Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako spravne odfotiť černocha?

Petrushka
Petrushka 2012-12-20 13:52:48+01
Prosim, mala som v atelieri jednu rodinu, otec cernoch, zena rysava beloska, syncek pomiešany, a novorodenec uplne biela ako muka. Vselijako mozne som skusala svetlo ale vzdy som sa dostala k tomu ze koza otca mala bud prepaly alebo to proste nebolo ono, naopak ak bol otec dobry tak to novorodeňa bolo zase prepalene. Má niekto seriozny tip? Dakujem
 
Petrushka
2012-12-20 14:37:25+01
príspevok od: pxls.jpg
a nejde ti to ani s presnou expozicou vytiahnut kdesbu z rawu? je to cudne lebo x fotografov foti ciernocierny oblek zenicha a leskle biele saty nevesty a da sa to. medzi pletou cernocha a belocha pritom je pritom omnoho mensi kontrast.

urcite pomoze ak ich zoradis podla farby od najtmavsieho k najsvetlejsej smerom od zablesku. zablesk daj co najblizsie pri otca toho osvetli najviac a mama bude najdalej a tympadom trosku slabsie nasvietena - akby stale nestacilo mozes ju skusit aj trochu odtienit ciernou doskou.
Skoda ze sem nemozem hodit foto, (nezelali si byt zverejneni nikde), proste to nebolo ono ked tato drzal to malicke pri sebe, resp.si ho opieral o tvar. Ale asi som z toho viac prekvapena ako by som mala byt, musim sa s tym este nejako pohrat, resp.volat ich na fotenie castejsie dakujem moc za tipy
 
daze
2012-12-20 15:00:43+01
Tiez ma napadlo HDR, rozdelit fotografiu vertikalne, jedna strana +1, druha -1 prip. ekvivalent, a mas
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-12-20 16:15:33+01
príspevok od: Petrushka
Prosim, mala som v atelieri jednu rodinu, otec cernoch, zena rysava beloska, syncek pomiešany, a novorodenec uplne biela ako muka. Vselijako mozne som skusala svetlo ale vzdy som sa dostala k tomu ze koza otca mala bud prepaly alebo to proste nebolo ono, naopak ak bol otec dobry tak to novorodeňa bolo zase prepalene. Má niekto seriozny tip? Dakujem
 
polal
2012-12-20 17:25:48+01
Vypnúť d-lighting, všetko nastaviť manuálne (foťák aj blesky), zistiť si na webe kedy má tvoj čip najlepší DR, znížiť DR scény (odrazy bleskov, poprípade stále osvetlenie, vzdialenosť objektu od zdroja....), kontrolovať histogram. Malo by sa to vojsť. Ak nie potom napr. prechodový filter, HDR. Poprípade film.
 
Martin P
2012-12-20 18:20:42+01
D300 ma najvacsi DR na iso 200
pouzit softenie lightroom alebo capture nx2 alebo aj nx2
tam sa da z nefu vytiahnut tolko ze cernoch sa bude cudovat jaky je svetly a babenka si bude mysliet ze sa fotila po opalovani na jadrane alebo po 2 tyzdnoch intenzivneho solarka
prehanam samozrejme
uz na D7000 a teraz aj na D600 sa z nefu daju vytiahnut take veci ze az srdce poskoci a totalne zmrsena podexponovana fotka je aj celkom pozeratelna dokonca som aj vedome niektore veci podexponovaval aby som mal viac kresby v tienoch aj svetlach treba vsak poznat mieru a pod 2ev sa uz neoplati ist
sice sum isiel trosku hore ale to mi v tych pripadoch nevadilo
a da sa vela urobit aj kontrasnym nasvietenim cernocha trebars zvrchu zboku a spredu tuknut makkym svetielkom babo biele a aj z drhej strany belosku a aj vlk bude syty aj koza bude cela a aj petruska bude spokojna so zarobkom a s pracou vysledkom
 
