Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Dovolenka

Dobik
2012-06-24 17:57:11+02
Ahojte
Všetci viete že začina čas dovoleniek a vyletov spolu s rodinou. Hladal som všeliake članky kde by som sa mohol zaškolit o foteni rodiny ale nič som nenašiel. Preto by som chcel od vas poradit ake nastavenia aparatu by som mal použit (mam Fujifilm Finepix HS20) a aku kompoziciu volit... Potešili by ma aj vaše radi čomu sa vyvarovat a čo naopak využit dakujem..
 
Napster050
2012-06-24 18:06:06+02
neexistuje univerzálne nastavenie... jedine zelený plnoautomatický režim...
Na kompoziciu si pozri "rule of thirds" (google)
 
Paulie
2012-06-24 18:30:22+02
príspevok od: Napster050
neexistuje univerzálne nastavenie... jedine zelený plnoautomatický režim...
Na kompoziciu si pozri "rule of thirds" (google)
...a keď nemám zelený plnoautomatičný režim, ale modrý, môžem ho použiť, bude to fungovať?
 
Napster050
2012-06-24 18:32:35+02
príspevok od: Paulie
...a keď nemám zelený plnoautomatičný režim, ale modrý, môžem ho použiť, bude to fungovať?
v tom prípade ťa sklamem, ale tvoj modrý režim zrejme nesplňuje emisné normy a je s prímesov olova...
 
Paulie
2012-06-24 18:37:53+02
príspevok od: Napster050
v tom prípade ťa sklamem, ale tvoj modrý režim zrejme nesplňuje emisné normy a je s prímesov olova...
Dá sa to reklamovať, či mám foťák poslať do servusu?
 
Misoo79
2012-06-24 18:50:46+02
príspevok od: Paulie
Dá sa to reklamovať, či mám foťák poslať do servusu?
Chyba bude asi v danom type foťáku, keďže rovnaké voliče režimov montovali do každého. Ja by som sa vykašľal na foťák a fotil zásadne s mobilom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-06-24 19:28:37+02
Otazka je vo fore nezodpovedatelna. Nutne sa naucit fotografovat komplexne.
 
MaPe
2012-06-24 19:32:46+02
príspevok od: Paulie
Dá sa to reklamovať, či mám foťák poslať do servusu?
Predaj! Kúp nový.. jednoznačne žiadna reklamácia a ani servis
 
Dobik
2012-06-24 21:17:20+02
príspevok od: Karol Srnec
Otazka je vo fore nezodpovedatelna. Nutne sa naucit fotografovat komplexne.
Berem k srdcu
 
viking81
2012-06-24 22:11:30+02
príspevok od: Dobik
Berem k srdcu
fotoroman.cz a studovat a studovat.....sekcia odborne clanky...linky momentalne nefunguju ale clanky sa daju vyhladat podla nazvu na fotografovani.cz
 
keko
2012-06-24 22:43:17+02
Kokso, venujem sa fotografii 35 rokov a fotit neviem. Su ludia, co fotografiu studovali 8 rokov a tiez tvrdia, ze s tym maju problem.
Preto ma uraza, ak si niekto mysli, ze ked ide v pondelok na dovolenku, tak staci v nedelu vecer hodit o tom dotaz na fotoportal.
Kazdopadne dobra rada: Aspon si prelistuj manual a nauc sa ktore dva gombiky treba stlacit sucasne, aby sa fotak dostal do vychodzieho nastavenia. Fot od 7:00 do 10:00 a potom od 15:00 do 20:00. Nefot Eifelovku, fot manzelku pre Eifelovkou. Da sa to naraficit tak, ze manzelka aj Eifelovka maju na fotografii podobnu velkost. Nefot zachod ani kupelku v hotely, zapad slnka staci jeden. Fot neopakovatelne okamihy z vody, nesnaz sa o umenie. Vecer si nabi fotoaparat. Rano skontroluj ci mas nahradnu kartu so sebou. Aparat nenechavaj pod zadnym oknom auta.
Na dovolenku si zober nieco lacnejsie ako aparat, co uvadzas. Nezabudni si na Slovensku kupi jeden jednorazovy aparat do vody, zasadne si taky nekupuj na plazi, dokonca nie v celom Turecku, Egypte ani v Grecku. Dobra znacka je IBA Fuji a Kodak.
Nezabudni si zobrat opalovacie prostriedky a pas. A mozno aj antikoncepciu.
 
