Hore
Fórum » Strobist
 

TTL odpalovace vs integrovane v DSLR

Robco
2011-08-09 12:50:58+02
Zdravim. Nenasiel som podobne vlakno tak zakladam nove (mozno take je a hned dostanem par oveciek ). Rozmyslam nad kupou odpalovacov bleskov s TTL meranim. Chcem zistit ci je potrebne ich vlastnit alebo rovnaku funkciu splni aj integrovane odpalovanie s DSLR, ktora ho podporuje -600d, 60d, 7d. Vlastnim c450D a radiove odpalovace pouzivam v interiery kde plnia svoju funkciu na 100 percent. V exteriery by sa mi ale hodil system TTL. Oplati sa teda do nich investovat alebo mi staci kupit si danu zrkadlovku. Chcem vediet nazory ludi co uz maju nejake tie skusenosti s oboma systemami. Za rady vopred dakujem.
 
jrfoto
2011-08-09 13:11:47+02
nie do exterieru treba radiove odpalovace, infra z fotoaparatu ma mali dosah, aj ja sa chistam kupit ttl ohpalovace, len ich ponuka nie je velka bud drahe pocket wizzard alebo pixel tr-332 a coskoro k nim pribudne phottix odin
 
Daniel.U
2011-08-09 13:14:39+02
ja zas niesom schopny pochopit preco radiove odpalovanie nemontuju do fotakov vyrobcovia
 
Robco
2011-08-09 13:21:37+02
príspevok od: jrfoto
nie do exterieru treba radiove odpalovace, infra z fotoaparatu ma mali dosah, aj ja sa chistam kupit ttl ohpalovace, len ich ponuka nie je velka bud drahe pocket wizzard alebo pixel tr-332 a coskoro k nim pribudne phottix odin
Ja mam radiove. Infra je zastarale v exteriery je problematicke. Tie pocket wizard su tusim radiove podporujuce TTL. U zrkadloviek podporujucich tento druh merania sa blesky ovladaju za pomoci integrovaneho blesku.
 
conan7
2011-08-09 13:26:26+02
no no no. nie je to rovnaký systém ako ti načrtol jrfoto. ked používaš infra tak zariadenia sa musia fyzicky vidieť, ked je medzi nimi prekážka tak sa neodpáli. Pri rádiu toto moc nehrozí. Ja mám wizardy mne ako začiatočníkovi, ktorý nevie vôbec fotiť, veľmi zrýchlujú prácu, je to velmi sofistikovaný systém, niektorým funkciám dodnes nechápem. Ale tí čo majú nejaké KungPao tiež napíšu že sú spokojní, tak ťažko sa ti bude rozhodovať
 
jrfoto
2011-08-09 13:28:22+02
príspevok od: Robco
Ja mam radiove. Infra je zastarale v exteriery je problematicke. Tie pocket wizard su tusim radiove podporujuce TTL. U zrkadloviek podporujucich tento druh merania sa blesky ovladaju za pomoci integrovaneho blesku.
podporujuce ttl je aj en pixel a phottix a co z toho ze sa daju ovladat blesky z tela, ked je to prakticky nepouzitelne, skusal som to na 7d a stoji to za... mali dosah a nepresne a na slnku nepouzitelne
 
jrfoto
2011-08-09 13:29:55+02
príspevok od: Daniel.U
ja zas niesom schopny pochopit preco radiove odpalovanie nemontuju do fotakov vyrobcovia
ani ja, aj ked uz dlho sa na internete pise ze canon sa chysta vyrobi blesky so zabudovanym radiovym odpalovanim a aj nove tela by to mali podporovat, ale kedy to bude a ci vobec to nevie asi nikto...
 
Robco
2011-08-09 13:53:46+02
príspevok od: conan7
no no no. nie je to rovnaký systém ako ti načrtol jrfoto. ked používaš infra tak zariadenia sa musia fyzicky vidieť, ked je medzi nimi prekážka tak sa neodpáli. Pri rádiu toto moc nehrozí. Ja mám wizardy mne ako začiatočníkovi, ktorý nevie vôbec fotiť, veľmi zrýchlujú prácu, je to velmi sofistikovaný systém, niektorým funkciám dodnes nechápem. Ale tí čo majú nejaké KungPao tiež napíšu že sú spokojní, tak ťažko sa ti bude rozhodovať
ja viem. Infra vobec neriesim. Chcem len vediet nazor niekoho co s tym ma skusenosti ci sa oplati kupovat pocket wizzard s TTL, alebo ak si kupim zrkadlovku podporujucu odpalovanie bleskov mimo sanok fotoaparatu ci sa to oplati- na kolko uzspesne je meranie a do akej dialky sa daju odpalovat blesky v exteriery pomocou zrkadlovky.
 
IceDive1
2011-08-09 14:02:05+02
Nikonacke CLS je velmi dobre pouzitelne aj na slnku a s internym bleskom sa da odpalovat aj na 10m. 100% istota tam ale nie je. V tomto maju kvalitne radia jednoznacne navrch.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-08-09 14:10:36+02
infra a vstavané riadenie fungujú prakticky na rovnakom princípe a majú aj rovnaké nevýhody. Ak to s diaľkovým odpaľovaním myslíš vážne, choď radšej do rádiových odpaľovačov.
 
