Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

portrety

radoadamek
radoadamek 2012-08-14 14:28:26+02
Ahojte rad by som sa spytal na Vase skusenosti ohladom fotenie portretov, resp. osob ( zaujima ma hlavne fotenie zien)
Ako sa dohadujete pred fotenim? Poviete zene co si ma doniest, ako sa ma namalovat a tak?
Pytam sa preto lebo ma oslovilo par kamaratok ci by som im nespravil fotky.
Co samozrejme rad, sak sa len ucim fotit a budem mat skusenost. Ale na nase stretnutie dojdu vacsinou bez makeupu, ledva namalovane, vlasy neupravene a ze sprav mi peknu fotku.
OK zenu som odfotil ale mala tak vyhadzanu tvar, ze som to musel velmi retusovat ( v retusi sa tiez len ucim a nie som profik) az to vyzeralo neprirodzene
Verim ze ti co zacinaju fotit tiez retusuju "od buka do buka" ( teda myslim ze vacsinou)
Aj ja som si uvedomil ze bohuzial vacsinu foto co som spravil je prilis zretusovanych ( samozrejme aj zle nasvietenych atd atd)
Co by ste robili keby ste mali pekny detail tvare, ostry, kde vidiet kazdy detail: akne, mastnu pokozku, ryhy, jazvy?
Predpokladam ze by Vas tato osoba asi nepochvalila kedby videla ze na foto ma mastnu tvar a akne, cervene flaky a podobne.
Cize riesite to ako? Nech sa "modelka" riadne namaluje a ked nieco " vyskoci" tak to zretusujete?
Niektori z Vas tu mate take prirodzene retuse ze mi padne sanka dole (napr Martin.b)

A prosim niektore "individua" co su tu nech radsej nic nepisu ako by mali pisat blbosti


Rado
 
keko
2012-08-15 12:54:49+02
Som ja individuum?
 
mathino
2012-08-15 13:37:06+02
príspevok od: keko
Som ja individuum?
...každý predsa je, či nie ?
 
radoadamek
2012-08-15 15:18:38+02
príspevok od: keko
Som ja individuum?
odpovedz mi uprimne, na co bol dobry tento komentar?
 
keko
2012-08-15 15:37:44+02
príspevok od: radoadamek
odpovedz mi uprimne, na co bol dobry tento komentar?
Odpoviem ti rad, ale ja som sa pytal prv.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-08-15 15:50:39+02
príspevok od: conan7
na to by ti stačilo niečo ako 70-200/4 a budem taký dobrý a 85/1,2 odkúpim od teba aby si nebol moc stratový.....
a za koľko by si odo mňa kúpil 85/1,2?
 
duroslav
2012-08-15 16:26:47+02
No predsa za toľko aby si nebol stratový, takže celkom dosť
 
conan7
2012-08-15 17:21:42+02
príspevok od: Martin Brojo
a za koľko by si odo mňa kúpil 85/1,2?
nebodaj chceš predať
nejakých 500€ by som dal, +vytlačím ti najbližšiu výstavu na Ilford Gold Fibre Silk
 
jojooff
2012-08-15 17:25:59+02
chlapec sa pyta a prosi o radu a po par slusnych odpovediach ahaho hned sa tu kšeftuje.. jak rumuni na parkovisku .... pľuhavstvo akési..
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-08-15 20:21:37+02
príspevok od: conan7
nebodaj chceš predať
nejakých 500€ by som dal, +vytlačím ti najbližšiu výstavu na Ilford Gold Fibre Silk
tak ja by som ti ho predal, ale tak chcem zaň minimálne 2500,- Euro. a dostaneš k tomu grátis náhradnú krytku na objektív.
 
conan7
2012-08-15 20:26:35+02
príspevok od: Martin Brojo
tak ja by som ti ho predal, ale tak chcem zaň minimálne 2500,- Euro. a dostaneš k tomu grátis náhradnú krytku na objektív.
však nevadí no, skúsil som
 
radoadamek
2012-09-21 21:18:00+02
príspevok od: simonross
Ked si vyberiem dievca na fotografovanie alebo ona si vyberie mna (to je jedno), dohodneme si pred fotenim osobne stretnutie. Na stretnuti sa jej hned spytam, ci ma nejaku predstavu o foteni, o obleceni, vlasoch, liceni, mieste fotenia a podobne. Ak nie, tak je to na mne a nieco vymyslim, kreativite sa medze nekladu. V kazdom pripade jej dam niekolko odporucani.

