Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

dovolenka a nedbalí turisti - ako sa s nimi vyrovnávate?

lu81
lu81 2012-08-15 19:00:21+02
poznáte to..skvelá dovolenka, úžasná destináca, nádherné pamiatky a architektonické skvosty minulosti ... Prechádzate sa, zrkadlovka na krku, pripravená kedokyľvek cvaknúť to a tamto. ALE! Masy turistov, najmä všadeprítomní čínski turisti pokazia aj ten najlepší možný záber - tam hlava, tu trčiaca ruka, tu párik vbehne do záberu, tam vybehne dieťa, tam skupina so sprievodcom, tam kopa hláv ... Čo s tým? Ani si neviete predstaviť ako sa mi drali podráždené výrazy na jazyk zakaždým, keď bola moja amatérska snaha zruinovaná už v zárodku záberu
 
bonifacko
2012-08-15 20:04:15+02
príspevok od: inkubbus
choď do destinácie mimo hlavnú sezónu a najlepšie mimo cestovku
Vraj uplne najlepšie sa fotí v antarktíde. Nie je tam ani nohy.
 
seifi
2012-08-15 20:06:14+02
chyba je v tebe, ty fotíš, keď máš čas, a čakáš, že okolie sa má prispôsobiť tebe;
foť keď je na to vhodný čas z hľadiska svetla, priestorovosti, ročného obdobia,....vhodné podmienky pre motív a jeho dostupnosť; na dovolenku idem stráviť čas s rodinou, fotografovanie je sprievodná činnosť; a keď už chcem fotiť napr. rybárov, tak do prístavu vyrazím pozde večer keď idú na more a som tam včas rána, keď sa vracajú a triedia úlovok; chceš maximum zo slnka, vody, prísť opálená a mať pritom fúru fotiek; za foto sa chodí zvlášť; keď si na dovolenke, pozri si miesta, kde by sa oplatilo prísť na jeseň alebo na jar;
 
kofoluska
2012-08-15 20:24:49+02
príspevok od: lu81
Máš pravdu, to zafungovalo v Benátkach
On clovek niekedy takymto sposobom najde ovela krajsie zakutia a vyjavy nez na frekventovanych uliciach.
 
keko
2012-08-15 21:11:18+02
príspevok od: transporti686
neviem, prečo nepovieš, keď chceš, však ja sa nenasieram alebo niečo toto sa mi stalo presne naposledy, že sa mi to zase zlialo lebo tá oblačnosť bola taká dosť celistvá a tie 2 minúty boli proste veľa
Vidis. A na cinanov treba este kratsi cas
 
keko
2012-08-15 21:12:18+02
príspevok od: transporti686
neviem, prečo nepovieš, keď chceš, však ja sa nenasieram alebo niečo toto sa mi stalo presne naposledy, že sa mi to zase zlialo lebo tá oblačnosť bola taká dosť celistvá a tie 2 minúty boli proste veľa
A na ciganov este kratsi. Ti sa vobec nehybu. Iba ked utekaju
 
transporti686
2012-08-15 21:15:15+02
príspevok od: keko
A na ciganov este kratsi. Ti sa vobec nehybu. Iba ked utekaju
ježiš ty si zase zabil
 
quintes
2012-08-15 21:21:52+02
príspevok od: transporti686
ježiš ty si zase zabil
Ježiš nezabil, Ježiša zabili... cigáni
 
keko
2012-08-15 21:27:36+02
príspevok od: quintes
Ježiš nezabil, Ježiša zabili... cigáni
 
WildSammy
2012-08-15 23:23:35+02
podla mna by pomohlo multiexposure a dlha expozicia.. multiexposure v kombinacii s dlhou expoziciou pekne vypriemeruje vsetkych turistov prec zo zaberu len to chce stativ a viacej casu na jednu foto
 
total empty
2012-08-15 23:40:57+02
príspevok od: keko
Ibaze by to neboli cinania, ale japonci. Cinania, totizto nechodievaju po pamiatkach v masach.
Tak je,japonci, ja som ich zažil teraz vo Vatikáne kopu, a keď videli foťak na krku, tak ma žiadali aby som ich cvakol ich iphone či čo to mali.Za každú fotku som dostal asi 10 poklon,asi sa im veľmy páčili,lebo nemohli prestať a vždy chceli fotiť znova a znova a sústavne sa klaňali,takže som rezignoval a poklonil sa a zmizol.