Robco
2011-08-09 14:14:19+02
príspevok od: branislavbuzek
infra a vstavané riadenie fungujú prakticky na rovnakom princípe a majú aj rovnaké nevýhody. Ak to s diaľkovým odpaľovaním myslíš vážne, choď radšej do rádiových odpaľovačov.
toto som potreboval pocut. Infra v exteriery zatracuju ale nevedel som presne na kolko je vstavane uspesne.
 
conan7
2011-08-09 14:29:50+02
príspevok od: IceDive1
Nikonacke CLS je velmi dobre pouzitelne aj na slnku a s internym bleskom sa da odpalovat aj na 10m. 100% istota tam ale nie je. V tomto maju kvalitne radia jednoznacne navrch.
ani rádio nie je 100%, neviem u vás ako, ale u mňa nie
 
bear
- moderator
2011-08-09 14:44:38+02
Zatial radio nemam (PW som skusal a nepresvedcil ma), zatial pouzivam Canon ST-E2, a Youndnuo ST-E2 a ten ma oproti originalu zopar vyhod:
- natacacia hlava
- polovicna cena
- standardne tuskove baterky
- ovela vacsia sila riadiaceho zablesku (lepsi dosah)
Ma ale aj jednu nevyhodu:
- silny zablesk potrebuje sposobuje pomalsie dobijanie a je schopny zvladnut len 1 zablesk za sekundu
 
Robco
2011-08-09 14:47:32+02
príspevok od: bear
Zatial radio nemam (PW som skusal a nepresvedcil ma), zatial pouzivam Canon ST-E2, a Youndnuo ST-E2 a ten ma oproti originalu zopar vyhod:
- natacacia hlava
- polovicna cena
- standardne tuskove baterky
- ovela vacsia sila riadiaceho zablesku (lepsi dosah)
Ma ale aj jednu nevyhodu:
- silny zablesk potrebuje sposobuje pomalsie dobijanie a je schopny zvladnut len 1 zablesk za sekundu
v exteriery to potrebujem vyuzivat aj za velmi jasneho pocasia. Pocul som ze dane infra ST-E2 v je jasnych svetelnych podmienkach skoro nepouzitelne.
 
compact
2011-08-09 15:05:54+02
príspevok od: Robco
v exteriery to potrebujem vyuzivat aj za velmi jasneho pocasia. Pocul som ze dane infra ST-E2 v je jasnych svetelnych podmienkach skoro nepouzitelne.
Zalezi od podmienok.... su chvile ked na priame poludnie funguje v pohode na 10m a stane sa ze trosku inak natocis blesk a uz nefunguje. Pripadne staci ze potrebujes mat blesk meter za sebou a uz to nejde... a to nemusi byt ani priame slnko. Vo vacsich miestnostiach je s nim tiez problem... spolocenske akcie a pod... Idealne je mat radiove odpalovanie.... mam odskusane len lacne cinske bez TTL a funguju na vybornu vzdy a vsade.
 
bear
- moderator
2011-08-09 15:08:28+02
príspevok od: Robco
v exteriery to potrebujem vyuzivat aj za velmi jasneho pocasia. Pocul som ze dane infra ST-E2 v je jasnych svetelnych podmienkach skoro nepouzitelne.
Radio je pri jasnom svetle z principu spolahlivejsie. Moja osobna skusenosti s PocketWizardami nebola najlepsia a nebol som ochotny za to zaplatit cenu co za to pytaju. Vela ludi si ich pochvaluje a je s nimi spokojnych, ja som si povedal, ze si pockam na nieco od Canonu, alebo vyskusam nieco ine. Canon ST-E2 funguje v exterieri dost zle, Youngnuo ST-E2 je na tom podstatne lepsie, ale na radio to urcite nema.
 
Robco
2011-08-09 15:14:06+02
Mam cinske za uplne smiesnu cenu a aj mne slape na 100 percent. Uplna spokojnost v studiu- len to zdlhave nastavovanie vykonu bleskov je pre fotografovanych dost zdlhve. System PocketWizard je dost drahy ale uz som tu niekde cital forum na nejaku cinsku napodobeninu a ta dopadla podla uzivatela celkom dobre. Pravdepodobne investujem do alternativy PocketWizardu.
 
conan7
2011-08-09 15:25:06+02
príspevok od: Robco
Mam cinske za uplne smiesnu cenu a aj mne slape na 100 percent. Uplna spokojnost v studiu- len to zdlhave nastavovanie vykonu bleskov je pre fotografovanych dost zdlhve. System PocketWizard je dost drahy ale uz som tu niekde cital forum na nejaku cinsku napodobeninu a ta dopadla podla uzivatela celkom dobre. Pravdepodobne investujem do alternativy PocketWizardu.
PW spravil veľký krok vpred predstavením docela lacnej hračky AC9 zone controller. Celkovo u pocketwizardov môžeš kombinovať či budeš mať jeden blesk TTL, druhý môžeš Manuál a tak ďalej. S touto vecičkou to zvládneš aj z tela fotoaparátu. Pri alternatívach na to môžeš zabudnúť.
 
Robco
2011-08-09 15:30:46+02
príspevok od: conan7
PW spravil veľký krok vpred predstavením docela lacnej hračky AC9 zone controller. Celkovo u pocketwizardov môžeš kombinovať či budeš mať jeden blesk TTL, druhý môžeš Manuál a tak ďalej. S touto vecičkou to zvládneš aj z tela fotoaparátu. Pri alternatívach na to môžeš zabudnúť.
dobre vediet.
 
conan7
2011-08-09 15:44:19+02
príspevok od: Robco
dobre vediet.
no nič na tom nemení že pocketwizardy sú strašne drahé veci a nie sú bezchybné ale veľakrát šetria čas, energiu a nervy. peňaženku nešetria. to už ty sa musíš rozhodnúť či sa ti to oplatí investovať do takých drahých hračiek
a to ani nehovorím, že ako som ja stratil jeden vysielač uprostred pšeničného pola
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()