Martin P
2012-12-20 18:23:32+01
príspevok od: polal
Vypnúť d-lighting, všetko nastaviť manuálne (foťák aj blesky), zistiť si na webe kedy má tvoj čip najlepší DR, znížiť DR scény (odrazy bleskov, poprípade stále osvetlenie, vzdialenosť objektu od zdroja....), kontrolovať histogram. Malo by sa to vojsť. Ak nie potom napr. prechodový filter, HDR. Poprípade film.
ja by som ten d lighting prave nechal zapnuty aj ked mieru si musi fotograf urcit sam lebo kazda scena chce nieco ine ostane pisem chvilku predtym
 
polal
2012-12-20 18:31:57+01
A ešte gobo. Tvrdým svetlom so šablonou svetlých postáv, alebo negatív na černocha. Alebo využiť pózu kde černoch tieni napr. dieťa telom a tiež tvrdým svetlom. Tá "nevýhoda veľkého kontrastu" sa dá využiť. Prípadne klapkami urobiť pásy svetla a prispôsobiť pózu, atď........
 
Martin P
2012-12-20 18:39:00+01
príspevok od: polal
A ešte gobo. Tvrdým svetlom so šablonou svetlých postáv, alebo negatív na černocha. Alebo využiť pózu kde černoch tieni napr. dieťa telom a tiež tvrdým svetlom. Tá "nevýhoda veľkého kontrastu" sa dá využiť. Prípadne klapkami urobiť pásy svetla a prispôsobiť pózu, atď........
fuuu to uz je ale vysoka skola svietenia a to sa pri komunalnej foto moc nenosi alebo zeby ano?
 
slavmiro
2012-12-20 18:48:59+01
OMG, vcera Jeniferka a Fotografovanie skolky, dnes Petruska a Fotenie B&W. Dievcata, dobra radam ked este neovladate postupy a geret, tak sa nepustajte do toho. Osobne v tom nevidim problem v dnesnej dobre, predsa nieco podobne je fotit v atelieri nevestu v bielom a zenicha v tmavom obleku sucasne.
 
polal
2012-12-20 18:51:03+01
príspevok od: Martin P
fuuu to uz je ale vysoka skola svietenia a to sa pri komunalnej foto moc nenosi alebo zeby ano?
Asi nie, ja som skôr teoretik ale napísal som všetko čo ma napadlo. Ale aj tak si myslím že by to snímač mohol zvládnuť aj rovnomerným svietením a spracovaním rawu. Asi nie je černejší ako svadobný oblek a dieťa bledšie ako svadobné šaty.
 
sachmo
2012-12-20 18:51:35+01
príspevok od: slavmiro
OMG, vcera Jeniferka a Fotografovanie skolky, dnes Petruska a Fotenie B&W. Dievcata, dobra radam ked este neovladate postupy a geret, tak sa nepustajte do toho. Osobne v tom nevidim problem v dnesnej dobre, predsa nieco podobne je fotit v atelieri nevestu v bielom a zenicha v tmavom obleku sucasne.
A ako sa naucia postupy a ovladat geret? Citanim fotoskoly na ephoto? Prax robi majstra.
 
Martin P
2012-12-20 19:04:47+01
príspevok od: polal
Asi nie, ja som skôr teoretik ale napísal som všetko čo ma napadlo. Ale aj tak si myslím že by to snímač mohol zvládnuť aj rovnomerným svietením a spracovaním rawu. Asi nie je černejší ako svadobný oblek a dieťa bledšie ako svadobné šaty.
teoria sice mozno ale vyzeralo to dost sofistikovane a prakticky
snimac to zvladne teda aspon tie nove s podporou svetla ak to vie v atelieri
a soft na koniec a vysledok je nadstandardne komunalne foto
 
Petrushka
2012-12-20 19:15:30+01
príspevok od: slavmiro
OMG, vcera Jeniferka a Fotografovanie skolky, dnes Petruska a Fotenie B&W. Dievcata, dobra radam ked este neovladate postupy a geret, tak sa nepustajte do toho. Osobne v tom nevidim problem v dnesnej dobre, predsa nieco podobne je fotit v atelieri nevestu v bielom a zenicha v tmavom obleku sucasne.
Forum je na to, aby som sa mohla opytat, ak s tym mas problem, tak to nekomentuj, dakujem ti.
 
