Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako odfotiť modré LED svetlo

karina.durasová
2017-10-06 16:59:22+02
Zdravím, ak mi budete vedieť niekto poradiť, budem vďačná
Vyrábam náladové osvetlenie (tienidlo z hrubého číreho skla, kde je vnútri LED hadica). Vyrábam ho v rôzných farbách. Nedarí sa mi odfotiť modré svetlo, vždy tam mám odtiene žiarivo ružovej. Pri iných farbách je to v poriadku. Fotím v prítmí, teda skoro tme.
Ďakujem
 
bonifacko
2017-10-06 17:15:29+02
Skúsil by som surovy format a v Adobe LR si vyrobíš odtieň aky potrebuješ.
 
karina.durasová
2017-10-06 17:31:27+02
Fú, tak teraz neviem presne čo myslíš. Ako že odfotiť biele svetlo a vo PS dofarbiť ? Adobe nemám, bo mám Mac.
 
Krtko fotografom
2017-10-06 17:52:12+02
Katka, iba odhadujem, na fotaku mas nastavene automaticke vyvazenie bielej... Neviem sice, aky pouzivas program, ale tak, ako ti pise Duves, v Adobe LR si bud upravis vyvazenie bielej, co je najjednoduchsie, alebo sa budes hrat s farbami. To iste aj v PS, ak to fotis do RAW, potom si to mozes presne tak isto "zafarbit", ako v LR, a podla toho co pises, tak mas verziu pre Mac, to je zase operacny system, cize s tym, ako pises, ze nemas Adobe, ze mas Mac, tak s tym to nema nic spolocne .
 
perf
2017-10-06 18:09:37+02
Použiť vyváženie bielej pre denné svetlo. Možno pomôže.
 
karina.durasová
2017-10-06 18:10:08+02
S vyvažením bielej som sa hrala do aleluja, nič nepomáha. Aha, tak čo sa týla Adobe, s tým som nikdy nič nerobila, všetko vo PS. Píšeš, že "ak to fotíš do RAW". Obávam sa, že JPEG. Teda surový bolo myslené formát RAW ?
 
bonifacko
2017-10-06 18:32:57+02
ano RAW je surovy format a na nete sa daju o tom objaviť rozne članky, napr.
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/digitalna-fotografia/zaciname-fotografovat-do-raw-i/
http://blog.horehron.sk/fotografovanie/porovnanie-jpg-a-raw-preco-fotit-do-raw
atd
 
karina.durasová
2017-10-06 18:39:50+02
Áno, áno, zrovna si to čítam. Ale zistila som, že treba k tomu natiahnuť špeciálne programy a to ja nemôžem, lebo ten môj starček Mac sa už nedá aktualizovať. Že vraj mi Ježiško prinesie nový
Tak zatiaľ asi skúsim nafotiť s bielym svetlom hadice a v PS dofarbiť. Nebude to síce ono, ale v popise k výrobkom to už hádam nejako okvákam
 
lacikamo
2017-10-07 00:41:43+02
Ahoj, ak otvoríš .jpg v PS, tak ho v ňom aj upravíš.. Nemusíš byť profesionálka (RAW), aby si zeditovala snímok, nedaj sa zmiasť.
 
bonifacko
2017-10-07 10:10:39+02
príspevok od: lacikamo
Ahoj, ak otvoríš .jpg v PS, tak ho v ňom aj upravíš.. Nemusíš byť profesionálka (RAW), aby si zeditovala snímok, nedaj sa zmiasť.
som nevedel, že som vlastne profesional, že fotím do RAW
 
fatality
2017-10-07 11:14:05+02
príspevok od: lacikamo
Ahoj, ak otvoríš .jpg v PS, tak ho v ňom aj upravíš.. Nemusíš byť profesionálka (RAW), aby si zeditovala snímok, nedaj sa zmiasť.
to nieje o mateni..v jpgu bielu nevyvazis,v rawe hej..takze ju v prvom rade nemyl ty..☺..
 
fatality
2017-10-07 11:27:09+02
príspevok od: karina.durasová
Áno, áno, zrovna si to čítam. Ale zistila som, že treba k tomu natiahnuť špeciálne programy a to ja nemôžem, lebo ten môj starček Mac sa už nedá aktualizovať. Že vraj mi Ježiško prinesie nový
Tak zatiaľ asi skúsim nafotiť s bielym svetlom hadice a v PS dofarbiť. Nebude to síce ono, ale v popise k výrobkom to už hádam nejako okvákam
mas v tom trochu hokej..☺..Adobe je firma..ktora produkuje rozne programy..aj tvoj Photoshop..aj Lightroom..atd..takze ked pouzivas PS,cely nazov je Adobe Photoshop..☺..
ak modre svetlo fotak foti do ruzova,tak to je len o vyvazeni bielej(ak to sklo nema nahodou ruzovy nadych)..
skus do otvoreneho PS mysou pretiahnut RAW,malo by ti ho v ramci PS otvorit v Camera Raw,co je sucast PS..a tam sa hrat s posuvnikmi White balance a Tint..
ak mas velmi stary PS a RAW ti neotvori,otvor si jpg priamo v PS a chod do Image potom do Adjustments a v Hue/Saturation s posuvnikom Hue najdes spravny odtien..
 
j.a.r.o.
2017-10-07 14:23:39+02
Karina - vlož tu jeden neupravený raw súbor. Iste ti to niekto upraví a uvidíš ako to môže vyzerať.
 
Azimut
2017-10-08 11:31:58+02
príspevok od: fatality
to nieje o mateni..v jpgu bielu nevyvazis,v rawe hej..takze ju v prvom rade nemyl ty..☺..
Kvapátkom v JPG:
 
fatality
2017-10-08 11:37:43+02
príspevok od: Azimut
Kvapátkom v JPG:
ale ved hej,male posuny sa daju takto "nasimulovat"..skus to vsak spravit ak ti pri umelom osvetleni supne fotak foto do zltooranzova,popr.ked je ten posun este vyraznejsi..
 
lacikamo
2017-10-11 21:40:15+02
príspevok od: fatality
to nieje o mateni..v jpgu bielu nevyvazis,v rawe hej..takze ju v prvom rade nemyl ty..☺..
To mi vysvetli, ako bielu nevyvážim? .jpg je rovnaký súbor dát ako RAW -čo sa týka možností úprav.
 
lacikamo
2017-10-11 21:43:15+02
príspevok od: bonifacko
som nevedel, že som vlastne profesional, že fotím do RAW
no, objavilo sa veľa "profesionálov" - fotografov - nevedia nič o expozícii a svetle, fotku robia až v počítači. Ptrebujú RAW, aby mohli veľa bez strát editovať. Lebo základ majú nahovno.
 
fatality
2017-10-11 23:57:16+02
príspevok od: lacikamo
To mi vysvetli, ako bielu nevyvážim? .jpg je rovnaký súbor dát ako RAW -čo sa týka možností úprav.
ftipaalek..
 
lacikamo
2017-10-15 22:44:24+02
...zaujímavé.
fatality, tak napíš v čom sa mýlim?
Všetci, čo ste dali palec dole - tiež - a fakty. Nie urazená ješitnosť, čo ste sa tým cítili oslo-vení.
 
helmiczka
2017-10-16 11:37:18+02
JPEG má tzv. hĺbku 8 bitov a RAW 12-14 bitov, keď už nič iné. Rozdielov v dátach je samozrejme omnoho viac.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()