Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Akú fotovýbavu do Tropicaria

juroba
2011-08-09 14:43:11+02
Zajtra ideme do tropikária v Budapešti . Fotil tam už niekto ? Čo zobrať ?
 
bear
- moderator
2011-08-09 14:48:27+02
Este som tam nebol, ale zopar rad som napisal v clanku:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/fotografovanie-prirody/fotografujeme-v-zoo-cez-prekazky/
Cez rovne sklo - svetelny objektiv s dlhsim ohniskom.
Ak tam je tunel so zahnutym sklom, tam lepsie nafotis s kratkym ohniskom.
 
blasi
2011-08-09 14:53:30+02
príspevok od: juroba
Zajtra ideme do tropikária v Budapešti . Fotil tam už niekto ? Čo zobrať ?
zober fotak a objektiv... co take by sa tam dalo zobrat? nieje to tam velke takze vyuzijes vsetky mozne ohniska ake chces. od sirokaca az po tele. zalezi od zameru

cez sklo sa ti bude blbo fotit. je tam dost vlhko a teplo. a myslim ze blesk nemozes pouzivat vobec(respektive na niektorych miestach nemozes pouzivat), ale aj tak tam tlci blyskaju.

vygugli si fotky toto tropicara na webe a uvidis co tam potrebujes.

neviem co mas tak ti neviem povedat co zober.

(prepac ale pripada mi tvoja otazka dost hlupa) maj sa a uzi si to- teoreticky by tam malo byt aj dost vela ludi
 
conan7
2011-08-09 15:55:36+02
24/1.4
35/1.4
85/1.2
100/2.8 L macro
135/2
200/2
2x 1D Mark IV

a budeš spokojný.
 
xitanaf
2011-08-09 15:55:55+02
bol som tam v 2009, vtedy iba s kompaktom ale ak mozem poradit tak co najsvetelnejsi objektiv, rozsak zakladneho (17-50) by mal pokryt vsetko, mozno nebude na skodu nejaký ten UV filter kedze plazy aj morske akva su prisvecovane uv ziarivkami ako nahrada slnecneho ziarenia.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-08-09 15:56:45+02
Zober si cierne tricko. Ked pritisnes objektiv ku sklu, omotaj to ciernym trickom, tak aby si zamedzil prieniku bocneho svetla pred objektiv. Vyrazne eliminujes odrazy.

Hlavne nezabudni na aklimatizaciu techniky, bude tam vlhko.
 
PeCh
2011-08-09 16:01:48+02
príspevok od: xitanaf
bol som tam v 2009, vtedy iba s kompaktom ale ak mozem poradit tak co najsvetelnejsi objektiv, rozsak zakladneho (17-50) by mal pokryt vsetko, mozno nebude na skodu nejaký ten UV filter kedze plazy aj morske akva su prisvecovane uv ziarivkami ako nahrada slnecneho ziarenia.
Nerozumiem, prečo UV filter. Digitál má senzor, ktorý už nevyžaduje UV filter na objektíve. Ten sa používa iba, ak ti môže niečo vletieť do objektívu.
 
juroba
2011-08-09 16:02:53+02
príspevok od: blasi
zober fotak a objektiv... co take by sa tam dalo zobrat? nieje to tam velke takze vyuzijes vsetky mozne ohniska ake chces. od sirokaca az po tele. zalezi od zameru

cez sklo sa ti bude blbo fotit. je tam dost vlhko a teplo. a myslim ze blesk nemozes pouzivat vobec(respektive na niektorych miestach nemozes pouzivat), ale aj tak tam tlci blyskaju.

vygugli si fotky toto tropicara na webe a uvidis co tam potrebujes.

neviem co mas tak ti neviem povedat co zober.

(prepac ale pripada mi tvoja otazka dost hlupa) maj sa a uzi si to- teoreticky by tam malo byt aj dost vela ludi
Otázka možno hlúpa , ale rozpísal si sa pekne. Dík za radu. Naozaj neocenitelná. Skôr som čakal skúsenosť od niekoho čo tam bol a doma si tlkol hlavu , lebo zobral/nezobral niečo čo nepotreboval/potreboval. Blesk je zakázaný. ....
 
pathy
2011-08-09 16:03:10+02
Bol som tam a poviem ti, ze ta chut fotit rychlo prejde aj tam bude milion ludi ako som mal ja Karol ma s tym trickom pravdu je to super vylepsovatko proti odleskom, no neviem si to tam predstavit, ked ta dav tlaci dopredu. Zober si teda hlavne pevne nervy!
 
