Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako dosiahnem tento výsledok?

Cassul
2013-02-27 19:37:43+01
Ahojte, pre väčšinu z Vás sa to bude zdať asi dosť blbá otázka, ale s fotografovaním len začínam a fakt netuším, ako dosiahnuť takýto výsledok. http://photovide.com/portrait-photography-tomasz-zienkiewicz/ Veľa portrétov je takto vyhotovených, ale netuším či je to len upravené v nejakom programe. Nie je tam vôbec ostrosť. Stačí to nejak rozostriť alebo? Ak áno, poprípade aký filter sa dá na to použiť? Ďakujem
 
tomas.sikula
2013-02-27 19:49:09+01
hm, tak to jsem zvědavý,co ti kdo odpoví.

1. kterou fotku jsi měl na mysli?
2. předpokládám, že je to focené objektivem s pevným ohniskem a bylo použito nízké clonové číslo, takže došlo k zmenšení hloubky ostrosti
3. tyhle fotky bývají velmi často pečlivě retušované včetně lokálního doostření nebo naopak rozostření

na youtube je hodně tutoriálů, jak fotku upravit do požadovaného vzhledu, ale bez objektivu by ses uklikal do bezvědomí a stejně by z toho moc nebylo.
 
keko
2013-02-27 19:50:45+01
Skus zapatlany UV filter pre zaciatok. Ak mas digital, nemal by byt problem odhadnut mieru zapatlanosti.
Su machri, co to robia v PS. Ale nasetrit si treba na objektiv s oznacenim DC - Defocus Colntrol. Teda s riadenym rozostrenim.
 
Cassul
2013-02-27 19:59:03+01
príspevok od: tomas.sikula
hm, tak to jsem zvědavý,co ti kdo odpoví.

1. kterou fotku jsi měl na mysli?
2. předpokládám, že je to focené objektivem s pevným ohniskem a bylo použito nízké clonové číslo, takže došlo k zmenšení hloubky ostrosti
3. tyhle fotky bývají velmi často pečlivě retušované včetně lokálního doostření nebo naopak rozostření

na youtube je hodně tutoriálů, jak fotku upravit do požadovaného vzhledu, ale bez objektivu by ses uklikal do bezvědomí a stejně by z toho moc nebylo.
Myslel som hneď prvú fotku. Ďakujem za radu
 
keko
2013-02-27 20:03:59+01
príspevok od: Cassul
Myslel som hneď prvú fotku. Ďakujem za radu
skus LOMO
 
Plyšiak
2013-02-27 20:09:44+01
frajerkina pančucha cez objektív
 
Iygor
2013-02-27 21:01:10+01
skús takýto filter:
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2121047-cz-cokin-filtr-p144-bila-sit-2

ak sa ti to zdá drahé tak skús obyčajný uv filter natri tenkou vrstvou bielej vazelíny(z lekárne), po krajoch viac, v strede minimum....
 
Janet
2013-02-27 21:29:58+01
príspevok od: Plyšiak
frajerkina pančucha cez objektív
dobrý tip na experimentovanie pri fotení, pančucha pred objektívom i na objektíve a môže byť aj deravá..dik
 
ROBAN
2013-02-27 22:18:56+01
Mam lepsi napad... Pouzi instagram
 
Cassul
2013-02-27 22:34:39+01
Ďakujem Vám za rady Pekný zvyšok večera prajem Niečo vyskúšam a uvidíme
 
tomatito
ocenenie redakciou 2013-02-27 23:19:09+01
príspevok od: keko
Skus zapatlany UV filter pre zaciatok. Ak mas digital, nemal by byt problem odhadnut mieru zapatlanosti.
Su machri, co to robia v PS. Ale nasetrit si treba na objektiv s oznacenim DC - Defocus Colntrol. Teda s riadenym rozostrenim.
a preco prave nikon? staci canon 50mm f1.2 ..to ti urobi riadne riadene rozostrenie...
 
