Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotenie svadby

Lucinda
2019-08-16 20:20:19+02
Ahojte.kedze ma caka prva svadba tak mam trochu stres.idem fotit kamaratke a vie ako fotim.takze ci si nechcem vyskusat svadbu.tak skusim len neviem co a ako.bude ju mat na urade a asi budem potrebovat aj blesk.poradite mi aky na nikon 5100?a na com si dat najviac zalezat?dakujem
 
lackoma
2019-08-16 20:59:13+02
Svadobná fotografia je dosť náročný fotografický žáner, hlavne nech ti neujde to najdôležitejšie.
 
DenisBede
2019-08-16 21:24:20+02
Ahoj,
tiež som tak fotil obrad a hostinu rodinnej príslušníčke. So sveteľným objektívom blesk určite nepotrebuješ, odporúčam nejaký mať (požičať ideál). Na úrade si pozrieť priestory vopred a dohodnúť sa s oddávajúcim a staffom kto kde zvykne stáť a prípadne si ich usmerniť, nech ti nezavadzajú. Hostí usmerniť keď budú chcieť hneď gratulovať, nech nejdú zo všetkých strán ale tak aby to tebe vyhovovalo (okná za chrbtom, pekné pozadie za novomanželmi a v zástupe po jednom nech sa navzájom nekryjú).
V zásade nemusíš byť nejak excelentný fotograf aby si to dobre nafotila, stačí si ustriehnuť tie logistické záležitosti
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-08-16 21:29:41+02
No zbohom. Pustat sa s D5100 a bez skusenosti do svadby je cista nezodpocvednost. CO ked zo nezvladnes? To ze sa kamaratke pavcia nejake tvoje fotky z exterieru neznamena, ze jej mas kivnut na to, nafotit jej svadbu. Nech si len pekne objedna profika. Do svadieb sa pusti, az budes kalopevne presvedcena, ze to zvladnes. Ked si nevies ani vybrat blesk, ver ze na to este nemas.

V tomto som vzdy neustupny. Svadba je obrovska zodpovednost. Ked to pobabres, zvycajne je po kamaratstve. SKuseny fotograf vie, kedy ma povedat nie a nenechat sa pritlacit k niecomu o com nie je presvedceny ze zvladne.
 
bonifacko
2019-08-17 09:31:34+02
Lucinda, zbytočne to Karolovi minúskuješ. Je to tak. Vyskušal som si 2 svadby, jednu v rodine, jednu jednej znamej, čo ženila syna. Je to otročina a zodpovednost. Dobra vybava je zaklad, založne telo je opatrnosť. A hlavne zvládnutá technika fotografovania. Čo máš z toho splnené?
 
francesco
2019-08-17 09:47:45+02
Fotit s bleskom je ako fotit odznova. Urcite si zadovaz v dostatocnom predstihu a nauc sa s nim pracovat, aby si nebola prekvapena co z fotaku vylezie. Bud Nikon SB700 alebo od tretich vyrobcov (godox,yongnuo). p.s. svadby fotim a mam 4 blesky - pri obrade nepouzivam ziadny.
 
blahoslav J B Art
2019-08-17 10:07:10+02
príspevok od: Lucinda
Ahojte.kedze ma caka prva svadba tak mam trochu stres.idem fotit kamaratke a vie ako fotim.takze ci si nechcem vyskusat svadbu.tak skusim len neviem co a ako.bude ju mat na urade a asi budem potrebovat aj blesk.poradite mi aky na nikon 5100?a na com si dat najviac zalezat?dakujem
kludne chod do toho, len kamaratke dopredu povedz, ze fotky nemusia vyjst tak dobre, ako by ich fotil niekto, kto svadby fotieva ... a ked sa bude vydavat druhykrat, fotky budu lepsie
ak sa to da, chod s niekym na ten urad a skus ho tam cvicne cvaknut, aby si si to vyskusala nazivo
 
fatality
2019-08-17 11:49:30+02
príspevok od: bonifacko
Lucinda, zbytočne to Karolovi minúskuješ. Je to tak. Vyskušal som si 2 svadby, jednu v rodine, jednu jednej znamej, čo ženila syna. Je to otročina a zodpovednost. Dobra vybava je zaklad, založne telo je opatrnosť. A hlavne zvládnutá technika fotografovania. Čo máš z toho splnené?
to fakt dala minusku?..to uz musi byt ake ego,ist fotit svadbu s prehistorickym fotakom,prakticky prvy krat s bleskom,co je uplne nieco ine,nez fotenie pri prirodzenom svetle a este minuskovat sefredaktora,ktory jej dal velmi dobru radu...
holt..chudera kamaratka..
 
