Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

reklamná fotografia

wasko1
wasko1 2011-04-07 18:42:11+02
Kamarát ma poprosil, či by som mu nenafotil reklamnú fotografiu, ktorú by mohol zavesiť na internetovú stránku a tak reklamovať firmu, ktorá sa zaoberá návrhom a následnou realizáciou plochých striech. Keďže som ešte pred tým nič také nefotil som nad tým trochu uvažoval až potom neskôr som si povedal, že by som sa na to mohol dať, nakoľko by to bola pre mňa nová skúsenosť a veľká výzva.

Veľmi rád uvítam nejaké cenné rady, skúsenosti poprípade dotazy, ktoré by mi boli nápomocné čo sa týka toho fotenia.

Pôvodná požiadavka bola nafotiť pracovníka na streche pri práci. Neskôr sme sa bavili o alternatíve nafotiť modelku v roztrhaných monterkách s logom firmy ( ...nakoľko si myslím, že trošku odhalená slečna robí v predaji zázraky )

Mám k dispozícii nasledovnú techniku: Canon 50D, Canon 17-85, Canon 50 1,8 II, Canon 430 ex II, externé odpalovače a odrazová doska 120 cm
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-04-09 10:32:33+02
príspevok od: wlad
co ma dusevne vlastnictvo spolocne s tym, ze niekto radsej poprosi kamosa amatera, ako by mal platit profesionala ??? Ved ten amater neukradne zabery niekoho ineho !

A "profesional" namiesto toho, aby poukazal na rozdiely medzi jeho profesionalnou, a tou amaterskou pracou - tak radsej napise blog, v ktorom zosmiesnuje amaterov pretoze fotia zadarmo.

Ten John Harrington je jednoducho jeden zatrpknuty hlupak, ktory sa nedokaze zmierit s tym, ze aj amater vie spravit pekne fotky.

Pripomina mi to stazovanie novinarov na blogerov, ze im beru pracu a robia to zadarmo.
Nešlo mi o kopírovanie, ale o pohľad na hodnotu tvorby toho čo spadá pod duševné vlastníctvo, najmä teda fotografia. A zatiaľ čo každému je jasné, že novinár a jeho práca sú ohodnocované a je to samozrejmé, niektorí si myslia, že práca fotografa hodnotu nemá, lebo to môže predsa cvaknúť každý.
 
keko
2011-04-09 22:14:06+02
príspevok od: Cyril
Kokso! Keko! Ty si sam staval dom? Pamatas na nasu debatu o vyvolavani filmov? Srandy kopec.
S domom to u mna bolo skoro podobne, co som vedel a na co som si trufol, tiez som si robil sam, no velku vacsinu robili odbornici s mojim dychom na ich krku (teda pokial to bolo mozne)
Ale jasne, ze som nemal ruky od cementu. Som stavebny inzinier (odbor materialove inzinierstvo) a narokujem si na to, ze po tej organizacnej a technologickej stranke som sa na nom najviac podpisal.
Ale zaroven tvrdim, ze cely dom je nahovno a najradsej by som ho prerobil. Neexistuje spravny navod, ako postavit ten najlepsi dom na svete, ani som nemal ambiciu to docioelit. Napriek tomu som uz dnes skusenejsi a vazim si profesionality machrov a viem, ze viem este velmi malo o stavbe samotnej.
Su ludia, ktori sa venuju svojej discipline tak dlho, ze ich uroven zopakuje malokto. Prave preto svoje potreby (mimo svoj obor) zveruju niekomu inemu, kto je dobry prave v tom. Ak som vynikajuci fotograf, neznamena, ze musim byt dobry aj pri tlci fotografii, ved myslim, ze mi rozumies.
Dom stoji, a ja sa z neho tesim. Vsetko ale bolo drahe a nie vsetko ucelne.
 
lu_boss
2011-04-09 22:28:09+02
príspevok od: keko
Ale jasne, ze som nemal ruky od cementu. Som stavebny inzinier (odbor materialove inzinierstvo) a narokujem si na to, ze po tej organizacnej a technologickej stranke som sa na nom najviac podpisal.
Ale zaroven tvrdim, ze cely dom je nahovno a najradsej by som ho prerobil. Neexistuje spravny navod, ako postavit ten najlepsi dom na svete, ani som nemal ambiciu to docioelit. Napriek tomu som uz dnes skusenejsi a vazim si profesionality machrov a viem, ze viem este velmi malo o stavbe samotnej.
Su ludia, ktori sa venuju svojej discipline tak dlho, ze ich uroven zopakuje malokto. Prave preto svoje potreby (mimo svoj obor) zveruju niekomu inemu, kto je dobry prave v tom. Ak som vynikajuci fotograf, neznamena, ze musim byt dobry aj pri tlci fotografii, ved myslim, ze mi rozumies.
Dom stoji, a ja sa z neho tesim. Vsetko ale bolo drahe a nie vsetko ucelne.
he
Ano, po dostavani domu clovek zisti, co vsetko by bolo praktickejsie, ucelnejsie a lepsie.
 
