Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Foto roka má víťazov

vooo
vooo 2012-09-06 15:52:47+02
Co vy na to? http://kultura.sme.sk/c/6522872/foto-roka-ma-vitazov.html - chcel by som pocut nazor skusenych fotografov. Dakujem
 
MarianDLL
2012-09-10 12:54:44+02
Asi by sa mali fotky delit na 2 skupiny. Na take, ktore potrebuju dodatocny vyklad a take, ktore ho nepotrebuju. Je zrejme, ze za niektorymi fotkami stoji strasne vela namahy, casu, stastia a neviem coho este, ale ked sa to vsetko nepodari pretransformovat do tej fotky samotnej (a popis k fotke je vela krat len strucny), tak bezny divak nema ako ocenit kvalitu prace fotografa.
Fotky su ale vystavene verejne, cize kazdy - aj laik sa ma pravo k nim vyjadrit.
Chcem tym len povedat, ze ak nafotim fotku o ktorej by som vedel hodiny a hodiny rozpravat ako vznikala, ale nemam tu moznost (a bez toho je fotka len "obycajna" fotka), tak by som ju verejne nevystavoval, pretoze je jasne ze ju nikto nepochopi.
Co si o tom myslite ?
 
quintes
2012-09-10 13:28:03+02
príspevok od: MarianDLL
Asi by sa mali fotky delit na 2 skupiny. Na take, ktore potrebuju dodatocny vyklad a take, ktore ho nepotrebuju. Je zrejme, ze za niektorymi fotkami stoji strasne vela namahy, casu, stastia a neviem coho este, ale ked sa to vsetko nepodari pretransformovat do tej fotky samotnej (a popis k fotke je vela krat len strucny), tak bezny divak nema ako ocenit kvalitu prace fotografa.
Fotky su ale vystavene verejne, cize kazdy - aj laik sa ma pravo k nim vyjadrit.
Chcem tym len povedat, ze ak nafotim fotku o ktorej by som vedel hodiny a hodiny rozpravat ako vznikala, ale nemam tu moznost (a bez toho je fotka len "obycajna" fotka), tak by som ju verejne nevystavoval, pretoze je jasne ze ju nikto nepochopi.
Co si o tom myslite ?
Z časti máš pravdu. Ale za 90% fotiek je kus práce, vedomostí a námahy. Samozrejme sú aj výnimky. Lenže fotka sa delí na mnoho kategórií, a väčšinou je to tak že fotka sama o sebe musí mať výpovednú hodnotu, pretože to nie je film, ale jeden obrázok a ten musí v každom divákovi vyvolať emócie a názory na "dej", presne kvôli tomu aby si hodiny o tom nemusel kecať. Či už je to dokumentárna fotka či wild... To, že ti pri tej foto šlo o život, je bonus
 
total empty
2012-09-10 13:28:23+02
príspevok od: MarianDLL
Asi by sa mali fotky delit na 2 skupiny. Na take, ktore potrebuju dodatocny vyklad a take, ktore ho nepotrebuju. Je zrejme, ze za niektorymi fotkami stoji strasne vela namahy, casu, stastia a neviem coho este, ale ked sa to vsetko nepodari pretransformovat do tej fotky samotnej (a popis k fotke je vela krat len strucny), tak bezny divak nema ako ocenit kvalitu prace fotografa.
Fotky su ale vystavene verejne, cize kazdy - aj laik sa ma pravo k nim vyjadrit.
Chcem tym len povedat, ze ak nafotim fotku o ktorej by som vedel hodiny a hodiny rozpravat ako vznikala, ale nemam tu moznost (a bez toho je fotka len "obycajna" fotka), tak by som ju verejne nevystavoval, pretoze je jasne ze ju nikto nepochopi.
Co si o tom myslite ?
...že je to obhajoba neschopnosti vyjadriť patričnú drámu fotografiou.
Sú tam fotky,ktoré by pre svoju vágnosť, iné nezavyslé fotoportály odmietli zverejniť,lebo by neprešli v hodnotení administrátorov. Alebo inak: to čo je tu hodnotené ako super, tam by to bola sračka.
 