blasi
2011-08-09 16:21:36+02
príspevok od: pathy
Bol som tam a poviem ti, ze ta chut fotit rychlo prejde aj tam bude milion ludi ako som mal ja Karol ma s tym trickom pravdu je to super vylepsovatko proti odleskom, no neviem si to tam predstavit, ked ta dav tlaci dopredu. Zober si teda hlavne pevne nervy!
suhlasim. ludi je tam vela. ja som mal moznost tam ist najmenej 5 krat, ale po prvom raze som vzdy uz pockal vonku na ostatnych.
 
blasi
2011-08-09 16:23:47+02
príspevok od: juroba
Otázka možno hlúpa , ale rozpísal si sa pekne. Dík za radu. Naozaj neocenitelná. Skôr som čakal skúsenosť od niekoho čo tam bol a doma si tlkol hlavu , lebo zobral/nezobral niečo čo nepotreboval/potreboval. Blesk je zakázaný. ....
rad som poradil a prepac za moj hlupy komentar ohladom tvojej otazky. ale vazne mi to prislo blbe. Lebo ked clovek foti nejaky ten piatok, tak vie co potrebuje, a co je na co dobre.
ja ked idem na nezname miesto tak si pozriem fotky ake tam vznikly ako to tam vyzera, pozriem mapy a tak. v tom toripcariu vyuzijes vsetky skla.naozaj zalezi na zamere.

ludi je tam naozaj vela
 
juroba
2011-08-09 16:32:39+02
príspevok od: blasi
rad som poradil a prepac za moj hlupy komentar ohladom tvojej otazky. ale vazne mi to prislo blbe. Lebo ked clovek foti nejaky ten piatok, tak vie co potrebuje, a co je na co dobre.
ja ked idem na nezname miesto tak si pozriem fotky ake tam vznikly ako to tam vyzera, pozriem mapy a tak. v tom toripcariu vyuzijes vsetky skla.naozaj zalezi na zamere.

ludi je tam naozaj vela
V pohode, už v tom mám celkom jasno.
 
pepo27
2011-08-09 16:35:51+02
bol som tam pred 2-mi tyzdnami...ako bolo povedane ludi vela malo miesta, vela nervov(ty sa sustredis na fotku a nejaky tlk do teba vrazi a zaber je prec...)
ale k veci mal som Nikon D300s +Nikkor 24-70/2,8 a stacilo to na vsetko...iso muselo niekedy aj na 1600...
najhorsie je vyvazit WB svetelne podmienky to je otras, fotit jedine do RAW-u
 
mipro
2011-08-09 16:45:56+02
Fotit sa tam da ale i ked je vela ludi. Vyskusal som vsetko co bolo v brasni ale spokojny som nebol. Je to asi o praxi a o tom co clovek naozaj dokaze. Ale uz viem ze najblizsie si dam viac nacas a viac sa pohram. Tu mas par fotiek a pozri si. sum, neostrost a vsetko. Ale ako pisem ja som lama takze to je len na ilustraciu toho co vypadlo z mojej CFky.
 
mipro
2011-08-09 16:48:44+02
Pripadne este tu mas par ukazok.
 
xitanaf
2011-08-09 20:41:27+02
príspevok od: PeCh
Nerozumiem, prečo UV filter. Digitál má senzor, ktorý už nevyžaduje UV filter na objektíve. Ten sa používa iba, ak ti môže niečo vletieť do objektívu.
ano mas pravdu, toto som si neuved. niekedy zabudam, ze uz nezijem v 35mm svete
 
juroba
2011-08-11 00:17:15+02
No , dámy a páni , dnes okolo 14.00 to bolo asi o tomto . Canon 5D - 24/70 2.8 a blesk v aute. Ludí tam bolo dosť ,ale na toto som bol upozornený . DO R..I !!!! Je to menšie ako naša záhrada, sklá zasr..é , ............ . Škoda sa rozčulovať. Detom sa to páčilo a ja som si našiel aspoť jednu fotogenickú rybku , tak som ju zopár X cvakol. Moje odporúčania ? Hrajte to na makro a kreativitu. Asi som si mal zobrať aj rybie očko. Určite by som zapadol.
A ešte jedno
PS. Dakujem za rady , upozornenia , postrehy ,......... . A jedna na rýchlo.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()