Petrushka
2012-12-20 19:17:17+01
príspevok od: slavmiro
OMG, vcera Jeniferka a Fotografovanie skolky, dnes Petruska a Fotenie B&W. Dievcata, dobra radam ked este neovladate postupy a geret, tak sa nepustajte do toho. Osobne v tom nevidim problem v dnesnej dobre, predsa nieco podobne je fotit v atelieri nevestu v bielom a zenicha v tmavom obleku sucasne.
A nie je to podobne, ked sa cernoch leskne jak psie gule na cele a na licach, este ma aj holu hlavu, no uplne to iste ako svadobny oblek...
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-12-20 19:26:46+01
príspevok od: Petrushka
A nie je to podobne, ked sa cernoch leskne jak psie gule na cele a na licach, este ma aj holu hlavu, no uplne to iste ako svadobny oblek...
Keď sa leskne, používa sa na to puder (aj u mužov).
 
polal
2012-12-20 19:28:47+01
príspevok od: Petrushka
A nie je to podobne, ked sa cernoch leskne jak psie gule na cele a na licach, este ma aj holu hlavu, no uplne to iste ako svadobny oblek...
Myslel som že je tam preklep a malo byť podpal na černochovi. Na odlesky uterák, púder, CPL, čo je povinná výbava v štúdiu.
 
Petrushka
2012-12-20 19:37:24+01
Ano dakujem vsetkym zucastnenym za odpovede, velmi ste mi pomohli. Boli si poobede pre fotky a tak som ich cvicne cvakla znovu. S vyuzitim vasich rad uz je to tak ako ma
 
Martin P
2012-12-20 19:39:48+01
cernochom sa vacsinou leskne koza este som nevidel prirodzene matneho cernocha len po prepudrovani tmavym dermacolom alebo ked je mrtvy
ale prave ten lesk by som vyuzil ako pozitivum a kontury plasticita tela tvare
to u belochov nieje
ale CPL a puder musi byt aspon ciastocne kombinacia
 
Petrushka
2012-12-20 19:49:27+01
príspevok od: Martin P
cernochom sa vacsinou leskne koza este som nevidel prirodzene matneho cernocha len po prepudrovani tmavym dermacolom alebo ked je mrtvy
ale prave ten lesk by som vyuzil ako pozitivum a kontury plasticita tela tvare
to u belochov nieje
ale CPL a puder musi byt aspon ciastocne kombinacia
Hej CPL stacil diky moc
 
Martin P
2012-12-20 19:52:33+01
príspevok od: Petrushka
Ano dakujem vsetkym zucastnenym za odpovede, velmi ste mi pomohli. Boli si poobede pre fotky a tak som ich cvicne cvakla znovu. S vyuzitim vasich rad uz je to tak ako ma
oooo gratulacia nabuduce so skusenostami to bude lepsie a ked pridu onedlho zeleni mimozemstania tak treba kvoli farebnemu vyvazeniu a spravnej expozicii dat aj sedu tabulku
to nieje vysmech ale buduca realita
tak trochu na odlahcenie
lebo tych zelenych muzickov bude musiet nekto odfotit a kto iny ked nie fotografka so skusenostami komunalneho zamerania
samozrejme nechcel som nikoho urazit ale len odlahcit temu ktora moze neskusenemu fotografovi privodit vrasky na cele a zapotit podpazusie
mier v dusi a usmev na tvari a hned ide vsetko lahsie
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()