Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

reklamná fotografia

wasko1
wasko1 2011-04-07 18:42:11+02
Kamarát ma poprosil, či by som mu nenafotil reklamnú fotografiu, ktorú by mohol zavesiť na internetovú stránku a tak reklamovať firmu, ktorá sa zaoberá návrhom a následnou realizáciou plochých striech. Keďže som ešte pred tým nič také nefotil som nad tým trochu uvažoval až potom neskôr som si povedal, že by som sa na to mohol dať, nakoľko by to bola pre mňa nová skúsenosť a veľká výzva.

Veľmi rád uvítam nejaké cenné rady, skúsenosti poprípade dotazy, ktoré by mi boli nápomocné čo sa týka toho fotenia.

Pôvodná požiadavka bola nafotiť pracovníka na streche pri práci. Neskôr sme sa bavili o alternatíve nafotiť modelku v roztrhaných monterkách s logom firmy ( ...nakoľko si myslím, že trošku odhalená slečna robí v predaji zázraky )

Mám k dispozícii nasledovnú techniku: Canon 50D, Canon 17-85, Canon 50 1,8 II, Canon 430 ex II, externé odpalovače a odrazová doska 120 cm
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-04-08 13:52:27+02
príspevok od: NefroniK
Preco ten 2. bod? To nechapem.
http://rising.blackstar.com/photographers-excuses.html
 
NefroniK
2011-04-08 14:04:23+02
Dik, zaujimavy clanok. Ale podla mna trochu pritiahnute za vlasy.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-04-08 15:26:31+02
príspevok od: NefroniK
Dik, zaujimavy clanok. Ale podla mna trochu pritiahnute za vlasy.
Iste, zdá sa ti to preto, lebo dnes má spoločnosť zafixované, že fotografia a práca fotografa často nemá žiadnu, alebo iba minimálnu hodnotu. Podobne ako hudba, filmy, softvér a podobne. Málokto si opraví rozvody, ale každý vie stlačiť spúšť a myslí si, že dostane to isté, prípadne že keď má niekto lepší foťák, tak to bude to isté ako keby to fotil ktokoľvek s lepším foťákom. Tu je tiež zaujímavý príklad http://rising.blackstar.com/sometimes-photographers-are-their-own-worst-enemies.html
 
NefroniK
2011-04-08 16:11:07+02
príspevok od: Michal Matloň
Iste, zdá sa ti to preto, lebo dnes má spoločnosť zafixované, že fotografia a práca fotografa často nemá žiadnu, alebo iba minimálnu hodnotu. Podobne ako hudba, filmy, softvér a podobne. Málokto si opraví rozvody, ale každý vie stlačiť spúšť a myslí si, že dostane to isté, prípadne že keď má niekto lepší foťák, tak to bude to isté ako keby to fotil ktokoľvek s lepším foťákom. Tu je tiež zaujímavý príklad http://rising.blackstar.com/sometimes-photographers-are-their-own-worst-enemies.html
Ja prave nie som tohoto nazoru minimalnej hodnoty, pretoze pracujem v oblasti webu a teda dostavam ohodnotenie prakticky za softver. Rovnako maju pre mna hodnotu fotky a som za to, aby sa za fotky platilo. Ale v clanku je to podane dost "drsnym" sposobom. Ukazuje na to, ze kazdy ta bude brat ako free fotografa. Ja ale nevidim problem v ktorkomkolvek bode tohoto clanku povedat ludom, ktori maju o fotky zaujem, ze to zadarmo nebude. Clanok mi pripada pisany v tone Kena Rockwella, ako niekde niekto (myslim mrco) napisal Ken of Nikon
 
wlad
2011-04-08 17:04:18+02
príspevok od: NefroniK
Dik, zaujimavy clanok. Ale podla mna trochu pritiahnute za vlasy.
nie ze pritiahnute za vlasy.
To je clanok zakomplexovaneho "profesionala", ktoremu asi amateri zobrali pracu.

Pretoze ten uplne zakladny, najdolezitejsi "excuse" preistotu vynechal - amatera poprosi kamarat aby nieco nafotil, a ten to spravi zadarmo uz len preto, ze ho fotenie bavi aj ked za to nedostava ziadnu "protihodnotu". A myslim si ze absolutna vacsina amaterov ani len netuzi zivit sa niekedy fotografovanim - fotia len pre zabavu.