noik
ocenenie redakciou 2012-09-10 15:07:10+02
príspevok od: Deusexmachina
nebol to politik a nebolo to o demokracii. bol to voltaire o bolo to o slobode prejavu. politici su prilis tupi aby nieco tak rozumne zo svojich zamastenych pyskov dostali...
Nemam obavu, ze by to bol politik tejto doby, ala Fico, Dzurinda , Meciar... Skor ideme do dob Churchilla a Charlesa de Gaulle... vyrok ma uz nejaky piatok
 
CambalJozef
2012-09-10 15:55:46+02
ako píše quintes ..pozriem na fotku a zujme alebo nie a koho zaujíma ako vznikla,, musí mat výpovednú hodnotu emociu oslovenie a potom aj TK
 
LuMaX
2012-09-10 16:36:13+02
No ty kokso, asi budem musiet zmenit pristup sam k sebe. A ked stvorim nieco podobne, uz to nebudem vnimat negativne, lebo sam seba negativne kritizovat by bolo hlupe. Je pravdou, ze ma niektore fotky zaujali, avsak nie su to fotky Jana K. Hadam mi to nikto nebude mat za zle, je to moj nazor
 
wlad
2012-09-10 16:42:06+02
príspevok od: LuMaX
No ty kokso, asi budem musiet zmenit pristup sam k sebe. A ked stvorim nieco podobne, uz to nebudem vnimat negativne, lebo sam seba negativne kritizovat by bolo hlupe. Je pravdou, ze ma niektore fotky zaujali, avsak nie su to fotky Jana K. Hadam mi to nikto nebude mat za zle, je to moj nazor
presne tak - kazda zmazana fotka moze byt pre niekoho ineho neskutocny umelecky skvost... zacnime vsetky vymazavane fotky hadzat na web, je tu malo "umeleckych" vytvorov
 
LuMaX
2012-09-10 17:49:16+02
príspevok od: wlad
presne tak - kazda zmazana fotka moze byt pre niekoho ineho neskutocny umelecky skvost... zacnime vsetky vymazavane fotky hadzat na web, je tu malo "umeleckych" vytvorov
Toto som nepochopil dost jasne, mozno tym, ze je citit (povedzme) dvojzmyselnost. Treba mi to podat po lopate
 
seifi
2012-09-10 17:49:29+02
príspevok od: lu_boss
Majstri za to mozu, ved vytvorili diela.
Ja ti to zase vnimam tak, ze prekliatie falosnej iluzie privilegovanych v ramci skupiny (firmy, skoly, povolania...) je priznacne vsade, kam sa pozries.


samozrejme súhlas, to je zrejme aj z mojich príspevkov predtým, dohodneme sa banda, že ťa dostanu medzi seba, tak tam budeš; alebo potom zaujať masy a tvoriť si umenie samostatne, potom ťa možno zoberú, ale z iných dôvodov
 
LuMaX
2012-09-10 17:58:58+02
príspevok od: MarianDLL
Asi by sa mali fotky delit na 2 skupiny. Na take, ktore potrebuju dodatocny vyklad a take, ktore ho nepotrebuju. Je zrejme, ze za niektorymi fotkami stoji strasne vela namahy, casu, stastia a neviem coho este, ale ked sa to vsetko nepodari pretransformovat do tej fotky samotnej (a popis k fotke je vela krat len strucny), tak bezny divak nema ako ocenit kvalitu prace fotografa.
Fotky su ale vystavene verejne, cize kazdy - aj laik sa ma pravo k nim vyjadrit.
Chcem tym len povedat, ze ak nafotim fotku o ktorej by som vedel hodiny a hodiny rozpravat ako vznikala, ale nemam tu moznost (a bez toho je fotka len "obycajna" fotka), tak by som ju verejne nevystavoval, pretoze je jasne ze ju nikto nepochopi.
Co si o tom myslite ?
Nieco na tom je. Su fototemy/fotooblasti, ktore nepotrebuju vyklad, ale su aj take, ktore (asi) ten vyklad potrebuju, pretoze kazdy z nas sme ini. Som krajinkar a teda mam k tejto teme dostatocne blizko. Nie som vystudovany fotograf-umelec. Nie som ani profesional a myslim, ze nim ani nemusim byt, aby som si dovolil povedat nazor, trebars k dvom fotografiam "Čierny Váh" a "Dolina Zeleného plesa", ze postradaju dost vela, prinajmensom kompoziciu, atmosferu... Opat je to len moj nazor k fotografiam, a nie atak na autora. Pekny den
 
Strana 9 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()