Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Vyváženie bielej

Kuala
2012-03-31 15:58:28+02
Ahoj. Potreboval by som poradit z jedným problémom. Mám šedú 18% tabulku z prolaika. Vo foťáku Canon EOS 5D mark II nastavím pri fotení tabulky WB na blesk ( potrebujem nastavit v interieri a mam dve zableskové svetlá 400W) , ked mam histogram v strede tak si vyberiem ten zaber a nastavým si "uzivatelske nastavenie bielej" - dva trojuholnicky proti sebe . nastavene mam pomerove meranie. Problem nastava ked idem fotit na biele papierové pozadie príp. lesklé plexisklo tak biele pozadie je šedé. Ide ma rozhodit. Pozerám rôzne fóra na nete a googujem, prestudoval som si aj fotoskolu tu na portáli a neviem dostat z toho čisté biele pozadie. a este nieco - picture style mam nastavene na Standart. Šedu tabulku fotim v manualnom rezime (objektiv aj fotak) na nekonecno. Ostatne fotky na manual fotak a AF objektiv.
Doplnujuce info k obrazkom:
cas: 1/125 clona: 9 ISO: 100 - objektiv canon EF 100 2.8 USM

Prosim o odbornu pomoc.

Dakujem
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-03-31 16:06:22+02
bielu máš vyváženú správne. Teraz rieš expozíciu. Automatika ti čierne aj biele pozadie odfotí ako šedé, takže v tvojom prípade ti to automatika podexponuje. Skús si zmerať šedú tabuľku bodovým meraním a namerané hodnoty potom nastav v manuálnom režime.
 
hugoba
2012-03-31 16:27:50+02
teraz by ti helpol expozimeter-flashmeter ,pridaj vykon na bleskoch
 
Kuala
2012-03-31 16:31:44+02
v prvom rade dik za koment. Tie hodnoty ktore som uvadzal u fotiek mam nastavene napevno. Intenzitu bleskou som nastavoval podla sedej tabulky aby som sa dostal do stredu histogramu. Clonu som chcel mat medzi 9 - 11, z casom vela nenarobim koli synchronizacii a iso som daval co najnizsie.
Pred chvilkou som spravil dalsie dve fotky seda tabulka + "korytnacka" s bodovím meraním ako si mi radil. nastavenia som nechal povodne ako pri hornych fotkach ale urobil som este jednu vec a to ze na sedu tabulku som dal do stredu malu "necistitu" aby som mohol zaostrit. (teraz som meral tabulku na AF a nie manual - fotak je na manuali). Zaujimave bolo ze som musel zvisit intenzitu svetiel aby som sa zas dostal do stredu histogramu. Prikladam nove fotky.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-03-31 16:36:17+02
Keď máš väčšinu fotenej scény bielu, máš mať histogram s ťažiskom vpravo. Toto si prečítaj a pochopíš.

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/18-seda-tabulka-meranie-expozicie/

 
Kuala
2012-03-31 16:42:58+02
dik. idem citat a hned vyskusam a poslem co sa podarilo .
 
Kuala
2012-03-31 17:29:15+02
no a tu su vysledky pri rovnakom nastaveni a bodovom merani
cas: 1/125 clona: 9 ISO: 100 - objektiv canon EF 100 2.8 USM


prve dve fotky: histogram v strede zaostrene na bielu necistotu ( objektiv AF, fotak M )

druhe dve fotky: histogram v pravo ( objektiv M, pri foteni sedej tabulky, fotak M )

posledne dva obrazky: histogram v strede ( objektiv M, pri foteni sedej tabulky, fotak M )

zaluzie stiahnute denne svetlo z vedlajse miestnosti (podla mna by namo mat vpliv) blesky cca 1meter od objektu zhruba v 45 stupnovom uhle na objekt. Kazda fotka ina. ako si mam poradit?
 
Kuala
2012-03-31 17:30:35+02
posledne dve fotografie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()