Cyril
2011-04-09 22:32:52+02
príspevok od: keko
Ale jasne, ze som nemal ruky od cementu. Som stavebny inzinier (odbor materialove inzinierstvo) a narokujem si na to, ze po tej organizacnej a technologickej stranke som sa na nom najviac podpisal.
Ale zaroven tvrdim, ze cely dom je nahovno a najradsej by som ho prerobil. Neexistuje spravny navod, ako postavit ten najlepsi dom na svete, ani som nemal ambiciu to docioelit. Napriek tomu som uz dnes skusenejsi a vazim si profesionality machrov a viem, ze viem este velmi malo o stavbe samotnej.
Su ludia, ktori sa venuju svojej discipline tak dlho, ze ich uroven zopakuje malokto. Prave preto svoje potreby (mimo svoj obor) zveruju niekomu inemu, kto je dobry prave v tom. Ak som vynikajuci fotograf, neznamena, ze musim byt dobry aj pri tlci fotografii, ved myslim, ze mi rozumies.
Dom stoji, a ja sa z neho tesim. Vsetko ale bolo drahe a nie vsetko ucelne.
Mi hovor my sme rok dumkali len nad projektom, aby sme mali casovy priestor na vyvarovanie sa chyb. Vsetko sme mali ako tak premyslene, ze by to mohlo byt podla predstav. Az ked sme v nom zacali zit, tak sme zistili ako sme podcenili velkost práčovne a susiarne, hlavne v zime No a v garazi som zabudol supnut vetracie okienko To sa da este napravit
 
keko
2011-04-09 22:42:27+02
príspevok od: Cyril
Mi hovor my sme rok dumkali len nad projektom, aby sme mali casovy priestor na vyvarovanie sa chyb. Vsetko sme mali ako tak premyslene, ze by to mohlo byt podla predstav. Az ked sme v nom zacali zit, tak sme zistili ako sme podcenili velkost práčovne a susiarne, hlavne v zime No a v garazi som zabudol supnut vetracie okienko To sa da este napravit
Ale ved to je nad slnko jasnejsie. Dobry bude vraj az ten treti dom, co postavis...
 
Cyril
2011-04-09 22:48:32+02
príspevok od: keko
Ale ved to je nad slnko jasnejsie. Dobry bude vraj az ten treti dom, co postavis...
To uz mne nehrozi
 
keko
2011-04-09 22:54:26+02
príspevok od: Cyril
To uz mne nehrozi
Preco, vek? Ja mam skoro 50...
 
Cyril
2011-04-09 23:29:52+02
príspevok od: keko
Preco, vek? Ja mam skoro 50...
Ved aj ja, tento rok
 
keko
2011-04-10 00:04:46+02
Ej, sme na jednakej vlnovej dlzke. A co sex s vlastnou zenou? Tiez ti to uz pride ako incest?
Ale k veci: Planujem, ak dozijem, nejaku velkoformatovu kameru. Pacia sa mi drevene doskace, ale na ebay su dnes kovove aparaty za take ceny, ze by bolo na skodu kupovat nove drevo za trojnasobnu cenu. A potom sup priamim kopirovanim na nieco velkolepe. Nieco ako platinotypia. Viem, obrazok 10x15 vijde na 500 Sk. No ale neskus to.
 
Cyril
2011-04-10 00:29:43+02
príspevok od: keko
Ej, sme na jednakej vlnovej dlzke. A co sex s vlastnou zenou? Tiez ti to uz pride ako incest?
Ale k veci: Planujem, ak dozijem, nejaku velkoformatovu kameru. Pacia sa mi drevene doskace, ale na ebay su dnes kovove aparaty za take ceny, ze by bolo na skodu kupovat nove drevo za trojnasobnu cenu. A potom sup priamim kopirovanim na nieco velkolepe. Nieco ako platinotypia. Viem, obrazok 10x15 vijde na 500 Sk. No ale neskus to.
Co je to sex?
Ale k veci: Ja som sa konecne po x rokoch nastartoval a zacal ako tak zvykat na kinofilm a stredny format a Ty na mna platinotypiou. Videl som par veci z toho a je to ozaj nieco prekrasne.
Dal som si ulohu na toto leto, ze urobim par portretov a skusim z toho vymackat co najviac (aj z techniky aj zo seba). Uvidim ako to dopadne. Najtazsie je zohnat modelov co vyzaruju. Ale hladam, uz aj nieco mam predbezne dohodnue. Takze potom sa prihlasim s volanim farby a scanovanim.
 
