Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ostriaci bod - Nikon D750

j.a.r.o.
2020-11-09 14:26:49+01
Zdravím! Pri fotení s Nikon D750 mám nastavený 1 ostriaci bod, ktorý umiestnim napr. na oko fotografovanej osoby potom prekomponujem a cvaknem. Avšak problém je v tom, že "namáčknutý" ostiraci bod sa mi nezaaretuje ale keď pohnem fotoaparátom, tak pri prechádzaní cez nejakú kontrastnú časť obrazu sa mi ostriaci bod zmení a foťák zaostrí na iné miesto (t.j. napr. som mal vybratý stredový bod a po pohnutí foťákom s namáčknutou spúšťou sa mi vyberie bod krajný). Pritom po namačknutí spúšte a tým pádom zaostrení by sa toto nemalo stávať. Ďakujem za prípadné návrhy a rady.
 
francesco
2020-11-09 14:57:55+01
Ostrenie nastavit na af-s
 
blahoslav J B Art
2020-11-09 15:57:04+01
príspevok od: j.a.r.o.
Zdravím! Pri fotení s Nikon D750 mám nastavený 1 ostriaci bod, ktorý umiestnim napr. na oko fotografovanej osoby potom prekomponujem a cvaknem. Avšak problém je v tom, že "namáčknutý" ostiraci bod sa mi nezaaretuje ale keď pohnem fotoaparátom, tak pri prechádzaní cez nejakú kontrastnú časť obrazu sa mi ostriaci bod zmení a foťák zaostrí na iné miesto (t.j. napr. som mal vybratý stredový bod a po pohnutí foťákom s namáčknutou spúšťou sa mi vyberie bod krajný). Pritom po namačknutí spúšte a tým pádom zaostrení by sa toto nemalo stávať. Ďakujem za prípadné návrhy a rady.
Však najskôr si nakomponuj obraz, potom presun ostriaci bod na oko, takže nemusíš nič prekomponovat a cvakni ... Alebo ak máš funkciu detekcia tváre/ oka a ostrenie naň, tak to pouzi
 
francesco
2020-11-09 16:03:06+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Však najskôr si nakomponuj obraz, potom presun ostriaci bod na oko, takže nemusíš nič prekomponovat a cvakni ... Alebo ak máš funkciu detekcia tváre/ oka a ostrenie naň, tak to pouzi
D750 detekciu nema + nema pokrytie celej plochy + citlivost okrajovych ostriacich bodov je otazna
 
mllpo
2020-11-09 16:08:06+01
príspevok od: francesco
D750 detekciu nema + nema pokrytie celej plochy + citlivost okrajovych ostriacich bodov je otazna
D750 detekciu tváre má. Ale iba v režime LiveView.
 
mllpo
2020-11-09 16:15:11+01
príspevok od: francesco
D750 detekciu nema + nema pokrytie celej plochy + citlivost okrajovych ostriacich bodov je otazna
Oprava, D750 má detekciu tváre aj v hľadáčiku. Viď návod...
 
francesco
2020-11-09 16:33:30+01
príspevok od: mllpo
Oprava, D750 má detekciu tváre aj v hľadáčiku. Viď návod...
Tak si to vyskusaj podla toho navodu . Je to take predpotopne riesenie. Ale ak mu bude stacit, beriem spat.
 
mllpo
2020-11-09 16:44:55+01
Ja som ale netvrdil, že je to dokonalé.
Podľa toho, čo autor témy píše sa zdá, že fotí statické portréty, takže by to stačiť mohlo.
 
francesco
2020-11-09 16:56:23+01
príspevok od: mllpo
Ja som ale netvrdil, že je to dokonalé.
Podľa toho, čo autor témy píše sa zdá, že fotí statické portréty, takže by to stačiť mohlo.
Ako som pisal, je to chabe, nema to pokrytie celej plochy a portrety s tym fotit je loteria. Ja som to porovnaval skor s eye af, ale uznavam, papierovo to detekciu ma, moja chyba.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-11-09 17:22:01+01
Mas urcite nastavene AF-S? Ak nie a este je zapnuta detekcia objektov, tak ti moze samovolne prehadzovat body.

Osobne v normalnom rezime neodporucam pouzivat detekciu tvare. Ta vyuziva meranie expozicie, nie je tak dobra ako u bezzrkadloviek a zrkadloviek s fazovou detekciou na snimaci.
 
j.a.r.o.
2020-11-09 18:31:06+01
príspevok od: Karol Srnec
Mas urcite nastavene AF-S? Ak nie a este je zapnuta detekcia objektov, tak ti moze samovolne prehadzovat body.

Osobne v normalnom rezime neodporucam pouzivat detekciu tvare. Ta vyuziva meranie expozicie, nie je tak dobra ako u bezzrkadloviek a zrkadloviek s fazovou detekciou na snimaci.
Ďakujem. Pozriem to. Fotím vždy na jeden ostriaci bod a prekomponujem. Na D800 mi to nerobí.
 
j.a.r.o.
2020-11-09 18:36:57+01
Takže, mam nastavene autofokus single. Problém asi robilo nastavenie sledovanie objektu s blokaciou. To som vypol, tak dúfam že problem je vyriešený. Dakujem Vám kolegovci
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()