To je ako keby kazdy majitel 6valca mal automaticky budovat karieru pretekara.
 
NefroniK
2011-04-08 17:42:55+02
príspevok od: wlad
nie ze pritiahnute za vlasy.
To je clanok zakomplexovaneho "profesionala", ktoremu asi amateri zobrali pracu.

Pretoze ten uplne zakladny, najdolezitejsi "excuse" preistotu vynechal - amatera poprosi kamarat aby nieco nafotil, a ten to spravi zadarmo uz len preto, ze ho fotenie bavi aj ked za to nedostava ziadnu "protihodnotu". A myslim si ze absolutna vacsina amaterov ani len netuzi zivit sa niekedy fotografovanim - fotia len pre zabavu.

To je ako keby kazdy majitel 6valca mal automaticky budovat karieru pretekara.
No ... asi tak. Svedci o tom aj ten druhy clanok na ktory dal Michal link (http://rising.blackstar.com/sometimes-photographers-are-their-own-worst-enemies.html).
 
inkubbus
2011-04-08 17:58:48+02
príspevok od: xitanaf
Myslim, že potencionálneho zákazníka na webe bude skor zaujimat vysledok prace firmy ako cica v monterkach, tu si nechajte na billboardy. Nafotte vase realizované projekty (kludne aj s tym pracovnikom) a skus použiť HDR, to robi v reklamnej fotografii zázraky.

Len tak pre predstavu:
Foto jednej fitkovej recepcie najprv v klasickej foto a potom HDR (odpustite znizenu kvalitu)

http://boris.fanatix.sk/bar.gif
http://bpphoto.sk/galeria/?album=1&gallery=6
 
keko
2011-04-08 18:07:05+02
príspevok od: inkubbus
http://bpphoto.sk/galeria/?album=1&gallery=6
Ano, to je o inom. Aj ked mi tie sirokace pridu uz ako klise, tu to nie je nevkusne. Pekne.
 
inkubbus
2011-04-08 18:10:22+02
príspevok od: keko
Ano, to je o inom. Aj ked mi tie sirokace pridu uz ako klise, tu to nie je nevkusne. Pekne.
vdaka
 
autocord
2011-04-08 20:36:33+02
príspevok od: xitanaf
sme predsa jedna komunita a tak treba aj moralne podporiť. A kazdy predsa zacina tak, ze najprv obkukava od lepsich, robime tak od narodenia. O tyžden sa zenim a tiez sa ma kamos pytal ci moze ist s nami na fotenie, samozrejme moze ved ako inak sa to ma naucit nez tak, ze bude skusat a obkukavat od profesionalov.
v komunite jeden pomaha druhemu a naopak, na tomto portali vsak to "naopak" chyba, vecsina ludi sem chodi len brat a nic nedava
 
Cyril
2011-04-08 21:15:19+02
príspevok od: keko
Kokso, dom som si staval sam, nemal som?
Kokso! Keko! Ty si sam staval dom? Pamatas na nasu debatu o vyvolavani filmov? Srandy kopec.
S domom to u mna bolo skoro podobne, co som vedel a na co som si trufol, tiez som si robil sam, no velku vacsinu robili odbornici s mojim dychom na ich krku (teda pokial to bolo mozne)
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-04-08 22:21:16+02
príspevok od: wlad
nie ze pritiahnute za vlasy.
To je clanok zakomplexovaneho "profesionala", ktoremu asi amateri zobrali pracu.

Pretoze ten uplne zakladny, najdolezitejsi "excuse" preistotu vynechal - amatera poprosi kamarat aby nieco nafotil, a ten to spravi zadarmo uz len preto, ze ho fotenie bavi aj ked za to nedostava ziadnu "protihodnotu". A myslim si ze absolutna vacsina amaterov ani len netuzi zivit sa niekedy fotografovanim - fotia len pre zabavu.