Čiňana od vietnamca a japonca rozoznáš ľahko,chce to len cvik.
 
lu81
2012-08-15 23:47:21+02
príspevok od: total empty
Tak je,japonci, ja som ich zažil teraz vo Vatikáne kopu, a keď videli foťak na krku, tak ma žiadali aby som ich cvakol ich iphone či čo to mali.Za každú fotku som dostal asi 10 poklon,asi sa im veľmy páčili,lebo nemohli prestať a vždy chceli fotiť znova a znova a sústavne sa klaňali,takže som rezignoval a poklonil sa a zmizol.

Čiňana od vietnamca a japonca rozoznáš ľahko,chce to len cvik.
V Prahe pod Orlojom, hromada ludi stala a pozerala sa a cakala na ten moment, kedy zacnu odbijat hodiny. Vsetci vytiahnute fotaky mobily fotili, len cinania fotili ludi, ktori fotili
 
b0baz
2012-08-15 23:47:32+02
No keď už tí ľudia tam budú behať stále, tak najlepšie je asi začať chlastať a nie fotiť čo ty na to ?
 
lu81
2012-08-15 23:51:31+02
príspevok od: b0baz
No keď už tí ľudia tam budú behať stále, tak najlepšie je asi začať chlastať a nie fotiť čo ty na to ?
Ha ha, tak to nie je moja parketa veru
 
total empty
2012-08-15 23:55:03+02
Vážne, pri fotení treba trpezlivosť.
Vätšinou je zakázané v kultúrnych pamiatkach fotiť zo statívom a bleskom, vo Vatikáne ťa naháňajú a upozorňuju černosi.
Treba počkať,fotíť nenápadne,foťak položiť na lavičku,zábradlie a fotiť dlhé časy bez blesku,prípadne vybrať z vrecka gorillapod:
Prvá fotka je z maznutýmy turistami,druhá po presune japoncov k ďalšiemu oltáru.
 
total empty
2012-08-15 23:58:13+02
príspevok od: lu81
V Prahe pod Orlojom, hromada ludi stala a pozerala sa a cakala na ten moment, kedy zacnu odbijat hodiny. Vsetci vytiahnute fotaky mobily fotili, len cinania fotili ludi, ktori fotili
No aj to je iný pohľad na danú situáciu,je to iná kultúra.
 
LastHit
2012-08-16 08:08:01+02
príspevok od: WildSammy
podla mna by pomohlo multiexposure a dlha expozicia.. multiexposure v kombinacii s dlhou expoziciou pekne vypriemeruje vsetkych turistov prec zo zaberu len to chce stativ a viacej casu na jednu foto
potom uz len branit stativ vlastnym telom
 
keko
2012-08-16 10:47:49+02
príspevok od: total empty
Tak je,japonci, ja som ich zažil teraz vo Vatikáne kopu, a keď videli foťak na krku, tak ma žiadali aby som ich cvakol ich iphone či čo to mali.Za každú fotku som dostal asi 10 poklon,asi sa im veľmy páčili,lebo nemohli prestať a vždy chceli fotiť znova a znova a sústavne sa klaňali,takže som rezignoval a poklonil sa a zmizol.

Čiňana od vietnamca a japonca rozoznáš ľahko,chce to len cvik.
Cinan ma oci ( \ / ) a japonec ma oci ( - - ).
Cianov je vela, ale v Prahe malo, japoncov je malo, ale v Prahe vela
 
keko
2012-08-16 10:48:26+02
Dufam, ze to nebolo rasisticke. Islo len o suhrn mojich pozorovani
 
tomis.ales
2012-08-16 14:03:20+02
príspevok od: keko
Cinan ma oci ( \ / ) a japonec ma oci ( - - ).
Cianov je vela, ale v Prahe malo, japoncov je malo, ale v Prahe vela
a cigan ma oci (oo)
 
tomis.ales
2012-08-16 14:03:21+02
príspevok od: keko
Cinan ma oci ( \ / ) a japonec ma oci ( - - ).
Cianov je vela, ale v Prahe malo, japoncov je malo, ale v Prahe vela
a cigan ma oci (oo)
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()