Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako spravne odfotiť černocha?

Petrushka
Petrushka 2012-12-20 13:52:48+01
Prosim, mala som v atelieri jednu rodinu, otec cernoch, zena rysava beloska, syncek pomiešany, a novorodenec uplne biela ako muka. Vselijako mozne som skusala svetlo ale vzdy som sa dostala k tomu ze koza otca mala bud prepaly alebo to proste nebolo ono, naopak ak bol otec dobry tak to novorodeňa bolo zase prepalene. Má niekto seriozny tip? Dakujem
 
slavmiro
2012-12-20 20:11:06+01
príspevok od: Petrushka
A nie je to podobne, ked sa cernoch leskne jak psie gule na cele a na licach, este ma aj holu hlavu, no uplne to iste ako svadobny oblek...
ano, mam problem s lamami, co tu znizuju uroven diskusie svojim diletatstvom, zalozia si konto a obratom spamuju do fora. Mam problem so pseudofotografmi co urazaju svojich klientov a objekty na vlastnych fotografiach. Trocha respektu by nezaskodilo.

P.S. Moderne svadovne obleky su leskle.
 
slavmiro
2012-12-20 20:12:47+01
príspevok od: polal
Myslel som že je tam preklep a malo byť podpal na černochovi. Na odlesky uterák, púder, CPL, čo je povinná výbava v štúdiu.
pri farebnej fotografii nie tmavej pokozky a pouziti CPL si koledujes o vazny problem s pletovkami.
 
polal
2012-12-20 20:25:32+01
príspevok od: slavmiro
pri farebnej fotografii nie tmavej pokozky a pouziti CPL si koledujes o vazny problem s pletovkami.
To áno ale zachrániť sa to ako-tak dá. Hlavne ten zoznam sa nemusí požiť celý naraz.
Je tam 7 kombinácií
 
total empty
2012-12-20 20:55:28+01
Ešte stále nevieš z toho vísť? Jednoducho zložená expozícia,nie HDR. Ak budeš okolo toho veľa špekulovať a volať si ich (klientov ) na prefotenie, tak ich stratíš. Čo keď ťa nabudúce zavolaju trebars do Zanzibaru fotiť jeho 15 členú rodinu,prípadne všetkých bratrancov,tety atď.
 
Petrushka
2012-12-20 21:10:00+01
príspevok od: total empty
Ešte stále nevieš z toho vísť? Jednoducho zložená expozícia,nie HDR. Ak budeš okolo toho veľa špekulovať a volať si ich (klientov ) na prefotenie, tak ich stratíš. Čo keď ťa nabudúce zavolaju trebars do Zanzibaru fotiť jeho 15 členú rodinu,prípadne všetkých bratrancov,tety atď.
Uz som pisala ze to je v poriadku uz, dik.
 
pxls.jpg
2012-12-20 22:30:32+01
príspevok od: sachmo
A ako sa naucia postupy a ovladat geret? Citanim fotoskoly na ephoto? Prax robi majstra.
Na ephoto o svieteni nie je skoro nic. Existuje ale literatura a to nemyslim popularneho mc nallyho. Je chybou mysliet si, ze si nakupim vybavenie, budem skusat a nakoniec dojdem ako na to. Prax robi majstra, ale na praktikovanie musim vediet nejaku teoriu.
 
sachmo
2012-12-21 00:34:37+01
príspevok od: pxls.jpg
Na ephoto o svieteni nie je skoro nic. Existuje ale literatura a to nemyslim popularneho mc nallyho. Je chybou mysliet si, ze si nakupim vybavenie, budem skusat a nakoniec dojdem ako na to. Prax robi majstra, ale na praktikovanie musim vediet nejaku teoriu.
no ale samotna teoria nestaci a vacsinou je to tak, ze skusis, zistis, ze to nejde, tak hladas ako na to a tak sa dopracujes k niecomu. Neviem si ale predstavit, ze si nieco nastudujes, potom rozlozis svetla, nastavis fotak a cvakas spickovo.
 
Martin Školiak
2012-12-21 01:08:00+01
príspevok od: Petrushka
To ale vylucuje moznost otca drzat novorodeňa, ale aj tak dakujem za zastavenie.
A čo tak nafotiť to na film, taký Kodak Portra 160 alebo Fuji Pro 160s by to hravo zvládol.
 