xmartankox
2012-06-24 23:34:59+02
príspevok od: keko
Kokso, venujem sa fotografii 35 rokov a fotit neviem. Su ludia, co fotografiu studovali 8 rokov a tiez tvrdia, ze s tym maju problem.
Preto ma uraza, ak si niekto mysli, ze ked ide v pondelok na dovolenku, tak staci v nedelu vecer hodit o tom dotaz na fotoportal.
Kazdopadne dobra rada: Aspon si prelistuj manual a nauc sa ktore dva gombiky treba stlacit sucasne, aby sa fotak dostal do vychodzieho nastavenia. Fot od 7:00 do 10:00 a potom od 15:00 do 20:00. Nefot Eifelovku, fot manzelku pre Eifelovkou. Da sa to naraficit tak, ze manzelka aj Eifelovka maju na fotografii podobnu velkost. Nefot zachod ani kupelku v hotely, zapad slnka staci jeden. Fot neopakovatelne okamihy z vody, nesnaz sa o umenie. Vecer si nabi fotoaparat. Rano skontroluj ci mas nahradnu kartu so sebou. Aparat nenechavaj pod zadnym oknom auta.
Na dovolenku si zober nieco lacnejsie ako aparat, co uvadzas. Nezabudni si na Slovensku kupi jeden jednorazovy aparat do vody, zasadne si taky nekupuj na plazi, dokonca nie v celom Turecku, Egypte ani v Grecku. Dobra znacka je IBA Fuji a Kodak.
Nezabudni si zobrat opalovacie prostriedky a pas. A mozno aj antikoncepciu.
Kokso, chlope... ty keď sa nasereš, dokážeš to tak krásne zhrnúť. Vrátane úvodu.
 
Dobik
2012-06-27 20:14:31+02
príspevok od: keko
Kokso, venujem sa fotografii 35 rokov a fotit neviem. Su ludia, co fotografiu studovali 8 rokov a tiez tvrdia, ze s tym maju problem.
Preto ma uraza, ak si niekto mysli, ze ked ide v pondelok na dovolenku, tak staci v nedelu vecer hodit o tom dotaz na fotoportal.
Kazdopadne dobra rada: Aspon si prelistuj manual a nauc sa ktore dva gombiky treba stlacit sucasne, aby sa fotak dostal do vychodzieho nastavenia. Fot od 7:00 do 10:00 a potom od 15:00 do 20:00. Nefot Eifelovku, fot manzelku pre Eifelovkou. Da sa to naraficit tak, ze manzelka aj Eifelovka maju na fotografii podobnu velkost. Nefot zachod ani kupelku v hotely, zapad slnka staci jeden. Fot neopakovatelne okamihy z vody, nesnaz sa o umenie. Vecer si nabi fotoaparat. Rano skontroluj ci mas nahradnu kartu so sebou. Aparat nenechavaj pod zadnym oknom auta.
Na dovolenku si zober nieco lacnejsie ako aparat, co uvadzas. Nezabudni si na Slovensku kupi jeden jednorazovy aparat do vody, zasadne si taky nekupuj na plazi, dokonca nie v celom Turecku, Egypte ani v Grecku. Dobra znacka je IBA Fuji a Kodak.
Nezabudni si zobrat opalovacie prostriedky a pas. A mozno aj antikoncepciu.
Pohodaaa... Zato že sa človek snaži niečo naučit a chce nejake triky od skusenejšich fotografov tak ho treba hned spucovat? Aparat mam kratko začal som fotit preto mi je každa rada velmo dobra...
Kazdy raz musi začat...Vy ste tak isto začinali ako ja a tiež ste mali take lacne otazky... Tak si myslim ze treba trosku ohladu...A dakujem za radu čo si mam zbalit PS:Manual som už naštudoval
 
Marek Vančo
2012-06-27 21:52:41+02
príspevok od: Dobik
Pohodaaa... Zato že sa človek snaži niečo naučit a chce nejake triky od skusenejšich fotografov tak ho treba hned spucovat? Aparat mam kratko začal som fotit preto mi je každa rada velmo dobra...
Kazdy raz musi začat...Vy ste tak isto začinali ako ja a tiež ste mali take lacne otazky... Tak si myslim ze treba trosku ohladu...A dakujem za radu čo si mam zbalit PS:Manual som už naštudoval
A čuduješ sa že ti niekto takto opdovie? Odpovedal ti veľmi dobre, skrátka ti dal rýchle rady, ktoré ak dodržíš, donesieš si z dovolenky aspoň lepšie fotografie.
Fotografovanie je rovnako komplexná záležitosť ako hra na hudobný nástroj. To je ako keby si sa opýtal: chlapi, počúvajte, za týždeň idem na koncert, a bude tam možnosť prejaviť sa malým vystúpením na javisku? Ako mám zahrať na gitrau, prečítal som si všelijaké články o verejnom prejave. Hudoný nástroj som už držal. Čoho sa mám vyvarovať pri vystúpení?

