Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Nikon 35mm f1,8G - Milky Way

Dying_Dream
2011-11-03 09:26:17+01
Dokážem s týmto objektívom nasnímať Mliečnu cestu ? Podarilo sa to tu niekomu s týmto objektívom ? Ďakujem za odpovede.
 
Blackman
2011-11-03 09:31:32+01
Ked to pripojis na teleskop, tak urcite. Inak 35mm je v prepocte na kinofilm 52.5mm ohnisko, takze to budes mat cca akoby si sa na mliecnu drahu pozeral volnym okom.
 
duroslav
2011-11-03 09:34:50+01
Ďalší problém je ten, že keď chceš nafotiť mliečnu dráhu, aby na fotke bolo jasné že to je mliečna dráha a nie kruhové dráhy hviezd, tak na to budeš ešte potrebovať bazmek na kompenzáciu otáčania zeme.
 
blasi
2011-11-03 09:50:39+01
príspevok od: duroslav
Ďalší problém je ten, že keď chceš nafotiť mliečnu dráhu, aby na fotke bolo jasné že to je mliečna dráha a nie kruhové dráhy hviezd, tak na to budeš ešte potrebovať bazmek na kompenzáciu otáčania zeme.
presen tak dobry koment
 
lenco
2011-11-03 09:57:08+01
netreba ti bazmek na kompenzaciu. Staci, ked uzavierka bude kratsia ako 30sec -- ISO treba vyssie. Ked toto je na f3.5, tak s f1.8 to bude fajn.
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/233140/mliecna-cesta/
Skor je problem problem presne zaostrit na nekonecno pri f1.8
 
8martin5
2011-11-03 10:05:51+01
Jasne ze odfotis. Odfotis aj so setakom. Pokial to vies. ...a staci ti stativ. Nic netreba kompenzovat.
 
haplo602
2011-11-03 12:34:42+01
odfotis ... sprav niekolko 10sec expozicii a skomplikuj dokopy.
 
Shooter
2011-11-03 18:08:15+01
35mm je podľa mňa príliš veľa. Hviezdy síce uvidíš, ale nedokážeš rozlíšiť, či je to Mliečna cesta, bude to iba fotka hviezd a nič viac. Na jej zachytenie potrebuješ niečo ultra široké. Keď si pozrieš odkaz, čo ti poslal LENCO, tak tam sa fotilo na 10mm.
 
Daniel.U
2011-11-03 19:44:05+01
príspevok od: Blackman
Ked to pripojis na teleskop, tak urcite. Inak 35mm je v prepocte na kinofilm 52.5mm ohnisko, takze to budes mat cca akoby si sa na mliecnu drahu pozeral volnym okom.
volne oko "priblizuje" jedna ku jednej s cca 50mm. A milimetre su milimetre, nedaju sa prepocitat len orezat alebo neorezat
 
Fatty
2011-11-03 21:06:53+01
príspevok od: Daniel.U
volne oko "priblizuje" jedna ku jednej s cca 50mm. A milimetre su milimetre, nedaju sa prepocitat len orezat alebo neorezat
to je mýtus s tými 50mm
 
JurajM
2011-11-03 21:19:37+01
príspevok od: Shooter
35mm je podľa mňa príliš veľa. Hviezdy síce uvidíš, ale nedokážeš rozlíšiť, či je to Mliečna cesta, bude to iba fotka hviezd a nič viac. Na jej zachytenie potrebuješ niečo ultra široké. Keď si pozrieš odkaz, čo ti poslal LENCO, tak tam sa fotilo na 10mm.
35mm nebude veľa. Určite je lepšie fotiť s krátkym ohniskom, pretože sa dá použiť dlhší čas. S 550d a Pentacon 3.5/30 môžem zo statívu max 10s. Pri dlhšom ohnisku zas bude detailnejšie vidno hmloviny (ak nejaké bude za tak krátky čas vidno). Ukážky foto Pentacon 30mm www.ephoto.sk/uzivatel/uzivatel-130102045860642/fotografie/237679/mliecna-cesta/ a 50mm http://img194.imageshack.us/img194/8098/img5698sf.jpg (ISO 1600, 120sec)
 
trnavsky
2011-11-03 22:38:19+01
tento objektív má na plnej diere hroznú farebnú vadu. Teda aspoň môj.
 
molnart
2011-11-03 22:46:20+01
príspevok od: trnavsky
tento objektív má na plnej diere hroznú farebnú vadu. Teda aspoň môj.
daj nejake foto, nech vidime.
 
trnavsky
2011-11-03 22:48:35+01
príspevok od: molnart
daj nejake foto, nech vidime.
dobre, skúsim zajtra nájsť
 
Dying_Dream
2011-11-04 00:55:32+01
Blackman: je to veľké obmedzenie, ak teleskop nemám?
trnavsky: pravdepodobne aj môj, oproti bývalému 18-105 je ten rozdiel pomerne značný...
lenco: možno sa mýlim, ale problém v zaostrovaní na nekonečno nevidím...je tu možnosť si to skontrolovať cez Live View, alebo nie?
 
haplo602
2011-11-04 09:30:33+01
príspevok od: Fatty
to je mýtus s tými 50mm
je aj nieje ... 50mm ma priblizne rovnake podanie perspektivy ako ludske oko. uhol zaberu je samozrejme iny.
 
tomis.ales
2011-11-04 10:55:36+01
príspevok od: duroslav
Ďalší problém je ten, že keď chceš nafotiť mliečnu dráhu, aby na fotke bolo jasné že to je mliečna dráha a nie kruhové dráhy hviezd, tak na to budeš ešte potrebovať bazmek na kompenzáciu otáčania zeme.
ze bazmek . Vola sa to paralakticka montaz a musi byt pohanana hodinovym strojom. Hlavna osa tejto montaze je nasmerovana na bod blizko Polarky, resp, je rovnobezna so zemskou osou. Ze bazmek kua uz ma brucho boli od smiechu
 
tino8
2011-11-04 10:57:54+01
presne tak, v pripade 50mm ide iba o neskreslene podanie perspektivy pri tomto ohnisku. Objektiv ktory by zobrazoval realisticky pohlad ludskeho oka a to nielen v pripade perspektivy ale aj uhlu zaberu este nikto na svete nevyrobil..
 
duroslav
2011-11-04 10:59:40+01
príspevok od: tomis.ales
ze bazmek . Vola sa to paralakticka montaz a musi byt pohanana hodinovym strojom. Hlavna osa tejto montaze je nasmerovana na bod blizko Polarky, resp, je rovnobezna so zemskou osou. Ze bazmek kua uz ma brucho boli od smiechu
Podľa mňa bazmek je úplne bežné hovorové slovo, synonym pre "také oné"
Inak z lingvistického pohľadu nie som si istý, či toto slovo vyujadruje podstatu veci. Konzultoval som to dokonca s originál maďarmi a bolo mi povedané, že originál maďarská predloha je "bazd meg", čo v preklade do napr. angličtiny znamená "fuck you".
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()