Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

ako ste začínali?

Corrine
2012-07-22 09:39:18+02
Zdravím všetkých, nevedela som kam zaradiť tému tohto typu, preto prepáčte, ak tým obťažujem tu.
Zaujímalo by ma len, ako ste začínali s fotografiou. Viete, ja som ešte študentka, preto nemám trvalý prísun financií tj. nemôžem si dovoliť zakúpiť fototechniku, s ktorou sa dá samozrejme lepšie pracovať a a narábať. Tým myslím lepší fotoaparát, objektívy a podobne ...
Takisto ma zaujíma, koľkí z vás absolvovali nejaký kurz, alebo sa "učili" na vlastnú päsť
Pekný deň
 
kaFOtka
2012-07-22 09:52:59+02
ahoj, ja som zacinala tym ze som studovala teoriu.. pamatam si casy, ked som nemala este ani zrkadlovku, iba kompakt s manualnym rezimom a tam som sa ucila zakonitosti clony acasu a pod. internet je plny dobrych clankov, myslim ze naucit za pracovat s fotakom sa da aj svojpomocne.. ak vies anglicky skus vyuzit aj youtube potom som si kupila zrkadlovu -entry level Nikon D40 a cvakala som a cvakala.. co sa tyka financii vtedy som skoncila strednu skolu a vedela som ze rodicia mi nedaju na fototechniku ani cent. preto som sa rozhodla vycestovat a zarobila som si v zahranici.. rovnaky scenar bol aj ked som chcela upgrade. Nikon d300s bola som v UK a tam som si nan zarobila a aj som si ho tam kupila.. teraz fotim aj nejake portrety za peniaze, ale neodporucam ti ani len dufat, ze to vynasa.. mne sa este asi dlho nevratia vsetky investicie ktore som do fototechniky vrazila. je dobre s fotenim zacinat iba s viziou hobby. a potom skusit aj viac, ale hlavne nemaj velke oci.
 
Erick
2012-07-22 09:55:37+02
Ako 10-ročný som dostal no-name foťák, z ktorého liezli priemerné fotky, ale netušil som, čo by som mal a ako robiť.
Neskôr, ako 18-ročný, kúpil som si v bazáre Zenit s 50mm objektívom, makro predsádkou a bleskom, ktorý sa dobíjal káblom zo siete. (Naozaj veľmi "použiteľný" nápad.) Spolu to stálo tuším 500,- Kčs.
A nasledovalo 20 rokov skúšania, vypytovania sa skúsenejších, pár kúpených kníh a mnoho ročníkov časopisu PhotoLife - dnes Československá fotografie, 3 fotokurzy, návšteva desiatok výstav a po vynájdení internetu aj browsovanie po múdrych stránkach.
Najviac mi dalo "kopírovanie": keď som videl skvelú fotku, snažil som sa ju napodobniť, rovnako nasvietiť, vytvoriť rovnakú atmosféru, dosiahnuť rovnaký efekt.
 
zolooo
2012-07-22 10:19:47+02
1975...Smena 8M
 
Marcel Rebro
2012-07-22 10:30:09+02
Tak ja sa tiez nalinkujem

http://marcel.rebro.sk/main.php?act=scan&dir=public/010_bw169
 
viking81
2012-07-22 12:03:18+02
ja som si nasiel brigadu a so zarobenych penazi som si nasetril na fotak...a potom som stale brigadoval a zarobil na dlasie skla a komplet prislusenstvo....ted som zacal normalne pracovat a do fotaku uz nejako moc neinvestujem fotokurz ziadny...ale kopu som toho nacital na internete alebo v papierovej podobe...
 
Martin Piňák
2012-07-22 12:16:29+02
ja som jedného leta roku pána 2009 sa rozhodol že miesto top mobilu s kvalitným foťákom si kúpim radšej zrkadlovku tak bol na svete canon 1000D + seťák 18-55 , po asi dvoch mesiacoch prepálených resp. aj podexponovaných fotiek som si myslel že ho vyhodím von oknom ale nakoniec je to už doteraz tretie zrkadlo a asi 15 objektívov ktoré som prestriedal ono keď to človeka raz chytí už sa ho to len tak nepustí, teda aspoň v mojom prípade dávam do toho všetky svoje úspory skoro
 
Ciro
2012-07-22 12:29:21+02
príspevok od: zolooo
1975...Smena 8M
Presne rovnako.
 