To je ako keby kazdy majitel 6valca mal automaticky budovat karieru pretekara.
Skôr by som to prirovnal k tomu, že zrazu by sa veľmi veľa ľudí naučilo opravovať pračky a polovica z nich by svojim kamarátom opravovala práčky zadarmo. Čo by na to povedali opravári pračiek?
 
lu_boss
2011-04-08 23:01:49+02
príspevok od: Michal Matloň
Skôr by som to prirovnal k tomu, že zrazu by sa veľmi veľa ľudí naučilo opravovať pračky a polovica z nich by svojim kamarátom opravovala práčky zadarmo. Čo by na to povedali opravári pračiek?
museli by to akceptovat
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-04-08 23:05:42+02
príspevok od: lu_boss
museli by to akceptovat
Ja tvrdím, že človek sa dokáže presadiť za každých podmienok. Tieto prístupy teda považujem za výhovorky. Má to ale niečo do seba, keď sa na to pozrieme z hľadiska všeobecného pohľadu spoločnosti na hodnotu duševného vlastníctva a jeho tvorcov.
 
lu_boss
2011-04-08 23:09:59+02
príspevok od: Michal Matloň
Ja tvrdím, že človek sa dokáže presadiť za každých podmienok. Tieto prístupy teda považujem za výhovorky. Má to ale niečo do seba, keď sa na to pozrieme z hľadiska všeobecného pohľadu spoločnosti na hodnotu duševného vlastníctva a jeho tvorcov.
Asi som unaveny... nerozumiem, co povazujes za vyhovorky.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-04-08 23:11:09+02
príspevok od: lu_boss
Asi som unaveny... nerozumiem, co povazujes za vyhovorky.
Výhovorka je, keď niekto povie, že amatéri berú veľa práce, preto sa niekto nedokáže presadiť.
 
lu_boss
2011-04-08 23:16:55+02
príspevok od: Michal Matloň
Výhovorka je, keď niekto povie, že amatéri berú veľa práce, preto sa niekto nedokáže presadiť.
Jasne S tym suhlasim.
Tema dusevneho vlastnictva je komplikovana - odkukanie a kopirovanie dobreho je tu od pociatku ludstva.
 
wlad
2011-04-09 03:05:00+02
príspevok od: Michal Matloň
Ja tvrdím, že človek sa dokáže presadiť za každých podmienok. Tieto prístupy teda považujem za výhovorky. Má to ale niečo do seba, keď sa na to pozrieme z hľadiska všeobecného pohľadu spoločnosti na hodnotu duševného vlastníctva a jeho tvorcov.
co ma dusevne vlastnictvo spolocne s tym, ze niekto radsej poprosi kamosa amatera, ako by mal platit profesionala ??? Ved ten amater neukradne zabery niekoho ineho !

A "profesional" namiesto toho, aby poukazal na rozdiely medzi jeho profesionalnou, a tou amaterskou pracou - tak radsej napise blog, v ktorom zosmiesnuje amaterov pretoze fotia zadarmo.

Ten John Harrington je jednoducho jeden zatrpknuty hlupak, ktory sa nedokaze zmierit s tym, ze aj amater vie spravit pekne fotky.

Pripomina mi to stazovanie novinarov na blogerov, ze im beru pracu a robia to zadarmo.
 
Iygor
2011-04-09 08:27:39+02
Istý muž si kúpil v bufete párky a odniesol si ich ku stolíku. Ako si ich naň kládol uvedomil si, že si chcel kúpiť ešte i niečo na pitie. Vrátil sa teda po nápoj. Ako však ide nazad ku stolíku vidí, že pri ňom sedí inteligentne vyzerajúci a dobre oblečený bradatý pán a konzumuje jeho párky. Muž prišiel ku stolíku, nič nepovedal, sadol si, vzal si druhú, zvyšnú párku a začal jesť. Bradáč sa chvíľu naňho pozeral, ale ani on nič nepovedal a tak spolu mlčky jedli.

Keď bradatý pán dojedol, odišiel. Muž dojedol svoju párku, dopil pohár, vstal a mimovoľne sa pozrel na vedľajší stolík a čo nevidí? Boli na ňom jeho vlastné, nedotknuté párky.

Poučenie: Ak sme presvedčení o tom, že niekomu prejavujeme láskavosť, môže to byť niekedy úplne inak. Tá láskavosť môže byť preukazované nám samotným.

Príležitosť niečo sa naučiť sa dá považovať tiež za "protihodnotu"

Ak by som mal aplikovať dôsledne teóriu "profi" fotografa p. Harringtona do bežného života to by som nemal zaviesť mamu na vlakovú stanicu pretože beriem prácu taxikárom?
 
Iygor
2011-04-09 08:29:52+02
PS pre strážcov duchovného majetku: príbeh je skopírovaný z netu, jeho autor je určite dobrosrdečný a odpustí mi
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()