No vážne, čo by si odpovedal na jeho otázku?
Asi len rady ako: nezabudni si hudobný nástroj, skús zvoliť jednoduchú pesničku, ktorú si si už skúsil, skús sa pri hraní usmievať. Daj si mikrofón lepšie ku hudobnému nástroju a vyvaruj sa kašlaniu do mikrofónu... síce dieru do sveta neurobíš ale aspoň si neurobíš hanbu.

Skrátka Tvoja otázka je príliž všeobecná, roziahla, komplexná... a tým pádom takmer nezodpovedateľná.
Položil si si aj otázku, že akú odpoveď očakávaš?
 
keko
2012-06-27 22:19:30+02
príspevok od: Dobik
Pohodaaa... Zato že sa človek snaži niečo naučit a chce nejake triky od skusenejšich fotografov tak ho treba hned spucovat? Aparat mam kratko začal som fotit preto mi je každa rada velmo dobra...
Kazdy raz musi začat...Vy ste tak isto začinali ako ja a tiež ste mali take lacne otazky... Tak si myslim ze treba trosku ohladu...A dakujem za radu čo si mam zbalit PS:Manual som už naštudoval
Ja nie som ziaden VY.
Ked som zacinal, tak som hlavne cital. To mi zostalo doteraz a preto som mozno kritickejsi.
Citat manual bol naozaj dobry zaciatok, ale aj ostatne rady boli mienene uprimne a som presvedceny, ze hutnejsiu informaciu zaciatocnik ani nehol dostat
 
Krtko fotografom
2012-06-28 07:39:42+02
príspevok od: keko
Ja nie som ziaden VY.
Ked som zacinal, tak som hlavne cital. To mi zostalo doteraz a preto som mozno kritickejsi.
Citat manual bol naozaj dobry zaciatok, ale aj ostatne rady boli mienene uprimne a som presvedceny, ze hutnejsiu informaciu zaciatocnik ani nehol dostat
Zbytocne sa "rozculujes". Obaja mate totiz pravdu, rozdiel je v tom, ze my sme boli generacia, ktora sa fakt ucila, a az potom pytala. A dnes je "moderny skolsky system", prevzaty z Ameriky, ze netreba nic vediet, staci len vediet, kde sa pytat, a hladat. Mne sa tento system vobec nepaci, pretoze vychovava iba hlupakov, a nie mudrych a vzdelanych ludi (toto nieje narazka na toho chalana, ale moj pohlad na sucastne skolstvo, ...to len preto, aby sa neurazil, a nebral to osobne).
 
Dobik
2012-06-28 07:42:05+02
príspevok od: keko
Ja nie som ziaden VY.
Ked som zacinal, tak som hlavne cital. To mi zostalo doteraz a preto som mozno kritickejsi.
Citat manual bol naozaj dobry zaciatok, ale aj ostatne rady boli mienene uprimne a som presvedceny, ze hutnejsiu informaciu zaciatocnik ani nehol dostat
Citam aj ja kazdy den sa snazim prečitat si zopar člankou len neni to take jednoduche a lahke hned si všetko zapamtat...Preto tomu davam čas.Touto otazkou som sa iba chcel dozvedet aku expoziciu mam volit ale už som si niečo poprečitaval tak je to lepšie...Ale aj tak vdaka Všetci sa len a len učime
 
Dobik
2012-06-28 07:42:32+02
príspevok od: Marek Vančo
A čuduješ sa že ti niekto takto opdovie? Odpovedal ti veľmi dobre, skrátka ti dal rýchle rady, ktoré ak dodržíš, donesieš si z dovolenky aspoň lepšie fotografie.
Fotografovanie je rovnako komplexná záležitosť ako hra na hudobný nástroj. To je ako keby si sa opýtal: chlapi, počúvajte, za týždeň idem na koncert, a bude tam možnosť prejaviť sa malým vystúpením na javisku? Ako mám zahrať na gitrau, prečítal som si všelijaké články o verejnom prejave. Hudoný nástroj som už držal. Čoho sa mám vyvarovať pri vystúpení?

No vážne, čo by si odpovedal na jeho otázku?
Asi len rady ako: nezabudni si hudobný nástroj, skús zvoliť jednoduchú pesničku, ktorú si si už skúsil, skús sa pri hraní usmievať. Daj si mikrofón lepšie ku hudobnému nástroju a vyvaruj sa kašlaniu do mikrofónu... síce dieru do sveta neurobíš ale aspoň si neurobíš hanbu.

Skrátka Tvoja otázka je príliž všeobecná, roziahla, komplexná... a tým pádom takmer nezodpovedateľná.
Položil si si aj otázku, že akú odpoveď očakávaš?
Pravda a veru moc pekne prirovnanie
 
Marcel Rebro
2012-06-28 08:13:42+02
parada ... a to kazdy ucasnik dostane v cene WS jednu modelku na dovolenku, ci?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()