Crazy41
2012-07-22 14:17:15+02
kupil som Nikon D40 a setak ked bol vo vypredaji a potom vsetky zarobene love popri skole isli a stale idu do techniky Kurzy su super ale ked na ne nemas musis sa ucit svojpomocne, literatura pomoze, a este viac ak poznas naky okruh fotografov, co sa mne zatal nedari
Dobre rozhodnutie bolo ist do filmu, ten ma pekne vytresce za vsetky moje chyby + profi aparaty su v tejto kategorii lacne a skla pomerne tiez takze si clovek vyskusa co mu pasuje a ked ne tak preda bez straty. Ono vela ludi ti povie ze nepotrebujes dobry fotak a vela skiel na dobru fotku a bla bla ..ale ked viem ze nieco chcem odfotit na siroky uhol a ten sirokac nemam tak sa mozem vies co nuz a dalej som sa zatial nedostal, uvidime, mozno sa zo mna neco vyklube a mozno ani nie
 
Cyril
2012-07-22 15:04:15+02
príspevok od: Corrine
Zdravím všetkých, nevedela som kam zaradiť tému tohto typu, preto prepáčte, ak tým obťažujem tu.
Zaujímalo by ma len, ako ste začínali s fotografiou. Viete, ja som ešte študentka, preto nemám trvalý prísun financií tj. nemôžem si dovoliť zakúpiť fototechniku, s ktorou sa dá samozrejme lepšie pracovať a a narábať. Tým myslím lepší fotoaparát, objektívy a podobne ...
Takisto ma zaujíma, koľkí z vás absolvovali nejaký kurz, alebo sa "učili" na vlastnú päsť
Pekný deň
Dobra otazka, urcite lepsia, ako keby si sa opytala, aky fotak, ake sklo. Vela ludi riesi techniku a zabuda na to najpodstatnejsie. Neviem, ktorym smerom sa vydas, zo zaciatku to bude vsetko a to je uplne jedno cim to cvaknes. Neskor sa vyprofilujes a presnejsie budes vediet co asi potrebujes.
Kurzy, stretnutia? Urcite ano, je dolezite sa stretavat s ludmi s rovnakym konickom, ale to pride uz tak nejako samo a automaticky, ked Ta to pohlti
 
Daniel.U
2012-07-22 15:57:55+02
zacinanie trva cely zivot, pokial si niekto nepovie, ze uz som taky dobry, ze sa viac ucit nemusim. Fotoechnika tiez nieje pneuservisacke vybavenie aby sa investicie vratili.
 
tomis.ales
2012-07-22 16:11:37+02
Asi pred siestimi rokmi som si chcel nieco kupit a nevedel som co. Rozhodol som sa pre kompakt. To mi hned kamarat ofrflal, ze si mam kupit nieco lepsie, dal mi radu na ultrazoom Fujifilm FinePix S5200. To som pre zmenu ofrflal ja jemu, ze je to velke a zlozite. Nakoniec som to kupil a za dva mesiace prisla moja prva zrkadlovka. Nikdy som si nezaplatil ziadny kurz a ani nezaplatim. Vsetky informacie cerpam z internetu a knih, kde je uplne vsetko. Nemam ani nikoho, co sa fotkou vyraznejsie zaobera, takze som absolutny samouk.
 
bobo222
2012-07-22 16:29:04+02
Najprv corina 2, potom flexaret. Prva kniha o foteni od L. Součka jak se světlo naucilo kreslit. Potom fotokruzok v dome pionierov.
 
Thirring
2012-07-22 16:38:38+02
príspevok od: Corrine
Zdravím všetkých, nevedela som kam zaradiť tému tohto typu, preto prepáčte, ak tým obťažujem tu.
Zaujímalo by ma len, ako ste začínali s fotografiou. Viete, ja som ešte študentka, preto nemám trvalý prísun financií tj. nemôžem si dovoliť zakúpiť fototechniku, s ktorou sa dá samozrejme lepšie pracovať a a narábať. Tým myslím lepší fotoaparát, objektívy a podobne ...
Takisto ma zaujíma, koľkí z vás absolvovali nejaký kurz, alebo sa "učili" na vlastnú päsť
Pekný deň
Aj aj som šudent a dokázal som si zaobstarať fototechniku. V lete mám síce 2 brigády ale všetko sa dá.
 