poqy
2019-08-17 13:30:15+02
príspevok od: fatality
to fakt dala minusku?..to uz musi byt ake ego,ist fotit svadbu s prehistorickym fotakom,prakticky prvy krat s bleskom,co je uplne nieco ine,nez fotenie pri prirodzenom svetle a este minuskovat sefredaktora,ktory jej dal velmi dobru radu...
holt..chudera kamaratka..
Prvá reakcia podobná aj u mňa, no zamyslel som sa. Celkovo reakcie ktoré dostala vytvorili dojem nepriateľského prostredia tu na fóre. Kým nemá nahraté fotky v galérii nie je dôvod tvrdiť že nejakým foťákom sa to nedá nafotiť. Fotí sa nejakých 100 rokov a určite nie na bezzrkadlovky ((:
Možno chalani(a baby) od fachu by mohli postnúť inšpiratívne články či rady. Dievča sem už asi nepríde, ale budúcim čitateľom by prišli vhod.
 
fatality
2019-08-17 13:47:14+02
príspevok od: poqy
Prvá reakcia podobná aj u mňa, no zamyslel som sa. Celkovo reakcie ktoré dostala vytvorili dojem nepriateľského prostredia tu na fóre. Kým nemá nahraté fotky v galérii nie je dôvod tvrdiť že nejakým foťákom sa to nedá nafotiť. Fotí sa nejakých 100 rokov a určite nie na bezzrkadlovky ((:
Možno chalani(a baby) od fachu by mohli postnúť inšpiratívne články či rady. Dievča sem už asi nepríde, ale budúcim čitateľom by prišli vhod.
ako..nech si ide s cim chce,bude to jej vizitka..akurat fotit asi velmi dobre
nevie,ked sa tu pyta,ako sa pouziva blesk..
 
Mikon
2019-08-17 14:45:31+02
príspevok od: fatality
ako..nech si ide s cim chce,bude to jej vizitka..akurat fotit asi velmi dobre
nevie,ked sa tu pyta,ako sa pouziva blesk..
Napísala že asi blesk 😂 ona ani nevie či ho potrebuje.
 
oldbas
2019-08-17 15:21:35+02
Kamarád, který fotil vše kolem sebe, lidi vůbec, se před pár roky nechal přemluvit od kamaráda, jestli mu nafotí svatbu. Fotografa kvůli nízkému rozpočtu nechtěli. Šel do toho, s technikou Nikon D40 + nikon 18-105 + blesk SB 700. Ten blesk si tenkrát pořídil kvůli té stavbě asi týden dopředu, nikdy před tím ho v ruce neměl. Stavebčané byb obeznámeni s tím, že výsledek může byt dost hrůza. Nastavil si prioritu clony, ISO 400, blesk na automat (v místnosti odrážel o strop, venku napřímo), několik panáků na kuráž a cvakal. Výsledek? Svatebčené v sedmém nebi, fotky se jim mooc líbili. Jo a vše foceno do jpeg, pouze minimum úprav tipu zesvětlir, ztmavit. Největší úskalí byly ty nervy a stres nepokazit to. Už nikdy žádnou svatbu fotit nešel.
 
matoxxx
2019-08-17 16:11:42+02
Možno sa rozvedu a bude to jedno ako to nafotí.
 
Lucinda
2019-08-17 17:57:19+02
Fotit iba obrad nic ine.pred uradom v urade.nic velke.s bleskom som este nefotila kedze fotim vecsinou v ext za svetla.ale dik za rady
 
z80
2019-08-17 19:46:38+02
príspevok od: matoxxx
Možno sa rozvedu a bude to jedno ako to nafotí.
Alebo ju pozvu aj na fotenie rozvodu
 