Photograph33
2011-04-10 07:37:09+02
Skusat....skusat a skusat.......
 
keko
2011-04-10 11:45:42+02
príspevok od: Cyril
Co je to sex?
Ale k veci: Ja som sa konecne po x rokoch nastartoval a zacal ako tak zvykat na kinofilm a stredny format a Ty na mna platinotypiou. Videl som par veci z toho a je to ozaj nieco prekrasne.
Dal som si ulohu na toto leto, ze urobim par portretov a skusim z toho vymackat co najviac (aj z techniky aj zo seba). Uvidim ako to dopadne. Najtazsie je zohnat modelov co vyzaruju. Ale hladam, uz aj nieco mam predbezne dohodnue. Takze potom sa prihlasim s volanim farby a scanovanim.
Budem ta mat v merku.
 
keko
2011-04-10 11:46:07+02
príspevok od: Photograph33
Skusat....skusat a skusat.......
Skusat co? Ten sex? Ci?
 
jeffe
2011-04-14 22:01:39+02
príspevok od: Iygor
Istý muž si kúpil v bufete párky a odniesol si ich ku stolíku. Ako si ich naň kládol uvedomil si, že si chcel kúpiť ešte i niečo na pitie. Vrátil sa teda po nápoj. Ako však ide nazad ku stolíku vidí, že pri ňom sedí inteligentne vyzerajúci a dobre oblečený bradatý pán a konzumuje jeho párky. Muž prišiel ku stolíku, nič nepovedal, sadol si, vzal si druhú, zvyšnú párku a začal jesť. Bradáč sa chvíľu naňho pozeral, ale ani on nič nepovedal a tak spolu mlčky jedli.

Keď bradatý pán dojedol, odišiel. Muž dojedol svoju párku, dopil pohár, vstal a mimovoľne sa pozrel na vedľajší stolík a čo nevidí? Boli na ňom jeho vlastné, nedotknuté párky.

Poučenie: Ak sme presvedčení o tom, že niekomu prejavujeme láskavosť, môže to byť niekedy úplne inak. Tá láskavosť môže byť preukazované nám samotným.

Príležitosť niečo sa naučiť sa dá považovať tiež za "protihodnotu"

Ak by som mal aplikovať dôsledne teóriu "profi" fotografa p. Harringtona do bežného života to by som nemal zaviesť mamu na vlakovú stanicu pretože beriem prácu taxikárom?
tvoja mama ma biznis z toho, ze chodi na vlakovu stanicu?
lebo oni z tych striech biznis maju... a to je podstatny rozdiel a tiez dovod, preco to nefotit zadarmo.

vozit kamaratov do mesta zadarmo je uplne v pohode... ale so svojou dodavkou rozvazat zadarmo nejakej firme tovar, lebo v nej robi kamarat a ja tak rad soferujem... trosku vina nie?
 
wasko1
2011-05-04 14:27:29+02
...takže fotenie je už za mnou ...prikladám foto, ktoré sa mi pozdáva najviac.
 
inkubbus
2011-05-04 14:41:22+02
príspevok od: wasko1
...takže fotenie je už za mnou ...prikladám foto, ktoré sa mi pozdáva najviac.
no neviem, neviem. dost rusivych prvkov je tam, hlavne v spodnej casti fotografie. ak to bude zakryte nejakym textom tak ok. ale co mi najviac vadi, je to ze nevidim co pracovnik robi. ako laik a neodbornik v remeselnej praci by som to teda urcit nevedel. aj kompozicne by som to asi troska inac riesil. hore dost natesno a pracovnika by som umiestnil viac vpravo, nech je pripadne viac miesta na grafiku a text.
 
wasko1
2011-05-04 15:02:53+02
...tie prvky na spodku fotografie prídu moc rušivé ?..., tak neviem, lebo mne tam neprekážali nakoľko si myslím, že tá postava tam vyniká výraznými farbami prilby a monteriek. Text bude zasahovať len do pravej hornej časti fotografie.
 
xitanaf
2011-05-04 16:02:48+02
príspevok od: wasko1
...tie prvky na spodku fotografie prídu moc rušivé ?..., tak neviem, lebo mne tam neprekážali nakoľko si myslím, že tá postava tam vyniká výraznými farbami prilby a monteriek. Text bude zasahovať len do pravej hornej časti fotografie.
mne sa ta foto páči ale chalani maju pravdu, spodok trošičku ruší, pritom by stacilo orezat asi tak po robotnikovu lavu nohu. Bude to sice stale viditelne ale už nie tak rušivé.
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-05-04 16:11:39+02
príspevok od: wasko1
...tie prvky na spodku fotografie prídu moc rušivé ?..., tak neviem, lebo mne tam neprekážali nakoľko si myslím, že tá postava tam vyniká výraznými farbami prilby a monteriek. Text bude zasahovať len do pravej hornej časti fotografie.
no pokial je to reklama na monterky a prilbu,tak povedzme ze da sa..ale inac je tp dost na pikacu nakomponovane,a kedze som si precital teraz ze na co je to vlastne reklama,tak ti otvorene pisem,ze mohlo to byt podstatne lepsie..
 
becsi
2011-05-04 16:36:52+02
Ak sa paci objednavatelovi fotografie a je s nou spokojny tak je to v pohode. V prvom rade ti islo o naplnenie potrieb zakaznika a nie chalanov na fore
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()