stokinger
2012-07-22 17:07:24+02
ja začínam ešte stále
 
keko
2012-07-22 17:18:38+02
Ja este len zacnem
 
werdza
2012-07-22 17:21:06+02
Ahoj, ja som najprv patrila k tým, čo cvakajú všetko naokolo bez rozmýšľania, s nanič kompozíciou, bez nápadu... , som si len tak cvakala, napríklad dovolenkové cvaky, aj ako dieťa na kompaktný filmový foťák. Na strednej umeleckej, chodila som na propagačné výtvarníctvo, sme asi v 2001 roku mali aj jeden rok fotografie, maturitnú prácu som si vybrala takú, kde som mala aj veľa fotografii, montáži, ale boli to tiež cvaky bez rozmýšľania, s obyčajnou kompozíciou a doteraz sa čudujem, ako mi to mohli tak dobre ohodnotiť, keď sa na ňu pozriem teraz, už vo fotení skúsenejšia. A potom to prišlo nejak samo, že som sa snažila spraviť zaujímavé fotografie aj kompaktom, bolo to asi tak v 2006 roku. Ten rok považujem za taký môj, keď som začala fotenie brať vážnejšie. V tom období som začala navštevovať slovenské fotoserveri a skamarátila sa tam s niektorými fotografmi, robili rôzne akcie na ktoré pozývali aj mňa a spoznala som ich aj naživo. Takmer všetci z nich už mali zrkadlovky, len ja ešte kompakt Nikon coolpix s10. Kompakt mi už začínal byť "málo" a chcela som prejsť na zrkadlovku, keďže väčšina z tých fotokamarátov mala Canon, tak ho poradili aj mne, vlastne im doteraz vďačím za to, že ma veľa naučili a aj učia, žiaden fotokurz som nenavštevovala, niektorí z fotokamošov si otvorili fotoateliér a aj tam sa dosť naučím, hlavne ak usporiadajú nejakú menšiu párty, kde sa popri zábave aj nacvakajú nejaké fotky s rekvizitami... Na Vianoce 2008 som dostala Canon eos 450D so setovým objektívom a objektívom 50mm f 1,8. Keď mi jeho najväčšie iso 1600 začínalo byť málo pri fotení koncertov, tak som prešla na full frame fotoaparát Canon 5D markII... Pred pár mesiacmi ma o fotení koncertov napadlo napísať článok, ktorý som si sem pridala, potešili ma pod ním pozitívne ohlasy a aj komentár od šéfredaktora Karola s tým, že ak chcem písať ďalej, mám to skúsiť, ako externá redaktorka, poslala som životopis, motivačný list a vyšlo to. A vo svojich článkoch sa snažím ukázať ľuďom aj to, že zaujímavé fotografie sa dajú spraviť aj kompaktom, aj mobilom, je to hlavne o videní človeka...
 
Jozi Mačutek
2012-07-22 17:27:46+02
príspevok od: Corrine
Zdravím všetkých, nevedela som kam zaradiť tému tohto typu, preto prepáčte, ak tým obťažujem tu.
Zaujímalo by ma len, ako ste začínali s fotografiou. Viete, ja som ešte študentka, preto nemám trvalý prísun financií tj. nemôžem si dovoliť zakúpiť fototechniku, s ktorou sa dá samozrejme lepšie pracovať a a narábať. Tým myslím lepší fotoaparát, objektívy a podobne ...
Takisto ma zaujíma, koľkí z vás absolvovali nejaký kurz, alebo sa "učili" na vlastnú päsť
Pekný deň
ja ešte stale začinam a iba prečitam fotoškolu čo jak a zaberem sa z radostou rano alebo večer von a ked pridem domov tak vidim či sa podarilo či nie no ja som krajinkar u inych to je inač ja som začal dovolenkovym kompaktom bez man. režimu teraz som prešiel na bazarovy nikon 8800 no super fotak ... a inak odporučam si čitať članky na ephoto su dosť poučne aj kritika inych uživatelov ti povie chyby a ty ich viac nebudeš robiť .......... takto ja začinam
 
okanom
2012-07-22 17:28:14+02
Ja som ltrocha fotil s panasonic lumix dmc fz5 no potom som sa zacal zaujimat o fotografiu viac a viac a po hodinach na ephoto som si kupil canon 1000D so setakom ktory som po styroch mesiacoch vymenil za canon 50mm F1.8....prestudoval som si fotoskolu a fotil a fotil...ale myslim si ze je jedno s cim fotis lebo dobra fotka nieje o technike ale o fotografovi ktory vie alebo sa snazi pracovat s hocicim a dostat z toho maximum...ale ak potom uvazujes o tlaci na vacsi format alebo ta technicky zacne obmedzovat fotak tak je to ine...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()