keko
2013-02-27 23:42:39+01
príspevok od: tomatito
a preco prave nikon? staci canon 50mm f1.2 ..to ti urobi riadne riadene rozostrenie...
Netvrdim, ze Nikon, aj ked ten objektiv je dobry. Rovnako dobry je Mamiya 4/150 SF a vela inych.
Ide o to, ze vysledok je taky jemne zahmleny ale ostrost tam najdes. Este lepsie su portetovacie objektivy na velky format z polovice 18 storocia. Tie su uplne najgenialnejsie. 20x25 cm negativ a kontaktom urobeny pozitiv. Ale to sa ani neda reprodukovat, nie to este opisovat.
http://www.flickr.com/photos/kapro/7856522460/in/photostream/
 
keko
2013-02-27 23:43:55+01
príspevok od: tomatito
a preco prave nikon? staci canon 50mm f1.2 ..to ti urobi riadne riadene rozostrenie...
... inak som pochopil, ten objektiv, co spominas je defocus uplne cely
 
keko
2013-02-27 23:45:18+01
príspevok od: tomatito
a preco prave nikon? staci canon 50mm f1.2 ..to ti urobi riadne riadene rozostrenie...
Alebo toto
http://www.flickr.com/photos/kapro/tags/wollensak/
 
tomatito
ocenenie redakciou 2013-02-28 00:12:31+01
ten to ma tiez riadne defocus hej 50mm ma na houno ostrenie..zial..
 
transporti686
2014-02-17 14:06:46+01
Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno, tak sa opýtam tu. Ako pristupovať k dosiahnutiu takejto foto

http://www.xoxo-kiss.com/2012/12/editorial-lust-michael-creagh-for.html

resp. výsledku pri fotení na čb film? čiže výsledok je čiernobiely a nie farebný v postprocese sa nedajú ladiť jednotlivé farby samostatne, ide mi o prevedenie: výber šiať - tmavé červené trebárs alebo čierne vo výsledku budú čierne resp. veľmi tmavé, svietenie postavy a svietenie pozadia

vďaka za odpovede
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-17 14:20:26+01
príspevok od: transporti686
Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno, tak sa opýtam tu. Ako pristupovať k dosiahnutiu takejto foto

http://www.xoxo-kiss.com/2012/12/editorial-lust-michael-creagh-for.html

resp. výsledku pri fotení na čb film? čiže výsledok je čiernobiely a nie farebný v postprocese sa nedajú ladiť jednotlivé farby samostatne, ide mi o prevedenie: výber šiať - tmavé červené trebárs alebo čierne vo výsledku budú čierne resp. veľmi tmavé, svietenie postavy a svietenie pozadia

vďaka za odpovede
Prevod farieb mozes riadit pouzitim farebnych filtrov. Treba sa len naucit ako funguju. Podla zelaneho kontrastu zvolis farby siat, makeupu a filtra.
 
total empty
2014-02-17 14:23:35+01
príspevok od: transporti686
Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno, tak sa opýtam tu. Ako pristupovať k dosiahnutiu takejto foto

http://www.xoxo-kiss.com/2012/12/editorial-lust-michael-creagh-for.html

resp. výsledku pri fotení na čb film? čiže výsledok je čiernobiely a nie farebný v postprocese sa nedajú ladiť jednotlivé farby samostatne, ide mi o prevedenie: výber šiať - tmavé červené trebárs alebo čierne vo výsledku budú čierne resp. veľmi tmavé, svietenie postavy a svietenie pozadia

vďaka za odpovede
Normálne farebne nafoť, potom desaturácia a poťahuješ z farbami. napr color balnce, tie menia čb fotku ako tiene a odtiene šedej atď.
 
transporti686
2014-02-17 14:28:12+01
príspevok od: total empty
Normálne farebne nafoť, potom desaturácia a poťahuješ z farbami. napr color balnce, tie menia čb fotku ako tiene a odtiene šedej atď.
to mi jasné, ale poťahovať farby nechcem, základ má byť čb film, chcem nafotiť a nepoťahovať farby, ale max doladiť kontrast a pohrať sa možno v silver efexe.
 
transporti686
2014-02-17 14:32:46+01
príspevok od: Karol Srnec
Prevod farieb mozes riadit pouzitim farebnych filtrov. Treba sa len naucit ako funguju. Podla zelaneho kontrastu zvolis farby siat, makeupu a filtra.
toto sa samozrejme ovládam, skôr by som volil vybrať šaty, tak aby som filtrovať nemusel, skôr mi išlo o to, či svietiť napr. na čierne pozadie alebo na šedé reflektorom alebo využiť fall-off z main light, v tom totiž nie som doma, ale rád by som skúsil, zmerať či už flashmetrom alebo spotovo nemám problém, prípadne aj riadiť kontrast pri vyvolávaní čb filmu
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()