia slovenských shopov
Slovenskych vyrobcov treba podporovat nie slovenskych predajcov! takze netreba byt smutny slovaci nic podobne nerobia
 
inkubbus
2012-01-02 22:17:20+01
príspevok od: quintes
Brano, skor ako si to napisal, tak som si urobil mensi rozpocet.. Nasiel som toto:

http://www.studiove-blesky.sk/193-studiove-blesky---set-300-ws-+-reflex-dazdnik

od toho cinaka objednam uz len softbox, pozadia, jeden stojan a drziak na systemak.... Vyjde ma to sice o cca 40 eur drahsie, ale s tym, ze vyuzijem svoj systemovy blesk, softbox hodim na velky blesk, dazdnik na systemak, a mam zaruku 2 roky a dobry blesk (si myslim) s vykonom 300w...

btw, toto ma zaujima, aky je material:

http://foto-eshop.cz/1510-Fotograficke-pozadi-PP-2-7x5m-navinute-na-tubusu-BILE.html

gramaz 150 g/m2, cierna "len" 120 g/m2
papier. podla gramaze nic moc. ked si vezmes, ze bezny kancelarsky papier ma 80g/m2
 
quintes
2012-01-02 22:22:27+01
príspevok od: Filip Bucher
Slovenskych vyrobcov treba podporovat nie slovenskych predajcov! takze netreba byt smutny slovaci nic podobne nerobia
a vies mi poradit nejakeho slovaka, ktory mi take nieco vyrobi?? Ak to bude za cenu toho cinaka, ruky nohy mu vybozkam....
 
quintes
2012-01-02 22:23:14+01
príspevok od: inkubbus
papier. podla gramaze nic moc. ked si vezmes, ze bezny kancelarsky papier ma 80g/m2
Lebo bavlna sa mi zda dost draha.... A neviem ci je to papier, ked pise polypropylen
 
inkubbus
2012-01-02 22:28:00+01
aha, nevsimol som si ze polypropylen. to je troska odolnejsi material aj ked skusenosti s nim nemam.
 
neXor
2012-01-02 22:44:28+01
Číny by som sa nebál, by ste sa čudovali, ako sa vyrába elektronika: jeden závod, znackovy predajca si tam nalepi logo a vznikne 50% prirážka.
 
PsychX
2012-01-02 22:45:06+01
my mame kupene pozadie odtialto a sme s nim spokojny. mame sice len sirku 1,6 kvoli preprave ale na zaciatok to stacilo. dodanie na druhy den a cena je super + robieva akcie a zlavy takze ak neponahlas okamzite tak pockaj a mozno sa zadari. my sme mali dole z ceny 4€ cize prakticky postovne
odkaz:
http://www.fotoprislusenstvo.sk/studiove-vybavenie/foto-pozadia/jednofarebne-pozadia/pozadia-2-7
 
Filip Bucher
2012-01-03 00:31:22+01
príspevok od: quintes
a vies mi poradit nejakeho slovaka, ktory mi take nieco vyrobi?? Ak to bude za cenu toho cinaka, ruky nohy mu vybozkam....
no praveze som tym chcel povedat ze kup to s cini
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()