1. Na fotenie nech si vezme co najviac roznorodeho oblecenia, urcite pride autom.
2. K obleceniu nech si vezme doplnky, ktore bezne nenosi alebo sa nosia v inu rocnu dobu, nejake predmety (kabelky, gitara, husle atd.) podla toho co doma najde a co sa jej bude chciet vziat.
3. Nech si den pred fotenim neumyva vlasy... lietaju potom vo vetre ako dive.
4. Nech si urobi uces podla vlastnej predstavy (spolocenske saty - spolocensky uces a pod.).
5. Make-up podla jej potreby alebo moze oslovit nejaku kamosku, ktora by chcela tiez fotografie ak fotim na TFP a takto sa mozme dohodnut traja.
6. Vyberiem miesto alebo viacej miest a dohodneme sa na nejakom.
7. Odporucim nech si vezme kamosku alebo sestru, viac hlav, viac napadov ak nemam konkretnu predstavu napr. o obleceni.
8. Ak je modelka novacik (co je stale) vyberiem na nete alebo v casopisoch nejake pozy a tie si vytlacim, ked clovek zacina fotit a modelka je neskusena, tak nevie ako sa ma postavit a ak ma fotografia nejako vyzerat, musi byt aj nejaka oku lahodiaca poza.
9. Upozornim ju, ze jej dam podpisat zmluvu o fotografovani a naslednom pouzivani fotografii a vysvetlim jej co a ako.

Pred fotenim podpise papiere, vyberieme spolu oblecenie, obuv, doplnky a kym sa v aute oblieka pripravim si svetla a ide sa na to. Niekedy menim miesta, niekedy menim svetlo jednoducho skusam a pri takom foteni sa clovek vela novych veci aj nauci. Ak mam nieco (pozy alebo typ osvetlenia) co chcem na foteni vyskusat, pred fotenim doma si to rozanalyzujem aby som nezdrziaval a potom to skusam.

Po foteni:
- import fotografii
- zaloha importu
- oznacenie zle zaostrenych, urezanych foto a pod. - hned ich vymazem
- vyber najlepsich
- farebne upravy v LR
- retus v PS (toto je kapitola alebo aj kniha sama o sebe, musis si sam najst postupy, ktore ti budu vyhovovat)
- export
- odoslanie

Tak asi v skratke tolko. Riadne fotenie a nie parkove cvakanie vyzaduje riadnu pripravu. Najvacsi doraz poloz na vyber miesta a pozy. Aby si to dostal do ruk potrebujes absolvovat niekolko takych foteni a hlavne skusat.

Ahoj,

no v bode 9 som zatial nikdy nedal podpisovat zmluvu o fotografovani, lebo som fotografoval len kamaratky, ale teraz sem tam fotim kamaratky kamaratok a ich kamaratok...a uz to budem muset dat asi podpisovat kazdej...uz sa mi stalo ze jedna 29!!!!! rocna baba mala doma problem ze je tam odfotena v nohavickach, v korzete...to je nonsens.....ok bral som to tak ze sa nic nedeje...a dnes ma vyslovene ZJEBA...A mama dalsej baby ( ma 19 rokov) ze je velmi nahnevana za fotky....baba je tam s cigarou v ruke ( nezapalena, dym dorobeny PP) a ze si nezela take fotky.....ako asi do buducna sa vyzbrojit nejakou zmluvou keby sa rodicia napaprcili a chceli nieco riesit....stalo sa aj VAm nieco podobne? ak ano poslali ste dotycneho rodica do prdele a fotky nestiahli z webu, zo svojej stranky?
 
