Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotografovanie škôlky

jeniferka
jeniferka 2012-12-19 09:05:33+01
Ahojte kolegovci a ľudia čo milujú fotenie tak ako ja. Musím sa niekomu vykecať resp. vypísať tu a chcem vedieť akýkoľvek názor.
Kto z Vás fotil deti v škôlke? Nie len klasické koncoročné spoločné fotografie, ale i portrétové na tablo či vianočné. Som tak trošku v šoku, keď som sa dopočula kritiku na fotografie.
Rodičia nechcú fotky, lebo ich dieťa sa nakrivo usmieva. To je jedna vec. Ako ja môžem za to, ako sa ich dieťa tvári.
No a ďalšie. Vieme asi viacerí, že vianočné fotenie portrétové spočíva hlavne vo farbách bielej a červenej, teda i plátno sa zväčša používa biele no nie? Dievčatká mali tričká biele ktoré vraj úplne zanikli aj korunku anjelsku bielu ktorú vraj ani nie je vidieť.
A že zrezané nohy niektorím to vadilo, čomu vôbec nechápem. Či je pre nich tak dôležité aby dieťa malo na fotke práve nohy, pančušky atď....a podotýkam, že niektorí môžu byť aj radi že tam nemali nohy lebo by bolo vidieť total špinavé pančušky. Mne sa práve páčia fotografie, ktoré nevyzerajú ako pasové a sú sem tam i zošikma. No ťažké takéto veci asi niektorým vysvetlovať, však?
Ach jaj no čo vy na to?
 
monlaa
2015-06-04 20:06:21+02
príspevok od: Bruce
Buď sa na to pozerám z tvojej strany, alebo z pohľadu škôlky. Zo strany škôlky by som pri poplatku volil zmenu fotografa aj keď určite chyba nie je v tebe, ale konkurencia je dostatočná. A z tvojho pohľadu by som sklopil uši, zrak, chvost a bol rád , že mám práva fotiť a robiť buznas aj naďalej... Toto považujem za znak ochoty a akejsi reklamy urobiť ústretový krok. Viem ako to nervózne vyzerá pri takejto akcii...
myslíš že iní fotografovia idú v pohode dofocovať niekoľko krát?
 
Bruce
2015-06-04 21:10:48+02
Určite to nie je zábavné ani pekné a určite to nikoho neteší, ale uviedol som názor.
Zažívam dennodenne ľudskú aroganciu a nezmysel a poviem si svoje, ale nakoniec si uvedomím podstatné veci a potom kôli pár ľuďom mi nestojí problém zato. Vždy bude niekto nespokojný a bude vnímať veci inak. A platí pravidlo: 1. Zákazník má vždy pravdu. 2. Pokiaľ ju nemá tak platí bod. 1.
 
tomis.ales
2015-06-05 20:57:00+02
V ziadnom pripade nie zadarmo. Nech sa naucia na vlastnych chybach. Zakaznik nema vzdy pravdu, to je kravina. Je tu dohodnuty urcity rozsah poskytnutych sluzieb a v dohode je aj datum a cas. Nie je tam napisane, ze ked my sme blbi, tak na to doplati fotograf. Bodka.

Do buducna by som sa ale vzdy spytal, ci uz su vsetky decka odfotene
 
tomino1980
2015-06-06 08:10:48+02
príspevok od: Roman Point
Pokiaľ sa to opakuje tak áno. Nauctovat poplatok. Najlepšie by to bolo riešiť potom priamo s riaditeľkou škôlky/školy a nechať na nej či to stiahne s peňazí rozpočtu alebo to dá preplatiť/strhnúť z výplaty pani učiteľky čo zabudla. Dnes už len debil robí niečo zadarmo. Dnes ťa už aj z obchodu pošlú preč keď ti chýba 5-10 centov. Tak prečo by mali byť ostatní charita?
Pekný deň
Posledne sa mi stalo ze pokladnicka v minitescu hovori pani predomnou co jej chybalo par centov tesne pred koncom smeny hovori ze donesiete nabuduce

U nas v skolke ...neviem kto foti ...ale co mne vadilo naposledy ze za 10e dostanem vzdy len 1 fotku v roznych velkostiach ...farebnu, sepia, menšie farebné a vyskladane tablo ...pritom s každého dieťaťa spravili asi viac zaberov...iba ze bol len 1 pouzitelny

Ked mali teraz deti plavecky a tak som bol pozrieť posl hodinu ...nafotol som svojho chalana aj ostatne deti a každému dieťaťu rozdal fotky ...ci uz spolocnu velku ...aj podarenejsie s plavania ...cele ma to stalo cca 15e a spravil som radosť veľa deťom ...
 
Bruce
2015-06-08 23:06:26+02
Zadarmo robiť set fotiek je blbosť, ja som skôr narážal na penále, či akýsi príplatok a ochotu prísť, prejaviť ústretovosť aj napriek blbosti iných...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()