Martin Školiak
2012-12-21 01:51:26+01
príspevok od: sachmo
no ale samotna teoria nestaci a vacsinou je to tak, ze skusis, zistis, ze to nejde, tak hladas ako na to a tak sa dopracujes k niecomu. Neviem si ale predstavit, ze si nieco nastudujes, potom rozlozis svetla, nastavis fotak a cvakas spickovo.
To si asi robíš srandu učiť sa na zákazníkoch. Keď príde zákazník k fotografovi očakáva profesionála. Čo keby sa Petrushka išla najprv vyučiť k skutočnému fotografovi ktorý vie čo robí. Trebárs mu držať svetlá a popri tom sa učiť ateliérovému svieteniu a až potom sa púšťať do remesla.
 
sachmo
2012-12-21 08:41:38+01
príspevok od: Martin Školiak
To si asi robíš srandu učiť sa na zákazníkoch. Keď príde zákazník k fotografovi očakáva profesionála. Čo keby sa Petrushka išla najprv vyučiť k skutočnému fotografovi ktorý vie čo robí. Trebárs mu držať svetlá a popri tom sa učiť ateliérovému svieteniu a až potom sa púšťať do remesla.
Nehovoril som, ze sa musi ucit na platiacich ludoch, ludi s tmavou pokozkou najdes na slovensku dost, ktori ochotne postoja.
 
zuzka1
2012-12-21 20:54:51+01
mulat na svetlom pozadi spot metering a EV -0,5 a cernoch na miesanom prirodzenom pozadi (vonku) -0,1
takto som fotila deti miesanych ras u syna v skole.

treba skusat.
 
zuzka1
2012-12-21 21:12:46+01
pozrela som v knihe Skin (Lee Varis) o studiovom foteni tmavej pokozky, je ako tip spomenute: tmava plet profituje zo svetelnych zdrojov umiestnenych blizko osi (dlhe i) objektivu na zvyraznenie zdravej vlhkosti pokozky (aby tmava plet vyzerala co najprirodzenejsie). ked pridate dalsie svetlo zo stran blizko za chrbtom objektu. toto doda v pleti jemne zosvetlenia, ktore dotvara krasny "cokoladovo tonovany" komplexny dojem.

za postavou su dva male dazdniky, 20-palcovy beauty dish priamo nad fotoaparatom a 6-stopovy dazdnik priamo za fotoaparatom.
 
Martin Prievalsky
2012-12-21 21:20:29+01
príspevok od: sachmo
Nehovoril som, ze sa musi ucit na platiacich ludoch, ludi s tmavou pokozkou najdes na slovensku dost, ktori ochotne postoja.
to hej, s takou mierne tmavou pokožkou žijú tam, na východe, celkom hojne v svojich skromných obydliach....no ale s foťákom odtadiaľ neodídeš
 
2vladino
2012-12-21 21:47:35+01
chcete fotiť kvalitné čb fotografie ?? Príďte na východ sk ,váš foťák je už dávno tu........
 
sachmo
2012-12-22 09:24:52+01
príspevok od: Martin Prievalsky
to hej, s takou mierne tmavou pokožkou žijú tam, na východe, celkom hojne v svojich skromných obydliach....no ale s foťákom odtadiaľ neodídeš
Ak vies ako na to, tak sa to da: http://www.amazon.com/Gypsies-Cigani-Tibor-Huszar/dp/8071610712
 
hugoba
2012-12-22 14:03:56+01
príspevok od: sachmo
Nehovoril som, ze sa musi ucit na platiacich ludoch, ludi s tmavou pokozkou najdes na slovensku dost, ktori ochotne postoja.
oni ochotne postoja,len ta to vyjde sakra draho,oni ti len tak nezapozuju,musis zaplatit a nakoniec zistis,ze nemas penazenku,fotak.....a si rad,ze ti darovali zivot!
 
SICKsupreme
2013-01-18 20:48:27+01
príspevok od: Petrushka
Prosim, mala som v atelieri jednu rodinu, otec cernoch, zena rysava beloska, syncek pomiešany, a novorodenec uplne biela ako muka. Vselijako mozne som skusala svetlo ale vzdy som sa dostala k tomu ze koza otca mala bud prepaly alebo to proste nebolo ono, naopak ak bol otec dobry tak to novorodeňa bolo zase prepalene. Má niekto seriozny tip? Dakujem
hladka muka!
...you know what i mean ;p
 
atariak
2013-01-18 21:16:27+01
pokial pises, ze na cernochovi su prepaly, tak zrejme na nom vznikaju odlesky? treba ho nasminkovat! ja sa v tych zenskych pudrikoch nevyznam, ale tusim su take nejake zmatnujuce, ci? treba mu slusne vysvetlit, ze leskla cernoch nem dobra cernoch
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()