Filip Bucher
2012-09-21 21:45:18+02
príspevok od: radoadamek
Ahoj,

no v bode 9 som zatial nikdy nedal podpisovat zmluvu o fotografovani, lebo som fotografoval len kamaratky, ale teraz sem tam fotim kamaratky kamaratok a ich kamaratok...a uz to budem muset dat asi podpisovat kazdej...uz sa mi stalo ze jedna 29!!!!! rocna baba mala doma problem ze je tam odfotena v nohavickach, v korzete...to je nonsens.....ok bral som to tak ze sa nic nedeje...a dnes ma vyslovene ZJEBA...A mama dalsej baby ( ma 19 rokov) ze je velmi nahnevana za fotky....baba je tam s cigarou v ruke ( nezapalena, dym dorobeny PP) a ze si nezela take fotky.....ako asi do buducna sa vyzbrojit nejakou zmluvou keby sa rodicia napaprcili a chceli nieco riesit....stalo sa aj VAm nieco podobne? ak ano poslali ste dotycneho rodica do prdele a fotky nestiahli z webu, zo svojej stranky?
Pokial by to nebola vlajkova lod mojich fotiek... rodicovy by som povedal ze z mojho osobneho webu fotku stiahnem. Ale ked príde zamnov vasa dcera znova ze chce fotky tak jej nafotim take fotky ake bude chciet. A ak si nezelate aby nieco robila mali by ste sa porozpravat snou. A to uz je nanej ci Vás bude respektovať. Pokial niake fotky bude chciet a ja to odmietnem najde si ineho fotografa preto by ste mali začat u nej. Urobil by som to aj keby som mal zmluvu.

To že je svojpravna a moze si robit co chce tak to by som nevitahoval bo rodicia to takto nevidia nikdy

 
Forgi
2012-09-21 21:51:54+02
ako ma taka zmluva vyzerat, co tam ma presne byt? budem to pravdep. potrebovat tak by ma to zaujimalo...
 
radoadamek
2012-09-21 21:52:38+02
príspevok od: Filip Bucher
Pokial by to nebola vlajkova lod mojich fotiek... rodicovy by som povedal ze z mojho osobneho webu fotku stiahnem. Ale ked príde zamnov vasa dcera znova ze chce fotky tak jej nafotim take fotky ake bude chciet. A ak si nezelate aby nieco robila mali by ste sa porozpravat snou. A to uz je nanej ci Vás bude respektovať. Pokial niake fotky bude chciet a ja to odmietnem najde si ineho fotografa preto by ste mali začat u nej. Urobil by som to aj keby som mal zmluvu.

To že je svojpravna a moze si robit co chce tak to by som nevitahoval bo rodicia to takto nevidia nikdy

jasne plne suhlasim to pomenovanie vlajkova lod sa mi velmi paci ...ja som tie fotky samozrejme stiahol.....u mna vlajkova lod zatial nie je ani jedna lebo som v procese uplnych zaciatkov
 
quintes
2012-09-21 22:08:41+02
príspevok od: Martin Brojo
väčšinu portrétov fotím na f/4 až f/8, myslím, že to platí pre každý objektív. ale samozrejme kreativite a nápadu sa medze nekladú.
poznam ludi, co nad 2.8 nejdu, lebo je to hriech..
 
quintes
2012-09-21 22:10:56+02
Inak, na vlasy mam babu aj na make up.... vie co ma a co nie, preto mi pride "hotovy kus".... (pisem jak dajaky profik ci pana )
 
radoadamek
2012-09-21 22:21:13+02
príspevok od: quintes
poznam ludi, co nad 2.8 nejdu, lebo je to hriech..
tak ja hresim celkom pravidelne
 
radoadamek
2012-09-21 22:21:40+02
príspevok od: quintes
Inak, na vlasy mam babu aj na make up.... vie co ma a co nie, preto mi pride "hotovy kus".... (pisem jak dajaky profik ci pana )
 
radoadamek
2012-09-21 22:24:08+02
príspevok od: Forgi
ako ma taka zmluva vyzerat, co tam ma presne byt? budem to pravdep. potrebovat tak by ma to zaujimalo...
www.google.com zadaj: vzor zmluvy o fotografovaní a hned prvy mas pdf subor na stiahnutie
 
radoadamek
2012-09-21 22:25:42+02
príspevok od: jojooff
chlapec sa pyta a prosi o radu a po par slusnych odpovediach ahaho hned sa tu kšeftuje.. jak rumuni na parkovisku .... pľuhavstvo akési..
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()