Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako fotografovať novorodencov

iwet1211
iwet1211 2011-12-27 16:26:25+01
Ja viem ja viem......fotografov,co fotia newborn je dost. A vacsina z nich to aj vie. Ja som fotila mesacne babo a jednoducho to neslo tak,ako som si predstavovala.Pomoze mi niekto ozrejmit,ako sa da babo napolohovat tak,aby aj v tejto polohe zostalo ?A naozaj mam podozrenie,ze tym dietatkam davaju pit makovy odvar ze im tak krasne spinkaju.Urcite nieje taketo fotenie zalezitost 2 hodin,chapem,ze na to treba viac casu,ale prdsa....nenafotit jeden uspokojivy zaber ani pocas tych 2 hodin-tak to uz je na mna dost Ci mesacne babo je uz na taketo fotenie a hlavne na napolohovanie velke? Nuz neviem...dakujem za rady a za podelenie sa o vase skusenosti
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-01-01 21:47:45+01
príspevok od: istvic
citat Karola Kallaya:Ak niekto chce urobiť dobrú fotku, nemôže byť duševne vyprahnutý. Mnohí mladí, ale aj starší autori sa navyše nevedia vyrovnať s tým, že už tu je dostupná technika a môžu si kúpiť, čo im srdce ráči. Sústredili sa na technickú stránku, a to podstatné – čo Karol Kállay vždy pripomína, forma a obsah – chýba. Niečo preskočili, vynechali...

Podľa neho je tu úplné vákuum. A ľudia na Slovensku často povrchní. Nechce generalizovať. Ale vždy má super pôžitok, keď je niekde ďaleko s priateľmi z Bilderbergu, večer si unavení sadnú a môžu diskutovať o čomkoľvek. O fotografii ani nehovoriac. Sú informovaní. Mnohí z našich fotografov nie sú informovaní o dianí vo svete fotografie, ich to vôbec nezaujíma. Ale ak chce fotograf ísť ďalej, musí žiť s celkovým vývojom, musí vedieť, kadiaľ sa uberá fotografia, čo je jej určením, poslaním. Bez toho to nejde.



uz si to konecne uvedomte a zoberte do hlavy i srdca
no ved toto lubos
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-04 12:15:37+01
Tak a tema je premenovana. Nova funkcia pre administratorov je super!
 
JOK3R
2012-01-04 16:07:53+01
pozerám že sa to tu zvrtlo na jazykové okienko
K fotkám novorodencov - nemyslím že by im tým niekto ubližoval a mne sa fotky tohto typu páčia, čo človek, to iný názor, nechápem prečo sa navzájom urážate a chcete fotografom lámať ruky nohy.
Zopár rád tu odznelo, musím si ich zapamätať...
 
bubu1687
2012-01-04 16:49:09+01
mno mne sa ta nova funkcia nepozdava,......potlaca sa sloboda vyjadrovania.....ked xcem napisat newborn tak to napisem a nikto nema pravo to menit......nech uz je diskusia okolo toho akakolvek pokial sa vyslovene neurazaju ludia tak ani pravo zamknut temu sa mi vobec epaci a myslim ze je to pletenia sa do veci do ktorych administratora nic. thats just my opinion
 
Baka
2015-01-02 23:00:35+01
teda je to kusok po termine, ale newborn sa zvycajne foti do dvoch tyzdnov od narodenia, kedy babatka spia okolo 20 hodin denne a funguju "vnutromaternicovym"rezimom - cim mensi a pokrcenejsi priestor tym komfotrnejsie, vtedy sa polohovat da.. niektore fotky je vsak treba skladat... leb bez drznaia to proste neide
 
RadoT
2015-02-12 01:37:23+01
príspevok od: Baka
teda je to kusok po termine, ale newborn sa zvycajne foti do dvoch tyzdnov od narodenia, kedy babatka spia okolo 20 hodin denne a funguju "vnutromaternicovym"rezimom - cim mensi a pokrcenejsi priestor tym komfotrnejsie, vtedy sa polohovat da.. niektore fotky je vsak treba skladat... leb bez drznaia to proste neide
Presne tak... Dokonca som pocul ze ideal je do 10teho dna... Novorodenec cerstvo napapany a ukludneny mamou... Vacsina fotografov to foti na beanbag-u (neviem ako by som to po slovensky) koli super polohovatelnosti... Ako pomocky taktiez pouzivaju rozne ohrievace ( ako plochy na ktoru sa dieta poklada tak aj ovzdusia ), zvukovy zaznam tlcuceho srdca v maternici ( napr. http://youtu.be/waKZSXfY5gg ) a v pripade prebudenia pouzivaju hot shoe led svietidla na uputanie pozornosti dietata ( kedze "newborny" vydia iba cca do 30 cm... Ak sa vam zda ze sa na vas pozeraju aj z dlhsej vzdialenosti znamena to ze ich zaujala kontrastna scena vo vasom okoli )
 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()