WildSammy
2019-08-17 21:53:14+02
s d5100 a 35/1.8 a 50/1.8 a sb-700 si myslim, ze sa da svadba nafotit uplne v pohode.. nik to tu nespomenul, ale "najdolezitejsie" je, aby sa sam fotograf citil dobre, v dobrej nalade, motivovany, tesil sa a bol plny energie, pripraveny dat zo seba a svojej techniky maximum, co dokaze.. ak nie je nic ine, treba pracovat s tym, co mame, ale naozaj velmi dolezity fakt je, aby z fotografa alebo fotografky vyzarovala pozitivna energia, lebo ako sa citi fotograf, tak sa citi aj par a tak vyzeraju potom aj fotky.. cize je to velmi dolezity aspekt celeho svadobneho fotenia a mozno dolezitejsi aj ako cela technika.. fotenie sa zlepsuje praxou, cim viac praxe, tym lepsie fotky, ale aspekt spokojnosti fotografa pri foteni bude vzdy dolezity.. treba sa s fotenim parom hrat a navodit im dobru atmosferu a naladu pri foteni a vymyslat s nimi vselico, aby sa citili naozaj, ze na tych fotkach fotografovi zalezi a ze je s nimi spokojny
 
fatality
2019-08-18 21:16:18+02
príspevok od: WildSammy
s d5100 a 35/1.8 a 50/1.8 a sb-700 si myslim, ze sa da svadba nafotit uplne v pohode.. nik to tu nespomenul, ale "najdolezitejsie" je, aby sa sam fotograf citil dobre, v dobrej nalade, motivovany, tesil sa a bol plny energie, pripraveny dat zo seba a svojej techniky maximum, co dokaze.. ak nie je nic ine, treba pracovat s tym, co mame, ale naozaj velmi dolezity fakt je, aby z fotografa alebo fotografky vyzarovala pozitivna energia, lebo ako sa citi fotograf, tak sa citi aj par a tak vyzeraju potom aj fotky.. cize je to velmi dolezity aspekt celeho svadobneho fotenia a mozno dolezitejsi aj ako cela technika.. fotenie sa zlepsuje praxou, cim viac praxe, tym lepsie fotky, ale aspekt spokojnosti fotografa pri foteni bude vzdy dolezity.. treba sa s fotenim parom hrat a navodit im dobru atmosferu a naladu pri foteni a vymyslat s nimi vselico, aby sa citili naozaj, ze na tych fotkach fotografovi zalezi a ze je s nimi spokojny
to,o com pises je velmi dolezite..ale..mal som d5100 7 rokov a ten af je zalostny..
mala by kopec odpadu a najdolezitejsie okamihy s velkou pravdepodobnostou nezachytene..
 
WildSammy
2019-08-18 21:44:06+02
príspevok od: fatality
to,o com pises je velmi dolezite..ale..mal som d5100 7 rokov a ten af je zalostny..
mala by kopec odpadu a najdolezitejsie okamihy s velkou pravdepodobnostou nezachytene..
to uz posudit neviem, ale pri pisani som bral ohlad na to, ze pri jednej svadbe mi velmi dobre posluzila d40tka s 50/1.8 z DFka a z obradu a to dokonca bez blesku z nej vysli velmi dobre fotky.. predpokladal som, ze d5100 bude mat AF lepsi ako D40.. tiez je fajn poznat priebeh svadobneho dna a obradu, aby bola vopred tam, kde treba a cakala na spravny moment
 
marianr
2019-08-19 09:11:24+02
Nikto nenapísal to najdôležitejšie

NEZAVADZAŤ.
 
Dumaru
2019-08-19 14:47:24+02
Tiež som človek čo si fotí len pre radosť a tento rok som bol kamarátke fotiť svadbu ako pomocný fotograf, technika Nikon D5600 a Tamron 17-50 2.8, nič iné. Našťastie som cvakal pár firemných akcií ktoré nevyžadovali nejakú extra kvalitu, vedel som na čo si dávať pozor a s čím bojovať, keď to človek vezme ako reportáž. V prvom rade správne zaostriť, snažiť sa zachytiť nejaké tie momentky a nakoniec vybrať fotky tak, aby na nich zúčastnení vyzerali pekne, to na nich zaberá Samozrejme orezať v kompe fotky, pohrať sa s kontrastom a ako druhé husle to ušlo, ale ako prim by som sa na to asi nedal. Malý tmavý hľadáčik D5600 mi dal zabrať a na konci so šiel skoro na slepo, Tamron ostrí vo väčšom prítmí len na čarovné slovíčko, hold treba na to techniku a mať niečo pofotené,,,
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()